Topiknyitó: Törölt felhasználó 2007. 02. 14. 13:19

roman tozsde  

Europa legerdekesebb es legtobbet igero piacan dolgozom!

Ha kivancsiak vagytok,irjatok !
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2007. 04. 17. 08:39
Előzmény: #175  Törölt felhasználó
#180
az ALU valoszinuleg meg fog noni 10% ot kb. Jok a tavaji erdemenyei, javasolt osztaleka annyi mint a BRD papire, es ami meg nagyon fontos a tartalekalapban ott csucsul az a penz amit az ipoval szerezte. Ebbol tokeemeles lessz az iden. A SIF-ek kozul en pontosan ezt a kettot nem ajanlom senkinek. A sif4 az egyetlen aminek a vezetese egy KFT es az a profit 60% at zsebre vagja. A sif1 a leg kissebb forgalmat bonyolitja.
Az OIL meg sok meglepetest fog okozni. Jo helyen van jo idoben. DAFR akkor lessz igazan jo vasarolni mikor elerhetoek lesznek a tokeemelesbol szarmazo reszvenyek, meg tizszerezte a reszvenyek szamat.
Törölt felhasználó 2007. 04. 17. 08:29
Előzmény: #178  Törölt felhasználó
#179
irj nekem az emaria262@yahoo.com-ra
Törölt felhasználó 2007. 04. 17. 01:38
Előzmény: #177  Törölt felhasználó
#178
Szia Tulipan.
Segíts ha van kedved, hogy tudnék hozzáférni ehhez a piachoz? Érdekelne...
Köszönöm.
Törölt felhasználó 2007. 04. 16. 22:07
Előzmény: #175  Törölt felhasználó
#177
Szerintem OIL, RCHI felejthető cégek. RRC viszont hosszútávon pozitív, jelenleg picit felülértékelten forog. DAFR - ben pedíg nagyon bízom hosszútávon. A SIF eket jelenleg nem elemzem,előítéletekből kifolyólag (lehet rosszul teszem), de szerintem ezek is hosszútávon +. De én is kíváncsi vagyok Tulipán véleményére.
Törölt felhasználó 2007. 04. 16. 17:44
#176
Tulipán, mikor lehet még osztalékszelvénnyel forgo Tel részvényt venni?Beárazták-e már a befektetõk szerinted az osztalékot?
Év végéig a jelenlegi árfolyamhoz képest mekkora felértékelõdési potenciállal rendelkezik a papír?
SIF 5-öt érdemes tartani szerinted?(ez a 2,9 lei-ig tõrténõ zuhanása elég nagy volt,de ami a legfontosabb,hogy még mindig a november eleji ár alatt van az árfolyam.3-4 hónapja )A közelmúlt emelkedései minek tudhatóak be a Sifeknél?Az IPO-val és a Fondul Proprietatea alappal kapcsolatban mekkora mértékû növekedést véleményezel?
Válaszaidat elõre is köszi.
Törölt felhasználó 2007. 04. 16. 17:03
Előzmény: #174  Törölt felhasználó
#175
Az ALU le van játszva, elfelejthető. Amit nézegetek az a SIF1, SIF4, RRC, OIL, DAFR, RCHI. Tulipán, Te vagy itt a romániai király, hogy látod ezeket ?

Törölt felhasználó 2007. 04. 16. 14:45
#174
Az elso napon oriasi forgalmat bonyolitott az ALU. A piac szamara eddig ismeretlen ceg tobb mint 9 milio euros forgalom mellet 8.00-9.30 lej kozott volt vasarolhato. Ez az ertek 50% al magasabb az elemzok altall remelt artol. Lathatoan a piac nagyon varja az uj jegyzeseket. A raiffeisen elnyerte a transgaz jegyzesenek jogat. Remelhetoleg a nyar kozepen IPO lessz belole. Tovabbra is turelmetlenul varjuka Fondul Proprietatea alapot. Ez ket nagy durranas lessz ezen a nyaron.
Törölt felhasználó 2007. 04. 13. 13:46
Előzmény: #171  Törölt felhasználó
#173
Az OTC-s cegekkel az az egy gond, barmennyire jol mukodnek is , neha visszaesik rajtuk a kereslet. Sok turelemmel sokat lehet rajtuk keresni. A DAFR tokeemelese most zarult. Az erdeklodes kisse visszaesett, de tovabbra is egy nagy remenyekkel biztato ceg.
Törölt felhasználó 2007. 04. 13. 13:43
#172
ALUMIL MILONAS – ALUMINUM EXTRUSION INDUSTRY


Bucharest, April 11th, 2007

ALUMIL ROM: Shares trading commences in the Bucharest Stock Exchange (BSE)

ALUMIL MILONAS administration announces that subsidiary ALUMIL ROM INDUSTRY S.A. shares start trading in the BSE next Monday, April 16th. In particular, 31,250,000 ordinary, nominative shares, with initial trading price 4.6 RON (approximately € 1.37), will be trading in “Tier 2–Equity Securities” of BSE. The share symbol is “ALU” in the BSE, while the ISIN code is “ROALUMACNOR8”.

It is an important date for the company and the Group. A press release will take place the morning before the trading, with participants of the Romanian Capital Market.

Another important presentation will take place at the Association of Greek Institutional Investors in Athens, on Wednesday, April 18th, and a series of presentations internationally.

- - - - - - - - - - - - - - - - - -

ALUMIL is ranked among the largest aluminium extrusion and profiles production private European group (No 1 in Greece since 2000) establishing production sites, large sales networks and warehouses for products targeting architectural & industrial use, shipbuilding, transportation, etc. With 25 subsidiaries, 19 of which are spread throughout Europe, Africa and the Middle East, ALUMIL offers production sites in four Hellenic industrial areas, Romania, Bulgaria, Serbia, Bosnia and Albania. ALUMIL has successfully infiltrated into 45 markets in Europe, the Balkans, the M. East and in the U.S.A. A significant competitive advantage remains its widespread sales network in Greece and in every client-country. Parent company was founded in 1988 and since 1998 is listed in the Athens Stock Exchange. Included seven times in GrowthPlus’ Europe’s 500, ALUMIL Group sales surpassed € 243 m. in 2006, while EBITDA exceeded € 39.5 m.

Apostolos Papadopoulos-Almeida | Group Investor Relations & Research – Head
Tel: +30 2341079480 | Fax: +30 2341071988 | Investors@Alumil.com
Kilkis Industrial Area | 61100 Kilkis | Greece | www.alumil.com

Törölt felhasználó 2007. 04. 13. 12:28
Előzmény: #170  Törölt felhasználó
#171
Tulipán mi a helyzet DAFR ügyben? Tudsz valami infót?
Törölt felhasználó 2007. 04. 12. 15:54
Előzmény: #169  Törölt felhasználó
#170
a mi elemzonk szerint 6.25 es 6.75 kozott van a valos ertek. Biztos hogy ennel magasabban indul.
Törölt felhasználó 2007. 04. 12. 14:08
Előzmény: #168  Törölt felhasználó
#169
nyilván akkor gappal nyit
mennyit ér szerinted?
Törölt felhasználó 2007. 04. 12. 13:27
Előzmény: #167  Törölt felhasználó
#168
egyszer fenn egyszer lenn
hetfon uj ceget jegyzunk, a neve Alumil SA. Tobbsegi tulajdonos Alumil Milonas, kozel 70% ban.
Az IPO 4.6 lejen volt es 16.5 szeres volt a tuljegyzese.
Törölt felhasználó 2007. 04. 12. 08:42
#167
Romaniaba megerkezett a tozsdei tavasz!
Nagy optimizmus jellemezte a tegnap a roman piacot.
A Reiffeisen brokerei 35.34 es PER ellenere vasarlasra javasoljak a TLV papirokat. Meglepo hir, ugyanis eddig semmi vonzot nem talaltak ezekben a reszvenyekben. Osszehasonlitas keppen az OTP, a magyar piac kedvence 12.7 es PER el forog. A Broker ceg elemzoi tovabra is eladast javasolnak. Lehet hogy a Reiffeisen tul sok reszvenyt vasarolt eddig es szeretne eladni? Fodrozodik bodrozodik a botranya a sifek 1% os tulajdonlasi hataraval kapcsolatban. Hivatalos nyilatkozat alapjan a TLV kozel 8% SIF1 tulajdonosa. Nem valoszinu hogy barki is eladasra kenyszeritheti oket, a jelenlegi torvenyek ertelmeben. Ez egy jo lehetoseg a torvenymodositasra. Hatha most sikerul!!
Törölt felhasználó 2007. 04. 09. 01:09
Előzmény: #165  Törölt felhasználó
#166

üdv mindenkinek!

Kedves Tulipán, bocs hogy bele szolok ,tudom halgatni arany,biztosra veszem hogy segiteni akarsz,de ugy veszem észre hogy aki a román részvényt venni az szkeptikus a ottani piaccal szemben mert nagy a kockázat, de van benne fantázia,, Ha mindenáron valaki nyerni akkar az azért nagyon oda kell figyelyen hogy hol és mikor mit vesz.

Egyszoval jóindulatbol a SiF eket csak Zertifikat alapján tudnám ajálani 'ABN AMRO AA0F6D
Tudom hogy a nagy kutják már a húst le rágták róla de ha türelmetek van akkor még ez ugye ki lehet trikszelni????

Törölt felhasználó 2007. 04. 07. 17:43
Előzmény: #164  Törölt felhasználó
#165
Szuksege van ra, nagyon is! Csakhogy egy felujitasi folyamat elhuzodhat honapokig, evekig. Addik tartsa a penzet a bankban? meg az inflaciot sem termeli ki. A TUFE egy komoly szalloda komplexum adminisztracios cege. A szallodait akarja ebbo a penzbol felujitani.
Törölt felhasználó 2007. 04. 06. 09:59
Előzmény: #161  Törölt felhasználó
#164
Lehet hogy én elfogult vagyok, de csak azért mert én 98-ban átéltem egy eléggé nagy összeomlást, és azóta inkább az óvatosság oldaláról közelítek mindenhez. De azt azért megmagyarázhatnád (komolyan kérem) hogy minek akar bevonni egy cég tőkét ha nincs rá szüksége
Törölt felhasználó 2007. 04. 06. 09:11
Előzmény: #162  Törölt felhasználó
#163
köszi tulipán

ami 10 alatt az vehető?
vagy ezek közül mit ajánlasz?
Törölt felhasználó 2007. 04. 06. 08:50
#162
egy tablazatban megtalaljatoka roman vezeto reszvenyek jovedelmezosegi adatait ( PER)
link honlapon
Törölt felhasználó 2007. 04. 04. 09:57
Előzmény: #160  Törölt felhasználó
#161
ha mindenkepp azt akarod belemagyarazni hogy a roman tozsden nem erdemes befektetni, csak rajta! nem akarok mellette ervelni, nekem vannak tapasztalataim.
A hite pedig mindenkinek a sajat hite. Szerintem a befekteteseinket nem a hitunk kell iranyitsa, hanem a tudasunk

Topik gazda

tulipan
3 3 2

aktív fórumozók


friss hírek További hírek