Topikgazda: matgab 2006. 11. 30. 08:43

Kórházbezárások - Az ingatlanbefektetők már nagyon várják  

Ugrás a cikkhez
Bár a kormányzati negyed felépítése csak nagyon szűk kör számára jöhet szóba mint üzleti lehetőség, a Gyurcsány-kormány egy másik intézkedése, a kórházi ágyak racionalizálása igen értékes ingatlanokat szabadít fel, amely az eladandó kormányépületek mellett valóságos csemegék lehetnek a fejlesztők, befektetők számára.

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=14&i=76852
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2006. 12. 03. 11:00
Előzmény: #56  Törölt felhasználó
#57
ha a többiztositos rendszert használjuk majd
amit bokros annyira emleget akkor majd lehet lesz
kórházakat épitenni működtetni mert a nem állami
biztositó piacorientált lesz,mert fizetni fog!
az állam rossz fizető és működtetető!!!
csak befele áramlik a pénz portás nélkül!!!!!
kifele már külön fegyveres testület és országnyi
apparátus vigyáz a pénzre!!! :))
Törölt felhasználó 2006. 12. 03. 10:56
Előzmény: #55  tokos.
#56
na erre is tök egyszerű a válasz!!!!!

volt egy időszak úgy hívták hogy rendszerváltozás!!!
na akkor nagyon sok cég ment tönkre,de aki akkor
észbekapott mára már nagyot kaszált(mondjuk,a
mai gazdaságban ez már nem egyszerű feladat)
na akkor mikor az ÁFÉSZek pld. mentek tönkre,
mit csinált a paraszt???hát vett fel hitelt, vagy összeálltak
és amibe eddig dolgoztak bérért elkezdték
magukévá tenni.
na itt jön az ,hogy néhány orvos összeáll
és megveszik a kórházat majd együtt üzemeltetik!
de miért is nem veszi meg az orvos????
1. nem ért hozzá mert szakterülete nem a működtetés!
2. már van magánrendelője!!!(ide úgymond csak gyakorolni,és kuncsaftokat elvonni jár,)
3.ha az állam nem tudja üzemeltetni (tb,pénzszórás)
akkor neki úgyse menne!
:))))

de attól még überelhetjük tovább a témát!!
csak billentyűzet koptatás semmi más!!!
tokos. 2006. 12. 03. 00:20
Előzmény: #54  Törölt felhasználó
#55
Szerintem maradunk a tényeknél. Egyelőre a hiánygazdaság felé tartunk, modern, vadonatúj épületeknek még híre, hamva sincs. Se tervrajzon, de még ötletként sem.
Egyelőre a létező kórházak felét bezárják, és még senki sem tudja ki fogja ellátni a feladatokat.

De nyugodtan álmodozzatok csak.
Törölt felhasználó 2006. 12. 02. 19:55
Előzmény: #49  Törölt felhasználó
#54
Elfmage
"Nem az lenne a nemzet (az állampolgárok) érdeke hogy megfelelő szinvonalú épületben megfelelő szinvonalú szolgáltatást kapjon?"
Pont ezt írtam (szerintem másik topicban). Nem feltétlenül maga az épület a nemzeti vagyon (vagy így talán érthetőbb: nemzeti kincs). Ha az összes kórház magántulajdonban van, de mindenhol azonnal, odaadóan és professzionálisan kiszolgálnak, na akkor az az igazi nemzeti kincs. Az, hogy működik. Az valóban érték. Nem az, hogy van. Pont mint a cégeknél. Volt egy rakás kicsit vagy nagyon rosszul működő szoci cég. Most nem a mi tulajdonunk, de jó nekünk (is), ha jól működnek (lásd pl. tőzsdei cégek). És egyébként még tulajdonosként is részesülhetsz belőle...
Törölt felhasználó 2006. 12. 02. 12:18
Előzmény: #51  Törölt felhasználó
#53
cetas: amit írtál az téged minősít.

tokos: Szerintem az ideális az lenne Budapesten ha megépülne 3-5 a mai színvonalnak megfelelő kórházépület zöldmezősen, és az összes eddigi kórházat átköltöztetni ezekbe, összeracionalizálni a sok átfedést köztük, leépíteni a felesleges többszörös adminisztrációt, stb.

Sajnos könnyen lehet hogy a két szék között a földre ülünk megint... :(

Nem értem a sírást a sok pesti polgártól, jajdeszarlesz nekik most már nem válogathat hogy melyik irányba megy a városban mert csak egy kórház lesz közel. Esetleg 2 megállóval többet kell mennie...

A vidékiek gondját jobban megértem, mert lehet hogy tényleg csak 50-60 km-re lesz másik kórház a bezárt helyett
tokos. 2006. 12. 02. 09:31
Előzmény: #50  tokos.
#52
És ezért is mondom azt, hogy nem a kínálat szűkítésén kellene oly nagy hévvel fáradoznia a Kókány-kormánynak, hanem éppen a kínálat bővítésén, úgy, hogy a biztosítási rendszert kiterjesztik a már meglévő magánrendelőkre, kórházakra, stb.

A betegek száma ettől nem lesz nagyobb, sőt, ha a magántőke valóban hatékonyabban gyógyít, akkor csökkenni fog, és ha egy adott ellátásért ők sem kapnak többet, mint az állami szolgáltatók, akkor a kiadások sem emelkedhetnek, inkább csökkenniük kellene.

A legrosszabb természetesen az, ami benne is van a pakliban, szűkítjük a kínálatot, és mindent a magántőke kezébe adunk, hiszen ebben az esetben gyakorlatilag monopóliumok jönnek létre, szinte korlátlan hatalommal. Én ettől tartok, mert valahogy mindig sikerül a lehető legrosszabb megoldást megtalálniuk a szociknak. Legalábbis a mi számunkra, ők valszeg ezzel jól járnak...
Törölt felhasználó 2006. 12. 02. 08:46
Előzmény: #50  tokos.
#51
elfmage3!
Szörnyeteg vagy!
tokos. 2006. 12. 02. 08:32
Előzmény: #49  Törölt felhasználó
#50
Pármillióért ezek nem nyúlnak le.

Ugyanakkor hol lesznek megfelelő szinvonalú épületek? Azzal hogy bezárják felét, a többi szinvonala nem fog javulni.

Egyébként meg nem hiszem, hogy jól működő egészségügy a cél. Sokkal inkább olcsón de szarul működő. Nézz egy kicsit körül, itt semmi sem ment eddig a jólműködés irányába.

A minőséget a túlkínálat termeli ki, hiánygazdaságból csak kaki lesz, de az sok, mert az emberek kénytelenek azt igénybe venni, ami van, minőségtől függetlenül.

Volt benne 45 év tapasztalatunk, és sajnos lesz még...
Törölt felhasználó 2006. 12. 02. 01:08
Előzmény: #48  Törölt felhasználó
#49
Nemzeti vagyon?

Miről beszélünk? Egykor kastélynak vagy akárminek épített épületekről amik mondjuk a II vh óta kórházként vannak hasznosítva?

Nem az lenne a nemzet (az állampolgárok) érdeke hogy megfelelő szinvonalú épületben megfelelő szinvonalú szolgáltatást kapjon?

Persze nem kéne áron alul megszabadulni, elprivatizálni az értékes(nek mondott) épületeket, telkeket. DE ha az alap cél megvalósul (megfelelő racionálisan működő egyészségügye lesz egy átalakulás után az országnak) akkor lesz@rom ha kilopnak pármilliót azok akik ezt végre megcsinálják...
Törölt felhasználó 2006. 12. 02. 00:41
Előzmény: #47  Törölt felhasználó
#48
A pazarlást valóban meg kell szüntetni. Elfolyik a pénz úgy is, hogy egyes orvosok szinte a magánrendelőként használják a rendelőintézetek berendezéseit, eszközeit, a bevételt pedig zsebre teszik... Amit pedig nyújtanak, az messze nem éri el egy valódi magánkórház színvonalát...

Valóban van tennivaló, de hangsúlyozom, a reformokat a nemzeti vagyon megőrzésével kell megoldani.
Az átszervezések során az kórházakat, mint ingatlanokat meg kell tartani a magyar nemzet tulajdonában.
A kormánytól jogosan várhatja el a magyar nép, hogy ne ingatlan spekulánsként működjön.
Törölt felhasználó 2006. 12. 01. 23:26
Előzmény: #45  Törölt felhasználó
#47
Egykori kórházban dolgozó közgazdászként mondom nektek: már réges rég hozzá kellett volna nyúlni ehhez az irracionálisan gazdálkodó, domináns klikkek és nem az emberek érdekei szerint mozgó rendszernek.
Sok százezer embernek nincs rendes munkája, megélhetése, nem kis részben a magas TB-k miatt. Közben ez a rosszul gazdálkodó rendszer folyamatosan nyeli és pazarolja a pénzt. A legfőbb ideje volt végre rendet csinálni!
Törölt felhasználó 2006. 12. 01. 22:35
#46
Ma este csendes séta/felvonulás volt a soproni Erzsébet Kórház megmaradásáért. Este 6-kor kezdődött, így a sötétben nehéz lett volna pontosan megszámolni a résztvevőket, de biztosan több ezren voltunk. A város polgármestere és a kórház igazgatója ment elől, de a parlamenti képviselők is ott voltak. A résztvevők nagyrésze középkorú és idős volt, márcsak ezért is semmiféle rendbontás nem volt, viszont sokan pokolra kívánták a púpos eü minisztert. Szüleimet az elmúlt év során súlyos betegségek érték, és itt mentették meg az életüket. Részben azért is sikerült, mert 10 perc alatt beért velük a mentő, és nem kellett neki 90-100 percet csalinkázni a szar, keskeny 85-ös úton. Ha nem lett volna itt kórház, akkor ma már csak a temetőbe mehetnék hozzájuk. Mikolának igaza van: ez a döntés tragédiákhoz fog vezetni, ebbe sokan belehalnak. Ha van i-gazság, akkor a döntéshozó lesz az első...
Törölt felhasználó 2006. 12. 01. 20:06
Előzmény: #42  tokos.
#45
tokos, a szívemből írsz, még ha sokat is. Hadd umtattázzak, annyira egyetértek az utóbbi 4-5 szó(ló)ddal. Tehát ne feledjük, kórházanként, osztályonként, havonta és milliónként vonják ki a pénzt az egészségügyből. Szomorúan, magyarosan...
Törölt felhasználó 2006. 12. 01. 10:47
Előzmény: #25  Törölt felhasználó
#44
lehet h mégis svabhegylakopark.hu stip-stop domain-név
de jó volna, ha az enyém volna DDD

csak ÉN NEM DOBNÁM KI A GYEREKEKET, így szegény maradok továbbra is..
Törölt felhasználó 2006. 12. 01. 10:42
Előzmény: #38  Törölt felhasználó
#43
lakópark, egyesítik a telkeket?
tokos. 2006. 12. 01. 10:08
Előzmény: #41  tokos.
#42
Akárhogy is nézem, jó úton haladunk a kommunizmus felé. Hiánygazdaság - tulajdonképpen minden van, csak nem mindenkinek és nem annyiért amennyiért kellene...

De hát mit várunk ezektől???
tokos. 2006. 12. 01. 09:53
Előzmény: #39  Törölt felhasználó
#41
Na igen, ez ilyen, csak mi lesz, ha feleennyi ágy lesz???

Elárulom: drágábbak lesznek - még többet kell az orvos zsebébe csusszantani.

Kereslet - kínálat...
Törölt felhasználó 2006. 11. 30. 22:42
Előzmény: #36  Törölt felhasználó
#40
Cetas, nem cserélted fel az egyiket a kérdésben?
Csak mert, akik úgy gondolkodnak mint te, általában pont fordítva szokták hasonlítgatni a viszonyokat: palesztinok ~ magyar nemzet, szoci-szadesz kormány ~ izrael
:)
Törölt felhasználó 2006. 11. 30. 22:15
#39
Egyszer bevittem az öregemet a miskolci kórházba.Megállapította a doktornő, hogy benn kell tartani.
Ezután jelentkeztek a problémák.
Nincs szabad ágy, mert az osztályos orvosok betegeinek vannak lefoglalva, akik ma betegszenek le.
Ennyit az ingyenes orvosi ellátásról.
Törölt felhasználó 2006. 11. 30. 22:05
#38
A III. Belklinika majd tíz évvel ezelőtti Szabadság-hegyről történt elköltöztetése során szintén felmerültek hasonló telekspekulációs találgatások (emellett található a gyermekszanatórium). Az épület azóta is üresen áll az említett telken...
Törölt felhasználó 2006. 11. 30. 22:03
Előzmény: #36  Törölt felhasználó
#37
Palesztinának a magyar ellenzék, valamint a a magyar nemzetnek az antidemokratikosan megválasztott terroristák, továbbá cetasnak a fórum.:o)))
Törölt felhasználó 2006. 11. 30. 21:35
Előzmény: #34  tokos.
#36
Emberek!
Ki okoz több kárt?
Izraelnek a palesztin terroristák, vagy a magyar nemzetnek a demokratikusan megválasztott kormánya???
tokos. 2006. 11. 30. 21:29
Előzmény: #34  tokos.
#35
Annyit még hozzátennék, hogy immáron semmi kétség nincs bennem, hogy rövidesen meg fogjuk tudni miért is fontos, hogy a "rászorulók" mentesüljenek a vizitdíj illetve a TB járulék fizetése alól is...
tokos. 2006. 11. 30. 20:31
#34
Nem kapcsolódik szorosan, de most jött ki a rendelet a vizitdíjról.

Négymillióan megússzák, köztük sok szülő a gyerekei után, bár in bevállalnám, ha nem tartanának jövőre igényt a bruttó bérem újabb 1%-ára.

Viszont a hajláktalanok mentesülnek!!!

Nem arról volt szó, hogy csak az életmentés fog ingyen járni???

Egy ország akkor meg jól, mikor mindenki azt csinája, amihez ért. Mikor megkavarodik a dolog, és a popsik ahelyett, hogy pukiznának, kormányozni kezdenek, abból olyasmi sül ki, mint a mai Magyarország.
Törölt felhasználó 2006. 11. 30. 19:42
Előzmény: #32  Hasse
#33
Hát azért nem ártana, ha előbb-utóbb az állam is hozzálátna!
Hasse 2006. 11. 30. 19:36
Előzmény: #18  Törölt felhasználó
#32
Értéktermelést inkább nem bíznám az államra, eddig sem ment, ezután sem fog.
tokos. 2006. 11. 30. 19:32
Előzmény: #30  mezuska
#31
Nézd, nekem minimális tapaszttalatom van külföldi kórházak tekintetében, mindössze egy, spanyol, az is szomorú, nevezhetjük halálesetnek is, számomra az volt, de mindössze két nap, és a biztosítási rendszerről nincs infóm.

Úgyhogy kíváncsi lennék rá én is.

Egyébként valamit tudok a sorok között olvasni, de mondjuk az, hogy három központi korháza van, az nem jelenti azt, hogy mindössze három kórháza van, lehetnek kiseb helyi-kerületi kórházak.

Az , hogy tiszta átlátható rendszer, az sem mond igazán sokat.

Egyébként meg te is politizálsz, mint mi, úgyhogy tényleg kéne valami hasznosat mondani.

Ennyi idő alatt, ennyi karakterben akár az egész rendszert is le lehetett volna írni.
mezuska
mezuska 2006. 11. 30. 19:22
Előzmény: #29  tokos.
#30
tokos ne félj nem kezdek bele, tudok tőmondatokban lényeget beszélni, Te viszont nem tudsz a sorok között olvasni, mielött
még kitalálnád hogy nem is igaz a történetem
csak mellé beszélve fantáziálok be is fejezem.
tokos. 2006. 11. 30. 19:06
Előzmény: #28  Törölt felhasználó
#29
Hát igazából engem is érdekelne, de ahogy elolvastam a beírását, elég hosszan beszélt a téma mellé, úgyhogy félek, ha nekiállna mesélni, akkor sem lennénk okosabbak, csak hosszú időbe tellne...

Na most megint bunkó voltam.
Törölt felhasználó 2006. 11. 30. 19:02
Előzmény: #24  mezuska
#28
Mezuska!
Azért elmesélhetnéd, engem nagyon érdekel!
Csinálj közben úgy mintha nem lennének itt a többiek és kész.
tokos. 2006. 11. 30. 19:01
Előzmény: #19  Törölt felhasználó
#27
"Na ez az. De innentől mi a különbség abban, hogyha mi nyitjuk meg ennek a lehetőségét azzal, hogy beengedjük az egészségügybe a piacot (pl. kórházprivatizáció)? "

Én melette vagyok, sőt a többiztosítós rendszer mellett is.

Sőt, igaziból azt mondanám, az egészet úgy kellene (többek között) elkezdeni, hogy a nép mehessen magánrendelésre, aztán ha kér számlát, akkor a TB fizesse ki neki azt a részt, amit minden hasonló rendelés után fizet ha állami intézményben történik.

Ezzel a páciens kér azámlát, az orvos adózik - és fizet TB járulékot, az állami intézmények túlterheltsége csökken.

De sajnos nem efelé haladunk, a jelenlegi rendszer egyre rosszabbnak tűnik, egyre többe kerül egyre szarabb az ellátás.
És úgy tűnik, azt is el akarják érni, hogy aki megteheti, és akinek kedves az élete, az menjen el maszekhoz, de semmiféle költségtérítlést ne kapjon merthogy így a legolcsóbb az államnak.

Még egy gondolatot hozzáfűznék. Van (bár lehet, hogy lassan csak volt) a TB melett egy magánpénztári rendszer, ahová be lehetett fizetni, és ezután adókedvezményt kaptál, de ebből a befizetett pénzből mehettél magánrendelésre is. Ha úgy nézzük, ebben is volt egyfajta korrektsgég., az állam 30%-nyi adókedvezmény mellett megúszta a te TB ellátásod.

Jövőre az adókedvezmény megszűnik (egy nem túl magas jövedelemhatár felett), Valamennyit tehet rá a munkáltató adómentesen, de ez is korlátozva van.

Szerinted fog erre pénzt áldozni valaki, hogy a nettó jövedelméből befizessen xx ezret, aminek 10%-ka elmegy működési költségre, aztán utána még ebből a csökentett pénzből fizessen bármit is?

Seggek.
Knight Tyris 2006. 11. 30. 18:59
Előzmény: #19  Törölt felhasználó
#26
Pénznyelő,
azért a racionalizáláskor bizonyos szempontokat mérlegelni is kéne. Azért van egy két eset mai arra utal, hogy a szakszerű mérlegelés igencsak hiányzik. PL ez is:

Szinte teljesen megszűnik a svábhegyi gyermekkórház? 2006. november 30., csütörtök 12:27 InfoRádió

A Svábhegyi Állami Gyermekgyógyintézet is a bezárásra ítélt kórházak között szerepel az Egészségügyi Minisztérium tervei alapján. Az intézmény főigazgatója szerint a gyermek tbc-s betegek és a légcsőhuruttal küszködők ellátás nélkül maradhatnak, ugyanis a neurológiai osztály kivételével minden részleg megszűnne.

A kórház Budapest egyik legjobb fekvésű telkén található, a három telephellyel rendelkező kórház épületeinek értékét 4-5 milliárd forintra becsülte az intézmény főigazgatója. A klimatikus viszonyai olyanok, hogy alkalmassá teszik a légúti betegségek kezelésére.

Kósa Lajos azt mondta: az asztmásoknak és más légúti betegségben küzdőknek szükségük van a jó levegőre, ezeket a gyermekeket nem lehet a belvárosban kezelni, ahol sokkal magasabb a levegő szennyezettsége.

A kabinet szándéka azonban az, hogy teljes egészében megszűnjön az intézmény. Bár végleges döntés erről még nem született, valószínűleg csak egy osztály kerülhet át a Madarász utcai kórházba.

Kósa Lajos hozzátette: arról még egyáltalán nem kaptak tájékoztatást, hogy megszűnés esetén mi lesz a kórház dolgozóival.

-----
Mi indokolja, hogy a léguti -gyerek-betegeket a jó levegőjű helyszínről a szmogba helyezzék át? Szerintem semmi.
Helyesebben ez a mondat igencsak "megütötte" a fülemet...:
"A kórház Budapest egyik legjobb fekvésű telkén található."

Törölt felhasználó 2006. 11. 30. 18:09
Előzmény: #19  Törölt felhasználó
#25
volt eg y kulcszsó MAGÁNRENDELÉS, na ebben nem hiszek jönnek a felesleges kezélsek, "beavatkozások", műtétek ... akinek kedves az élete, nagyon válogassa meg, MELYIK ORVOSHOZ MEGY MAGÁNRENDEÉSRE.. még osztályvezető főorvos sincs, aki ellenőrizze, SZAKSZERŰ VOLT-E?

Az értékes telkeket ne adja el az állam, a műemlékjellegű, vagy városképi jelentőségi, az egyéges városképet alakító épületeket elpusztítani BŰN... ha bontás útján jut telekhez, a költségeket a befektető felszámítja, mint vevő (az állami eladónál) levonja ... CSÓKOS ÜGYLETEK DUPLA, TRIPLA HASZONNAL... a beteg meg vándorljon.
HOL TALÁLJA MEG AZ ORVOSÁT, AKI ISMERI, AKIBEN BÍZIK, és aki nem újabb és még drágább vizsgálatokkal állapítja meg a diagnózist...

Persze lesz, aki jól jár... akinek teli a zsebe és nem bánja, ha kizsebeli... marad a bankszámlán elég !

Mi pedig sirathatjuk a kastéllyá alakított szanatóriumot (Svábhegy), a Lipót...
Milliárdosoknak kíválóóóóóóóóóóóóóó
mezuska
mezuska 2006. 11. 30. 17:57
Előzmény: #23  Törölt felhasználó
#24
penznyelo

nem szeretnék itt nagyon mesélni, mert nem vagyok utána a demagog dumákra
kiváncsi , addig amig a fejekben nem lesz rend,-a kivivott demokráciánkkal és a szólásszabadsággal nem csak jogaink vannak hanem kötelességünk is - és nem tanulunk meg egymás mellett
normálisan lojálisan, élni addig nem megyünk elöre, félek hogy kell 30 év legalább.
Törölt felhasználó 2006. 11. 30. 17:23
Előzmény: #22  Törölt felhasználó
#23
(ezt matgabnak írtam, gondolom, észrevettétek, csak közben mezuska beelőzőtt:)
Írd le nyugodtan a tapasztalataidat, gondolataidat, én érdeklődve olvasnám, szerintem más is.
Törölt felhasználó 2006. 11. 30. 17:21
Előzmény: #20  matgab
#22
Ha abból indulsz ki, hogy csalnak, akkor persze hogy az jön ki, hogy szemét csalók.
mezuska
mezuska 2006. 11. 30. 17:21
Előzmény: #19  Törölt felhasználó
#21
pénznyelo
Tudnék erröl mesélni neked a többiek ugyis csak fujják a magukét,A világ másik végén / Sydney/ ahol éltem 3 m,illa
ember él és 3 nagy központi korháza van
északon, délen egy a city-ben.Jártam sajnos
korházban, mert a férjem ott hallt meg...
A biztositásrol is tudnék mesélni, hogy müködik de hát a normális átláthato dolgok senkit nem érdekelnek. Ennyit mint
nálunk sehol nem politizálnak az emberek.
Máshol dolgoznak és adot fizetnek mert ez a
fejlett társadalmak alapja, na de hagyjuk
nem 1,5 milla embernek kellene akkor
eltartania 10 milliot!!!

Topik gazda

matgab
4 4 3

aktív fórumozók