Több mint 30%-os felértékelődést lát a Raiffeisen a BIF papírjaiban. A 12,000 célárfolyam az ingatlanhasznosító nettó ingatlanvagyonát tükrözi vissza. A bank elemzői szerint a tulajdonosi struktúra átrendeződése miatt beszállási lehetőség nyílik, a cég Komoly diverzifikált portfolióval rendelkezik, miközben felvásárlási célpont is lehet egy külföldi ingatlanpiaci szereplő részéről.
a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=80862
nem vagyok matgab, legalábbis remélem, hogy nem , de az biztos, hogy az a papír amiben részesedésem van, az előbb-utóbb eltűnik a placcról
eddig linamar-tvk-danubius-synergon esett ki a játékból
most már csak rába-bif-mol triót tartok a hazai kínálatból...
A cég szétlopását és elherdálását felháborítónak tartom, amely miatt pert indítok – mondta a PestiSrácok.hu-nak Ungár Anna, a Budapesti Ingatlan Hasznosítási és Fejlesztési (BIF) Nyrt. kisebbségi tulajdonosa a közismert ingatlanbefektető vállalat pénteki botrányos közgyűlése után, ahol a többségi befolyásra szert tevő Spéder Zoltán-Nobolis Kristóf páros áterőszakolta a cég vagyonának kiárusítását. A számos ismert ingatlanfejlesztést kivitelező, 2014-ben még kétmilliárd forintnál is nagyobb árbevételt elérő társaság szanálása a Spéder-biroldalom anyagi gondjairól szóló híreket erősíti, amely hírek tovább nehezíthetik az amúgy is egyre kétesebben alakuló takarékszövetkezeti integráció beteljesítését. Az Index-tulajdonos Spéder által irányított FHB-bankcsoport lenne az integráció zászlóvivője, azonban a cégcsoport a Magyar Posta harmincmilliárd forintos befektetése ellenére is kudarcosan, tízmilliárd forint fölötti veszteséggel zárta a tavalyi évet. A zajosan építkező bankár az FHB körüli húza-vona miatt Orbán Viktor nyilvános rosszallását is kivívta. Mindez nem gátolta meg Spéderéket abban, hogy a BIF szanálásának kikényszerítéséhez az abban meglévő FHB-részvénycsomagot is felhasználják. A tegnapi botrányról és az FHB-ügyekről megpróbáltuk megkérdezni Spédert és Nobilis Kristófot, ám a PestiSrácok.hu videóstábjának megjelenésére zárt ülést rendeltek el, riporterünket és operatőrünket a biztonsági szolgálat segítségével előbb az épületből, majd az udvarról is száműzték. Kérdéseink hallatán Spéder hallgatásba burkolózott.
Semmi következménye nem lett, hogy Schmidt Mária családi cége úgy jutott tavaly a magán-nyugdíjpénztári vagyonnal elvett részvényekhez, hogy más ajánlatot sem tehetett. A hvg.hu újabb információkat derített ki az üzletről: megtudtuk, hogy a cégnél vevőjelöltek kopogtattak. Ha erről a kormánybiztos cégének bennfentes információi voltak, akkor felvetődhet akár a bennfentes kereskedelem gyanúja is. Ez a Btk. szerint súlyos gazdasági bűncselekmény, amiért 3 év börtön is járhat. Schmidt nem reagált, családi cégét vezető lánya visszautasítja még a feltételezést is.
Tavaly novemberben írtuk meg, hogy úgy adták el a Budapesti Ingatlan Hasznosítási és Fejlesztési Nyrt. (BIF) állami tulajdonban lévő részvényeit Schmidt Mária családi cégének, hogy nem volt semmiféle verseny: a közvagyonba tartozó papírokat nem dobták tőzsdére, sőt, még a cég többi részvényese sem tehetett ezekre ajánlatot. Azt is kiderítettük, hogy Schmidt a Terror Házának főigazgatójaként és az idei, 1956-os emlékév kormánybiztosaként a BIF-részvényeknek azt az 5 százalékát vehette meg, amit az Orbán-kormány által bekebelezett magán-nyugdíjpénztári vagyon részeként került az állam tulajdonába.
Csak növelni akarták a részesedésüket
Hiába kérdeztük Schmidt Máriát arról, hogy kormánybiztosként, egy közintézmény vezetőjeként nem tartja-e mindezt erősen támadhatónak, helyette lánya, Ungár Anna válaszolt. Ezt azzal indokolta, hogy ő intézi a BIF-részvényeket tulajdonló családi cégük, a PIÓ-21 Kft. ügyeit, bár a cégnyilvántartás szerint a Schmidtnek van többségi, 50 százalékot meghaladó szavazati joga. Schmidt lánya azzal tért ki, hogy kérdezzük inkább az állami részvényeket eladó Nemzeti Eszközgazdálkodási Zrt.-t, miért (csak) nekik adtak lehetőséget az üzletre. Arra hivatkozott, hogy ők a tőlük kért ellenértéket megfizették. „Rám mindössze annyi tartozik, hogy növelni kívántam a tulajdoni hányadomat egy nyilvános részvénytársaságban” – közölte.
A Társaság teljes hitelállományának előtörlesztését követően osztalékfizetésre alkalmas eredmény a
következő 3 év során várhatóan összesen 12,0-16,0 mrd Ft.
link
Az Igazgatóság által a Közgyűlésnek elfogadásra javasolt stratégia:
A fenti stratégiai lehetőségek közül a Budapesti Ingatlan Hasznosítási és Fejlesztési Nyrt. Igazgatótanácsa az 1.
számú, a portfolió teljes értékesítését célzó stratégia elfogadására tesz javaslatot a Közgyűlésnek az alábbiak
szerint:
Tekintettel arra, hogy az ingatlanok többsége a jelenlegi ingatlan-piacon jó értékesítési lehetőségekkel
rendelkezik, valós stratégiai lehetőség a portfolió előre elhatározott ütemterv szerinti értékesítése, az
értékesítésből befolyó árbevételből a hiteltörlesztést követően a részvényesek részére történő osztalékfizetés,
majd ezt követően a társaság működésének megszüntetése. A teljes értékesítési folyamat becsült futamideje 3
év, a Harsánylejtő Kertváros projekt figyelembevétele nélkül 2 év.
A jelenlegi piaci viszonyok alapján kijelenthető, hogy a következő 6-18 hónap tűnik a legalkalmasabbnak a
portfolió ingatlanjainak egyenként, illetve egyes esetekben, csomagokban történő értékesítésére. A magyar és
nemzetközi ingatlanfejlesztő társaságok keresik a jó akvizíciós lehetőségeket, a piacokon jelenleg még meglévő
pénzbőség és az ország várható hitelfelminősítése a következő időszakban új pénzügyi befektetői érdeklődést
vonzhat Magyarországra.
Annak érdekében, hogy a fentiek szerint várhatóan 2 éves időtávra elhúzódó értékesítés alatt a Társaság
működőképessége folyamatosan fennmaradjon, javasolt a portfolió ingatlanjainak piacra vitelével egy előre
elhatározott ütemezés szerint eljárni. Első körben azon ingatlanok értékesítése javasolt, amelyek nem, vagy csak
kis mértékben járulnak hozzá a működési bevételekhez, (fejlesztési ingatlanok, egyéb ingatlanok) illetve javasolt
még azon ingatlanok mielőbbi piacra vitele, amelyek nehezen értékesíthetőek (Fenyőharaszt Kastélyszálló).
12,000 forintos BIF célárfolyam a Raiffeisentől
Ugrás a cikkheza teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=80862