Topiknyitó: Törölt felhasználó 2007. 08. 17. 09:49

GENESIS  

Sziasztok!

Lassan a novotrade topic okofogyottá válik.:-))

Új név,új tervek,új remények...
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
akpo 2008. 05. 19. 12:05
Előzmény: #57819  Törölt felhasználó
#57820
Ott a kisemmizes alapja a szar tv. volt.
Törölt felhasználó 2008. 05. 19. 12:01
Előzmény: #57818  Törölt felhasználó
#57819
Egyébként nagyon is hasznos lenne már egykét precendes erejű tőzsdei per is.
Emlékezz csak a kivezetésekre, kiszorításokra ahol mindíg a kisbefektetőket semmizték ki büntetlenül.
Törölt felhasználó 2008. 05. 19. 11:58
Előzmény: #57817  Törölt felhasználó
#57818
Ez nem így van.
A pszáf megbüntetné őket ez tuti.
Az hogy egy kisbefektetőnek mennyi esélye lenne a miattuk elbukott pénzének visszaperelésére na ez már nehezebb kérdés.Arra tényleg nem sok.
Törölt felhasználó 2008. 05. 19. 11:56
Előzmény: #57816  Törölt felhasználó
#57817
Gazdi,

ne hergeld magad. A perrel semmire sem mennél, ez fix. Kapsából Te is össze tudsz szedni legalább 20 indokot, amit alaklomadtán egy bíróság is elfogadna, hogy miért is nem kezdődött el a beruházás.

Ráadásul ez nagyon rossz precedenst teremtene. Mármint, ha ezért a Geni-re nézve marasztaló ítélet születne.

Ha júniusig lesz valami, akkor jó, ha nem, akkor meg le kell nyelni a békát.
Törölt felhasználó 2008. 05. 19. 11:51
Előzmény: #57814  Törölt felhasználó
#57816
Nézd, én annál tapasztaltabb vagyok hogy eltüntessenek.
De bevallom némelyeknek részben igazuk van:
butaság egymást szidni miközben a valódi probléma nem bennünk kisbefektetőkben hanem a projektett előrevinni nem tudó managementben van.
Én is kiszállok ebből a lufiból ha június végéig nem lesz előrelépés, de emelllett be is perelem őket, mert hivatalosan leírták hogy indul az építkezés juniusban.
Ha nem, akkor ez tudatos félrevezetés, ami egyáltalán nem játok, sokan sok pénzt buknak rajta!
Törölt felhasználó 2008. 05. 19. 11:48
Előzmény: #57809  Törölt felhasználó
#57815
A MOL az kemény fundamentális alapon működő cég.
A genesis nem az, ráadásul azt látom hogy itt a management képtelen előrevinni a projektet.
Törölt felhasználó 2008. 05. 19. 11:48
Előzmény: #57808  Törölt felhasználó
#57814
Gazdi,

már azt hittem, valami baj van!! :)

Kéretik többé nem elnémulni bejelentés nélkül, mert komoly dilemmát okozol.

Sokan, eltünésed okán, már azt fonotlgatták, vesznek a papírból.

Amúgy igen, itt bizalmi válság van. S nem véletlenül.
spade 2008. 05. 19. 11:47
#57813
Kedves exmnbs1,

nem akartam beírni, de még a multkor mondtad írjam meg ha van véleményem, és ez a hír úgy gondolom fontos lehet. Emléxel beszéltem a japén dél-koreai lehetséges komnkurenciáról ime:

"TOKYO (AFP) - Japanese electronics maker Sharp Corp. has agreed with Enel SpA to jointly set up solar power plants in Italy, a newspaper said Sunday.

Sharp, one of the world's largest makers of solar power panels, and the second largest power company in Europe plan to begin operation by 2011, the Nikkei business daily said.

The solar power plants will have a combined output capacity of more than 160 megawatts which will be one of the world's largest solar power operations, the newspaper said.

The two firms are also considering building a plant in Italy to produce thin-film solar cell panels with the investment possibly amounting to several tens of billions of yen (hundreds of millions of dollars), it said.

The tie-up with Enel is Sharp's first step to a further expansion in its solar power operation overseas.

By building overseas plants, Sharp aims to raise its annual production capacity for solar cell panels to 6,000 megawatts from the current 710 megawatts.

Sharp is stepping up efforts to boost its clean energy business by gaining a foothold in Europe, where the governments provide subsidies to buy solar power at high prices, Nikkei reported.

"

és a kínaiakról még nem is beszélünk....és hol áll a Genezis ?
Törölt felhasználó 2008. 05. 19. 11:46
Előzmény: #57807  Törölt felhasználó
#57812
én inkább a nemzetközi helyzetben látom a megvalósulás kérdését.
jelenleg likviditási probléma van, ami azt jelenti, h rengeteg jó lehetőség van a világban.
Ezeket megkeresi a pénz még idén, h minnél elöbb kiaknázza a válság adta lehetőségeket!
Az itthoni válság sokkal nehezebb szerintem, mert elfordulnak tőlünk, ezért szerintem jól léptek a Genesis vezetői amikor látták, h inkább amerikából fog jönni lové, mert nekik meg törekvésük az Eu ahol a kockázatosabb piac tud nekik nagyobb zsozsot hozni!
Mindezek hatására jó esélyt látok, h nem kapkodnak..
Az egyik lépés követi a másikat és közben pedig a gazdaság is stabilizálodik és csökennek a kockázatok!
A spanyol gyár elkezd épülni az tutti!
Ezzel fog azonos tempoban történni a OTC piac és a Magyar mutyi bét őssze hangolása.

Törölt felhasználó 2008. 05. 19. 11:45
Előzmény: #57809  Törölt felhasználó
#57811
KELER:
"A Budapesti Értéktőzsde (BÉT) és a Deutsche Börse AG együttműködése révén, a BÉT tagjainak előnyös lehetősége nyílik a Deutsche Börse tagság megszerzésére, egyben a XETRA kereskedési rendszerben, közvetlenül történő ügyletkötésre. Ezzel összefüggésben, a KELER közvetlen számlakapcsolatot létesített az ügyletek elszámolását központi értéktárként végző Clearstream Banking Frankfurt-tal, valamint a KELER részére a klíring és elszámolási szolgáltatást közvetítői minőségben nyújtó letétkezelési- és klíringszolgáltatóval, a Citibank Frankfurt-tal. Németországi partnerei közreműködésével, a KELER közvetlen szolgáltatást kínál ügyfeleinek a XETRA-n kötött értékpapírügyletek klíringjére és elszámolására."
Törölt felhasználó 2008. 05. 19. 11:43
Előzmény: #57807  Törölt felhasználó
#57810
Szerintem is lesz gyar, az epitkezes is el fog kezdodni, amint megkapjak az engedelyeket.
A problema szerintem az, hogy ez 1 ures gyar lesz, a gepsorra mar nem lesz keret...
Törölt felhasználó 2008. 05. 19. 11:43
Előzmény: #57808  Törölt felhasználó
#57809
Menjetek a MOLba károgni, ellenük tényleg van egy pár per...meg botrányban sem szenvednek hiányt...
Minek itt gerjeszteni a feszkót?

Törölt felhasználó 2008. 05. 19. 11:34
#57808
Totális bizalmatlanság van a genesis iránt.
Nagyon úgy néz ki alig hisznek már nekik.
Törölt felhasználó 2008. 05. 19. 11:10
#57807
Szerintem elkezdödik az első félévben,hisz ők is tudják ha nem, jó időre letörik az árfolyamot,és a projektet vagy a belé fektetet befektetöi bizalmat is!!!!!!Ez az utolsó esély!!!!!Még nem késő,a napfényes jövő!!!!!!!!
Törölt felhasználó 2008. 05. 19. 11:05
Előzmény: #57781  Törölt felhasználó
#57806
nagypalz,

én is sokáig meg voltam győződve arról, hogy lesznek gyárak.

Utána meg arról, hogy legalább egy gyár tuti lesz (s persze esélyt adtam annak is, hogy ha egy lesz, akkor lesz több is)

Most kézenfekvőnek tűnik, hogy lesz gyár, de nagyon kérdéses a sztori, hisz azért nem egészen mindegy, hogy mi módon lesz gyár.

Vagyis a kezdeti jó sztori mára sokat vesztett a vonzerejéből. Az okok végülis mellékesek, hisz ez tőzsde, s nekünk (nekem), ehhez kell alkalmazkodni.

Ha bármi okból az első félévben nem kezdődik el a beruházás, az nekem azt mondja, hogy egy időre nyugodtan félre lehet tenni a papírt, s ha mégis lesz belőle valami, akkor még lesz bőven beszállási lehetőség.

Addig máshol jobban fial a zsozsó.
Törölt felhasználó 2008. 05. 19. 11:01
Előzmény: #57802  Törölt felhasználó
#57805
1640
Törölt felhasználó 2008. 05. 19. 10:53
Előzmény: #57797  Törölt felhasználó
#57804
most már valahogy tolniuk kell a projektet, ha azt akarják hogy legyen belőle valami

amíg nincs nagybefektető, addig egy valamit tehetnek, pontosabban próbálhatnak: összeszednek még valamennyi pénzt (mondjuk a Fund betolja amit össze tudott gyűjteni), lehívják az elérhető hiteleket és támogatásokat és megrendelik az első sort

ha ez összejön, akkor már szvsz sínen lesz az egész, ha lesz gépsor, lesz már olyan aki hajlandó beszállni magasabb áron is
exmnbs1 2008. 05. 19. 10:52
Előzmény: #57801  Törölt felhasználó
#57803
4.5m EUR spanyol hitel lesz, ha meglesz a 68 napja várt garancia
Törölt felhasználó 2008. 05. 19. 10:51
Előzmény: #57801  Törölt felhasználó
#57802
"Translation: Spanish » English

Genesis solar

Like other companies, their forecasts are arriving at the Bay of Cadiz in the best of conditions. Thus, in his official presentation in the park TecnoBahía of The Harbour, its leaders explained that the proposed plant solar panels will begin to build ultra this month. The facility will occupy 22,500 square metres alongside the existing factory SK10 Andalusia and the horizon start of activity of the company is the end of 2009.

The factory, which will invest 148 million euros, will employ 108 people at an early stage (200 in the medium term, about two years) and senior technicians to absorb from Delphi, according to company sources indicated. Annually produce panels with a capacity of one hundred megawatts and expected to reach 150."

lighthouse

link

Itt tartottunk.
Törölt felhasználó 2008. 05. 19. 10:49
Előzmény: #57797  Törölt felhasználó
#57801
Honnan lesz? honnan tudhatjuk, hogy még nincs befektető?

Topik gazda

adra
5 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek