Topiknyitó: Törölt felhasználó 2008. 01. 09. 14:31

0812 hullám v.  

most fel vagy le
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2008. 03. 18. 10:06
Előzmény: #2799  neomodel
#2800
Nem az az igazán fájó, hogy itt tartunk, hanem az, hogy szikráját sem látni annak, hogy elmozdulnák esetleg jobb irányba. Sőt...
neomodel 2008. 03. 18. 09:46
Előzmény: #2798  Törölt felhasználó
#2799
Tökéletes egyetértésem jeléül bemásolom Vakmajom mai szösszenetének egy kis darabját. Ez távolabbra is mutat és pregnánsan tömör. Ez lenne az első lépés hosszú, viszontagságos és veszélyes utunkon, a többi megy magától... Magától.

"Voltam kint kicsit Bécsben, sajna egyre reménytelenebb, hogy akár csak egy lapon lehessen említeni Pestet meg Bécset, majd 20 évvel a rendszerváltás után sem csökken a különbség, sőt, tessék összevetni egyszerűen az utcaképet, ég és föld. Elsődleges különbség a tisztaságban, rendezettségben van, Bécs kellemes, imádott Pestem Bécsből jőve koszos Balkán. Mi az oka? A több lóvé? Az is, de főleg a nagyobb igényesség, és végsősoron a több kultúra. Az, hogy nem dobom ki a csikket a kocsiból, nem tolom le a másikat az útról, megállok a zebránál, tiszta ruhát hordok, egyszóval: nem vagyok paraszt.

Sajnos ez a különbség fő oka..."
Törölt felhasználó 2008. 03. 18. 09:29
Előzmény: #2797  Törölt felhasználó
#2798
Dow Jones IA
------------------------------------------------------------------------------ --

» Nagyításhoz kattintson a képre...


Az uralkodó csökkenő trend zárásban is a 11719-es érték felé tolja az indexet. Ennek átlépése a jelenleg még érvényben lévő enyhe emelkedő trend megtörését is jelenti egyben. A következő támasz 11357-nél húzódik, a csökkenő trend pedig csak 12081 feletti zárások nyomán törne meg.


S&P 500
------------------------------------------------------------------------------ --

» Nagyításhoz kattintson a képre...


A szélesebb piacot jellemző index jelenlegi támasza 1272. A következő napokban ez alá esik az index és 1234 lesz a cél. Fellélegezni inkább csak 1309 feletti zárások nyomán lehet.


DAX30
------------------------------------------------------------------------------ --

» Nagyításhoz kattintson a képre...


A német index legutóbbi minimuma alá esett. Ha a mai napon sem tud 6382 felett zárni akkor 5952 lesz a rövid távú cél.


Euro Stoxx 50
------------------------------------------------------------------------------ --

» Nagyításhoz kattintson a képre...


Hasonló a kép a DAX-hoz. Jelenleg a további esés a valószínű, amely 3276-ig tarthat.


Törölt felhasználó 2008. 03. 18. 09:24
Előzmény: törölt hozzászólás
#2797
USA- Körkép
------------------------------------------------------------------------------ --

Ismét hatalmas hullámvasutazást produkáltak tegnap a tengerentúli vezető indexek, a befektetők a Fed likviditásnövelő lépéseinek és az esetleges kamatvágásnak a hatásait mérlegelik. A Dow Jones IA nyitás után 200 pont feletti mínuszban is járt, majd a kereskedés végén 100 pontos pluszt adott le, és végül 21 pontos emelkedés után 11.972 ponton zárt. Az S&P500 11 pontot gyengült és 1.276 ponton fejezte be a kereskedést, míg a Nasdaq Composite 35 pontot haladt lefelé, és 2.177 pontra módosult. A Dow Jones indexet alkotó 30 papírból 22 árfolyama emelkedett.



A Dow papírok közül a J.P.Morgan Chase (+10%) vezette az emelkedést, a befektetők pozitívan értékelték a bajba jutott Bear Stearns befektetési bank átvételét. A Lehman Brothers papírjai 19%-ot zuhantak, miután a Moody’s hitelminősítő cég lerontotta a vállalat adósság-besorolásának kilátásait. A Merrill Lynch papírjai 5,4%-ot, a Goldman Sachs részvényei 3,7%-ot estek tegnap. A mai napon USA-piacnyitás előtt a Goldman Sachs, míg piaczárás után a Lehman Brothers teszi közzé negyedéves eredményeit.


NY-Európai körkép
------------------------------------------------------------------------------ --

A nyugat-európai részvények erősen estek hétfőn, köszönhetően az egyre mélyülő hitelválságnak, melyet a Bear Stearns részvényenkénti mindössze 2 dolláros felvásárlása és a Fed diszkontráta csökkentése is tükröz. A páneurópai Dow Jones Stoxx 600 index 4,6%-kal 290,26 pontra esett vissza. A brit FTSE 100 index 3,9%-kal 5.414,40 pontra, a német DAX 30 index 4,2%-kal 6.182,30 pontra csökkent. A francia CAC 40 index 3,5%-kal 4.431,04 pontra süllyedt.



A svájci UBS bank 12%-kal esett vissza, a Bear Stearns eladása kapcsán a befektetők további veszteségektől tartanak. A Royal Bank of Scotland 10%-kal, a Barclays 10,6%-kal, a HBOS 14%-kal ért el alacsonyabb értéket. A Carlyle Capital Co., a washingtoni Carlyle Group magánrészvény csoport leányvállalata 68%-kal esett vissza, a cégnél tőkeemelés várható. A német Siemens árfolyama 17,1%-kal csökkent, a rendelések késleltetése és a visszamondások miatt a cég 900 millió euróval csökkentette profit előrejelzéseit. Az energetikai szektorban az Alstom és az ABB egyaránt 8%-nál nagyobb mértékben csökkentek. A Deutsche Telekom telefontársaság 2,6%-kal esett vissza, a cég 2,5 milliárd euróért 20%-os részesedést vásárol a görög Hellenic Telecommunications Organization-ban. Az Alitalia részvényei 27,3%-kal értek el alacsonyabb értéket, a bajba került légitársaság vezetősége elfogadta az Air France-KLM 216 millió dolláros felvásárlási ajánlatát. Az Air France-KLM 4,4%-kal esett vissza. a British Energy atomerőmű üzemeltető 11,2%-kal erősödött, a brit kormány tárgyalásai 35,2%-os részesedése értékesítéséről sikeresnek ígérkeznek.


Csak ha vki nem olvasta, akik igen attól bocs, hogy bemásoltam
kissherceg 2008. 03. 18. 09:03
Törölt hozzászólás
#2796
pirosasz 2008. 03. 18. 08:34
Előzmény: törölt hozzászólás
#2795
Na szóóval... Jó reggelt! Láthattuk, hogy long lett belőle. Ahogy írtam is tegnap, nem fog sokáig tartani, ezért szűk stop ajánlatos mindn beszállónak. Kb. addig tart, amíg kijönnek a gyj-k... Olvasgattam egy kicsit és azt jött le, hogy odaát elgurult a gyógyszere mindenkinek?? Oil egy kicsit megtorpant, a dollár pedig visszakapaszkodott 97 fölé a jennel szemben. Mivel bébé elkötelezett a lavina megállításában, kamatvágás lehet, "nem kicsi, nagyon" így a bank szektor lehet ma húzó odaát. Az oli, arany, dollár piaca pedig nem tudja pontosan mit is akar bébé, ezért van egy kis bizonytalanság. Este minden visszaáll a rendes kerékvágásba...
kissherceg 2008. 03. 17. 22:25
Törölt hozzászólás
#2794
kissherceg 2008. 03. 17. 22:19
Törölt hozzászólás
#2793
neomodel 2008. 03. 17. 22:16
Előzmény: törölt hozzászólás
#2792
Köszönöm, ezt már ismertem.
Ha ilyesmiről akarsz előadásokat nézni-hallgatni, javasolom Drábik János előadásait, www.utolag.com oldalon, vannak különböző fenntartásaim, mint mindennel amit emberek csinálnak, mondanak, stb. kapcsolatban, de van benne logika. Egy alkalommal, még tavaly előtt hallgattam Drábikot élőben, szóval nekem a morzsák is elegendőek, csak jusson mindig.
kissherceg 2008. 03. 17. 21:59
Törölt hozzászólás
#2791
neomodel 2008. 03. 17. 21:42
Előzmény: törölt hozzászólás
#2790
Beszálltak longba a kamatvágás tiszteletére. Csak ne hogy elmaradjon az árazott szint, nem örülnék mert a hati nem érné el azt a shortszintet, ahonnan ismét kellemeset tud esni. A magam részéről várok egy 23000 értéket, innen négy részletben fogok beszállni, 100 pontonként lefelé. A mai nyitást közelében, amikor az indikatív még 22500 pont körül billeget, be is álltam ezekre a szintekre, de nyitásban elszállt a reményem, hogy 23000-ig feljön. Ezek az orderek számításom szerint szerdán lesznek kivitelezve, mindenféle longtól és egyedi rv-től, addig is távoltartom magam, mind ördög a tömjénfüsttől. De lehet a történések felülírják a terveimet, bár mostanában nem szokták.
kissherceg 2008. 03. 17. 21:23
Törölt hozzászólás
#2789
Törölt felhasználó 2008. 03. 17. 21:18
Előzmény: #2787  Törölt felhasználó
#2788
ÁMEN
Törölt felhasználó 2008. 03. 17. 21:18
#2787
valahogy ugy érzem,hogy közeledik a végkifejlet.Lassan vége a folyamatos esésnek és jönnek az oda vissza rángások,a STOPgyilkos ugrálás.Pár hét esetleg hónap,és kezdődik egy emelkedő trend.SZERINTEM.
kissherceg 2008. 03. 17. 21:06
Törölt hozzászólás
#2786
kissherceg 2008. 03. 17. 21:04
Törölt hozzászólás
#2785
Törölt felhasználó 2008. 03. 17. 21:00
Előzmény: #2783  Törölt felhasználó
#2784
Egyébként a tanács jó igyekszem megfogadni.

A legutóbbi longnál megtaláltuk, hátha most is...
Törölt felhasználó 2008. 03. 17. 20:54
Előzmény: törölt hozzászólás
#2783
henci

idő?

hát igen az a legdrágább, egyre fogy csak fogy mindenkinek, de senki sem értékeli igazán ezt sem, majd akkor amikor nem lesz...

na mindegy ez mellék szál

Te már tudod a válaszokat?

kissherceg 2008. 03. 17. 20:46
Törölt hozzászólás
#2782
Törölt felhasználó 2008. 03. 17. 20:38
Előzmény: #2780  Törölt felhasználó
#2781
Holnap rally?

ha asia is úgy akarja?

Nem értem, ha nekem mint kis porszemnek egy értelmű volt, hogy lesz "állami" beavatkozás mire volt jó ez az egész?

holnap majd kapkodnak visszavenni amit ma eldobtak?

vagy én vagyok hülye?

egy napot sem néz előre senki (bár biztos nem hisz holnap is majd belongol 1,5 napért mindenki)?

a tőzsde nem a jövőt árazza?

usa esésnél pénteken nyitva voltunk, hajszálnyira ott zárt a djia pénteken, ahol a mi nyitvatartásunk alatt nyitva volt.

minél több időt pazarlok a tőzsdére, annál illogikusabb, kiszámíthatalanabb az egész.

Topik gazda

balanza
5 4 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek