Topiknyitó: matgab 2007. 08. 02. 12:09

politika és társadalom ahogy én látom (2)  

Ismerősömtől...



Személyes találkozónk során egy magas rangú kormánypárti barátunk őszintén mesélt a PÁRT-ról, a 6

főből álló mindent elsöprő hatalmi csoportról (Szili, Szekeres, Veres,

Kiss, Lamperth, Gyurcsány) és a gazdasági döntések hátteréről. És Gál

J.Zoli barátjáról is, aki bár szakközepes érettségije van csak,

egyszemélyben irányítja a magyar sajtót és valójában akkor van lapzárta

a Népszabadságnál, ha Gál J. Zoli rábólint. Nincs annyi időm és erőm,

hogy mindent leírjak. Legyen elég annyi, ha eddig jelentéktelen pondró

porszemnek éreztem is magam, a tegnapi beszélgetés után még annak sem.

Semmik vagyunk. Még csak plebejusok, közkatonák, szorgos hangyák,

rabszolgák sem. Semmik.

Közöltem vele, hogy legszivesebben berontanék a Parlamentbe testemre

tekert 50 méternyi töltényhevederrel, kezemben 1-1darab, a vietnámi

filmekből ismert helikopter géppuskával és mindenkit,mondom MINDENKIT

halomra lőnék. És minden eddigi bűnömet ezzel megváltva a mennyországba

kerülnék, Szent Péter jobbjára.Közvetlenül.

Ő csak nevetett gyermeki hevülésemen. Nem sértően, picit irigykedve.

Mert azt látta bennem, amire ők pont építenek, számítanak. Az idolokba,

igazságba vetett hitet, az álmokat kergető, s ezért minden szar igéretet

elhivő naiv állampolgárt. A választót.

Akinek akarata, véleménye, álmai, céljai, fájdalmai, keserűsége, gondjai

pont senkit nem érdekelnek. Legfőképp azokat nem, akiket választhat,

akiket megszavaz."
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2009. 09. 23. 14:46
Előzmény: #3977  Törölt felhasználó
#3980
Sajnálom hogy nem érted . Nem baj .
Valójában arra számítottam, hogy pontosabb adatokkal támasztod alá érvelésem .És ezzel elismersz valamit .( Önként dalolva) :-) Majd legközelebb.Apró(antal) betúvel nem tudok írni, de ha senki nem érti bennem a hiba
Törölt felhasználó 2009. 09. 23. 14:42
Előzmény: #3976  Törölt felhasználó
#3979
a közelmúlt eseményei pl Ukrajna, Grúzia hetekig tartó tüntetések és "zavargások" után lemond a kormány tehát győz a tüntetésen résztvevők akarat
szerinted Te nagy vagy statisztikából kb Ukrajna lakosságának, hány százaléka vett részt a tüntetéseken és Grúziában hány százalék?
vagy ezek sem demokratikus(s) államok?

kérlek ezekre a kérdésekre is válaszóljál
Törölt felhasználó 2009. 09. 23. 14:41
Előzmény: #3973  Törölt felhasználó
#3978
Csabesz:
Mégegyszer bátorkodom megkérdezni tőled, miután én válaszoltam neked ugyanilyen irányú kérdésedre: írd le röviden '56-ról a véleményed és írd le néhány pontban, hogy miben és miért hasonlítható ahhoz 2006?
Törölt felhasználó 2009. 09. 23. 14:41
Előzmény: #3974  Törölt felhasználó
#3977
JocH, ha leírod világosabban, amit állítani ill. kérdezni szeretnél, akkor bizonyosan válaszolok rá, ebben a formájában sajnos nem értem. Lehet, hogy ez az én hibám, kérlek fogalmazd meg mégegyszer.
Törölt felhasználó 2009. 09. 23. 14:39
Előzmény: #3975  Törölt felhasználó
#3976
Nem természetesen nem ezt mondtam. Azok más rendszerek voltak, mások volak a szabályai. A demokráciát mi magunk akartuk, annak szabályait mi alkottuk meg és egy ideje ebben működünk. Most pedig egy csoport azt mondja, hogy márpedig neki joga van felrúgni e szabályokat. Én erről beszélek.
Törölt felhasználó 2009. 09. 23. 14:35
Előzmény: #3970  Törölt felhasználó
#3975
oksi szerinted akkor az összes államalakulat több ezer éven át a világban törvénytelen volt
na ilyent még nem hallottam nem semmi vagy ismételten

megboldogult Királyaink, mind törvénytelenül uralkodtak 1000 éven át
Törölt felhasználó 2009. 09. 23. 14:35
Előzmény: #3970  Törölt felhasználó
#3974
'Azok a rendszerek:
1. nem a többség akaratán alapultak; "
Aztat ugyí nem mered megkérdőjelezni, hogy volt több mint 1 milka piros könyves .Az ország lakosságának 10 %-a a szavazók nem tom ,%-a ! Hithű, vagy nem asztmás kérdés .De ha bukik 1. pont rántja a többit is.
Törölt felhasználó 2009. 09. 23. 14:32
Előzmény: #3971  Törölt felhasználó
#3973
Kedves Csabesz, hozzászólásod téged minősít.

Mégegyszer bátorkodom megkérdezni tőled, miután én válaszoltam neked ugyanilyen irányú kérdésedre: írd le röviden '56-ról a véleményed és írd le néhány pontban, hogy miben és miért hasonlítható ahhoz 2006?
Törölt felhasználó 2009. 09. 23. 14:31
Előzmény: #3964  Törölt felhasználó
#3972
nem tudom mennyire vagy tisztában az akkori eseményekkel 18-án este a Kossuth téren kb 20 ezer ember volt kint ott megfogalmaztak egy kiáltványt amit be akartak olvastatni az MTV-ben egy kis csapat Kossuth téri tüntető - a tüntetők képviseltében - elvitte azt az MTV székházához ott szóba sem álltak velük ezek után Toroczkai Laci kb 10 ezer tüntetővel átvonult, hogy követeljék a nyilatkozat beolvasását, senki nem reagált így telt el több óra ezek, után az ajtó közelében lévő tüntetőket lefújták gázzal és megverték na erre tört ki az ostrom
Törölt felhasználó 2009. 09. 23. 14:30
Előzmény: #3968  Törölt felhasználó
#3971
Veled én sem '56-ról, sem 2006-ról nem vitázom, és nem személyeskedem. Aki a 2006 okt. 23-ai eseményeket olyan szemüvegen keresztül vizsgálja/látja, ahogyan Te, azzal egyáltalán nincs miről beszélnem.
De igazad van, neked mindenről lehet bármilyen véleményed, le is írhatod, hiszen az utolsó szó így is-úgy is a tied. Akkor is, ha az rajtad és a "sleppeden" kívül a kutyát sem érdekli...
Törölt felhasználó 2009. 09. 23. 14:25
Előzmény: #3966  Törölt felhasználó
#3970
Azok a rendszerek:
1. nem a többség akaratán alapultak;
2. nem jogállamokban történtek;
3. mindezekből adódóan a törvényességük sem jelenthető ki.

Nyilván érted te is a különbségeket, csak nem akarsz tudomást venni róla. De attól még a tény tény marad.
Törölt felhasználó 2009. 09. 23. 14:25
Előzmény: #3965  Törölt felhasználó
#3969
a közelmúlt eseményei pl Ukrajna, Grúzia hetekig tartó tüntetések és "zavargások" után lemond a kormány tehát győz a tüntetésen résztvevők akarat
szerinted Te nagy vagy statisztikából kb Ukrajna lakosságának, hány százaléka vett részt a tüntetéseken és Grúziában?
vagy ezek sem demokratikus(s) államok?
Törölt felhasználó 2009. 09. 23. 14:23
Előzmény: #3967  Törölt felhasználó
#3968
"2006-ról egy árva kérdést sem tettem fel, ha jól emlékszem, de ezzel sincs gond, mert egész egyszerűen nem tudsz elfogulatlanul sem érvelni, sem vitázni"

Ez csúcs, kérlek ne akard nekem megmondani, hogy egy válaszban mire térek ki, mire nem. Azt gondolom, kérdés nélkül is leírhatom a véleményem. Vagy szerinted nem?

A kérdésem: te hogyan rnád le '56-ot és miben és miért hasonlítható 2006-hoz? Köszi.
Törölt felhasználó 2009. 09. 23. 14:17
Előzmény: #3964  Törölt felhasználó
#3967
Senkinek nem kell semmit magyarázni. Annak ellenére, hogy Te mindig mindenkit kioktatsz. Ha kell, ha nem. Feltettem egy kérdést, amire a Te válaszod érdekel(t) volna, személyeskedés nélkül. Elvileg kultúráltan. Nem ment (most sem). Nem gond, mert Te ilyen vagy (a néhány sorstásrsaddal egyetemben). 2006-ról egy árva kérdést sem tettem fel, ha jól emlékszem, de ezzel sincs gond, mert egész egyszerűen nem tudsz elfogulatlanul sem érvelni, sem vitázni. Mindenesetre a válasz amit adtál igen sokat elárul....
Törölt felhasználó 2009. 09. 23. 14:16
Előzmény: #3965  Törölt felhasználó
#3966
:)))))))
nem semmi vagy tehát a törvényes rendet meg lehet dönteni erőszakos úton is ha nem "demokratikus" államrendről van szó tehát ez legalizálja a bolsevik forradalmat (1917) Kun Béláékat (1919) Maoékat (1945 - 1949) stb
Törölt felhasználó 2009. 09. 23. 14:13
Előzmény: #3963  Törölt felhasználó
#3965
Zolikám: lásd Csabesznek írt hozzászólásom. Az összes történelmi példád rossz, mert nem demokratikus államról van azokban szó.
Törölt felhasználó 2009. 09. 23. 14:06
Előzmény: #3961  Törölt felhasználó
#3964
Népfelkelés, forradalom egy idegem elnyomó uralom ellen.

2006-ból ehhez hiányzik:
1. Nép. Néhány ezer vandál szerencsére nem egyenlő a néppel. (Ez még akkor is igaz, ha egyébként a kománnyal egyébként a többség nem szimpatizál.)
2. Felkelés, forradalom. Lásd előző pont.
3. Hőstett, hősök. Más állampolgárok autóinak felgyújtását nem nevezném hőstettnek, ahogyan a TV székházba betörni és feltörni a büfét, sem.
4. Idegen elnyomó uralom. 20 éve demokrácia van, mi akartuk, az van hatalmon, akit mi akartunk. Akkor nem gy volt.

Csak ennyi a különbség. És az, hogy ezt elvileg értelmes, valószínűleg tanult embernek kell magyarázni egy gazdasági fórumon, még mindig megdöbbent...
Törölt felhasználó 2009. 09. 23. 14:05
Előzmény: #3960  Törölt felhasználó
#3963
Kedves Pénznyelő!

tehát akkor menjünk vissza 369 évet Cronwelék is rossz fiúk voltak, mikor nekimentek a törvényesen úralkodó angol királynak?

Rákóczi is egy gonosz lázadó volt mert a törvényes Habsburg király ellen lázadt?

Az észak amerikai felkelők (1776) és Washington tábornok is köztörvényesek voltak mikor György király ellen lázadtak?

A franci a forradalom (1789) kirobbantói is mind bűnözők voltak mikor Lajos király ellen támadtak ?

Az 1848-as márciusi Pesti forradalom résztvevői is mind rendbontók voltak mert a törvényes király ellen lázadtak?

egy nagy ugrás

1956 októberi forradalom és szabadságharc résztvevő is is mind bűnözők voltak mert a törvényes magyar kormány ellen lázadtak?

miért nem válaszolsz? nem tudsz vagy nem akarsz?
Törölt felhasználó 2009. 09. 23. 14:03
Előzmény: #3960  Törölt felhasználó
#3962
kedves Pénznyelő!

tudod miért ítéltek el tizenéveseket az 56-os forradalom után börtönre, halálra?
Korvin köz, Széna tér, Tűzoltó utcaiak mond neked valamit
Törölt felhasználó 2009. 09. 23. 13:59
Előzmény: #3960  Törölt felhasználó
#3961
'56-ról mi a véleményed?
Csak úgy, nagy vonalakban...

Topik gazda

matgab
4 4 3

aktív fórumozók