Topiknyitó: Portfolio 2011. 11. 07. 16:01

200 milliárd forintos nyugdíjvagyont értékesített az állam októberben  

Ugrás a cikkhez
Októberben 242,7 milliárd forintos többlettel zárt a központi költségvetés, amelyben nagy szerepe volt annak, hogy a Nyugdíjreform Alapból - a nyugdíjpénztáraktól átkerült vagyonelemek értékesítéséből - 200 milliárd forintos bevétel érkezett - derül...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=157966
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2011. 11. 08. 15:03
Előzmény: #78  Törölt felhasználó
#80
Ráadásul tokos azt sem értette meg a mondandómból, hogy ha felvettünk egy hitelt, amit aztán parkoltattunk tartalékban, majd most Orbánék visszafizetik a tartalékból (mert lejárt és vissza KELL fizetni), akkor az semennyire nem az ő érdemük. Papíron pedig annak tűnik, hiszen lám-lám, náluk ennyivel csökkent az adósság.

De ehhez megint agyatlannak kell lenni, hogy ezt beszopja valaki. És bár tokos nagyon tiltakozott, ezt úgy tűnik ő is beszopta.
tokos. 2011. 11. 08. 15:02
Előzmény: #78  Törölt felhasználó
#79
Persze. De mondtam, hogy ökörségekkel akkor érdedmes foglalkozni, ha súlya van, pl. előtörlesztés.

Az, hogy a politikusok egymásra mit okádnak, szerintem az ő bajuk, egyik sem jobb, mint a másik, itt éltem 2002. és 2010. között is.
Törölt felhasználó 2011. 11. 08. 14:52
Előzmény: #77  tokos.
#78
pénznyelő ennél többet állított. valami olyasmit, hogy agyatlan barom az, aki szerint az IMF hitel káros volt az országnak. szerintem te is ismersz ilyen hülyéket
tokos. 2011. 11. 08. 13:37
Előzmény: #76  Törölt felhasználó
#77
Pénznyelő,

Ezt most nem tudom, hogy miért magyarázod.
Semmi problémám nincs a devizatartalékkal, és azt is tudomásul veszem, hogy annak ára van. Ilyen válságos helyzetben, mikor az állampapírok éppen hogy elmennek, főképp.
Törölt felhasználó 2011. 11. 08. 13:33
Előzmény: #75  tokos.
#76
Igen, van egy nem túl jelentős kamatkülönbözet a devizatartalék kapott és a hitel fizetett kamata között (persze az EU+IMF hitel elég kedvező kamatozású volt). Ezt tekintheted is a pénzügyi biztonság, likviditási biztonság árának is, szerintem egy válságban néhány mrd Ft-ot ez bőven megér (tudjuk, hogy milyen baromságokra mennek el tízmilliárdok). Ha még azt is hozzáteszed, hogy a biztonság miatt elkerülted a Ft beomlását (vagy mérsékelted), ill. a hozamok elszállását, akkor összességében lehet, hogy még plusszos is az üzlet. Ha még azt is hozzáveszed, hogy a felvett IMF hitel kikényszerített egy rakás kiadáscsökkentő lépést és nem hagyta a szocikat osztogatni, akkor azt gondolom, hogy csak egy agyatlan barom lehet az, aki szerint rosszul jártunk vele.
tokos. 2011. 11. 08. 13:20
Előzmény: #74  Törölt felhasználó
#75
Nem arról beszéltem, de ez már nincs is, mert a hitelkeret már egy éve megszűnt.

Én arról beszéltem, hogy az MNB a devizatartalékot is elhelyei valahol, állítólag AAA minősítésű papírokban, aminek persze a kamata tükrözi a bizonságát.

Legalábbis így hallottam.
Törölt felhasználó 2011. 11. 08. 13:16
Előzmény: #59  tokos.
#74
a le nem hívott hitelkeretere nem kamatot, hanem rendelkezésre tartási díjat fizetsz, ami kb. 1 nagyságrenddel kisebb, mint a hitelkamat.
tokos. 2011. 11. 08. 13:09
Előzmény: #72  csendben
#73
Én is rád gondoltam, ebben legalább egyetértünk kicsi lány.
csendben 2011. 11. 08. 13:05
Előzmény: #70  csendben
#72
Magadra ismertél mínuszoló?

Rossz lehet neked! :-)
tokos. 2011. 11. 08. 13:02
Előzmény: #69  Törölt felhasználó
#71
Pénznyelő,

Köszi a segítséget, nem emlékeztem rá, de mentségemre legyen mondva, ennyire nyilvánvaló ökörségekkel, amiknek alapvetően semmi jelentősége nem szoktam foglalkozni.

Az előtörlesztés az mondjuk b@ssza a csőrömet, mert annak súlya van, és az is elkeserít, hogy feltételezhetően áron alul lesznek kénytelenek kitárazni a részvények jelentős részét, a lényegtelen dolgokon hőzöngést, pl. hogy hazudtak-e az EU hitel eltapsolásával kapcsolatban, ezt meghagyom neked, biztosan élvezetet látsz benne, ha ennyire rá vagy kattanva.
csendben 2011. 11. 08. 12:58
Előzmény: #69  Törölt felhasználó
#70
Hiányos a felsorolás!!!

- akiket megfizetnek ezért....

Törölt felhasználó 2011. 11. 08. 12:44
Előzmény: #68  tokos.
#69
Tokos:

"Amúgy nem tudom, hogy mikor mit hazudták a devizatartalékról, ezen nem is értem, hogy mit lehet hazudni, de mindegy."

Segítek. Az volt a duma, hogy Gyurcsányék, Bajnaiék eltapsolták az EU-IMF hitelt. Miközben ott van a tartalékokban.

Könnyű dolga van Orbánéknak a hazusággal, ha a hívei:
- Vakok;
- Súlyosan szemellenzősek;
- Ha valaki meg emlékezteti őket, akkor meg amnéziások;
- Ha meg mindezek után rájön a Fidesz hívő, hogy tényleg hazudtak, akkor meg elintézi azzal, hogy hát jó, de a politika ilyen. Persze 2006-ban még szétverhette a belvárost ezért (természetesen elkeseredettségében és felháborodottságában).

tokos. 2011. 11. 08. 12:34
Előzmény: #64  Törölt felhasználó
#68
Pénznyelő,

Leírta a történetet, felvettünk 4 mrd USD-t tavasszal, ebből törlesztettük/törlesztjük a 3 mrd EUR-t.

Ezért emelkedett meg az MNB tartaléka év közben csúcsra, amit ugye mikor az adósság növekedését nézzük, akkor azonnal számonkérjük, amikor a törlesztést, akkor meg elfelejtjük.

Amúgy nem tudom, hogy mikor mit hazudták a devizatartalékról, ezen nem is értem, hogy mit lehet hazudni, de mindegy.

Azt azért világosan látom, hogy te az a fajta "hiperelfogulatlan" nick vagy, akinek kizárólag az egyik hazugságai, hibái szúrnak szemet. Gyurcsány esetében nem hazugoztál olyan nagy hévvel, mint mostanában.

Ja, persze, ő nem is hazudott, már el is felejtettem.
tokos. 2011. 11. 08. 12:29
Előzmény: #63  Törölt felhasználó
#67
Hát, hogy önálló volt-e arra már nem emlékszem, mondjuk azokat kétségtelenül nem Oszkótól idézted, mert Oszkó akkor még nem volt a képben.

A rokikon nem tudom, hogy mennyi a megtakarítás, de ha nincs, vagy nem jelentős, az nem azért van, mert nem kellene megtakarítani rajtuk, hanem mert impotens a kormányzat.

Nem csak eben, más kérédésekben is, nyugdíj, egyebek, írtam már.
Törölt felhasználó 2011. 11. 08. 12:18
Előzmény: #64  Törölt felhasználó
#66
Tudod, tokos, abból, amire azt hazudták a vezéreid, hogy nincs.
Rotel 2011. 11. 08. 12:09
#65
Kíváncsi leszek, hogy a bankok végtörlesztés miatti veszteségét hány év múlva kell majd a költségvetésből kifizetni.

Mert hogy ezt a bukót nem fogják lenyelni, az tuti.

Törölt felhasználó 2011. 11. 08. 12:05
Előzmény: #54  tokos.
#64
"Asszem 1 mrd EUR megtörtént, másik 2 mrd EUR meg ebben a hónapban lesz."

Ez más. Ez az MNB tartalékból ment.
Törölt felhasználó 2011. 11. 08. 12:00
Előzmény: #61  tokos.
#63
Örömmel veszem, ha mellőzöl a továbbiakban a pöcsödet érintő kérdéseknél.

Írtam, hogy humorérzékkel próbáld a válaszomat értelmezni, feltételeztem, hogy képes vagy rá, hát úgy látszik nem :)

A szoci eü. reform kapcsán volt vitánk, amiben megismerhetted a szocikról a véleményem. A Széll-terv és a rokik kapcsán szintén vitatkozhattál önálló gondolatokkal. Jut eszembe, mekkora megtakarítás lett a rokikon?
Ez csak olyan példa, ahol konkrétan veled vitatkoztam, tehát még keresni sem kell részedről, csak emlékezni.

Szép napot.
szivacs
szivacs 2011. 11. 08. 11:49
Előzmény: #26  wyl
#62
80%? Adnál erre egy linket, az NGM-nél 76,1%-ot jelez: link
tokos. 2011. 11. 08. 11:41
Előzmény: #60  Törölt felhasználó
#61
Istenem, mire válaszoltam ezt?

Azt írtam, hogya kukacomat nem kell fognia Oszkónak ...

Erre írtad, hogy nem akarnád megfogni.

Amire írtam, nem rád vonatkozott, mármint, hogy fognod kellene az én kukacomat.

Az, hogy a tiédet fogni kell, az egy teljesen más kérdés, sajnos így látom, de most már mellőzlek, mert látom a hosszadalmas és teljesen értelmetlen vitát.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók