Topiknyitó: Törölt felhasználó 2006. 07. 24. 12:59

OTP részvényesek ide!  

akik otp részvénnyel kereskednek
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
APetronas 2020. 12. 23. 09:06
#1125920
R: 13250 Ft :)
geroooo 2020. 12. 23. 08:49
Előzmény: #1125918  macibear
#1125919
Nemcsak hasznosak, de nagyon erdekesek is ezek az elemzesek! Ma nappal nagy bizonytalansagot erzek, nem valoban lepodok meg, ha lefele (is) megy, meg azon se ha felfele (is) ma. Erdekes nap lesz ma is.  
macibear
macibear 2020. 12. 23. 06:38
Előzmény: #1125914  geroooo
#1125918

Gratulálok! Úgy néz ki ráéreztél. És lejött a lényeg is: Várunk valamit. Nem tudjuk az lesz-e. Menet közben módosítunk a jelek, jelzések alapján. Ennyi.
.
m5 alapján egy kis összefoglaló https://invst.ly/t8az-
Nem igazán ad ez várakozást ezen az időtávon. Egyelőre csak alátámasztódni látszik általa a hosszabb távú elképzelés. Ebből pld meg nem mondom, hogy ma hogyan fog mozogni.
"Lefele, persze lefele. Arra kellene menjen. És ha a piac nem úgy gondolja? "
Várok. A rés fölött nyitott shortban. Rajta a stoppal. Ha lemegy nagyot szól. Ha kiütik, hát nem ez volt az év trédje.
.
Azt is szeretném megmutatni ezzel a rajzzal, hogyan gondolkodik egy TA-s. Persze nézünk mi mindenféle TA-s voodo elemet. (FIBO, csatorna, hullám, alakzat) de azok mögött azért ott van a piaci hangulat is. Pld a támaszok ellenállások, a vételi, az eladási kedv az emelkedés, esés meredekségében.
Meg azt is bemutatnám, hogy mi sem tudjuk mindig a tuti folytatást. Többnyire lehetőségek vannak csak.
Törölt felhasználó 2020. 12. 22. 21:35
Előzmény: #1125916  klikk
#1125917
Igen ez az. Köszi. Tehát a lényeg, hogy előbb fel kell törni a TBSZ-t. Utána lehet eladni/átkötni rendes számlára a rajta lévő veszteséges papírokat. 2020-ban a 2019, 2018, 2017 évek veszteségét lehet szembeállítani az idei nyereséggel. A jövő évben realizált nyereséggel szemben a 2017 vesztesége már nem lesz szembeállítható. Esetleg megér(het)i annyi nyereséget realizálni idén, amennyi veszteség a 2017-es számlán keletkezett.
klikk
klikk 2020. 12. 22. 19:54
Előzmény: #1125912  Veterán55
#1125916
https://net.jogtar.hu/jogszabaly?docid=99500117.tv ;                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                           "      c) adókiegyenlítés ellenőrzött tőkepiaci ügyletből származó veszteség esetén akkor érvényesíthető, ha az a megszűnés, a megszakítás napját követően kötött ügyletekből keletkezett.       "
                     :)
Törölt felhasználó 2020. 12. 22. 18:59
Előzmény: #1125912  Veterán55
#1125915
Most nem vagyok gép előtt, fejből írtam. Beidézem majd pontosan neked mire gondolok, lehet rosszul emlékszem. 
geroooo 2020. 12. 22. 18:49
#1125914
Csatlakozok a koszonomot mondok soraba. Koszonom Maci, hogy tegnap megvillagitottad nekem, hogy ma mi varhato. Jovok a kb 5-odik sorrel. Irtad, hogy felfele kene mennie, ugy akar 400-at is, aztan inkabb le. Reggel tenyleg rogton vilagosan latszodott is, hogy tenyleg nagyon akarjak felfele, hat meg vettem is egy kicsit (tegnap azert hagytam benn egy keveset, ahhoz vettem). Delutan meg tenyleg erolkodott +300 korul ugy ereztem, hogy majdnem meg van a 400-as emelkedo, inkabb kiszallok. Meg nagyjabol idoben. A mai nap utan, amugy ugy erzem, hogy az utolso napig nem sokat fog esni/emelkedni, tehat az ev vegi zaro tippem (lattam a mai abradat is:), es erzesbol tippelem 13350-ra. 
Veterán55 2020. 12. 22. 17:56
Előzmény: #1125910  herlas
#1125913
Köszi herlas!
Végig rágom az ötleteidet, mert sok rációt vélek benne az okosságra.
Kiokoskodom belőle a legjobbat
Veterán55 2020. 12. 22. 17:53
Előzmény: #1125908  Törölt felhasználó
#1125912
Köszönöm Virág.
Végigrágtam a 67/B paragrafust, a 9 bekezdésnek csak a- b pontja van.
Vagy csak ügyetlen vagyok.
A brókeremnél Te sokkal képzettebb vagy, az biztos.
Foxtrader 2020. 12. 22. 17:45
Előzmény: #1125909  drandris
#1125911
Az OTP v a Richter lesz versenyképesebb jövőre? Nekem csak OTP van már hosszú évek óta, Richter kiváló exportőr, fél év múlva a moratórium véget ér és nőhetnek a bank bevételei, bedőlésre fel kell készülni? A Richter kissé túlárazott p/e alapon.
herlas 2020. 12. 22. 17:35
Előzmény: #1125897  Veterán55
#1125910
Van rá megoldás, de nem ártana beleásnod magad a TBSZ szabályaiba, hogy jól csináld és meg is érje. Például tudni kéne, hogy a befektetési szolgáltatód számít-e fel díjat a TBSZ feltöréséért és mennyit. 
A lényeg az, hogy először a veszteséges papírokat ki kell venni a TBSZ-ről. Ekkor átkerülnek normál számlára és hozzák magukkal az eredeti (magas) bekerülési árukat. A normál számlán eladással realizálod a veszteséget, amit már szembe lehet állítani a (realizált) nyereségekkel. ((A szembeállításra "adókiegyenlítés" néven mindig az utolsó három év esetében van mód. Például 2020-as nyereség adóját megúszhatod 2018-as bevallott veszteséggel))
A 2019-es TBSZ-ről csak felmondással veheted ki a papírokat, mindet, válogatás nélkül. Ha veszteséges a számla egésze, adó a feltöréskor úgysem lehet.
A 2017-es TBSZ számlán most jár le a három év, ilyenkor részkivét megengedett, ha 25000Ft legalább bentmarad. Tehát feltörési díj nélkül kivehetsz majdnem mindent, de ha nincs díj, ezt is meg lehet szüntetni. Ezt a részkivétet gyorsan kell intézni, van ahol dec. 21. volt a határidő, de többnyire dec.30.  
Sok variáció lehet még ezután, attól függően mit akarsz az Opus félékkel (végleg eladni, vagy megtartani), vagy az OTP-t akarod-e TBSZ-re tenni. Utóbbi esetben nyitsz egy új 2021-es TBSZ-t, és a normál számlán eladott Opus ellenértéket befizeted rá, aztán vagy Opust veszed vissza belőle, vagy akár egy átkötéssel valamelyik nyitóban a saját OTP-id egy részét. A jutalékok miatt érdemes előre kalkulálni, de hosszabb távon OTP emelkedésre számítva a TBSZ-re helyezés az egyetlen adómentes megoldás.
drandris 2020. 12. 22. 17:18
#1125909
Tőzsdézek kb. 25 éve (16 éves koromtól). Picit tudok már mozdítani is egyik másik irányba. 3 pillér alapján hozok döntést.
Funda + Helyzet (lokál, v. globál) + Hangulat.
A hangulat szempont miatt figyellek titeket régóta (így sokat kerestem is). Amiben sokan hisznek az gyakran igazzá válik, de néha pont a tömeg ellenében kell mozdulni.
Jelenleg kiváncsi vagyok Pompi vagy Maci lesz-e a befutó (én a 3 hónapon belüli irányt még nem látom). Annyi a változó és új ismeretlen tényező, hogy manapság nagyon nehéz egyik v. másik oldalra állni.
Gazdagodjatok ! Sikeres újevet srácok !
Törölt felhasználó 2020. 12. 22. 17:14
Előzmény: #1125902  Veterán55
#1125908
Szja tv 67/B paragrafus (9) bekezdés c) pont
Konzultálj a szolgáltatóddal az ügyben!
drandris 2020. 12. 22. 16:58
#1125907

Newton, aki nem volt híján az intellektuális képességeknek, 1720-ban mégis áldozata lett a csordaszellemnek. Ebben az évben következett be a világtörténelem egyik legnagyobb részvény-buborékja. Ekkor indult szárnyalásnak az angol uralkodó különleges monopoljogait élvező Déltengeri Hajózási Társaság részvényárfolyama. Az év áprilisában Newton még nagyon olcsón vette a részvényeket, majd júliusában hatalmas nyereséggel el is adta őket. Ám a részvények árfolyama tovább emelkedett, ezért augusztusban ismét a részvényekbe fektette a vagyonát, hogy 1720 szeptemberében egy fillér nélkül merengjen a buborékok furcsa természetéről: „Ki tudom számítani az égitestek mozgását, de kiszámíthatatlan az emberi őrület.”
pomperj
pomperj 2020. 12. 22. 16:49
Előzmény: #1125883  faék
#1125906
+1.
A penznyomtatashoz.
Igen, a rengeteg kinyomtatott penz nem a kisemberekhez ment, elkolteni, 
hanem a tozsdebe talalt utat, befektetni.
De nem marad igy.
a) Mert a globalizacio beszukuloben. Most VEGYEL HAZAIT ! a divat. Akkor kevesebb globalizacio lesz.
Vegyel MAGYAR arut, vagy NEMET arut, vagy USA arut ?
Igen? Akkor annak araban nem india, kinai, brazil munka-anyag berek lesznek, hanem magyar, nemet, USA berek. Es elindul az inflacio, eloszor a ber oldalrol. Az inflacio azert maradt eddig alacsony, mert a penznyomtatas ar-emelo hatasat kikompenzalta Csang, Rustam, Eduardo olcso munkabere. Es ha ennek vege, akkor nem fogja kompenzalni.  Frank, Hans,Lorinc munkabere 3-10x annyi, mint az elobbieke.
.
b)A politikacsinalok attitudjevel az emberek attitudje is valtozoban: inflacio-gerjesztove valt.
Mar jo ideje a politikus megszokta, hogy ha odaszol a kozp. bankba, akkor nyomtatjak neki a penzt.
Eszebe se jut, hogy az mogott nincs aru. Nekiall es elkolti, es ettol jo 15 eve nem mentek fel az arak. 
Akkor melyen begyokerezett neki, hogy ezutan se fog.  Sot, a FED odaig ment, hogy kijelentette, turni fogjak a 2% feletti inflaciot is. 
.
Az emberek is, mar a vakcina elso hirekre is megkonnyebbultek. Es Q3-ban mar a kormanyok is, az emberek is koltekeztek. a munkanelkuliseg biztos csokkenni fog, utaznak, ettermeznek, uj cipot vesznek majd. Ez gyorsabban fog menni, mint ujra beinditani a termelest, 2019 szinten. Ahhoz -2-3 ev kell. De adddig a kereslet meghaladja  a kinalatot. 
Annyi eleg is, hogy beinduljon a spiral. Megy fel a ber? Akkor muszaj arat emelni. Megy fel az ar? Akkor muszaj bert emelni.
A mai korosztalyok 80% resze errol soha nem hallott.
CirmosBearci 2020. 12. 22. 16:38
Előzmény: #1125904  banjo
#1125905
Szia Lajos !
Megismertelek baxi !Téged akat átbaszni a Szabóné meg az Észak-Atlanti Pénzügyi Befektető Kft a milliárdos állampapírral...
Ha rám hallgatsz, maradsz a fideszben, ne ugrándozz, fizetnek azok jól.
banjo 2020. 12. 22. 16:33
#1125904
Sziasztok!
Nem OTP- vel kapcsolatos kérdés, de láttam hogy sokatok másik részvénnyel is kereskedik (mint tesla apple ilyenek). AirBnB be szeretnek fektetni egy kis osszeget, de nem tudom milyen felületen tegyem. Az ilyen etoro-t es baratait nagyon nyomjak, de gondoltam kikérem a véleményeteket, valamint hogy ti milyen brókeren keresztül vagytok. (Az otp reszvényeimet nyilván otp értékpapír számlán vettem, de nálul nem egyébbel kereskedni)
fabicsek
fabicsek 2020. 12. 22. 16:23
Előzmény: #1125897  Veterán55
#1125903
Szia! Én is bizonytalan vagyok de! 
Ha a TBSZ számládon lenne a nyereség és ha az 5 éves, akkor az adómentes lenne! ( No a helyzet meg pont fordított!??) Létezik valami "Összevont Értékpapír számla" szerződés, ha van ilyesmid? 
Biztos ami biztos, gyorsan add el a veszteséges papírjaid! (T+3 nap! Munkanap!! év végéig teljesülnie kell!! Nincs sok időd!!) Szerencsés esetben kompenzálódik és utána azonnal vegyél rajta pl: (OTP-MOL- Ricsit!)  
Veterán55 2020. 12. 22. 16:22
Előzmény: #1125899  Zöldbéla
#1125902
Köszi Béla.
Igen, én is eddig jutottam.
Idén az OTP- nem adom el, mert a mai nappal többmint 13 millió lenne a nyereségem.
Természetesen áttolom jövőre, 16.000ig had hízzon darabja.
Csak az bosszant, hogy itt szét adózom majd magam, a TBSZ meg szétszivatott.
Csak hát Reménykedtem valami kiskapu félében.
Törölt felhasználó 2020. 12. 22. 16:22
#1125901
z: 13120-

Topik gazda

koi
1 1 1

aktív fórumozók