Topiknyitó: Törölt felhasználó 2007. 04. 18. 08:32

KBC Equitas  

A tranzakció nyomán létrejövő cég, a KBC Equitas megújuló szolgáltatásairól, termékportfóliójáról 2007. május 3-án, sajtótájékoztató keretében ad részletes információt. Az ügylet a romániai Swiss Capital 2006. december végi megvásárlásával együtt jól tükrözi a KBC Securities azon törekvését, hogy tovább erősítse jelenlétét a közép- és kelet-európai piacokon.



link


Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Commodore64
Commodore64 2024. 03. 28. 09:20
#5500
Sziasztok, 
az alkalmazásban látni, hogy platinum csomagban vagyok. Régebben ott volt alatta, hogy 6milliós forgalmat 03.31-ig kell generálni hogy a következő hónapban is platinum legyek. 
Most meg azt írja, hogy a "forgalom alapján a platinum díjcsomag a következő hónapra biztosítva van", dehát nem is volt forgalom a számlán.
Ez most mi?
hellforceone 2024. 03. 28. 09:20
#5499
megkertem egy cseh kollegamat, hogy nezzen mar kicsit utana a cegnek, de ö is azt mondta, hogy megnyugodhatok. ettöl független egy reszt at fogok tenni IB-hez, aztan hosszabb tavon meglatjuk hogyan tovabb.
szolek 2024. 03. 28. 09:05
Előzmény: #5490  jvgb
#5498
Hmm - nálam működik.
Az ESZLA app-al nyitottam meg és a februári kivonatot - az a trükk, hogy a QR kódot kell leolvasni, mert ellenkező esetben nem tudod megkülönböztetni az "o" "0" "l" "I" karatereket. 
hellforceone 2024. 03. 28. 07:27
#5497
hellforceone 2024. 03. 28. 07:25
#5496
egyebkent ez all a mailjeikben is
Member of the KBC Groupes ha megnezi valaki, akkor ez van a neten is https://insti.patria.cz/en/skupina
tehat oriasi hazugsag nincs mögötte szerintem es szelhamosoknak semmikeppen sem neveznem öket, de az biztos, hogy a kommunikacio az borzaszto szanalmasan van elöadva. Sokkal jobban kellett volna tajekoztatni az ügyfeleket. Szerintem megerte volna nekik csinalni egy 10-15 perces vidot, ahol reszletesen elmagyaraznak mindent a valtozasokrol, a miertekröl, hogy ki kivel van stb stb. hiszen az valoban bizalmat ebresztett volna. De ez a szinte "ad-hoc" atalakulas, a total nyomorek kommunikacio, az atlathatatlan viszonyok, mind ahhoz vezetnek, hogy szerintem idöközben több milliardos vagyon vandorolhatott el tölük es meg csak 3 honap telt el az atallas ota.... ennyi idö alatt iilyen ügyfelbizalom vesztesre nem is tudom, hogy hol, mikor volt pelda - hacsak nem csödbe ment cegekröl beszelünk, ahol egyik naprol a masikra derült ki valami es huss, vege is volt a storynak.
Josti 2024. 03. 28. 06:59
Előzmény: #5492  Cashflow2024
#5495
K&h-hoz valóban nincs közük:) a k&h-nak van köze a kbc csoporthoz.
hellforceone 2024. 03. 28. 06:53
Előzmény: #5492  Cashflow2024
#5494
Na, erre kíváncsi vagyok, írd majd le kérlek a tapasztalatod. Amúgy biztos, hogy rengeteg ügyfél hagyta már el őket és ez a K&H háttér oda hazudása nekem is nagyon gyanús, de ahogy írtam, a Patria weboldalan leírtak alapján és mivel a Patria állítólag még a BÉT-en is jegyzett - ennek nem néztem utána pontosan -, ezért nem hiszem, hogy szélhámosok. Az okokat egyszer talán majd megtudjuk vagy megértjük. Mindenesetre én is írtam nekik, hogy írják le, mi a pénz és értékpapírtranszfer pontos menete. A pénzt lehetséges amúgy átvezetni közvetlen a másik bróker számlájára is vagy először ki kell utalni egy magyar fosrint számlára és onnan beutalni a brókerhez?? Szeretném inkább dollárban és eurban kiutalni, mint fosrintban. A fosrinttól félek, mint a tűztől, a megtakarításaim 1%-a fosrintos. 
hellforceone 2024. 03. 28. 06:53
Előzmény: #5492  Cashflow2024
#5493
Na, erre kíváncsi vagyok, írd majd le kérlek a tapasztalatod. Amúgy biztos, hogy rengeteg ügyfél hagyta már el őket és ez a K&H háttér oda hazudása nekem is nagyon gyanús, de ahogy írtam, a Patria weboldalan leírtak alapján és mivel a Patria állítólag még a BÉT-en is jegyzett - ennek nem néztem utána pontosan -, ezért nem hiszem, hogy szélhámosok. Az okokat egyszer talán majd megtudjuk vagy megértjük. Mindenesetre én is írtam nekik, hogy írják le, mi a pénz és értékpapírtranszfer pontos menete. A pénzt lehetséges amúgy átvezetni közvetlen a másik bróker számlájára is vagy először ki kell utalni egy magyar fosrint számlára és onnan beutalni a brókerhez?? Szeretném inkább dollárban és eurban kiutalni, mint fosrintban. A fosrinttól félek, mint a tűztől, a megtakarításaim 1%-a fosrintos. 
Cashflow2024 2024. 03. 28. 05:46
Előzmény: #5491  fokukac
#5492
Én mobilon hívtam az ügyfélszolgálatot és elvileg egy kitöltött formanyomtatvány beküldésével el lehet indítani a transzfert. 
De én személyesen intézem inkább. Látni akarom a fejeket, miután a véleményemet elmondtam nekik. Persze számlamegszüntetés is párosul a művelethez a transzfer után, nyilván...
Soha többet K&H... Egyik sem... Az e-mailben azt írták, hogy semmi közük a K&H Bankhoz. Persze a reklámokban összemossák az infókat, és úgy néz ki messziről mintha a K&H Bank állna mögötte. De ez csak marketing trükk. Ezért nincs mögöttük a 100e euros BEVA biztosítás sem. 
Mire kikerülök ebből a szánalmas "rendszerből" jobban fogom már látni, miről is szólt ez a KBC equitas --> K&H értékpapír átalakulás/fúzió/ügyfél átb@szós "katyvasz"... Valakiknek nagyon megérte, hogy egy viszonylag jól működő rendszert gyakorlatilag hazavágtak és az ügyfélbázist erővel felszámolták... vagy csak szimplán debilek. 
fokukac 2024. 03. 27. 14:57
Előzmény: #5488  Cashflow2024
#5491
hello. nem tbsz-em vannak, csak síma részvényeim. 
sajnos ez a mulatság , hogy részvényeket birtoklok, olyan havi ~5 ezer forintomba fog kerülni hamarosan, így inkább lelépnék innen.
.
Nem tudjátok, hogy lehet elindítani a transzfert? Ehhez személyesen be kell menni mindenképpen? 
köszi
jvgb
jvgb 2024. 03. 27. 08:48
Előzmény: #5489  Cashflow2024
#5490

Nagyon remélem hogy csak egy elnyomott karakterről van szó, mert most már nagyon ideges kezdek lenni!
Cashflow2024 2024. 03. 27. 06:08
Előzmény: #5470  hellforceone
#5489
"A BEVA abban az esetben fizet kártalanítást a befektető részére, ha a befektetési szolgáltató ellen a bíróság felszámolást rendel el és az érintett szolgáltatónál elhelyezett ügyfélvagyon hiányzik."
Ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy akkor fizet, ha ellopták az ügyfelek pénzét/értékpapírjait és persze ki is derül. Lásd BudaCash brókerház esete. Ott teljesen kamu rendszer működött (mint utólag kiderült). Azt hitted veszel/eladsz (jellemzően BC brókereken keresztül), pedig csak a rendszerbe bepumpált pénzeket vonták ki a főnökök és költötték el.Konkrétan egyik ismerősöm is érintett az ügyben. Még a mai napig tartanak a perek, persze a lóvé sehol sincs már... A BEVA akkor fizet, ha vége van az eljárásnak. De persze a mai napig nincs lezárva...
A dolog pikantériája, hogy az első felszámoló céget is felszámolták pár éven belül! Értitek! Akinek elő kellett volna keríteni a lóvét, azt is felszámolták! Ez már tisztán magyaros megoldás. Csak az számít, hogy a "nagyok" jól keressenek, az ügyfelek pénze sosem számít.
"A felszámolás alatt álló befektetési szolgáltatónál meglévő (tehát nem hiányzó) ügyfélvagyont (értékpapírok és pénz) a felszámoló adja ki az ügyfélnek, a felszámoló által meghatározott módon és időben." Na itt a "Magyar csavar"... 
Persze nem akarok riogatni senkit sem. Lehet hogy csak egy debil K&H-s rosszul ébredt valamelyik reggel, pár hónapja és elnyomott egy karaktert a webtraderben, programozás közben. És minden helyreáll pár héten belül...
Cashflow2024 2024. 03. 26. 16:02
Előzmény: #5487  hellforceone
#5488
Igazad van, szánalmas amatőrök... Csak éppen a pénzünkkel szórakoznak, a befektetési döntéseinket nehezítik, és ezzel kárt okoznak indirekt módon. Én elindítottam a TBSZ transzfert.. 
hellforceone 2024. 03. 26. 01:30
#5487
Engem az idegesít, de mocskosul, hogy ezeket az állítólagos fejlesztéseket, ezeket lehetne igazi profi módon is kommunikálni, még akkor is, ha a váltás maga eléggé amatőrre is sikerült. Ugyanis pont látva a rengeteg és a valószínűleg gyakran ismétlődő kérdést, kiadhatnának egy havonta frissülő hirlevelet, amiben egyszerűen közölnék, hogy tisztelt ügyfeleink, a nagy érdeklődésre való tekintettel az alábbi témákban a következő tájékoztatást és HATÁRIDŐKET adjuk tudtukra. Az ilyen-olyan fejlesztés zajlik, várható elkészülte április 40, az amolyan téma és igény felülvizsgálat alatt, várható információ május 50 és az ég tudja még mi. Ezzel szemben ezek olyan mértékű amatőr kommunikációval rendelkeznek, hogy először hagyják elmenni az ügyfelek felét, majd a másik, még megmaradó 50%-nak meg majd arra való hivatkozással, hogy jelentősen csökkent az ügyfélállomány, így a megnövekedtek költségeik miatt árat kell emelni - mikor már amúgy is drága! Arról nem is beszélve, hogy mennyire időt és erőforrást rabló számukra is a jelenlegi kommunikációs színvonal... komolyan, szánalmasan amatőrök...
peggy01 2024. 03. 25. 23:41
Előzmény: #5485  fhbl
#5486
Pár hete rákérdeztem erre, azt mondták, hogy lesz ny/v kimutatás is.
fhbl 2024. 03. 25. 23:25
Előzmény: #5484  aytif1
#5485
A NYERESÉG - VESZTESÉGet is jó volna látni!
aytif1 2024. 03. 25. 22:40
Előzmény: #5483  Metwolf
#5484
Ha jól sikerült, majd rátok írok :)
Metwolf
Metwolf 2024. 03. 25. 22:08
Előzmény: #5482  aytif1
#5483
Reméljük a többieknek is elérhetővé teszik... :-)
aytif1 2024. 03. 25. 21:38
#5482
Némi hír a fejlesztésről:
"A részletes portfoliókimutatáson már dolgozunk, arra számítunk, hogy legkésőbb április végéig egyéb fejlesztésekkel együtt elérhetővé tudjuk tenni Önnek."
Addig megyünk amatőr üzemmódban?
valcsi62 2024. 03. 25. 19:12
Előzmény: #5480  97raglop
#5481
Ott van a "Patria Finance Magyarországi Fióktelepe" is a listán.

Topik gazda

koi
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek