Topiknyitó: Törölt felhasználó 2022. 01. 25. 09:28

OROSZ-UKRÁN háború  

Kíváncsi vagyok kinek mi a véleménye erről .
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
andras-80 2026. 06. 19. 11:21
Előzmény: #82417  the_outsider
#82420
Mégis miért csodálkozol ezen? A svájci emigráns vezetésével évek óta nyomják a ruszki propagandát. De szegénykéknek egyre nehezebb emészteni a buktát. Megkapják ők is a megérdemelt büntit, mint itthon orbán se..nyaló sleppje 🤣
the_outsider 2026. 06. 19. 11:20
Előzmény: #82418  Murdoch
#82419
Azt gondolod, hogy bárkit és érdekelnek egy önmagát is putyint támogató propagandistának tartó entitás beböffentései?         
Vagy követve a kocsmai stílusát: "NE HISZTIZZ!"
Murdoch 2026. 06. 19. 11:10
Előzmény: #82417  the_outsider
#82418
Ki mondta, hogy az oroszok terroristák? Megálmodtad mára?
https://www.state.gov/state-sponsors-of-terrorism
Nem látom rajta az oroszokat, ebben a tekintetben a yenki külügy a mérvadó. Így jártál.
the_outsider 2026. 06. 19. 11:04
Előzmény: #82410  Phylaxa
#82417

Te egyébként a terroristáknak szurkolsz?           
Szeretsz terroristákkal tárgyalni?         
Szereted, ha azok a terroristák határozzák meg, hogy Te mit csinálj, és mibe menj bele, akik lerombolták az otthonodat, és azóta is folyamatosan gyilkolják az ismerőseidet?           
Szereted, ha a terroristák vezére találja ki, hogy mi is legyen veled és a környezeteddel?           
Eddig miért nem aggódtatok azért, hogy a terroristák bármilyen csapására meg lesz a válasz ukrán részről?
Murdoch 2026. 06. 19. 11:03
Előzmény: #82408  Phylaxa
#82416
Egyetértek, de erre most aligha van esély. Az USA már alighanem kiszállna, neki messze nem ez a legfontosabb projektje, de az európai érdekeknek viszont annál inkább. Ugyan már van valami tárgyalásos ciripelés brüsszelből is, gondolom gáz van a fronton, csak ez már az oroszokat nem nagyon fogja meghatni, szvsz. Mire abból lesz valami, behúzhatják Donbaszt és akkor megint más lesz az alku tárgya. Európa meg úgy akar tárgyalni, hogy közben az angol-francia-német trió teljes gőzzel adja a hátszelet az orosz hátország támadásához? Ez így nagyon kilátástalannak tűnik, + szerintem az eus potentátok jó része még ukrán győzelemmel délibábozik.
tom122 2026. 06. 19. 11:01
Előzmény: #82413  tom122
#82415
Egyébként nem is értem,hogy Putyin miért nem vetette még fel,hogy az Ukrajnát fegyverekkel támogató országok ellen ezt beveti mivel azokkal a fegyverekkel Ukrajna Oroszországot támadja,szerintem pár hét alatt a telefon nyomkodók serege elzavarnák az összes Ukrán barát kormányt :))
Eisenburgprofesszor 2026. 06. 19. 10:59
Előzmény: #82412  GrizzlyG
#82414
Pár összejönne innen is.Elek lehetne a parancsnok. 
tom122 2026. 06. 19. 10:55
Előzmény: #82411  Phylaxa
#82413
Ezt tudtommal csak az atomfegyverrel tudnák elérni ha nem a földön hanem a világűr szélén robantanák fel de nehéz kontrolálni,megmondani mekkora lenne a hatósugara és nem biztos,hogy csak az ukránoknak fájna.A többi fegyverük csak korlátozott képeséggel rendelkezik
GrizzlyG
GrizzlyG 2026. 06. 19. 10:24
Előzmény: #82404  Murdoch
#82412
A festett körmű fiúk vagy az önmagunkat kutyaként azonosítók alakítanak előbb egy rohamdandárt?
Ez itt a kérdés. :) 
Phylaxa 2026. 06. 19. 10:23
Előzmény: #82409  tom122
#82411
Ha jól tudom, akkor nem kellenek már atomfegyverek. Pl. visszatolják Kievet az elektromosság előtti korba pár másodperc alatt. Akkor hol lesznek a szurkolók? Meg kell beszélni a dolgokat rendesen.
Phylaxa 2026. 06. 19. 10:18
Előzmény: #82403  andras-80
#82410
Kijevet is kilakoltassák? Ennek szurkolsz?
tom122 2026. 06. 19. 10:17
#82409
Ukrajna a tűzzel játszik ,elöbb utóbb megégeti magát,amint az orosz közvélemény az atomfegyverek bevetésének a pártján lesz Putyinnak nem lesz más választása,ha életben akar maradni és nem akar egy katonai puccsot megkockáztatni.Ez az egyik lehetőség a másik,hogy gyorsan lezárja a háborút.
Phylaxa 2026. 06. 19. 10:14
Előzmény: #82407  Dehogynincs
#82408
Na végre egy értelmes hozzászólás! Meg kell beszélni és megegyezni! Nincs más út.
Dehogynincs
Dehogynincs 2026. 06. 19. 10:08
Előzmény: #82403  andras-80
#82407
Ez további eszkalációhoz is vezethet. Nagyobb csapások, nagyobb bosszú.
Istvan78 2026. 06. 18. 23:04
Előzmény: #82404  Murdoch
#82406
Az a problémád, hogy Európa nem kezdett fegyverkezni 14 után? Nem kezdett, mert az USÁra támaszkodott és mert akkor még nem indított egy nagy háborút egész Ukrajna ellen. 
Istvan78 2026. 06. 18. 23:01
Előzmény: #82396  Murdoch
#82405
14-ig nem volt semmiféle elnyomás. Miután Oo. nem akarta engedni, hogy Ukrajna a Nyugat felé forduljon és jött a Krím elfoglalása, plusz a szakadár területeken a háború, akkor kezdődött az ukránosítás. Hiába is próbálod beállítani úgy, hogy 90-től el voltak "taposva" az oroszok és többek közt emiatt kellett indítani Putyinnak a területfoglalásokat. Persze, nem volt elég Putyinnak a Krím és a szakadár területek, egész Ukrajnára fájt a foga.
.
14-ig ez volt a helyzet:
.
"1. A békés együttélés időszaka (1991–2014)A Szovjetunió felbomlása után az oroszok Ukrajna lakosságának több mint 17%-át tették ki, de a mindennapi életben a lakosság óriási része (köztük sok etnikai ukrán is) az orosz nyelvet használta elsődlegesen. [1, 2, 3]
  • Széles körű jogok: Ukrajna 1991-ben és 1992-ben elfogadta a Nemzetiségi Jogok Nyilatkozatát és a kisebbségi törvényt, amelyek garantálták az egyenlő jogokat. Ebben az időszakban fizikai vagy rendszerszintű elnyomásról nem beszélhettünk. [1, 2]
  • Orosz nyelvű infrastruktúra: Teljesen természetes volt az orosz nyelvű oktatás az óvodáktól az egyetemekig, virágzott az orosz nyelvű média, a televíziók, újságok és a könyvkiadás. [1, 2]
  • Krími autonómia: A túlnyomórészt oroszok lakta Krím-félsziget autonóm státuszt kapott Ukrajnán belül, saját parlamenttel. [1, 2]
  • A 2012-es nyelvtörvény: A Viktor Janukovics elnöksége alatt elfogadott törvény lehetővé tette, hogy az orosz nyelv „regionális nyelvként” hivatalos státuszt kapjon minden olyan régióban, ahol a kisebbség aránya meghaladta a 10%-ot (ez gyakorlatilag a teljes Kelet- és Dél-Ukrajnát lefedte)."
Murdoch 2026. 06. 18. 20:40
Előzmény: #82402  Dehogynincs
#82404
Majd ha sportszerűtlen lesz a történet. 
A honvédés-G7 csúcs kapcsán, hogy az oroszoktól rettegő európa mit tett mondjuk a krími annexió óta. Spoiler, semmit:
https://www.war.gov/News/Transcripts/Transcript/Article/4521023/remarks-by-secretary-of-war-pete-hegseth-at-the-2026-nato-defense-ministerial-i/
"No longer focused on defending Europe. NATO 2.0 drifted toward out-of-area operations and things that had nothing to do with war fighting at all. Instead of tanks and fighters and air defenses, the focus had been on gender equity and climate change and defense austerity. Europe's borders flew wide open, welfare states expanded, defense budgets cratered, along with Europe's belief in itself and its civilization. NATO lost its way. NATO 2.0 was an era of distraction, deindustrialization, and demilitarization. It was an era of free riding and those were lost years that we're not going back to."
Tökéletes látlelet. Európa oda akar ülni a nagyokhoz, nem is tudom, prideos dandárokat akar felállítani majd az oroszok ellen? Miközben iszlamizálódik a kontinens? Nem nagyon kell az usának ilyen szövetséges, adjanak egy utolsó esélyt, aztán hagyják magukra, hátha észheztérnek. Ha nem, akkor úgyis mindegy.
andras-80 2026. 06. 18. 15:26
#82403
"Ukrajna az eddigi legnagyobb csapást mérte Moszkvára a háború kezdete óta"
Ez azzz, adjatok nekik! Hadd visítsanak a ruszkik meg a propagandisták! 🥰
Dehogynincs
Dehogynincs 2026. 06. 18. 15:09
Előzmény: #82401  Murdoch
#82402
Ő is megkapja tőled azt, ami jár a hülye kérdésekért?
Murdoch 2026. 06. 18. 15:07
Előzmény: #82400  Dehogynincs
#82401
Ah, jogos, nem néztem az előzményt.

Topik gazda

sotime
4 2 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek