Topiknyitó: Törölt felhasználó 2003. 02. 23. 12:07

Rába és a láma  

Vasárnapi ebéd előtt a korcsmában.
Egy tisztességes spekuláns mivel is kezdi vasárnapi programját?
Míg élete párja a vasárnapi ebédet kotyvasztja, menekülésre adja fejét.
A boszorkány üstben rotyogó, ebédnek nevezett főzet felajzó illata elöl, kénytelen a közeli intézmény, barackpálinka és a savanyú sör illatával átitatott intézménybe menekülni.
Felüdítő érzés a boszorkánykonyha légköre (Ne egyél bele, mert pofán váglak…..!!! Mondtam már cigivel kifelé…..!!! Lehet, hogy anyád úgy csinálja de…….!!!) után a hím egyedektől enyhén izzadságszagú helyiség zsivaja.
Mivel a társasába láma későn érkezvén, a jelenléti ív aláírását követően beáll a söntéspunt előtt kígyózó két ember mögé és Béla harsány kiáltásának eleget téve, előveszi pénztárcáját.
Megért ő mosollyal figyeli Ica (Ő a csapos) dekoltázsát, himbálózó kebleit és zsonglőröket meghazudtoló kacsóját.
Fantasztik us, ahogy az üvegre szerelt fém mütyürrel önti a mérőpohárba a sárgán csillogó párlatot.
Kimérve a mennyiséget egy ügyes mozdulattal, még profi brókert is meghazudtoló póker arccal (fapofával), felét a vendég poharába önti, míg másik felét a kocsma nyereség alapjában hagyja.
Lámát a révedezésből, Ica (Ő a csapos) turbékoló hangja zavarja meg.
-Mi és mennyi pancserkám?
Láma az erotikus hangnemtől zavarba esve, tévesen értelmezi a kérdést, a hatalmas keblekre szegezi tekintettét, majd elrévedezve válaszol.
-RÁBÁt és sokat!!
Ica (Ő a csapos) hatalmas kék szemeit tágra nyitja és őszinte áhítattal bele ordít lámánk képébe.
-Mi van!!??
Majd rövid, rokoni és egyéb anatómiai színfoltokkal tarkított szópárbajt követően, tisztázódik a rendelés tárgya, és végre láma megindulhat a baracknak nevezett gyümölcs párlatával megpakolt tálcával (ÁNTSZ által előirt rozsdamentes) tőzsdei spekulációkban megedződőt társasága felé.
Béla falkavezérhez híven, maga elé húzza a tálcát és egy feles lehörpintését követően, felvállalja az előkóstoló szerepét, majd a leosztás felelősségteljes feladatát.
Lámában a (egy nekem, egy neked, majd ismét egy nekem) teátrális leosztás, némi gyanakvást kelt a testvéries megosztás elvében, de hát egy jó barátban és a brókerében csak megbízik az ember.
B.Béla a benyelt maligánfok a megspórolt fizetőeszköz okozta jóérzés jeléül, egy nagyot csettintett nyelvével, miközben Jenö (Barátai közt Nyuszika) cigarettájából egy szálat lenyúlt.
Miközben a füstszűrőt akkurátusan letörte, elgondolkodva az asztalon üresen lévő „feles” poharakat számolta.
A meztelen cigarettát szája szélébe rakva, láma felé fordult, miközben a mozdulatban benne volt TŰZET!! , feltette szokásos kérdését.
-Na mit vettél??
Láma csodálattal teli félelemmel figyelte Bélát.
A várható szemrehányástól, halkan, suttogva válaszolt.
-Rábát.
N éma csend lett a műintézményben.
Csak egy eltévedt tekegolyóként ide-oda pattogó vendég a mosdó ajtót elfelejtvén kinyitni zavarta meg a csendet.
De az ajtó mellet erre az esetekre rendszeresítet székre leülve ö is elcsendesedett.
Béla elgondolkodva szögezte tekintetét a tálcán szaporodási céllal ügyködő, két légyre, majd egy határozott mozdulattal megzavarva ténykedésüket.
Csend esen megszólalt.
Helyes.
A higgadt helyeslés, a társaságban nyomasztóan uralkodó félelmet, karmesteri pálca intését felelevenítően elhessegette és újra helyreállt a békés zsibongás.
Egy darabig még egyesek szemén látszott a bizonytalanság és óvatosan sandítottak Béla felé.
De lassan mindenki meggyőződött arról, hogy Béla elméje nem háborodott meg és a helyeslése az egy szokványostól eltérő de őszinte.
Rövidesen mindenkiben tudatosodott, és lassan pletykaként terjengeni kezdett hogy az aktuális napi csoda, miszerint Béla igazat adott el ült.
Már csak azért is, mert a „minden csoda három napig tart” Ica (Ő a csapos) által vezette intézményben csak három perc.
Ezt követően már semmi érdemleges nem történt.
Mivel kakukkos órát meghazudtoló pontossággal megjelent Matildka, Jenö (Nyuszika) felesége és házi fodrászuk kreatívságát a fején hordozva jelezte, hogy cselédként foglalkoztatott anyósa elkészült az ebéddel.
Miáltal az ékes társaságot feloszlatja.
Egyesek szerint Matildka híd és egyéb blokádokban hatékony szerepet vállalhatna a rendfenntartó erők költséges bevetése helyett, de ennek hangzatosabb jelét nem merték adni.
Így hát a Rába befektetés bővebb kitárgyalása Bélával, vélhetően a következő szabadfoglalkozásra tolódik.
Béla engedvén az erőszaknak kihörpintette a maradék maligánokat az asztalon lévő poharakból és belegyező bólintással fel állt és hallgatólagos beleegyezését adta a társaság távozásához.
lama
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2005. 11. 24. 09:55
Előzmény: #2278  Törölt felhasználó
#2280
Köszönöm..., szóval olaszok...
Törölt felhasználó 2005. 11. 24. 09:49
Előzmény: #2278  Törölt felhasználó
#2279
Miért, mit érzel vagy tudsz Vadkacsa?
Törölt felhasználó 2005. 11. 24. 09:29
#2278
CIB - Central Italian Bank

Kerüljétek a RÁBÁ-t.

Törölt felhasználó 2005. 11. 24. 07:54
Előzmény: #2274  Törölt felhasználó
#2277
Egyetértünk, igen. Az idő pedig majd eldönti, hogy talpra áll - hasonlatoddal élve - a ló, vagy kivéreztetik?
Ennyi...

Változatlanul érdekelne viszont, mit jelent a CIB?
Törölt felhasználó 2005. 11. 23. 21:20
Előzmény: #2275  Törölt felhasználó
#2276
arp,

a nagy forgalom megvolt, a "sunyi" eladott 500K-t , az utolsó kb 150-et tegnap elég agresszívan (az utolsó tételeket szokták így dühből odaadni, most szerintem meg lehet próbálni egy vételt ilyen szituk után még a kaka is felpattan, kérdés csak az hányan tudják, hogy mit miért csinálnak.
Ezekben a moslék papírokban azért spekulálnak az emberek mert a jó papperek megvételéhez és megtartásához kishitűek voltak ezért maradt a sz@r.
Itt meg a többi szemétdomb topicban mindenki próbál nyolc csavarral felkerülni a próféták pódiumára de mivelhogy lúzer (mert kishitű) ezért a nagy bullból (már ha egyáltalán lesz) itt sem fogja kivenni a részét
:((
Törölt felhasználó 2005. 11. 23. 14:03
Előzmény: #2274  Törölt felhasználó
#2275
Pénznyelőnek - igaza van. Nincs min vitatkozni - nem is értem.

1. Venni kell, ha nagy lesz benne a forgalom
2 .Ez emelkedő irányba történik
3. 1 hét múlva nem adják vissza - erre célzott p.ny. hogy ne kell kapkodva venni
4. Fantáziálni a Humet topikokban kell

gróf Ajtonyi-Róna Péter
Törölt felhasználó 2005. 11. 23. 13:59
Előzmény: #2273  Törölt felhasználó
#2274
Nem értem akkor a vitát, a szöveged alapján mindenben egyetértünk:
- "esőtrendben van"
- "ha egyáltalán fordulatról lehet beszélni..."
Törölt felhasználó 2005. 11. 23. 13:44
Előzmény: #2272  Törölt felhasználó
#2273
Penznyelo! A Rába - csak ismételni tudom magam, és már korábban is utaltam rá - a bevezetését követő eufóriát kivéve, esőtrendben van. Hogy ez a trend hány eladónak köszönhető, nem tudom.
Ez a ló most már nem egy sánta lóhoz hasonlít. Ennak a vérét csapolják...
Lassan fordul ez a futómű, ha egyáltalán fordulatról lehet beszélni...
Törölt felhasználó 2005. 11. 23. 11:20
Előzmény: #2271  Törölt felhasználó
#2272
Én egy végletesen leegyszerűsített összefoglalót írtam. Ez arra jó, hogy a felesleges részletek nélkül tisztán lássunk variációkat a jövőre nézve. Üzenete: minek ülni egy sánta lovon? Majd ha látom, hogy rendbetették a lábát, ráérek akkor felpattanni rá, nem? Ha a Rábánál valós fordulat látszik majd, lehet, hogy kihagyom az első 20%-ot, de lesz benne még onnan is 80%. Azért az első 20%-ért felesleges és kockázatos megtippelni, hol az alja.
(arról pedig, hogy lassan elfogy az eladó pakkja: 1 éve ebben reménykedik mindenki, elég ránézni a Nabira és látható, van olyan hogy megállás nélkül esik valami és nincs olyan ár, aminél ne lehetne még lejjebb menni).
Törölt felhasználó 2005. 11. 22. 22:32
Előzmény: #2270  Törölt felhasználó
#2271
Ésmi lesz még Láma? Csak nem jönnek az oroszok, azt kirakják az asztalra a 13Mrd-ot? :))) Jó lenne...
Törölt felhasználó 2005. 11. 22. 22:10
Előzmény: #2269  Törölt felhasználó
#2270
Láma,
lassan hegyezheted a kaszákat kapákat mert hamarosan eljön a vétel ideje.
üdv
Törölt felhasználó 2005. 11. 22. 21:56
Előzmény: #2268  Törölt felhasználó
#2269
Van itt más is.

Ha valaki volt a kisrészvényesek szeánszán és jól figyelt a pódiumra.(Béla és Ica (Ö a csapos) volt )
Akkor lehet egy sejtése, hogy mi van ennek a hátterében.
Nagy ugra-bugra lesz itt hölgyeim uraim.

p.lama
Törölt felhasználó 2005. 11. 22. 20:23
Előzmény: #2267  Törölt felhasználó
#2268
Egyetértek veled Láma! Úgy vették a 3-5 ezres pakkokat, mintha mindjárt elfogyna :))) Szerintem is már kezdenek betárazni a 4Q hatására induló rally-hoz...
Törölt felhasználó 2005. 11. 22. 19:05
Előzmény: #2266  Törölt felhasználó
#2267
Pedig kérem itt a világ vége.

"game over"
HM felszámolódik és leszerelik a katonaságot!
USD be fog szakadni, és 150 alá esik.
Rába a hegesztő robotokat értékesíti.
Ingatlanok elértéktelenednek…………….
Kérem ez már világ vége )))))))

Az viszont nem igaz hogy csak egy „nagy eladó” volt a piacon.
Hisz az öreg is azt mondta:
„Ha valaki elad akkor valaki, vesz is.
Mivel ez nem szex, hogy egyedül is lehet „játszani.””

Egyszerűen a remegő kezűeket szedjük le társasjáték, folyik uraim.

p.lama
Törölt felhasználó 2005. 11. 22. 16:39
Előzmény: #2264  Törölt felhasználó
#2266
Penznyelo
Kivételesen nem értek egyet veled.A Rábának már nem akkora a $ kitettsége mint korábban.Részben azért mert az Oroszoknál is sikerült elérni (részben) az EUR elszámolásra történő átállást, másrészt mert nőtt az európai értékesítés súlya.A HM megrendelések még hosszú évekig ketyegnek, és jövőre jelentősen nő az alkatrész üzletág árbevétele.Figyelembe véve a Győr 500km-es körzetében meglévő és mostanában induló autóipari gyártókapacitások méretét (kb. 2 millió db/ év ) ha csak még egy hasonló méretű megrendelést megszereznek mint a Suzuki már egyenesben is vannak.Gyanítom nem csak a Suzuki kedvéért ruháztak be hegesztő robotokba.Az ingatlan portfóliót nem említem mert nem rendelkezem pontos adatokkal sem a mennyiséget sem azok esetleges jelzálogterheltségét illetően.Szvsz a Rábánál még néhány évig nem áll fenn a "game over" veszélye.
allergia 2005. 11. 22. 15:50
Előzmény: #2264  Törölt felhasználó
#2265
Penznyelo, fogadd elismeresemet, ez nagyon jól össze lett foglalva!
Törölt felhasználó 2005. 11. 22. 15:41
Előzmény: #2263  Törölt felhasználó
#2264
Még év elején írtam többször erről itt. A lényeg, hogy vagy mindig fedez, vagy sose. De ha játszik vele, akkor ez már spekuláció. Amúgy a $ erősödéssel is sok kérdés merül fel a Rábával kapcsolatban:
- nem tudjuk, mennyire tartós a $ erősödés;
- nem tudjuk, hogy tartósan erős $ esetén a megjavult versenyképességével élni is tud-e, tehát meglátszik-e majd az eredményben;
- nem tudjuk, mennyi fedezeti pozija van.
Az idő viszont telik, fél-egy éven belül szvsz gyakorlatilag végleg eldől a Rába sorsa:
1. ha erősödik a $ és a Rába nem mutat nagy javulást üzemileg -> game over
2. ha erősödik a $, a Rába üzemi szinten +os, pénzügyi soron ? -> szumma ?
3. stagnál a $, ezt nagyjából láthatjuk a jelenlegi Q3-ból -> game over
4. újra esni kezd a $, ekkor tudjuk, mi van, ez volt eddig is -> game over

Szvsz ezért került idáig az ára. Egész évben azért tömték magukat vele a kicsik mert agyonfetisizálták a $ erősödést, hogy hű az majd nyereségessé teszi a Rábát. És hát eddig nem tette. És a fenti kimeneteleket végiggondolva: jelenlegi infók alapján a Rábában csak biztosan rossz, meg kérdéses lehetőségek vannak. Egy lehetséges kérdőjelre meg ki vásárol?
Törölt felhasználó 2005. 11. 22. 15:19
Előzmény: #2260  oszlopos
#2263
A fedezeti üzleteket kellene rendbe tenni.Fájó szivvel és akár nagy veszteséggel is de le kell zárni azokat a plussz fedezeteket amiket az export volumene nem indokol. A Rába egy termelő cég és a befektetők nem azt várják tőle hogy a valutaspekulációkból tegyen szert nyereségre. Amelyik befektetőnek ez kell akkor ezt inkább saját maga csinálja. Egyszóval Jó lenne ha a Rába vezetősége nyilatkozna a fedezetek nagyságáról, mert így a cég részvényeseinek fogalma sincs, hogy örüljön, vagy búsúljon a forint gyengülésének.
zborde
zborde 2005. 11. 22. 15:13
Előzmény: #2261  allergia
#2262
Nem vagyok a téma szakértője, de a fedezeti/határidős/opciós ügyleteknek van egy technikája amivel a veszteségeket kordában lehet tartani.
Gondolom erről nem csak én hallottam.

Eddig az volt, hogy a dollár gyengülés rossz a Rábának, Tibibácsi elintézte az erősödést, ...
Most kiderül, hogy az erős dollár sem tesz jót neki???
allergia 2005. 11. 22. 15:01
Előzmény: #2260  oszlopos
#2261
"... ha a fedezeti ügyleteket jól tudja zárni...".

Ha...És HA nem zárja jól, mert alapvetően mint vállalatnak nem a devizapiaci spekulációban kellene nagyot alkotnia, akkor meg a buksi üzemi eredmény mellé még a pénzügyi sor is vastag mínusz lesz...

Topik gazda

pancserlama
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek