Topiknyitó: Hathor 2022. 09. 18. 22:33

OTP Trollmentes topik  

Mivel igény van rá a fórumon nyitottam egy új OTP topikot, aki akar ír ide.
Lakás, ingatlan topikom troll mentes lett a moderálásom mellett, és az egyik legpörgősebb topik lett.
Írjatok ide, ha van kedvetek.
Hasznos fórumozást!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Bpali
Bpali 2022. 12. 11. 19:30
Előzmény: #5628  ORK
#5640
Na igen. Ebben a cikkben vannak leírva a bajok..Ha logikusan életszerűen megnézzük pártunk és kormányunk eddigi ténykedését.Akkor többé kevésbé világos, hogy a kormány által benyújtott 17 vállalást biztosan nem fogjuk teljesíteni, főleg nem időre.Szerintem a Kormány valahol abban bízott, hogy a Gyurcsányi Konvergencia Program mintájára elküldi Brüsszelnek a nagy szavakat. Lózungokat.. Szép gondolatokat...Aztán szerintük elfogadják és jönnek a pénzek...Szerintema  kormány eleve képtelen egy értelmes az Unióhoz illő  gazdaságpolitikát folytatni. Szerintem itt zsigerből nem értik miért baj a korrupció, mért baj ha csak egy cég indul egy pályázaton stb..Ne legyen igazam de nekem az az érzésem, hogy az Unió nem fog "meghátrálni". Lazán felfüggesztik a pénzek kifizetését. . Hiba lenne abból kiindulni, hogy az Uniót szorítja az idő..Simán áttolhatják a döntést jövőre..
maxhell 2022. 12. 11. 18:31
#5639
maxhell 2022. 12. 11. 18:16
#5638
Ami még nem tetszik a charton, hogy naposon a csütörtöki doji után pénteken csinált az ár egy hulló csillag  gyertyát, ami az utolsó két kereskedési napot tekintve legalább is bizonytalanságot jelez.
maxhell 2022. 12. 11. 18:05
#5637
Technikailag egyelőre tovább tart értelmezésem szerint a korrekciós fázis. A 38,2-es fibo újra tesztelésre került, most viszont már csak kisebb pattanás követte.  Amennyiben újra tesztelésre kerül, harmadjára nem vagyok biztos benne, hogy kitart, ebben az esetben a következő technikai szint nálam a 0,50-es fibo szint 9460-nál, de inkább 9500-at mondanék. Ez egybe esik egy támasz zóna felső szintjével is. Ezeken a szinteken próbálkoznék újra long irányú pozícióba lépni, ha lejön eddig. Ami zavarja a képet, hogy a részemről sokszor emlegetett hetes emelkedő trendvonalnál zárt az árfolyam, szóval előfordulhat, hogy ez mégis megtartja és innen indul a következő felfelé kör. A 200 napos mozgó jelenleg 9600-nál van szóval ez ad még teret úgy süllyedni az árnak, hogy még az emelkedő trend nem sérül. Tehát a támaszaim lefelé, 9970 - hetes trendvonal, 9600 - 200 napos mozgó, 9500 - 0,50-es fibo+támasz zóna teteje. 
A hangulati alap viszont nem túl jó, egyre keményebb hírek, pletykák érkeznek az eu-pénzekről, ez pedig láttuk, hogy korábban is jelentős hatással volt az ármozgásra. Véleményem szerint eddig az óvatos bizakodás volt beárazva az árba, hogy valamilyen megegyezés lesz, és lesz pénz. A hétvégi hírek alapján a hét elején ez átárazódhat, miszerint mégsem lesz megegyezés és ez lefelé ütheti az árat. A nagy csavar az lenne igazán, ha mindezek után meglepetésre mégis lenne pozitív kimenetel az ügy vonatkozásában és akkor viszont elindulna egy intenzív emelkedő hullám.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20221211v01xmzljb.png
OTIKA
OTIKA 2022. 12. 11. 17:49
Előzmény: #5615  pomperj
#5636
Szia Pomperj
Töled is várjuk még a jövó hétre az elemzéseidet. 
Mit mutatnak a chartok? 
Köszönöm 
HuTi 2022. 12. 11. 12:44
Előzmény: #5634  kovko
#5635
Egyértelműen azért kerülik meg Magyarországot a közös hitelfelvétel ügyében, hogy elvegyék a zsarolási potenciálunkat. Kemény határozat lesz, ebben már biztos vagyok.
 
Az EU egységét pedig Magyarország már annyiszor próbálta megbontani, hogy nem maradt mit kockáztatni. Bizonyos értelemben pont az erősíti az EU egységét és fellépését ha 1-2 renitens országot levágnak magukról bizonyos ügyekben.
 
Azt pedig végképp nem hiszem, hogy Putyin ennek szurkolt volna, mivel eddig általunk elég sokat sikerült tompítani a szankciós csomagokon és egyelőre nagyon úgy néz ki, hogy ennek vége, elvesztettek egy hatékony ügynököt.
kovko
kovko 2022. 12. 11. 11:22
Előzmény: #5632  ferugio
#5634
Lemaradtam valamiről, nem éppen bemutatni készülnek az ukrán támogatás kapcsán, hogy milyen egyszerűen megkerülhető egy ország? Nem teljesen értem az után mi hasznossága marad egy olyan „felfüggesztésnek” ami az EU költségvetésben egy teljesen súlytalan összeget jelent per év, viszont az egész EU egységét biztosan erodálja? 
Szerintem 3 lehetőség van. 
1, hoznak egy gyenge határozatot, amit mindenhol lehet ütni azzal, hogy nem lépnek fel elég szigorúan a korrupció ellen. 
2, hoznak egy erős határozatot, amivel az egész EU egységét kockáztatják 
3, kihasználják, hogy pár napra vagyunk az elévüléstől és nem lesz határozat, csak a habzó szájú kommunikáció egész héten pont, mint az EP-ben, érdemi következmény nélkül. Aztán ha elévült, akkor meg lehet magyarázni, hogy így legalább az egység megvan és az milyen fontos, mert a háború így meg úgy. Egyedül abban vagyok biztos, hogy Putyin a másodiknak drukkol. Hogy a németek meg a franciák mit akarnak azt majd megmondják az okosok sajtónyilvános titkos levelekből, mert ez eddig is hogy bejött. 
Hány újságíró tudta ezekből, hogy mikulásra sem lesz döntés? Egy sem. Mindig csak keverik a szart a cikkeikkel és valahogy mindig akad egy szupertitkos levél, ami olyan titkos, hogy sorról sorra elemzik a sajtóban. Egy poént csak egyszer sütünk el. Ez unalmas már.
ferugio 2022. 12. 11. 08:01
#5633
Nyíregyházi=ennyire…
ferugio 2022. 12. 11. 07:58
Előzmény: #5631  kovko
#5632
Én úgy látom hogy nyíregyházi még nem kellett az EU pénz az országnak, nem beszél be arról hogy azt mondta a Viktor “elmegyünk a falig, ott megfordultunk és kezet fogunk! Ki fogunk egyezni az EU-val!” A másik oldal pedig az hogy az EU azért nem elvesz hanem felfüggeszt mert innentől kezdve van egy fegyver a kezében amivel tud zsarolni…
Szerintem ki fogunk egyezni és erre kis fellendülések reagál majd a tőzsde, de az igazi rally csak a jövő év második felére várható! 
kovko
kovko 2022. 12. 11. 00:23
Előzmény: #5628  ORK
#5631
Ó a kis buzgó bürokraták rászaladtak. Nagyon szépen túltolták. Pont, ahogy kell. Az összes magas rangú politikai vezető, állami cégvezetők, államtitkárok … mindenkinek a zsebében turkálás kivétel nélkül gyönyörűen benne van szépen felsorolva, ó és persze külföldi cég- és ingatlanvagyon vizsgálattal, hogy ha ezt bárki elolvassa
 „ma a magyarok, holnap mi” jeligére az tuti azonnal betartsa a középső ujját.
 És most akkor ennek kell most a 65%-os EU népességgel a többség igaz? Hogy az lehessen az új módi minden tagállamban, hogy az EB civil szervezeteket pénzelve beáshassa magát és hogy mennyire azt egy olyan hatósággal mutatjuk be, amit most találtunk ki. Csak ezért, háhhát valakinek a s.ggében is agya van, zseniális. 
Így nézzük meg vajon meglesz e többség, hmm ügyes. De kíváncsi vagyok erre a jövő hétre. Micsoda kártyavár megy itt... Terítsetek, lássuk! Mit kevert a nagyfőnök? Most már csak kiderül végre.
ORK
ORK 2022. 12. 10. 20:36
Előzmény: #5629  gyula1971
#5630
Detto. Q1-ben vásárolok, addig kivárok
gyula1971
gyula1971 2022. 12. 10. 20:31
Előzmény: #5626  OTIKA
#5629
Én is 2023 második felére várom a tartós emelkedő szakasz elindulását... Addig bármi lehet 8K-10K között.
ORK
ORK 2022. 12. 10. 20:23
Előzmény: #5626  OTIKA
#5627
Mitől lenne jobb 2023? Nem lesz gáz a tárolók feltöltésére és EU pénz is nagyrészt az ablakba.. Erre ugorna az OTP?
OTIKA
OTIKA 2022. 12. 10. 19:07
#5626
Nekem olyan érzésem van hogy 10 000 körül venni AZ OTIT még mindig nagyon  budget🤔
23 második felére csak lesz 13 vagy 14 
Szerintetek??? 
csabcsa
csabcsa 2022. 12. 10. 16:47
#5625
Nézzétek csak a SP hetes mértanilag pontos grafikonját és abban is az utolsó gyertyát! Én azt gondolom tökéletesen előrevetíti a jövőképet. 14-én már a piac +50 bázispontot áraz csak tehát, ha esetleg csak ezt lépné meg a FED akkor is lefelé, lehet hogy nem egyből, és nem drasztikusan, de ha viszont a +75-öt lépi meg, akkor egyből a mélybe esünk. Nincs itt semmi olyan indok amiért emelkedni tudnánk, ezekről a szintektől, jelentősen. A medve ismét ébredőben van!
https://kepkuldes.com/image/idxbCR
kovko
kovko 2022. 12. 10. 16:40
Előzmény: #5622  Bpali
#5624
Január? Á, biztos nem. Max dec. 19. Ebből most már valami mindenképpen lesz, mert ha nem kapunk egy jobb ajánlatot a jövő héten immár a felülvizsgálatot követően és előállnak még egyszer teljesen ugyanazzal, úgy nyilvánvaló, hogy ez az egész felülvizsgálati kérelem csak az időhúzás eszköze volt. 
Ha viszont csak az időt húzzák, akkor miért is húzzák? Mert mindenhol lopnak és az egész fröcsögés az EP-ben a jogállamiságról csak egy politikai giccs, miközben eszük ágában sincs precedenst teremteni arra, hogy ne tudjanak ugyanúgy lopni tovább, ahogy eddig.
A politikai felelősséget persze egyik sem vállalja, helyette szépen megvárják, amíg dec. 19-el egyszerűen elévül az eljárás és lehetetlenné válik bármilyen pénzeszköz befagyasztása csak, mert ebben az eljárásban nem születik érvényes határozat időben. Más eljárás meg nincs erre … pff hogy mekkora pofára esés lesz az a magyar ellenzéknek. Atya ég. Ujhelyi kaparhat, hogy legyen határozat. 
Van a jövő héten egy FED, de nekem aztán rajzolhat pompi, amit akar meg teheti a stop loss-t ahová akarja. Ha itt nem lesz határozat én 19 előtt akkor sem adom oda az tutkó. Ha annyira beragadnék, akkor kiülöm a ’23 Q4-et is, nem érdekel, innen már nincs ugribugri. Elő a lapokkal, terítés van :)
pomperj
pomperj 2022. 12. 09. 19:55
Előzmény: #5622  Bpali
#5623
A TA elemzok sokkal elobb fogjak latni, mint januar kozepen.
Kizartnak tartom, hogy olyan sokaig oldalazni tudjon.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20221209v02xwr9q6.jpeg
Bpali
Bpali 2022. 12. 09. 18:43
Előzmény: #5621  Törölt felhasználó
#5622
Nem is fog eleget tenni. A kérdés az, meddig akarják elhúzni a pénzek kifizetését; illetve akarnak-e mindent kifizetni. Én is új vagyok nem rég kezdtem el újra tözsdével foglallkozni kicsit. Pont a "legjobbkor". Sokszor olvasom itt is hogy, oké de mi köze ennek az OTP-hez...Napi szinten megjelenik valami állítólag ez ezt mondta az azt mondta szintű cikk, ami kb arra jó, hogy pár kisbefektető bepánikoljon..A kérdés az, hogy ennek mi köze az OTPhez... Véleményem szerint ha a piac árazta akkor azt árazta, hogy meglesz a pénz azt ennyi...Ha nem kapjuk meg lehet lesz eésés ideig oraig,de túl leszunk rajta gyorsan.. A kérdés az, hogy mikor kezdenek el a komolyabb befektetők hinni abban, hogy Orbán nem húzza le az OTP-t is mint a MOL-t...De  azt szerintem jjanuár közepén fogjuk látni. 
Törölt felhasználó 2022. 12. 09. 18:25
#5621

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek