Topikgazda: Törölt felhasználó 2007. 04. 10. 14:36

A gazdagabbak rosszabbul jártak a kiigazítással (3.)  

Ugrás a cikkhez
A kiigazítás eredményeképp a magasabb jövedelmi helyzetűek rosszabbul járnak - állapítja meg a jegybank ma kiadott pénzügyi stabilitási jelentése. Ebben a jövedelemi szegmensben nagyobb inflációval és jelentősebb reáljövedelem-mérsék lődéssel lehet számolni. A lakossági szektor reáljövedelme csökken, a fogyasztása azonban csak kisebb mértékben mérséklődik. A gazdagabbakat erősebben érinti ugyan a kiigazítás, ám a sokktűrő képességük erős. Az alacsony sokktűrő képességű háztartások felé a kitettség közepes - állapítja meg a jelentés.

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=81607
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
tokos. 2007. 04. 18. 09:02
Előzmény: #86  Törölt felhasználó
#89
Hát igen.

Hozzátartozik, akkoriban még 25% volt az Áfa, és 15% volt az Eva, ami barátok között is felháborító volt.

A 20% Áfa-25% eva, már akár elfogadható is lenne, ha mindenki adózhatna így.

Csak ugye ez nem úgy megy, ez a lehetőség nem mindekinek jár. A másik jóval 30% felett adózik, és a munkáltatója nemhogy viszaigényelne a béréből, hanem még tesz is hozzá, vagy 30%-ot.

Ráadásul nem mindenki határozhatja meg, hogy, hogy mennyi pénz után akar egészségügyi járulékokat fizetni, így fizet a minimálbér xx-szerese után.

Ez lehet, hogy egyeseknek természetes, vagy igazságos, nekem nem.

Szóval a legfelháborítóbb a dologban a számomra, hogy eltérő jogokat adunk az egyiknek, mint a másiknak. Nem csak az Eva-nál, ilyen az Ekho, és a parasztok adója is.

Veletek ellentétben az sem nyugtat meg, hogy még mindig több ez a minimális adó, mint amit azok fizetnek, akik találnak maguknak költséget.

Hogy miért nem? Azért, mert azzal, hogy a kormányzat a saját, és az apeh totális impotenciája miatt nem tudja behajtani a pénzt egy csoporttól, attól még nem lesz több a pénz, törvényesen lehetővé teszi, hogy a másik se fizessen.

Aminek egyébként az a vége, hogy a harmadik fizet duplán, vagy triplán.

Továbbra is azt mondom, ezeket a kiváltságos adókat el kell törölni, helyette lineris adó, és be kell hajtani a pénzt mindenkitől.

Nem lesz ilyen az életben, de amíg ezek a cucilisták hatalmon vannak, biztosan nem...
Törölt felhasználó 2007. 04. 18. 08:19
Előzmény: #85  Törölt felhasználó
#88
ja és csökkenek a fiktív visszaigénylések is.....na enyit az áfáról....
Törölt felhasználó 2007. 04. 18. 08:13
Előzmény: #84  tokos.
#87
még szép, hogy nincs költségem, hiszen azért vagyok evás, arról nem tehetek, hogy másnak van, de valószínű az árrése is nagyobb ezért....de azért az tiszta remélem, hogy az evás nem csal, de viszont a költségelszámoló az nagyon is csal és csalhat is....
Törölt felhasználó 2007. 04. 17. 22:25
Előzmény: #84  tokos.
#86
hmmmm... Be ösmerős! :))))

Ezt a csörtét már egyszer lejátszottuk tokos mesterrel.
Nyertes: Nem fogod meggyőzni, akkor sem ha sokkal kevésbé használod ki a lehetőségeket mint mondjuk én... :)
Törölt felhasználó 2007. 04. 17. 20:26
Előzmény: #79  csuloktata
#85
Ez mondjuk abszolút igaz. Az EVA bevezetésével anno épp az ÁFA bevételei csökkentek jelentősen a büdzsének.
tokos. 2007. 04. 17. 18:50
Előzmény: #81  Törölt felhasználó
#84
"sőt az evás semmit nem tud vissza kérni, azt vedd már észre..."

Valóban , de költséged sincs, vagy minimális.

tokos. 2007. 04. 17. 18:48
Előzmény: #82  Törölt felhasználó
#83
Ugyan már, ez a te versenyelőnyöd. belekalkulálod az áraidba, hogy a másik visszaigényli.
Törölt felhasználó 2007. 04. 17. 16:59
Előzmény: #74  csuloktata
#82
"Akinek adod a számlát ,az annak a16,67 (felülről 20) %- át vissze igényli. Tehát amit te befizetsz 25 % EVÁ- t, abból 16,67 %- ot a költségvetés vissza is adja. Most akkor mennyit fizetsz? "..
na ez a legnagyobb tévedésed, a vállalkozások önállóak és nem tartozik rám, hogy a másik kér vissza vagy nem...
Törölt felhasználó 2007. 04. 17. 16:57
Előzmény: #79  csuloktata
#81
"Az téged nem érdekel, hogy költségvetési szinten mennyi adót fizetsz"...már bocsánat, de évi 2 milla megy be a költségvetésbe, 4,8 millió bruttó eva alapból.... a másik visszakéri az rossz duma, mert az nem evas esetén is fennáll, sőt az evás semmit nem tud vissza kérni, azt vedd már észre...
Törölt felhasználó 2007. 04. 17. 16:54
Előzmény: #79  csuloktata
#80
kettő szigorítás volt, mert 100 nettó + 25 % áfa volt ebből jött le 15 és most 100 nettóra 20 % az áfa és 25 jön le...
ez ugye...106,25-90, azaz ua. nettó jutalékot feltételezve, mínusz 15,29 % és még mínusz dupla járulékalap, ami persze változó %, de fix cca. 35 ezer ft/hó.
csuloktata 2007. 04. 17. 16:46
Előzmény: #77  Törölt felhasználó
#79
Most már értem. Az téged nem érdekel, hogy költségvetési szinten mennyi adót fizetsz.
Akkor nagyon jó dolog az EVA! Csak ne keresd a költségvetésben azt a 25 %- ot, mert nincs ott! Pedig ez már egy szigorított felállás (előtte 25% ÁFA és 15 % EVA)
S ha mindenki így adózna, akkor csúnya vége lenne. Szakértő Megyo kormáynagyament ötletei! De ettől aki teheti természetesen használja ki.
Törölt felhasználó 2007. 04. 17. 16:35
#78
Gyurcsány a gázáremelés ellen
Kóka János - elfogadva Gyurcsány Ferenc "utasítását" - olyan gáztarifa-módosítást javasol, ami jobb lesz a szegényeknek, de nem lesz rosszabb a gazdagoknak.
link
Törölt felhasználó 2007. 04. 16. 16:58
Előzmény: #74  csuloktata
#77
csuloktata !

ja, hogy esetleg visszakérik, akiknek dolgozom az egy más kérdés, de ahhoz nekem mi közöm van és én azok miatt miért nem fizetek annyit, amennyit??
egyébként vállalkozókat felesleges üldözni egy társadalomban, mert akkor munka sem lesz és fejlődés sem...
Törölt felhasználó 2007. 04. 16. 16:54
#76
én csak arról beszéltem, hogy 131 ezerről kell fizetni, a linket fel is raktam...talán ez már világos...
hogy miért "csak" ennyiről kell fizetni és a munkavállalóknak miért kell egészen 6,5 milláig, vagy mennyi most a felső határ arról majd, ha akarom kifejtem a véleményemet, de most nem arról volt szó...
Törölt felhasználó 2007. 04. 16. 13:43
Előzmény: #74  csuloktata
#75
tata:

fiktív számlázás nélkül is ez van amit lentebb már írtam...

"A normál vállalkozásoknál (akik áfáznak) ugye a 20% nem mind befizetendő, mert aki nem tud legalább a felére költségszámlát hozni az már csődbe ment...
Magyarán van jó esetben 10% áfa befizetés meg minimálbér után szja kb 0% meg ugye mivel nyereség nincs (egy veszteséges év egy nullszaldós) így osztalék sincs."
csuloktata 2007. 04. 16. 11:29
Előzmény: #68  Törölt felhasználó
#74
Nyertes!

Akinek adod a számlát ,az annak a16,67 (felülről 20) %- át vissze igényli. Tehát amit te befizetsz 25 % EVÁ- t, abból 16,67 %- ot a költségvetés vissza is adja. Most akkor mennyit fizetsz?

A fiktív számlát hagyjuk, mert a tisztességes adózói magatartásból induljunk ki, ellenkező esetben be sem kell jelentkezni adóalanynak.
Ezt a 10% adómértéket a munkavállalóknak miért nem engedik meg? Ja és ők nem a minimálbér duplája után fizetik a járulékokat!

Törölt felhasználó 2007. 04. 16. 10:52
#73
SZDSZ+MSZP=megoszt+kifoszt
Törölt felhasználó 2007. 04. 16. 10:52
#72
SZDSZ+MSZP=megoszt+kifoszt
Törölt felhasználó 2007. 04. 16. 10:52
#71
SZDSZ+MSZP=megoszt+kifoszt
Törölt felhasználó 2007. 04. 16. 10:51
#70
SZDSZ+MSZP=megoszt+kifoszt
Törölt felhasználó 2007. 04. 16. 10:42
#69
Törölt felhasználó 2007. 04. 12. 08:06
Előzmény: #61  csuloktata
#68
csuloktata
bocsánat, de bruttóból fizetek 25 %-ot....erre gondolom te azt akarod mondani, hogy a költségelszámoló meg befizeti az áfát....hát ezaz, hogy nem, mert fiktiv számlákkal kér vissza abból,persze valamennyit fizet így is, de amit így keres az mind fekete, magyarul adózatlan...erre mutass evasnál adózatlan pénzt, nem tudsz....persze nekem nagyon jó az eva, mert nincs költségem és csalni sem szeretnék és többet is keresek így...
tokos. 2007. 04. 11. 22:19
Előzmény: #66  Törölt felhasználó
#67
Ez független a gáztól, amúgy is vennénk, mert lejár a lakáskassza, meg az aszzony örökölt némi pénzt, és az felett ő dönt. Aztán kiadjuk.

Picike lakás lesz, úgy 50-60 nm, picike adóval. Az albérlet ára majd behozza.

Gondolkodtunk ilyen napkollektor balhén is, persze majd állami támogatásból.

Ha én "elköltözök", az asszony marad, olyan rászoruló lesz, hogy ihajjj, lesz napkollektor is, meg gázártámogatás is..

Tudod, ha a rászorulókat támogatják, akkor az emberek rá fognak szorulni...
Törölt felhasználó 2007. 04. 11. 22:11
Előzmény: #65  tokos.
#66
"Gondolkodtam én is a lakhelyváltásban, valamikor, ha minden jól megy, veszünk egy kisebb lakást, és beköltözhetnék papíron. De még nem tudom, hogy mikor, lehet, hogy csak az év végén, akkor meg nem megyünk semmire a támogatással."
Vigyázz, mert aztán jön az ingatlanadó és többet buksz rajta, mint nyersz a gázon:)
Inkább vegyél napkollektorokat, de a Genesistől rendelj...
tokos. 2007. 04. 11. 20:54
#65
Így kicsit késve a válasz:

Conquinak:

Elfi jól mondta, eddig nem kaptam volna meg. Januárban nem kaptam fizetést, így most talán a jan-márc belefér. Lehet, hogy kell egy kicsit igazítani rajta, majd meglátjuk.

Várni nem várhatok vele, mert máj-ban már megint nem férek bele.

Mármint a gázártámogatásba.

Nyuszinak:

Gondolkodtam én is a lakhelyváltásban, valamikor, ha minden jól megy, veszünk egy kisebb lakást, és beköltözhetnék papíron. De még nem tudom, hogy mikor, lehet, hogy csak az év végén, akkor meg nem megyünk semmire a támogatással.

Nyertesnek:

Qrva boldog lennék, ha csak a 131 eFt után kellene fizetnem a járulékot. Csak én ezt valamiért nem tehetem meg. De miért nem?

Elfinek:

Igazad van, ne is fizess egy kanyi vassal se többet, mint kell. Én is ott spórolok rajtuk, ahol bírok, csak én kevés helyen bírok.
Törölt felhasználó 2007. 04. 11. 19:54
#64
link

Akkor nemcsak én, láttam úgy, hogy az export fenn fogja tartani a növekedést ha a belső kereslet csökken is. Ha meg nem csökken, mert ennek sincs igazán jele, akkor meg még kedvezőbb lesz a helyzet.
A IMF áht hiányprognózisára meg nem kell figyelni, mert kívülről mindig kockázatosabbnak tűnik egy ilyen stabilizációs csomag kivitelezése, mint belülről.
Törölt felhasználó 2007. 04. 11. 19:04
Előzmény: #61  csuloktata
#63
tata:

Pont 25%-ot fizet, nem tudja elkenni az áfát sem meg a többit sem. Amennyi a bevétele abból 25% megy az államnak, vége.

A normál vállalkozásoknál (akik áfáznak) ugye a 20% nem mind befizetendő, mert aki nem tud legalább a felére költségszámlát hozni az már csődbe ment...
Magyarán van jó esetben 10% áfa befizetés meg minimálbér után szja kb 0% meg ugye mivel nyereség nincs (egy veszteséges év egy nullszaldós) így osztalék sincs.

Azaz ha befizet is akkor bevétel kb 10%-át fizeti be. Ez ugye a 25%-kal arányítva nem olyan rossz.

Én gondolkodom azon hogy átszervezem normál cégbe az evás jövedelmeimet. Nekem ez a 25% már nem éri meg.
Ha megszorítanak akkor én is megszorítok...

Ahogy Hofi mondaná: Ha harc akkor legyen harc :)
Törölt felhasználó 2007. 04. 11. 18:32
Előzmény: #58  Törölt felhasználó
#62
Na egy kicsit jobban belemerítve magam elmondom hogy hogyan is működik az evás vállalkozás járulékfizetéshez való viszonya (iszonya).

Van ugye a minimálbér amit mindenki fizet ha nincs máshol 8 órás munkaviszonya ahol be van jelentve (ez a legjobb mert akkor 0 a járulék meg minden szar és könyvelő sem kell a sok bevalláshoz mert kb mind 0-ás kivéve a bevételit amit meg szja után gyerekjáték kitölteni)

Tehát maradunk a minimálbérnél.
Jött az új szabályozás: aki nem jelenti hogy nem tud többet kigazdálkodni, az dupla után fizet.

Normál vállalkozó bejelenti hogy márpedig ő nem és tényleg nem tudja kigazdálkodni.
Jön az apeh, vizsgálódik hogy mennyi a bevétel és !!!mennyi a kiadás!!! ugye könyvelnie kell és maga ellen gyűjtötte a bizonyítékokat. Ha kiderül hogy bizony befér a minimálbérnél nagyobb pénz (vagy számlagyáros számlák vannak, vagy leköltségel dolgokat amit nem lehetne) akkor kefélnek. Azaz a normál vállalkozó csak akkor jelentget ilyesmit ha bátor, vagy ha tényleg tudja bizonyítani (mert pl nem szokott mindig számlát adni költségszámlája meg van dögivel)

Nade jön az evás akit szintén megfenyegettek hogy dupla járulék meg mifene.
Evásunk tökös és nem ilyedős. Bejelenti hogy ő bizony ezt nem bírja kigazdálkodni.
Jön az apeh és nézi a bevételi és költség oldalát a vállalkozásnak, illetve csak nézné, mert a költség oldal az biza nem látszik.
Megkérdezi a vállalkozót hogy hogyan is van ez. A vállalkozó meg megvonja a vállát hogy ő nem tudja mennyi a költsége, mert nem gyűjtögeti a számlákat meg nem is összesíti őket, csak azt tudja hogy amikor a hóvégén kikapja a pénzt a bankból és mindent kifizet akkor csak a mindenkori minimálbér marad a zsebében, ergo nem fizet több után járulékot sem.

Itt a mese vége.

Nyertes:
Biztos lehetsz benne hogy az evások zöme csupán a minimálbér után fizet járulékot, ebben az esetben Te fizetsz többet mint amit kéne. Mindenesetre abban is biztos lehetsz hogy jó helyre megy, majd valamelyik fejes jót kqrvázik belőle taiföldön vagy akárhol.

Többieknek: Nem kell hőbörögni, mert ez legalább tutira be van fizetve.
Normál vállalkozásoknál nem egyet tudok ahol nincs fizetve járulék, mert minek...
A vállalkozásnak vagyona nincs, tartósan veszteséges, anyagilag felelős embernek sincs vagyona/vagy kftről beszélünk, apeh futhat a dupla járulékok után majd 7 év alatt elévül.
Én is egy ilyen cégben vagyok alkalmazott, úgyhogy én sem fizetek járulékot mellékállású evásként... :)))
csuloktata 2007. 04. 11. 17:11
Előzmény: #60  Törölt felhasználó
#61
Nyertes!

Te nem fizetsz 25 % adót fogd már fel! Pont ez az EVA lényege.

Topik gazda

conquistator
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek