Topiknyitó: Hathor 2022. 09. 18. 22:33

OTP Trollmentes topik  

Mivel igény van rá a fórumon nyitottam egy új OTP topikot, aki akar ír ide.
Lakás, ingatlan topikom troll mentes lett a moderálásom mellett, és az egyik legpörgősebb topik lett.
Írjatok ide, ha van kedvetek.
Hasznos fórumozást!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Hathor
Hathor 2022. 09. 19. 13:43
#80
Hetes, 2órás, órás, 15perces chartot raktam be ma.
Lássuk napos szűkülést háromszögben, 20-50napos szorításában.
https://www.tradingview.com/x/MhB7YoNZ
Hathor
Hathor 2022. 09. 19. 13:37
#79
"Felülteljesít az OTP
Negatív hangulatban indult a kereskedés az európai piacokon, viszont a magyar tőzsde kisebb pluszban tudott nyitni, amely főként az OTP erősebb teljesítményének köszönhető. Egyelőre viszont csak a bankpapír tud kiemelkedni a blue chipek közül, a Richter, Mol és a Magyar Telekom árfolyama enyhén csökken, az Opus árfolyama viszont 4 százalék feletti mínuszban tartózkodik. A múlt heti indexsúlyváltozások miatt pedig az OTP súlya növekedett a BUX indexben.OTPEmelkedéssel nyitott az OTP árfolyama, ezzel a blue chipek közül egyedüliként felülteljesítő. Az árfolyam az 50 napos mozgóátlag alá már nem esett vissza. Több hónapos időtávon még mindig oldalazás látszódik a részvénynél, azonban pozitívum, ha az 50 napos mozgóátlag felett tud maradni az árfolyam. A 9000 forintos szintet azonban még át kellene törnie az árfolyamnak, feljebb pedig a 10000 forint környéki lokális csúcspontot ahhoz, hogy nagyobb trendfordulóra lehessen következtetni.Korábban bejelentette az MNB a kötelező tartalékráta emelését, amely a bankok további likviditás megkötését célozza, és a kamatemelések mellett újabb monetáris szigorító lépésként értelmezhető. Ugyanakkor a bankszektor még mindig jóval magasabb betétállománnyal rendelkezik, mint a hitelek állománya, főként a lakossági szegmensben. Az OTP Core esetében 52 százalékos volt a nettó hitel/betét arány a második negyedév végén.Hétvégén a Magyar Kormány jelezte, hogy várhatóan meghosszabbítja a jelzáloghitelekre vonatkozó kamatstopot 2023. június 30-ig. A kamatkörnyezet emelkedésével a kamatstopban részt vevő hitelállományra nézve ez továbbra is negatívum a bankok számára, ugyanakkor az emelkedő kamatkörnyezet miatt a jegybanki betétekre is magasabb kamatot kapnak a bankok. A likviditás megkötése, illetve a magasabb kamatok miatt visszaeső hitelkereslet már jelentősebb negatív hatás lehet."
Forrás: KBC Equitas
janikiss 2022. 09. 19. 13:00
#78
Törölt felhasználó 2022. 09. 19. 12:54
Előzmény: #76  forma1bt
#77
Mert ennek van gazdája és tudja moderálni.
forma1bt
forma1bt 2022. 09. 19. 12:37
#76
Kérdezném, miért kell mindig új otp-s topik? Üdv mindenkinek!
aborg 2022. 09. 19. 12:03
Előzmény: #20  Hathor
#74
9600 a tippem
Beze
Beze 2022. 09. 19. 11:44
#73
Épül a bázis 8500 körül. 
Hathor
Hathor 2022. 09. 19. 10:48
#72
Otp 8797
+1.57%
Hathor
Hathor 2022. 09. 19. 10:36
#71
Amugy lengyelek +1%
Hathor
Hathor 2022. 09. 19. 10:35
Előzmény: #69  Törölt felhasználó
#70
Persze..
Mindenki nezze amiben hisz.
En charton tudom jelezni hol all sz arfolyam, azon mit latni. 9100zal ott a fulescsesze, nem utolagos. Ma kezdtem irni
Törölt felhasználó 2022. 09. 19. 10:27
Előzmény: #67  csabcsa
#69
Forint mutatja nekem továbbra is az irányt. Szépen erősödik, már 402 alatt. A charton bár rajta van minden, de vannak más összefüggések.
Hathor
Hathor 2022. 09. 19. 10:24
#68
FED kapcsan irja az Erste ma:
"Akár 4,5% is lehet a Fed alapkamataÉrdekes hétnek nézünk elébe. Vajon most képesek lesznek a piacok „nyugodtak” maradni az esedékes Fed kamatdöntés előtt, amire magyar idő szerint szerda estig kell várni? A keddi inflációs adat utáni eladási hullám következtében június óta legrosszabb hetét zárta az S&P 500 index (-5,8%), a kamatérzékeny kétéves kötvényhozam pedig 3,87%-ig emelkedett. A központi bank kamatdöntése — ha addig nem történik valami eget rengető dolog — minimum 75 bázispontos lesz, de a piaci határidős árazások alapján 20% valószínűséget taksálnak a teljes, egyszázalékpontos szigorításnak is a befektetők. Ha egy kicsit előrébb tekintünk, akkor azt látjuk, hogy ugyanezen módszertan alapján a márciusi ülést követően a jelenleginél 200 bázisponttal magasabban, 4,25-4,50%-on tetőzhet a kamatsáv. A Morgan Stanley befektetési stratégája kivárásra intette a befektetőket, azonban mi már nem vagyunk annyira biztosak abban, hogy ez meg is fog valósulni, visszagondolva a közelmúlt nagy piacbefolyásoló eseményeire.
A korábbi 1,5%-ról 1,1%-ra vágta vissza a 2023-as amerikai GDP előrejelzését a Goldman Sachs. A befektetési bank várakozása alapján a Fed kamatemelései lassabb gazdaságot és a jelenleginél valamivel nagyobb munkanélküliség rátát fog okozni. Ezzel együtt az utóbbi adatra vonatkozó becslésüket növelték: 3,7% helyett 4,1% lehet az átlagos munkanélküliségi ráta a pénzügyi intézet közgazdászainak véleménye alapján.
Határozott kijelentéseket tett Joe Biden elnök az USA hozzáállásával kapcsolatban, ami a geopolitikai feszültségeket illeti. Először Putyinnak jelezte, hogy amennyiben az oroszok vegyi vagy atomfegyvert vetnek be a háborúban, annak súlyos következményei lesznek, Hszi Csin-ping kínai vezetőnek pedig elmondta, hogy „gigantikus hiba” lenne megszegni az oroszok elleni szankciókat. Majd később Tajvannal kapcsolatban is határozott hangnemet ütött meg az elnök, egy nem várt támadás esetén az Egyesült Államok megvédené Tajvant."
csabcsa
csabcsa 2022. 09. 19. 10:03
Előzmény: #66  Hathor
#67
Én még mindig azt mondom, nincs disznótoros, nemzetközi jó hangulat nélkül, a chartot meg a végén rámagyarázzuk, be halt kitörés, avagy sikeres kitörés.
Hathor
Hathor 2022. 09. 19. 09:56
#66
csabcsa
csabcsa 2022. 09. 19. 09:55
Előzmény: #64  Hathor
#65
Kicsit bonyolultabbnak gondoltam ezt a piacot (még is mit várt a piac, mit nyilatkozik a magyar kormány?), de néha az egyszerűségben van a szépség.
Hathor
Hathor 2022. 09. 19. 09:48
Előzmény: #62  csabcsa
#64
Fundás okokat nem keresek, charton rajta van minden.
Fundásan az van, hogy Navrasics bejelentette, hogy az EUs követeléseket teljesítjük, már adják is be a kormány tervezetet erre, próbáljuk teljesíteni az EU követelését, mert már az összes elemző attól fosik, hogy mi lesz itt, ha nem lesz EUs pénz Tehát szerintem ez lehet pozitív.
Hitelesek egyre később fognak bedőlni, de lesz nekik hidegzuhany, mert végtelenségig nem lehet kamat stop
csabcsa
csabcsa 2022. 09. 19. 09:44
Előzmény: #60  Hathor
#63
Vagy csak kis szívatás és majd megárt a magaslati levegő nekünk is?
csabcsa
csabcsa 2022. 09. 19. 09:43
Előzmény: #60  Hathor
#62
OK értem, de a többi papír is megy, ott legfeljebb kis korrekcióról beszélhetünk.
zsuzsa37 2022. 09. 19. 09:42
Előzmény: #14  zsuzsa37
#61
meg is történt-rés betöltve,és egyelőre sikerült is felette maradnunk a 8800 körüli árfolyammal.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek