Topikgazda: Törölt felhasználó 2007. 03. 22. 08:43

12,000 forintos BIF célárfolyam a Raiffeisentől  

Ugrás a cikkhez
Több mint 30%-os felértékelődést lát a Raiffeisen a BIF papírjaiban. A 12,000 célárfolyam az ingatlanhasznosító nettó ingatlanvagyonát tükrözi vissza. A bank elemzői szerint a tulajdonosi struktúra átrendeződése miatt beszállási lehetőség nyílik, a cég Komoly diverzifikált portfolióval rendelkezik, miközben felvásárlási célpont is lehet egy külföldi ingatlanpiaci szereplő részéről.

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=80862
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2007. 03. 22. 09:34
Előzmény: #1  portfolio
#2
És hol voltak a Raiffeisen drága elemzői, amikor az utóbbi években az árfolyam 2000 forint környékéről folyamatosan emelkedett a mai szintekig? Mert jelentős fundamentális változás azóta nem volt a cég körül, csak a közkézhányad lett egyre kisebb. Ja, hogy alvó részvényekkel nem foglalkoznak az elemzők. De akkor most miért? Csak nem a fő tulajdonosok (köztük a portfolio.hu tulajdonosa) elérkezettnek látják az időt és az árfolyamot, hogy néhány részvényt a spekik nyakába öntsenek?
Boavista 2007. 03. 22. 10:11
#3
Sziasztok!

Igazad van ebben Inflexio, hogy 2000-es árfolyamrol senki sem foglalkozott vele, pedig joval tobbet ert ennel. Viszont meg most is boven megeri beszallni, hiszen az elemzesben megjelent becslesek igen szolidak! Rengeteg lehetoseg van a cegben, a tulajok pedig nem akarjak eladni, hiszen tudjak, hogy nem "csak" 12000 az erteke!
Udv
Törölt felhasználó 2007. 03. 22. 10:56
Előzmény: #3  Boavista
#4
valahol 3000 ft környékén azért volt benne hírverés, én is vettem :)
Boavista 2007. 03. 22. 11:04
#5
Igen, megjelent egy cikk akkoriban a HVG-ben, rogton el is szallt az arfolyam!
Egyebkent par honapra ra pedig a Heti Valaszban volt egy cikk Nobilissal, es már akkor nyilatkozta, hogy 12-13ezer az akkori erteke! Ez ugy ket es fel eve volt!!! Mar joval felette van, es "Ők" tudjak is ezt!
Törölt felhasználó 2007. 03. 22. 11:06
Előzmény: #3  Boavista
#6
Az a helyzet, hogy ha a nagy tulajdonosok nem adnak el, akkor senki nem tud venni, tekintve, hogy a közkézen lévő mennyiség elhanyagolható. Ha viszont eladnak, akkor azért teszik, mert úgy gondolják, hogy ezen az áron már eladni érdemes. Márpedig náluk jobban nem tudhatja senki. Nem mondom, hogy nem nyerhet esetleg néhány ezer forintot, aki most vesz pár darabot, de komoly ember itt már inkább a kiszállási pontot keresi.

Laurion, nekem 2000-től 3000-ig volt vele néhány köröm, aztán sajnos nem mertem visszaszállni. Tanultam belőle, nem követem el többször a korai kiszállás hibáját, lásd econet. szerintem az eco most tart ott, mint a BIF 3000-nél.
Törölt felhasználó 2007. 03. 22. 11:25
Előzmény: #6  Törölt felhasználó
#7
én se ültem benne végig, azt hiszem 8k volt az utolsó eladásom, azóta nem nyúltam bele, rá se nagyon néztem...

drukkolok Neked az ecoval, ha valaki, Te tényleg nagyon megérdemelnéd, bár ezt a forgalom generálós egyéb uras elméletet én nem hiszem el. De ettől még bejöhet.
Nem hiszem, hogy napi több millió papírt megforgatnak csak azért, hogy megvegyenek pár százezret.

Azért légy résen a kiszállással, konkrétum továbbra sincs, mint az elmúlt három évben soha
Boavista 2007. 03. 22. 11:30
#8
A kökézhányad jelenleg 17%, ami megközelitőleg 440ezer darab, ennyi forog a parketten! Nem olyan keves szerintem. Ami a tulajokat illeti, eszuk agaban sincsen adni, betonbiztos befektetes ez nekik! Az arfolyam elott pedig oriasi novekedesi potencial van, csakugy mint a ceg elott! Tobbet er, es szvsz hamarosan be is fog arazodni!
Econet amugy tenyleg jo.
Törölt felhasználó 2007. 03. 22. 11:30
Előzmény: #7  Törölt felhasználó
#9
Köszi, természetesen megvan a kiszállási stratégia, aminek semmi köze a várakozásaimhoz, kizárólag az árfolyamalakulástól függ. Szerencsére már csak az a kérdés, hogy mekkora lesz az a nyerő.
Törölt felhasználó 2007. 03. 22. 11:45
Előzmény: #9  Törölt felhasználó
#10
oké, akkor megnyugodtam! :)
Boavista 2007. 03. 22. 12:10
#11
Nagyon szepen veszegetik, hamarosan 10000 meglesz stabilan!
Törölt felhasználó 2007. 03. 22. 12:56
#12
megéri venni?
Törölt felhasználó 2007. 03. 22. 13:58
Előzmény: #12  Törölt felhasználó
#13
Hát gyerekek, lehet hogy a Raiffeisen hülyeséget mondott, de ti minden esetre megcsináljátok nekik a 12K-t. :)
Törölt felhasználó 2007. 03. 22. 14:20
Előzmény: #13  Törölt felhasználó
#14
vegyetk inább forrást, ott csak a cash állomány 1300 forint és vannak még ingatlanok is részvényenként. a saját tőke meg 2900. mi ehhez képest a bif? :-))))
meg ott a tök ócsó konzum
Törölt felhasználó 2007. 03. 22. 14:24
Előzmény: #14  Törölt felhasználó
#15
Ja, most hogy kihozta a Raiffeisen a 12ezret, egyből elkezdik venni, így tényleg megcsináljuk a 12ezret. Nekem nincs egy db se 9500 ért akartam venni délelőtt, de lemaradtam.
Törölt felhasználó 2007. 03. 22. 14:38
Előzmény: #8  Boavista
#16
Boavista, a közkézhányadra vonatkozó hivatalos adatok finoman szólva nem mindig mérvadóak az eféle cégek esetében. Sokatmondó ugyanakkor, hogy a 26 milliárd forint kapitalizációjú cég ma 26 millió forintos forgalom után 10 %-ot tud emelkedni. Ez nem éppen a magas közkézhányad jele. Magyarul az árfolyamot a nagy tulajdonosok oda teszik, ahová akarják. Ez akár jó is lehet, ha a kiszállást magasról akarják kezdeni, mert a jelek szerint bármikor könnyedén a 12000 forintos célárfolyamig rántható az árfolyam. Csak azt nem szabad elfelejteni, hogy a cél a kiszállás, ezért nagyon résen kell lenni, és mérlegelni, hogy a jó esetben 20-30 % hozam bizonytalan időtávra megéri-e a kockázatot.

A nagytulajdonosok kiszállási szándékát egyébként indokolhatja az alábbi linken olvasható cikk által elindított politikai összeesküvés elmélet, mely szerint a súlyosan eladósodott Fidesz anyagi helyzetének helyreállítása fejében bizonyos BIF nagytulajdonosok Orbán Viktor távozását szabták feltételül. Lehet, hogy ezért kell eladni néhány részvényt?

link
Törölt felhasználó 2007. 03. 22. 14:43
Előzmény: #16  Törölt felhasználó
#17
Infi, bárcsak igazad lenne! Orbán távozása óriási bull lenne!
Törölt felhasználó 2007. 03. 22. 14:49
Előzmény: #17  Törölt felhasználó
#18
buxer, gondoltam, hogy ez megindítja a fantáziádat! :-)
Boavista 2007. 03. 22. 18:27
#19
En 5000-ota ulok benne, ez annyit jelent, hogy kb. 1eve! Eszem agaban sincs eladni 15ezer alatt, ahogy van keszpenzem rogton veszek meg. Abban biztos vagyok, hogy aki vesz nem fog rosszul jarni!
Inflexio, nem figyelem a politikai hatteret, biztosan eljon az ido, amikor a tulajok is kiakarnak majd szallni, az viszont biztos, hogy ez meg nem a megfelelo arfolyam, es az is tuti, hogy elotte meg fel kell higitaniuk a reszvenyallomanyt, ha mindketto klappol, akkor fog bekovetkezni, addig nem!
A cikkben emlitett felvasarlas sem elkepzelhetetlen, hiszen igen vonzo celpont lehet peldaul egy Orco-nak akar!
Lehet Te latod jobban, majd meglatjuk, En mindenesetre tovabbra is bizom benne:-)
Udv
Törölt felhasználó 2007. 03. 27. 16:53
Előzmény: #19  Boavista
#20
A részvényárfolyammal együtt a bif fórum is elhalt. Mi történik? Miértn em veszik?

Topik gazda

inflexio
4 4 4

aktív fórumozók