Topiknyitó: Törölt felhasználó 2006. 05. 09. 10:58

KONZUM story  

A Konzum-story



A társaság bemutatása, áttekintése

..



A Konzum Rt. jelenleg két fő tevékenységre koncentrál: az egyik az építőanyag-kereskedelem, a másik pedig az ingatlan-hasznosítás (a gépjármű-kereskedelmet leválasztották a csoportról). Az első, vagyis az építőanyag-kereskedelem terén főleg Nyugat-Dunántúlon rendelkezik kiemelkedő pozíciókkal, valamint Kecskemét környékén. Mintegy 30 TÜZÉP-telepen folyik kereskedelem.

..



A SZTORI:

..

Az építőanyag-kereskedelem az éles árverseny miatt jelenleg kevésbé jövedelmező, ezért a TÜZÉP telepeket racionalizálják: a kevésbé nyereségeseket bezárják, és AZ IPARTELEPKÉNT MŰKÖDTETHETŐ INGATLANOKAT ÉRTÉKESÍTIK. Több száz hektárnyi ilyen terület vár értékesítésre országszerte.

..



A Konzum LEGNAGYOBB ÉRTÉKE azonban mégsem ez, hanem a Pécs szívében található NÉGY SZINTES ÁRUHÁZ ÉS a hozzá kapcsolódó IRODAHÁZ (ezt nem birtokolja száz százalékban, de a tulajdonában nem lévő két irodaszintet meg szeretné vásárolni.)

..



A KONZUM ÁRUHÁZ FORGALMI ÉRTÉKE minimum 1,5, de reálisan inkább 2 milliárd forint (a mérlegben alig 500 millió forint könyv szerinti értéken tartják nyilván).

..



A gigantikus ingatlan hasznosítása: jelenleg 100%-ban bérbe van adva, az éves bérleti díj 2-300 millió forintos nagyságrendű.

Hamarosan egy bank költözhet az épület egy teljes szintjére: ingatlanpiaci pletykák szerint horribilis, 5500 Ft/négyzetméter körüli áron adják ki a pénzintézetnek.

..



A RÉSZVÉNY FAIR ÉRTÉKE az ingatlanvagyon alapján kb. 500-700 Ft, óvatos becslések szerint is.

..



De miért volt az árfolyam gyalázatosan alacsony?

..



Az ok a múltban keresendő. A társaság korábban szövetkezetként működött, rengeteg veszteséges üzletággal (bútorgyártástól a fémiparig mindennel foglalkozott). A folyamatosan erodálódó vagyont többször próbálták tőkeemelésekkel pótolgatni, ezért sok befektető (befektetési alapok, tőketársaságok) beszorultak a cégbe – befektetésüket gyakorlatilag leírták. Őket próbálta meg kivásárolni F. úr, a főtulajdonos, aki 90 forinton néhány felszámolás sorsára jutott alapból ki is szedett elég sok részvényt.

..



A főtulaj F. úr nem érdekelt a magas árfolyamban, azonban egyre kevésbé tudja megfékezni a piaci folyamatokat: alacsony áron történő eladásokkal fékezni próbálhatja az árfolyamot (bele-beleadogat), ám ekkor saját vagyonát tékozolja ötödáron. A piaci szereplők szívesen szívnak fel ilyen alacsony áron tőle papírokat – a jelenlegi árfolyamon két-három nagyobb spekuláns lenyelhetné a főtulajnál lévő 4 millió részvényt.

..



Gondoljuk csak meg: a Konzum jelenlegi kapitalizációja 750 millió Ft – kb. a négyszintes áruház alsó szintjéért lehetne ennyit kapni.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Lastdeposit
Lastdeposit 2017. 07. 29. 15:16
Előzmény: #36134  hali
#36140
Nem biztos az fiatal barátom! "Isten előtt leterdeltem, köszöntem, hogy borsodi lettem..." Győzzön a jobbik és ezt nem a választásokra értettem. :D Voltunk ebédelni. Hatalmas tumultus. Mindenkit név szerint szólítottak, kiabálva, ha kész az étel. Nem is volt kérdés, hogy Roland helyett Lőrincet mondtam be. Mikor ordított a néni, hogy Lőrinc, az asszony nem kicsit nevetett... :D
gyula1971
gyula1971 2017. 07. 29. 14:23
Előzmény: #36123  andaxin
#36139
Mintha beszűkülne az árfolyam kicsit-egyre kisebbek a napi emelkedések és másnapi csökkenések? Mi várható?
watson
watson 2017. 07. 29. 14:14
Előzmény: #36137  Ametist
#36138
De legalább beállította a számlálót az egy életre elkeseredett befektetőkről (by Sarpac) akiknek teCCet ez a stílus ;) eddig 11 ... bravo
Ametist
Ametist 2017. 07. 29. 13:51
Előzmény: törölt hozzászólás
#36137
"Amúgy Te mi az apád faszért vagy itt" A stílus magát az embert minősíti. Ez a stílus pedig... Kvasztics Fedor jelenléte lehet, hogy sokakat irritál, de tőle ilyeneket legalább nem olvashatunk...
Jantner007
Jantner007 2017. 07. 29. 13:17
Előzmény: #36122  pomperj
#36136
Köszi az elemzést. Sokat tanultam belőle.
hali
hali 2017. 07. 29. 13:11
Előzmény: #36131  eurocent
#36135
Ez soha(5 éven belül tuti nem) Nem lesz szerintem még 200ft se,nem hogy 10-25ft közötti rések... Hülyeség az egész. Nem téged megbántva írom,hogy hülyeség!
hali
hali 2017. 07. 29. 13:08
Előzmény: #36132  Lastdeposit
#36134
Ma kikaptok! Remélem legalább is:) Hajrá Szombathelyi Haladás! Én ott leszek! Egy Élet ,Egy Szerelem,Egy Vallás:Haladás!
Törölt felhasználó 2017. 07. 29. 13:02
Előzmény: #36132  Lastdeposit
#36133
hajrá
Lastdeposit
Lastdeposit 2017. 07. 29. 12:23
Előzmény: #36122  pomperj
#36132
Gyönyörű, köszönjük, eurocentnek is. Látom én is a ciklikusságot, de ilyen cizelleltan elmélyült TA tudás hiányában nincs lehetőségem. Üdv a standról ordas spekulánsok! 18.00 Hajrá Diósgyőr! 20.30 Hajrá Magyarország!
eurocent 2017. 07. 29. 11:56
Előzmény: #36125  eurocent
#36131
Konzum 1W, 1M log: link Elemezzük ki jobban Konzumot. Log chartot használok, hogy jobban látszódjanak a hullámok. 1. Tételezzük fel, hogy 2007 júliusában ért végett Komzum 1-es hulláma, kb 100Ft-os csúccsal. Ezt követően 7,5 évig esett 11Ft-ig (ez a vélt 2-es hullám alja). Azaz az árfolyam tizedelődött, de azt is mondhatnám, hogy képbe jött egy 10-es szorzó/osztó. 2. Amennyiben az 1 pont feltételezése helyes, következnie kell egy megnyúlt 3-as hullámnak, aminek a hármas vagy ötös hulláma jellemzően megnyúlt. A 3-as további ismertető jele, hogy általában az 1-s hullám min 1,6-szorosa, vagy többszöröse. Az előbbiek alapján 2015 február óta nagy valószínűséggel a 3-as hullám fejlődött ki és tartott mostanáig (2017 július). Nem vezetem le a matek részét, de a chartból jól látható, hogy az árfolyam elérte az 1-es hullám 1,6-szorosának a 10szerésének (1-es pont szorzó) a dupláját. Azóta visszakorrigált az 1-es hullám 1,6-szosonak a 10szereséig (ahogy részvény 3-as hullámok körül szokás, elkezdődött a korrekció). A további elemzéshez fontos megjegyezni, hogy a vélt 3-as hullám ötös hulláma nyúlt meg, a charton római számokkal számoztam. 3. Ha az 1, 2 pont feltételezésem helyesnek bizonyul, akkor már elkezdődött a 4-es korrekciós hullám, ami a 2-es hullámmal való váltakozás elvéből fakadóan nagy valószínűséggel egy komplex (csapkodó) alakzat lesz , flat vagy háromszög alakzatra érdemes tippelnünk. Időben rövidebb lesz mint a 2-es. A 4-es min alja legfeljebb a havi charton látható 26Ft-os rés. Ez különösen akkor lehet igaz, ha a 11, majd a 10Ft-os rés bezárásra kerül, mivel a 2017.06.12 hetes gyertya zárta a 20170529-20170605 hetes gyertyák közötti rést, ezzel megszüntetve annak ellenállás szerepét. Ugyanakkor a 4-es hullám alja nagy valószínűséggel a iii-iv sávban lesz. 4. Amint meglesz a vélt 4-es hullám alja, meg lehet tippelni a vélt 5-ös hullám célárát az "(1+5hullám magassága)*szorzó=3-as hullám magassága" képlettel. Az előbbiekben szándékosan nem említettem konkrét árfolyamértékeket, hogy aki érdekelt vagy érdeklődik a részvény iránt a fenti logika alapján vegye elő a chartot, számoljon és saját vérmérsékletének megfelelően döntsön a vétel és eladás mellet, és ne csak vaktában kössön, mert nagyon ráfázhat. ui: A vélt 4-es hullám alján egy 10-est megér.... Welneszezzünk egyet jeligére...
hali
hali 2017. 07. 29. 11:13
Előzmény: #36127  Sarpac
#36130
Van igazság abban amit írsz.Én hírekig nagy esést és nagy emelkedést se várnék.1.szerintem 700ft-ig nem megy le.1200ft -nál is már olcsónak találta mindenki fel is pattant gyorsan -sőt tegnap már csak 1420-ig ment le és újra fel-....szóval itt már mindenki olcsónak látja majd sőt hogy kapjanak már az 1300-1400-as szinteknél meg fogják venni az esést 2.felfele mondjuk 2200-2800-as vagy a feletti szintekhez hìr-ütős- kell...a nélkül oda nem megy fel...,de ha lesz hìr hidd el lesz ott bőven vevő újra...(régi és új is)3.választás elött nem akarnak botrányt...Prdig a kipukkadt lufi az lenne...
kosapeve 2017. 07. 29. 10:42
Előzmény: #36119  Metwolf
#36129
Nagyon szépen köszönöm. Sajnos nem igazán értek a technikai elemzéshez. Az lenne a kérdésem, hogy ezeket a grafikonokat honnan veszed? Te magad szerkeszted?
sahara
sahara 2017. 07. 29. 10:40
Előzmény: #36125  eurocent
#36128
Nem nez ki rosszul... alapból mindenki le irányú mozgást valószínűsít a chart-ok alapján ... ezek szerint ezt kell(ene) le kereskedni ...akinek van eladni, kesobb visszavenni,akinek nincs kivárni ... (( leegyszerűsítve)) ez gyorsíthatja az eső szakaszt, es gyorsíthatja az emelkedését is... ami viszont új a Te chartodon, az új tető !! Tetszik.
Sarpac
Sarpac 2017. 07. 29. 09:51
Előzmény: #36125  eurocent
#36127
Akkora volt a forgalma a csúcson mint egy közepes otps napon. Esélytelen, hogy feljusson odáig mert akik ott vettek mind elvéreztek, ergo már sokkal kevesebb a tőkéjük azoknak is akiket esetleg még érdekel azon szint óta, és nagyon sok van aki úgy elvérzett, hogy soha a büdös életbe nem fog többet belevenni. Tehát a potenciális vevők száma drasztikusan megcsappant, akiket érdekel a papír azok pedig csak olcsón akarnak vásárolni, ez látszik a is a forgalomból 1200-1800-ig tartó emelkedésben.
signal2
signal2 2017. 07. 29. 09:11
Előzmény: #36125  eurocent
#36126
Alapból feltételezed, hogy fennmarad az extrém kilengés a papírban, amit most a bizonytalanság tart fenn. Csak közben 2 hónapon belül kijön egy féléves jelentés, amelyből lehet cégértéket becsülni, és az már viszonyítási és horgonyzási pont lesz. Valószínűleg egy helyreugrás után kisebbeket fog mozogni.
eurocent 2017. 07. 29. 08:16
Előzmény: #34458  eurocent
#36125
Konzum 1W, 1D: link Hosszabb távon egy ilyen útvonalat el tudok képzelni.
Metwolf
Metwolf 2017. 07. 29. 08:07
Előzmény: #36122  pomperj
#36124
Köszönjük, remek magyarázat és összefoglaló! Tökéletesen érthető a módszer lényege belőle.
andaxin 2017. 07. 29. 08:00
Előzmény: #36122  pomperj
#36123
Köszi.A 7-es pontra szeretném azok figyelmét felhívni, akik nem vérprofi tőzsdések. Ha most kezded, akkor először fél évet kereskedj papíron, (azaz fogsz egy kockás füzetet, vagy excel táblát és abban leírod, hogy most vettem volna, most eladtam volna, stb.) és amikor már nagyon érzed, tudod és van módszered a daytrade-re, akkor fogj bele. Élesben más lesz és ami korábban egyértelmű volt papíron, az már nem biztos hogy az. Ezért csak nagyon kis összeggel, ami ha elmegy, akkor tényleg nem fáj. Tudom, hogy baromi csábító ez a késznek tűnő recept... (a másik amit nagybetűvel kiemelnék, az a stoploss). A jó hír, hogy a Konzumban még nincs opció. Ha lesz, akkor viszont tartsd magad távol, mert azon lehet még nagyon gyorsan bukni és mivel annak időértéke (határideje) is van, azt nem tudod kiülni (megvárni amíg a Te szád íze szerint fordul az árfolyam) és az összes zsozsó elszáll. Ott nincs menekülő útvonal. Miért mondom? Egy nap alatt ment el az összes megtakarításom anno, mert nem fogadtam meg ezeket a tanácsokat. Utána szó szerint kenyér és víz... A tőzsdén lehet bukni is és tanulni más hülyeségéből.
pomperj
pomperj 2017. 07. 29. 07:06
Előzmény: #36084  pomperj
#36122
Latom, nagyon nepszeru lett az altalam eredetileg Tibinek cimzett daytrade technika ;-) Ha mar ennyien figyelik, had tegyek hozza nehany kiegeszito megjegyest. Van sok mas is modszer is, ez nem az egyetlen, alapesetben ezt hasznalom. Szoval, nemi magyarazat jon. 1)A daytradernek az elso azt megallapitani, hogy amit tradelni akar, az vajon vadul mozog-e? Ha igen, mint Konzum, akkor azzal erdemes foglalkozni.. Ha nem, akkor erdektelen. Egy profi daytrader minden napra kivalaszt 5-10 legnagyobb-csapkodasos ceget a 3000-bol, es egesz nap azokat daytradeli, amikor eljon az ideje. 2)A masodik azt megnezni, hogy 2-5 napra visszamenoleg van-e valami ismetlodo ciklikussag benne. A Konzum oras charton jol latszik, hogy van: link Es az utolso 1-2 ciklus alapjan kiszamoljuk, mennyi a felmeno es a lemeno ciklus jellegzetes hossza. Arra szamitunk, hogy ez fog megismetlodni a kovetkezo par napon is. Konzum eseteben az utolso ciklusok felfele 4 orasak, lefele 8-10 orasak. Gyakori, hogy a felmeno es lemeno ag a masiknak a duplaja. Az a jobb, ha a felmeno ag ciklusa a dupla ido; de Konzumnal nem igy van. Ha nincs ismetlodo ciklikussag, akkor jobb azt beken hagyni, es masik ceget keresni. 3)Ha megvan a ciklus hossz, akkor megnezzuk, hogy milyen oscillatorunk van. Mert a kettot ossze kell parositani. Szinte minden charting programban van Stochastic Oscillator, es annak jellemzoen 13-14 a ciklusparametere, Tudjuk, hogy a Konzum ciklus 4 orat megy fel, es 8 orat megy le, tehat a kovetkezo fel ciklus ideje ( =amig legkozelebb felmegy), az kb. 6 ora lesz majd, = kb. 360 perc. (lehet a 4 orasnal 240 percet is hasznalni) Akkor milyen charton kell nezni? Amelyik a legjobban illik a ciklushoz es a stch-parameterhez; es felciklusra kell a legjobb idotav, szoval 360/(2*14)=13 perc, tehat legjobb Konzumnal a 10-15 perces charton dolgozni. Itt a 15 perceset valasztottam. Van, aki mindig az 5 percesen daytradel, es van, aki mindig 15 percesen. Es van, aki kiszamolja, melyik az, ami ahhoz a ceghez es napon varhatoan a legjobb. 4)Innnetol feltesszuk azt a chartot, amit tradelunk. Egy 13-14-es mozgoatlag, MA, is jol jon, hogy simitsa a charton a csapkodast, es jobban lassunk az oscillalasi trendet. Aztan megkeressuk az elozo be- es kilepesi pontot. Ebbol ki tudjuk szamolni elore, kb. mikorra varhato a mi kovetkezo belepesunk. Igy nem kell allandoan lesni. Akkor lepunk be, amikor a stochastic vagy annak kisero-vonala atmetszi a belepesi szintet, ami 20-25. Lehetoleg meredeken metssze, azok szoktak jok lenni. Ezert tettem fel legutobb ezt a chartot: link 5)Most jon a lenyeg. A stoploss szamitas. A charton latszik, hogy a belepes alatt kell keresni, es a legalso szint alatt 1 tick-el (mondjuk az aktualis az 1/100-aval) kell tenni a stoplosst, A chartbol vilagos, ha az ala megy, akkor valami mas van a palacsintaban, mint amire szamitottunk. Akkor kiszallni, es felretenni. link 6)A kilepes tervezese evidens. Elojelzest kapunk, amikor a stochastic kek vonala atmetszi a stochastic piros vonalat. De jobb akkor kelepni, amikor a kek vagy piros atmetszi lefele haladtaban a 80-75 szintet. 7)Vegul: sokmindennel szoktak finomitani. Erdemes is. De kb. ennyi a lenyeg. Senkit nem biztatok, hogy daytradeljen. Igen nagyokat lehet bukni. !! Ezt alighanem sokan tudjak mar itt.
torony2
torony2 2017. 07. 28. 23:36
Előzmény: #36117  Kvasztics_Fedor
#36121
inkább menj vissza tropicáriumba , a cápák jobban örülnének neked

Topik gazda

aktív fórumozók


friss hírek További hírek