Topiknyitó: totoro 2022. 04. 23. 21:10

Orosz - Ukrán háború - trollmentes topik  

Orosz - Ukrán háború - trollmentes topik. Orosz propagandisták ne fáradjanak, tiltva lesznek.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Shortelek 2022. 06. 06. 12:48
Előzmény: #1637  vigkrisz
#1640
Nem kell oda látogatni, oszt majd csak ketten maradnak daxlival.
Shortelek 2022. 06. 06. 12:47
Előzmény: #1627  LappangSouchong
#1639
Jaj, hát szotyi olyan a topikjában, mint egy dühös kutya, aki rátámad mindenre ami előtte elmegy. Szörnyen hülye felfogása van, de ez a kitiltogatása az már valamilyen eset.
Shortelek 2022. 06. 06. 12:44
Előzmény: #1630  emerald
#1638
"Ám....: nyitott szemmel járok és analitikusan gondolkodom."
A hozzászólásaid alapján engem nem győztél meg erről.
vigkrisz 2022. 06. 06. 12:27
Előzmény: #1627  LappangSouchong
#1637
azóta már tanrek úr is repült onnan :-)
euler 2022. 06. 06. 11:47
Előzmény: #1635  cintanyer
#1636
Csak egy kicsit, mert az ukránokhoz és a háborúhoz való hozzáállásunk is valahol ott van a cikk utolsó mondataiban:
"Most, átfutva újra a híreket, elborzaszt hogy felnőtt emberek hogy alázzák a cikkek alatt a "gyarmatosítókat" és milyen határtalanul büszkék a "kifütyülős" magyar gyerekekre.
 Aztán tovább olvasva rábukkanok Novák Katalin posztjára is, és rájövök, hogy csupán 1, mondom 1 lépésre vagyunk a tökéletes árja nép "megszületésétől". 
Mi vagyunk Európa bölcsője, megmentője, és lassan.... a sírja is."
euler 2022. 06. 06. 11:19
Előzmény: #1630  emerald
#1634
Amire reagáltál, abban a Magnitsky-törvény alapján az Usa-ból való EGYÉNI kitiltások
és Mo. uniós szavazati jogának esetleges megvonása volt említve.
Utóbbi pont olyan kontextusban, hogy az már nem tesz különbséget Orbán és a magyarok között. Mi köze ennek az általad részletezett szankciókhoz? Te az oroszok elleni szankciókat kifogásolod, de sajnos az Usa elleni alap gyűlöleteden keresztül. Ez olyan mély, hogy még a szélsőségesen elfogult (nagyon finom voltam!) daxlissal is képes vagy közös nevezőre kerülni. Nyilván más a motiváció, de ezt most hagyjuk.
.
Inkább lépjünk vissza egyet: jogos-e az ukránok önvédelme, vagy engedniük kellett volna az agresszornak és akkor "előbb szabadulnak"?
Jogos-e, hogy a szabad világ fegyverekkel segíti őket az önvédelemben?
Ne feledjük, az Usa először "fuvart" kínált Zelenszkijnek, de Z. jól érzékelte a népakaratot és fegyvert kért. Ha nem így dönt Ukrajna már egy orosz csatlós állam lenne, kevesebb halottal, de ...
Nincs jogunk dönteni egy nép helyett, erkölcsi kötelességünk melléjük állni és ehhez semmi köze az Usa-nak. Ha pedig az orosz népnek is fáj, akkor ez van. Elvégre a tömeggyilkos barbár hadsereg az orosz népből áll össze, az orosz nép pedig kitermelte a fenevad Putyint.
Tehát az alapkérdés nem a szankciók, hanem, hogy mit kellett volna válaszolni az ukránoknak az orosz agresszióra, jogos-e a bármi áron való védekezésük?   
LVN 2022. 06. 06. 10:36
#1633
Ukrainian Ambush kills BOTH Russian Lieutenant General Roman Berdnikov and Major General Roman Kutuzov
https://www.thesun.co.uk/news/18793151/ukraine-wipes-out-two-putins-generals-single-strike/
Akkor tegnap nem egy hanem két csillagos orkból lett napraforgótrágya. 
badsector1
badsector1 2022. 06. 06. 09:25
#1632
"Mihajlo Podoljak: Magyarország olaj mézeskalácsra váltja az elhunyt ukrán gyerekek lelkeit"
   
itt is vannak követői az ukrán gyerekek vérén élősködő olajbizniszek.
badsector1
badsector1 2022. 06. 06. 08:56
Előzmény: #1630  emerald
#1631
Ki bünteti a magyar népet kollektíve, a fideszen kívül?
emerald 2022. 06. 06. 08:48
Előzmény: #1603  euler
#1630
Nézzünk példákat, jó-e kollektíve büntetni népeket, a vezetőik miatt. Van-e a szankcióknak érdemi eredmenye, hatása a politikusokra ?! Avagy emiatt sikerült-e bárhol leváltani az ilyen diktatúrákban alúról kezdeményezve a politikust ?!
------
1) észak korea:
-nem kérdés a diktatúra, de akkora elnyomás és félelem, illetve a médián keresztüli félretájékoztatás van, hogy az egyénnek semmi esélye. HA  bármit akár csak feltételeznek valakiről, az minimum az életével fizet érte, de inkább az egész családjáéval.
Mit ér a szankció? Annyit, hogy a diktatúrában élő emberek(polgárok) élete még sokkal nehezebb, rosszabb. Kim Dzsong, meg köszöni jól van, neki pont semmi baja emiatt.
2) Venezuela
A buszsöfőr miatt egy gazdag ország szenved, vívják a belső polgárháborút, éheznek, szenved a lakosság a portyázó bandáktól is. Világosítsa már fel őket valaki, mi a fenét kéne csinálniuk ??!
-------
Magyarország:
Itt volt a választás. Budapesten ugye a felvilágosultabbja már leváltotta volna a jelen vezetést. DE vidéken, a médiával megvezetettek újraszavazták.
Kérdezem én:
-amikor nyilvánvalóan elkezdődött magyarországon a demokrácia lebontása és ugye ez nem négy év volt, hanem sokkal több, az EU vagy az USA mi a f@xt csinált  ez ellen, konkretan Orbán ellen??!! Jah....semmit. Mivel az Ő gazdasági vagy politikai hatalmi elitjét kiszolgálta ezért szemet hunyt.
No kérem, akkor miért a nép a hibás, miért majd azok lesznek büntetve....?!
----
Ne keressük az igazságot, mert hogy olyan nincs!
Van egyszerű polgár, aki próbál meg vagy túléln.. Meg van a gazdasági-polikai hatalom akiknek előbbieket a céljaik elérese szempontjából felhasználják, de pont nem számítanak semennyit.
********
Lehet velem nem eggyetérteni, nem vagyunk egyformák, nem ugyanúgy látjuk a világot.
Ezt el tudom fogadni. 
.
Ám....: nyitott szemmel járok és analitikusan gondolkodom. Fentiek ellentétéről nem hiszem hogy bárki meggyőzne.
badsector1
badsector1 2022. 06. 06. 07:33
Előzmény: #1627  LappangSouchong
#1629
Azt szimbolizálja, hogy a vak tyúk is talál tizenegyest taktika működik.
LappangSouchong
LappangSouchong 2022. 06. 06. 00:10
#1628
Elképzelhető, hogy szotyolának csak két klónja van? Vagy ennyire lusta?
LappangSouchong
LappangSouchong 2022. 06. 06. 00:02
#1627
A trollosban ki lettem rakva. Tiszta szomi és depi vagyok. Pedig szerintem nem olyan nagyon bonyolult kérdést tettem fel, de akkor mégis. Hát, megpróbálom túlélni. Szóval az volt, hogy Sotyi szerint szimbolikus a magyar-angol 1-0, és kérdeztem, mit szimbolizál. Nem kaptam választ, de már nem is mehetek oda, emészt a bánat.
LappangSouchong
LappangSouchong 2022. 06. 05. 23:07
Előzmény: #1621  LVN
#1626
Jól van, azért ez is egy elég nagy túlkapás, lássuk be.
LVN 2022. 06. 05. 22:55
#1625
Armaták helyett... Ki sem ér a frontra, lerobban már útközben...
https://www.reddit.com/r/ukraine/comments/v5jatt/update_on_one_of_the_antique_t62s_russia_pulled/
LVN 2022. 06. 05. 21:19
#1623
“They killed everyone in the trap.” 
Severodonetsk has become a huge mass grave for the Russian army and Kadyrovites
badsector1
badsector1 2022. 06. 05. 20:32
#1622
"20:06
Montenegró, Észak-Macedónia és Bulgária megtiltotta, hogy a Lavrovot szállító gép belépjen a légterébe"
   
Nehéz a nácikok élete.
Az elég furcsa, hogy Kirill pópa is megnácult, enyhén szólva is ellentétesen viselkedik mint ami az állítólagos hitéből adódna.
LVN 2022. 06. 05. 19:21
#1621
The difficulty in understanding the Russian is that we do not take cognizance of the fact that he is not a European, but an Asiatic, and therefore thinks deviously. We can no more understand a Russian than a Chinaman or a Japanese, and from what I have seen of them, I have no particular desire to understand them, except to ascertain how much lead or iron it takes to kill them. In addition to his other Asiatic characteristics, the Russian has no regard for human life and is an all out son of bitch, barbarian, and chronic drunk.
/General George Patton/

Topik gazda

totoro
totoro
3 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek