Topiknyitó: Törölt felhasználó 2022. 03. 04. 17:49

Fától az erdőt - gazdaságról vegyesen  

Bármilyen gazdasági elemzés, gondolat, kereskedési és befektetési ötlet megosztható személyeskedés nélkül. Az alternatív megközelítések is helyet kapnak.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
kkv14 2022. 10. 31. 15:36
Előzmény: #15778  Freszelés
#15780
Sajnállak!
Törölt felhasználó 2022. 10. 31. 14:20
Előzmény: #15776  kkv14
#15779
Elviszi a topicot, de nem hazát váltottam, hanem lakhelyet. Ezek belső dolgok, kívülálló másképp értelmezheti.
 
Rövid választ már kaptál, én is írok kettőt:
 
- szakma: pl. tengeri hajós, részecskegyorsító, stb.
- egészség: klímaváltozás szükségessége
 
Sorolható még, mások megtették. Annyi hozzáfűzésem van még, hogy pozitív okok miatt költöztem és nem magyarországi negatív dolgok befolyásoltak.
 
Egyébként Magyarországon sokkal többször hallottam, hogy: köszönöm :-) Én szeretem Magyarországot, élni is szerettem ott, pedig voltak kemény időszakok, sokkal keményebbek, mint a mostani. Itt is szeretek élni, lehet, hogy majd visszaköltözöm. Passz. Bár Erdélyben születtem és ott is érettségiztem, mégsem éreztem otthon magam. Fura az ember.
Freszelés 2022. 10. 31. 14:01
Előzmény: #15776  kkv14
#15778
Mert Magyarországon 10 éven át egyszer sem mondta senki a munkahelyemen, hogy köszönöm.
Mert külföldön elég, ha azt mondom hogy beteg voltam. Jobbulást kívánnak és felnőttként kezelnek.
Mert az utcán feszült/ideges emberek vannak többnyire.
Mert a tömegközelkedés botrány: csövesek, bűz, retek, hangoskodók.
Mert nem szívesen iratnám állami iskolába a gyerekem.
Mert nincs az országnak jövője.
Mert ha valaki kórházba kerül, akkor azon kívül hogy beteg még megküzdhet az egész posvánnyal is. Amikor nap mint nap te mosod ki az anyádat a saját székletéből a kórházban minden nap munka után, mert a nővérkéknek valami más dolguk van és tesznek az egészre. (Nem érdekel miért van ez, lehet nem is ő a feladatuk ez (persze kérdezem akkor hogy kié?))
Mert aggódom, hogy mikor einstandolja a megtakarításaimat az állam
Mert fizetek végtelen adót és nyugdíjat meg járulékot, mégse kapok belőle semmit. Szóval mindenért kétszer fizetek.
Mert a narancs/grapefruit Zürichben olcsóbb, mint egy pesti ABC-ben.
Paja1975 2022. 10. 31. 13:48
Előzmény: #15776  kkv14
#15777
Mondjuk szakmai fejlodes miatt, szerelem miatt, rokanai kozelsege miatt, kalandvagybol, elege lesz a otthoni mentalitasbol, tunyasagbol, stb. Ezer indok lehet. 2022 t irunk 
kkv14 2022. 10. 31. 13:39
Előzmény: #15770  Törölt felhasználó
#15776
Bocsánat , de ha nem pénzért ,akkor miért vált valaki országot?  Le sem merem írni  -,hazát ?
frossnag 2022. 10. 30. 21:28
Előzmény: #15774  Törölt felhasználó
#15775

Értelmiségi=sznob
Aki képes önállóan gondolkozni az pedig az értelmes ember.
(Olyat az ukrán topicban ne keress. Oda csak demagógok, és zombik járnak.)
Törölt felhasználó 2022. 10. 30. 20:46
Előzmény: #15773  Törölt felhasználó
#15774
Mégiscsak elkezdtem meghallgatni ma. Puzsér: "értelmiségi az, aki nem pusztán átvesz gondolatokat, hanem önmaga alakít ki gondolati kereteket". Hát ez alapján a népesség 0,0001%-a értelmiségi. De lehet kevesebb. Csak meg kell nézni az orosz-ukrán topicot... :P
Törölt felhasználó 2022. 10. 30. 20:41
Előzmény: #15771  kajli_man
#15773
Holnap meghallgatom.
Csak nem Puzsér is tőlem informálódik? :P
LAssan a fél ország a topicból táplálkozik. :D
Bandi_ujonc 2022. 10. 30. 20:35
Előzmény: #15770  Törölt felhasználó
#15772
Csak érdemes volt írnod, mert ebben is:) egyetértünk. 
Nálam sem téma, pedig mostani életszakaszomban vékonyabb sugárban csorog, mármint a pénz. 
Viszont az elmúlt 10 évben Magyarhonban eluralkodott a harács, mindenki kapar/próbál.
kajli_man
kajli_man 2022. 10. 30. 19:04
#15771
Törölt felhasználó 2022. 10. 30. 18:46
Előzmény: #15769  Bandi_ujonc
#15770
Nincs ezzel semmi gond. Egyetértünk, hogy nem értünk egyet. :-)
 
Az én alapfilozófiám, hogy mindneki magáért felelős és a boldogsághoz nem kell sok pénz. Én boldog voltam eddigi életem minden egyes szakaszában, Ceausescu alatt is, bármennyire is hihetetlen. Sohasem a pénz volt a cél, akkor sem, amikor nem volt és most sem, amikor elég nyugodtan vagyok a számlám mérete miatt. Nem nagy, de nekem elég.Természetesen nem volt mellékes a téma, de semmiképpen sem centrális.  Egyszer sem a pénz miatt váltottam országot. Amennyiben ezért tettem volna, akkor az előző országomhoz képest sikeres lennék (esetleg), de az aktuálishoz képest nem. Én már fiatalon is nagy idősíkokban gondolkodtam a holnap helyett.
Bandi_ujonc 2022. 10. 30. 18:29
Előzmény: #15766  Törölt felhasználó
#15769
Na azért ne vicceljünk ennyire:)
Relativizálod, de engem annyira nem érdekel, hogy érveljek adatokkal, mindenesetre annyira azért futja, hogy nem értünk egyet.
Törölt felhasználó 2022. 10. 30. 18:10
Előzmény: #15767  new1
#15768
:-) Anyósom szerint pedig az, de viccet félre téve, igen, részben annak tekintették, de ez többek között a hosszabb ideig tartó szabadabb világnak és egyéb viselkedési normáknak köszönhető. Jelentéktelen részlet. Mindig van egy hatalmi réteg. 
Itt kifejezetten vigyáznak arra, hogy ne alakuljon ki semmilyen személyi dominancia. Hitler után ez elég problémás kérdés errefelé és az inga túltolása meg is történt véleményem szerint. A kultuszt szándékosan mellőztem. Majd, ha Orbán képek lógnak a tantermekben, térjünk vissza. a kérdésre. A portfolió és más fórumok olvasása és egyéb élő beszélgetéseim tapasztalásai alapján mondhatom, hogy sokan Orbánt sem tekintik annak. Azok sem, akik pl. rá szavaznak. Én sem, pedig rá szavaznék, ha technikailag megtehetném. 
 
Itt sem azért szavazok oda, ahova, mert szigorú könyvelőként összehasonlítom a tartozik és követel oszlopokat. Bejön egy csomó olyan szubjektív dolog, ami felülírhat nagyon sok anyagi szempontot.
 
Mindegy, nem akarom elvinni a topicot fityesz vagy nem fityesz irányba. 
new1 2022. 10. 30. 15:16
Előzmény: #15766  Törölt felhasználó
#15767
merkelt nem tekintették istennek 
Törölt felhasználó 2022. 10. 30. 14:49
Előzmény: #15759  Bandi_ujonc
#15766
Dehogynem lufi. Tudom, hogy nem vigasztal, de nálunk is az van, de már ereszt.
 
Teljesen mindegy ebből a szempontból, hogy melyik politikai csoport milyen bulit csinál. Mindenhol csinálják és csinálni fogják, legfeljebb a terület más és más. Itt is dotálják hol az autóipart, hol a szállodákat (kedvezményes áfával - volt is botrány belőle), hol a szélerőműveket ... a sor hosszú. A maszkos botrányokat nem említem, mert kis biznisz ahhoz képest, a Pfizer EU-s szinten viszont már meredek.
 
Rengeteg energiát ölnek sokan abba, hogy egyik-másik urizáló (ne vicceljünk már, yachtozik egy hétig?, félrekefél?, villát épít?, vadászik és ezért egy-két kastélyt arra az időre igénybe vesz? stb? Röhögés nélkül nehéz megállni. Basszus ez évezredek óta így van, csak más a címke a vezetői rétegen. Ezért tapossák magukat oda fel! Senkinek sem tilos ugyanazt végigcsinálni.) politikuson csámcsognak hosszú órákon keresztül élőben és virtuálisan, ahelyett, hogy saját boldogulását próbálja meg előrébb vinni. Boldogultam én Gyurcsány, Horn, Orbán alatt is. Letettem a szavazatom, oszt jó napot.
Bandi_ujonc 2022. 10. 30. 14:11
Előzmény: #15764  Törölt felhasználó
#15765
Akkor árstopot kíván, nincs mese.
Törölt felhasználó 2022. 10. 30. 13:53
Előzmény: #15761  Bandi_ujonc
#15764
Az ingatlanban lufi van, a cementben nincs.
A cementgyártás igen energiaigényes. S az ingyen energiának vége hosszú évtizedekre. Egy negatív buborékot fújtak (főként Barack Obama és bűnözőtársai - mint utólag beismerte egy nyilatkozatában), aminek egyenes ági következménye a mai energiahelyzet (lásd pomperj elemzéseit egy fél évtizede a témakörben...)
Azaz a cement ára a valóságot tükrözi: a felfújt kereslet és a drága előállítás tolta fel az árát. S ez csak rosszabb lesz.
Az összes energiaigényes áru ára meredeken emelkedik: papír, műtrágya, élelmiszer. Ezek ára emelkedik, s vele együtt az ilyen cégek értéke is jobban tratja magát, míg az apple, meg hasonló felesleges dolgokat kínáló cégek árazása meg a mélybe zuhan.
Törölt felhasználó 2022. 10. 30. 13:06
Előzmény: #15761  Bandi_ujonc
#15763
8400 körül van.
Bandi_ujonc 2022. 10. 30. 12:42
Előzmény: #15761  Bandi_ujonc
#15762
Vagy b verzió, minden ár a helyén van, egyedül a forint túl erős más devizákkal szemben. Ezen mondjuk jól dolgoznak és fognak is.
Bandi_ujonc 2022. 10. 30. 12:36
Előzmény: #15760  Törölt felhasználó
#15761
Nagyon nem mennék részletes ingatlan elemzésbe, annyira nem érdekes nekem, de az a vicc, hogy az utolsó összedőlő vizesfalu falusi tákolmány is 30-40M tud lenni. De, szerintem mindenhol lufi van.
Tavaly vagy idén év elején vettem cementet, 4800/q, azelőtt 1 évvel kb a fele. Most kb a 4800 duplája, legalábbis 9000 feletti árat mondtak, nem ellenőriztem, de elhiszem.

Topik gazda

aktív fórumozók


friss hírek További hírek