Topiknyitó: Törölt felhasználó 2003. 02. 23. 12:07

Rába és a láma  

Vasárnapi ebéd előtt a korcsmában.
Egy tisztességes spekuláns mivel is kezdi vasárnapi programját?
Míg élete párja a vasárnapi ebédet kotyvasztja, menekülésre adja fejét.
A boszorkány üstben rotyogó, ebédnek nevezett főzet felajzó illata elöl, kénytelen a közeli intézmény, barackpálinka és a savanyú sör illatával átitatott intézménybe menekülni.
Felüdítő érzés a boszorkánykonyha légköre (Ne egyél bele, mert pofán váglak…..!!! Mondtam már cigivel kifelé…..!!! Lehet, hogy anyád úgy csinálja de…….!!!) után a hím egyedektől enyhén izzadságszagú helyiség zsivaja.
Mivel a társasába láma későn érkezvén, a jelenléti ív aláírását követően beáll a söntéspunt előtt kígyózó két ember mögé és Béla harsány kiáltásának eleget téve, előveszi pénztárcáját.
Megért ő mosollyal figyeli Ica (Ő a csapos) dekoltázsát, himbálózó kebleit és zsonglőröket meghazudtoló kacsóját.
Fantasztik us, ahogy az üvegre szerelt fém mütyürrel önti a mérőpohárba a sárgán csillogó párlatot.
Kimérve a mennyiséget egy ügyes mozdulattal, még profi brókert is meghazudtoló póker arccal (fapofával), felét a vendég poharába önti, míg másik felét a kocsma nyereség alapjában hagyja.
Lámát a révedezésből, Ica (Ő a csapos) turbékoló hangja zavarja meg.
-Mi és mennyi pancserkám?
Láma az erotikus hangnemtől zavarba esve, tévesen értelmezi a kérdést, a hatalmas keblekre szegezi tekintettét, majd elrévedezve válaszol.
-RÁBÁt és sokat!!
Ica (Ő a csapos) hatalmas kék szemeit tágra nyitja és őszinte áhítattal bele ordít lámánk képébe.
-Mi van!!??
Majd rövid, rokoni és egyéb anatómiai színfoltokkal tarkított szópárbajt követően, tisztázódik a rendelés tárgya, és végre láma megindulhat a baracknak nevezett gyümölcs párlatával megpakolt tálcával (ÁNTSZ által előirt rozsdamentes) tőzsdei spekulációkban megedződőt társasága felé.
Béla falkavezérhez híven, maga elé húzza a tálcát és egy feles lehörpintését követően, felvállalja az előkóstoló szerepét, majd a leosztás felelősségteljes feladatát.
Lámában a (egy nekem, egy neked, majd ismét egy nekem) teátrális leosztás, némi gyanakvást kelt a testvéries megosztás elvében, de hát egy jó barátban és a brókerében csak megbízik az ember.
B.Béla a benyelt maligánfok a megspórolt fizetőeszköz okozta jóérzés jeléül, egy nagyot csettintett nyelvével, miközben Jenö (Barátai közt Nyuszika) cigarettájából egy szálat lenyúlt.
Miközben a füstszűrőt akkurátusan letörte, elgondolkodva az asztalon üresen lévő „feles” poharakat számolta.
A meztelen cigarettát szája szélébe rakva, láma felé fordult, miközben a mozdulatban benne volt TŰZET!! , feltette szokásos kérdését.
-Na mit vettél??
Láma csodálattal teli félelemmel figyelte Bélát.
A várható szemrehányástól, halkan, suttogva válaszolt.
-Rábát.
N éma csend lett a műintézményben.
Csak egy eltévedt tekegolyóként ide-oda pattogó vendég a mosdó ajtót elfelejtvén kinyitni zavarta meg a csendet.
De az ajtó mellet erre az esetekre rendszeresítet székre leülve ö is elcsendesedett.
Béla elgondolkodva szögezte tekintetét a tálcán szaporodási céllal ügyködő, két légyre, majd egy határozott mozdulattal megzavarva ténykedésüket.
Csend esen megszólalt.
Helyes.
A higgadt helyeslés, a társaságban nyomasztóan uralkodó félelmet, karmesteri pálca intését felelevenítően elhessegette és újra helyreállt a békés zsibongás.
Egy darabig még egyesek szemén látszott a bizonytalanság és óvatosan sandítottak Béla felé.
De lassan mindenki meggyőződött arról, hogy Béla elméje nem háborodott meg és a helyeslése az egy szokványostól eltérő de őszinte.
Rövidesen mindenkiben tudatosodott, és lassan pletykaként terjengeni kezdett hogy az aktuális napi csoda, miszerint Béla igazat adott el ült.
Már csak azért is, mert a „minden csoda három napig tart” Ica (Ő a csapos) által vezette intézményben csak három perc.
Ezt követően már semmi érdemleges nem történt.
Mivel kakukkos órát meghazudtoló pontossággal megjelent Matildka, Jenö (Nyuszika) felesége és házi fodrászuk kreatívságát a fején hordozva jelezte, hogy cselédként foglalkoztatott anyósa elkészült az ebéddel.
Miáltal az ékes társaságot feloszlatja.
Egyesek szerint Matildka híd és egyéb blokádokban hatékony szerepet vállalhatna a rendfenntartó erők költséges bevetése helyett, de ennek hangzatosabb jelét nem merték adni.
Így hát a Rába befektetés bővebb kitárgyalása Bélával, vélhetően a következő szabadfoglalkozásra tolódik.
Béla engedvén az erőszaknak kihörpintette a maradék maligánokat az asztalon lévő poharakból és belegyező bólintással fel állt és hallgatólagos beleegyezését adta a társaság távozásához.
lama
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2009. 05. 13. 15:09
Előzmény: #23199  watson
#23200
Ki az a p@cs aki odaadja 660-ért?
watson
watson 2009. 05. 13. 14:57
Előzmény: #23191  Törölt felhasználó
#23199
IP, a PF cikk hibás ebből a szempontból!

A gyorsjelentés szövege: "A származékos eszközök fordulónapi átértékelésének egyenlege -10.238 millió forint. (Tekintettel
az adóhatásra, ez a szám nem adható össze a kimutatott nettó eredmény sorral.)"

Azaz az 1-1,5 éve nyitott nem realizált hedgek átértékelésének egyenlege ennyi, amiből a dec 31-i fordulóval a jó része be van számítva (szerintem 6-9mrd) a különbség meg már eltűnt a Q1 zárás óta, miután március 31-én 309-es euró lejött 279-re.

Ergo ennek semmilyen eredményhatása nincs idénre.

Kiemelném még hogy végül az ingatlan felértékelés kimaradt a könyvekből és a 10mrd-os (vagy kisebb) Városrét (Engel) telek elghanyagolható könyvértéken szerepelnek továbbra is (ezt a mai tájékoztatón is megerősítették).

Egonról meg annyit hogy foggalma sincs erről a cégről már évek óta, és a TA okosságait megint buta fundába kontárkodással borsozta. ("Ft erősödése jelentette a "fundamentális" fordulatot" na ez kész...meg "érdemi termelés is az autóiparban"... tiszta gáz ez az elemzés...)

kenyeres 2009. 05. 13. 13:11
Előzmény: #23197  BozsoBozso
#23198
Bozsó akkor ennek is vége, most mit kezdjek az 5000db-al.DDD
BozsoBozso 2009. 05. 13. 12:29
Előzmény: #23195  Törölt felhasználó
#23197
hát egontol befostam,,,,

Ugy nez ki hogy ha az otp-ben a 3K szint torik korrekciozhat a piac.

En most zarom a hatis poziimat mert a bu**i questornál vagyok és nem lehet stopot betenni csak 2 napra!

Igy nem tudom magamat bevedeni inkabb zarok visszamegyek a BC-hez es nyitok ujakat stoppal.

Remelem 675 alatt kapok rabat, ha nem akkor 801 is jo art mert ott meg kitor. es 1 johet.

A kerdes hogy 600 vagy 900 sztem meglatjuk.
Törölt felhasználó 2009. 05. 13. 10:13
Előzmény: #23195  Törölt felhasználó
#23196
Törölt felhasználó 2009. 05. 13. 09:06
Előzmény: #23172  Törölt felhasználó
#23195
Na, Egon is azt írja amit én, kicsit pesszimistábban... Ékelődés, esés.
BozsoBozso 2009. 05. 13. 08:22
Előzmény: #23189  stoky
#23194
link

"Üzemi szinten alapvetően jobb lett a Rába első negyedéves gyorsjelentése, mint azt a céget még követő két elemző várta"
tigus7313 2009. 05. 13. 08:11
Előzmény: #23192  Törölt felhasználó
#23193
értem miért csinálhatták (sokan csak a számokat nézik meg, illetve azzal dolgoznak, stb.), de nekem is kevésbé tetszik.
a hedgek tényleges hatása így csak évvégén derülhet ki.

pl.nem lehet -12-t mondani a veszteségre, mert az adóhatást az nem tartalmazza, tehát inkább -10.

de így ez sem igaz, mert nem vezették vissza a tavalyi 5 mrd veszteséget, ez is torzítja a képet, mert 876 millió veszteséget realizáltak, annak jelentős része tavaly már kimutatásra kerülhetett.
aztán a hedge állomány a realizálások ellenére nem csökkent!!!
USD esetében ugyan 66 millióról 61-re változott, az eur azonban 147-ről 152 millióra nőtt. tehát a zárások mellett nyitottak 300 feletti euronál??

igenis számít, mi történt március vége óta, pl. a 276-os euronál lehetett zárni a kellemetlen időbeli kifutású, rendeléssel nem fedezett állományt. azaz csökkenhetett vagy el is tűnt a finanszírozhatatlanság kockázata.

emellett a kimutatott -2 mrd eredményben -1,5 mrd a devizás tételeken (főleg hitel) keletkezett, a mai árfolyamokon legalább 1 mrddal jobb a helyzet!!!

remélem a menedzsmenttájékoztatón pontosabb képet kapunk.
Törölt felhasználó 2009. 05. 13. 07:37
Előzmény: #23191  Törölt felhasználó
#23192
amikor nagy volt a "nem realizált" nyereség, akkor nem félt a cég bepakolni.
Törölt felhasználó 2009. 05. 13. 07:36
Előzmény: #23190  Törölt felhasználó
#23191
tigus. a gyorsjelentés a 2009 január1-mérc 31-i időszakról kell szóljon. nem a március 31-május 13-i időszakról. márpedig a Q1 az -12. olvasd el a pf cikkét. kár ezzel trükközni...
Törölt felhasználó 2009. 05. 13. 06:13
Előzmény: #23189  stoky
#23190
Ha a realitások talaján maradunk és kicsit számolgattam is, akkor a mai árfolyamnál (280 Ft/euro) maradhat a 10 milliárdból 3,5-4,5 milliárd bukó év végéig. Az ez évi ingatlanértékesítés benne van már a számokban - felértékelték az értékesítendő részt szöveg szerint- emellett az erősebb forint mellett üzemi eredmény +/- 0. Összegezve 2009-re ez olyan 5,5-6,5 milliárd veszteség. Egyébként kalappal mindenkinek a mai napra.
stoky 2009. 05. 13. 00:01
Előzmény: #23187  BozsoBozso
#23189
Ez annyiba igaz, hogy az oroszválsághoz viszonyítva most sokkal jobb állapotban találta a céget a válság. Viszont negatívabb ahhoz képest, mert akkor volt hova menekülni.Nyugatra. Most meg egyszerre van baj innen is onnan is. Tehát szerinten lassú és nehéz kilábalás lehetséges. Hosszabbtávra viszont érdemes befektetni a 600-700 szintek közt.
tigus7313 2009. 05. 13. 00:00
Előzmény: #23177  Törölt felhasználó
#23188
IP,

és a -10 mrdból a mai árfolyamokon számolva mennyi is maradt?
BozsoBozso 2009. 05. 12. 23:20
Előzmény: #23185  higins79
#23187
Várt vagy annál jobb ez itt a lényeg. Az hogy visszaesés van a 2008hoz képest mindnek tudta, de túlélte és még így is nyereséges lett NEM veszteséges.

Egyesek már csődről is beszéltek megy hogy áll a gyár.....

Ahhoz képest jó ez a gyj. 2008 ban 2800n is volt na most az 1/4n van a kérdés az hogy mennyit ér a jövőben a cég?

Többet vagy kevesebbet sztem többet 1K körül!

A tőzsde a jövőt árazza nekünk is aztk ell tenni!
watson
watson 2009. 05. 12. 23:19
Előzmény: #23177  Törölt felhasználó
#23186
igazad lesz, annyiban hogy nincs benne további hedge minusz elszámolva a -2 yardban.
A -10 nagyobb része viszont már el lett számolva veszteségként (6-9yard). Decemberig vannak elszámolva a hedge leértékelések, ezért azok vissza is kell kerüljenek az év során.
higins79 2009. 05. 12. 22:57
Előzmény: #23182  BozsoBozso
#23185
hol van az a várt feleti gyj..minden szinten visszaesés..nem kicsit ráadásul..kérlek ne hülyitsd az embereket írd le a valóságot...
BozsoBozso 2009. 05. 12. 22:51
Előzmény: #23183  Törölt felhasználó
#23184
Ő is nagy emelkedést vár

link

Én nem bánom ha 1000 ig slhuzzák (+60%) 3 nap alatt mint a synit majd boritanak mert 900-nál kiszállok.
Törölt felhasználó 2009. 05. 12. 22:45
Előzmény: #23182  BozsoBozso
#23183
Bozso, te rendületlen vagy, jó lenne ha rád hallgatna a piac, mindenki csak keresne. Az elmúlt időben az volt az érzésem hogy a kis papíroknál igyekeznek alakzatokat kialakítani (plusz még kiadós felbeszélés és cikkezés) hogy a sok befektető rárepüljön. Nem látunk a lapok mögé, simán lehet hogy mindenhol felületetik a népet, csak hogy viszonylag jó áron szabaduljanak a részvényektől. A napokban lehet látni hogy a hírek többsége negatív hangvételű lett, ésszerű ilyenkor emelkedésre várni? Izgalmas és tanulságos is lehet a köv. időszak.
BozsoBozso 2009. 05. 12. 22:26
#23182
Holnap végre kitörhet. TA alapon jol nez ki es tulveszelte a valsagot.

Mar 2x probalkozott kirorni holnap eljohet a nap.

Ki mer 730 feletti GAP es nyitora fogadni?

USA futik azert sokat segithetnek
Törölt felhasználó 2009. 05. 12. 21:14
Előzmény: #23180  Törölt felhasználó
#23181
Ezen ne múljon!

Hajrá!!!

Topik gazda

pancserlama
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek