Topiknyitó: CyrusTheGreat 2021. 11. 20. 09:24

Büntetőszavazás '22  

A Fideszre szavazok büntető jelleggel. Change my mind.
2022 és 2026 között nevesebb események, amelyeknek a Fidesz ágyazott meg:
- 2024 második félévben nagy tételben lejáró MÁP+ állomány
- 2024 második felétől Babaváró számonkérések
- 2024-től elkezdődnek a megelőlegezett gyerekvállalásra lejárni CSOK-határidők
- a kamatemelési ciklus 2022-ben folytatódik, továbbgyűrűzve a lakossági hitelpiacra
- infla beismerten magasabb lesz még '22-ben is
- ... és még elég hosszan sorolhatnánk, makro-jelleggel is a nagyobb ívű változtatásokat.
Nem lenne pedagógiailag is jobb, ha mindezt az takarítaná el, aki megágyazott neki?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Dehogynincs
Dehogynincs 2021. 11. 21. 19:10
Előzmény: #93  mrider
#100
Megyó 2002-ben az mszp miniszterelnök-jelöltjeként indult és őt is választotta meg az akkor kormánytöbbség, ami meg is felelt a bölcs választók akkori akaratának. Szegény nyomorult ő maga mondott le és az akkor kormánytöbbség bölcsen megtalálta az utódját Gyurcsányban. Futott még Kiss Péter.
mrider 2021. 11. 21. 19:07
Előzmény: #97  signal2
#99
Szerinted hagyni fogják, hogy MZP a fejükre nőjön és veszélyeztesse a pozíciójukat (főleg a DK helyzetét)? Kötve hiszem.
Aki egyszer már csinált árulást, az másodszor is fog.
Dehogynincs
Dehogynincs 2021. 11. 21. 19:04
Előzmény: #79  Törölt felhasználó
#98
Megtaláltam a forrásokat.
https://nepszava.hu/3137784_gyumolcsozesbol-konyorges-lehet-e-a-kutya-part-a-kormanyvaltas-kerekkotoje
https://www.youtube.com/watch?v=JpPRtib2JDs
Én nem "marilizálnám a legahuanát", nem bontanám le a határkerítést, és semmi bajom nincs a többkulcsú szja-val. A létminimumig vagy inkább a társadalmi minimumig nem is adóztatnék, újra bevezetném a 0%-os szja-kulcsot.
A vitában Barabás Richárd mond jókat is.
MZP már lenyelte a dk-t, a kutyapárt nem.
Nem tudom mennyire vagyok tipikusan kutyapárti, de itt lehet a kutya elásva. A dk-t és az mszp-t én sem nyelem le. Eddig te sem tudtál senkit ajánlani a kétfarkúak helyett #77 peremfeltételei mellett.
Nem tetszik az sem, hogy ha a kutyapárt a mérleg nyelve lenne, akkor mit szavazna meg.
Az én demokráciafelfogásom szerint a képviselőknek a választói akaratot kellene képviselni és nem egy párt álláspontját.
A fenti esetekben is rábíznám a képviselőkre, hogyan szavaznak.
Az egyáltalán nem vicces, hogy a fideszes mamelukok egyhangúlag szavazzák meg a vasárnapi boltzárat és ugyancsak egyhangúlag vonják vissza, miközben a választók többsége végig ellenzi vasárnapi boltzárat.
Még így is a legjobb választásnak tartom a kétfarkúakat, de belőlük is ki tudok ábrándulni szükség esetén.
signal2
signal2 2021. 11. 21. 19:01
Előzmény: #96  signal2
#97
... továbbra is kisebb, mint 5%.
signal2
signal2 2021. 11. 21. 19:00
Előzmény: #95  mrider
#96
Ahhoz előbb kell találni egy konszenzusos másik jelöltet, beleértve az MMM képviselőit is. Esélye továbbra is
mrider 2021. 11. 21. 18:56
Előzmény: #94  signal2
#95
Nem is azt írtam, hogy nyerés esetén azonnal megpuccsolnák, max. 2 évet adok neki és kigolyózzák.
signal2
signal2 2021. 11. 21. 18:46
Előzmény: #93  mrider
#94
Akkor többsége volt az mszp-szdsz koallíciónak, most jó, ha a 6 párt +mmm-nek elsz egyáltalán többsége. A realitás az, hogy csak konszernzusos jelöltet tudnak megválasztani, amelyet a koalíció minden pártja, azon belül minden képviselője támogat. Tehát a valószínűségét MZP lecsrélésének most nagyon alacsoynra teszem, >5%.
mrider 2021. 11. 21. 18:42
Előzmény: #92  signal2
#93
Ahogy anno Megyót.
Ez a veszély simán benne van, főleg olyanoktól, akik egyszer már csináltak ilyet.
signal2
signal2 2021. 11. 21. 18:32
Előzmény: #91  mrider
#92
Leírnád, hogy tennének a helyére egy dk-s majmot?
mrider 2021. 11. 21. 18:09
Előzmény: #69  Heisenberg
#91
Sokan most MZP-ben látják a megváltót, csak nehogy az legyen a vége, hogy a moslék nyer vele, aztán jól megpuccsolják, mint Megyót anno és betesznek a helyére egy DK-s majmot.
signal2
signal2 2021. 11. 21. 18:02
Előzmény: #88  Törölt felhasználó
#90
Jó gondolatok.
A jól megfizetéses részhez: szerintem mindegy, hogy egy parlamenti képviselő 1,5 vagy 4,5 millió Ft-t kap, amikor viszonylag könnyen tud százmilliókat vagy néhány milliárdot a családjának, vagy haveri cégeknek csatornázni. Ráadásul a 4,5 millió kiveri a biztosítékot a népnél, főleg, hogy per ma ténylegesen szavazógépek, a frakciószabályzat előírja nekik, hogy együtt kell szavazni. 
Szóval ez nehéz kérdés. Az biztos, hogy én sokkal szigorúbban fognám őket. A vagyonbevallás is egy vicc, mindenféle következmény nélkül. 
Törölt felhasználó 2021. 11. 21. 17:16
Előzmény: #88  Törölt felhasználó
#89
Az a baj ezzel a koncepcióval, hogy sok pénzt lehet keresni, de eleget nem.
A hatalmi pozícióban lévő ember előbb utóbb úgy érzi, hogy nincs megfizetve.
Törölt felhasználó 2021. 11. 21. 17:03
Előzmény: #87  signal2
#88
a civil és az önkormányzati szint egészen más,mint a parlamenti. helyben viszonylag könnyebben át lehet látni a dolgokat, meg tervezni. kisebb a felelősség is, viszont ha megvan a kellő munkamorál, akkor viszonylag gyorsan előre is haladni és mindenki boldog.  kormányzati szinten már elegengedhetetlen, hogy komplexebben tudjon gondolkodni a miniszterelnök a miniszterek, meg az alá rendelt szakemberek és a parlamenti képviselőknek is felelősebbnek kell lenniük.  teljesen más tészta. elviekben. a gyakorlatban sajnos nem így műkődik.
én épp ezért tartanám meggyökereztetni azt a gondolkodást,hogy a szakmai kormányzás nem útópia, hanem elérendő cél.  ehhez mondjuk már előre a választások előtt fel kéne mutatni ezeket a szakembereket, hogy tudjuk kikre számíthatunk, mert íyg van értelme a választásnak is. ne utólag ötöljék ki,hogy kik és hogyan lesz a kormányzás.
egyébként nekem van egy olyan gondolatom, hogy a parlamenti képviselőket , a kormányt és minisztériumi szakembereket kell nagyon jól megfizetni, hogy hatalomra kerülésük után ne a lopás legyen az első gondolatuk, másrészt legyen motíváció a nívós szakemberek részéről,hogy bekerüljenek a parlamentbe, és kormányba .
jelenleg erre semmi motíváció nincs. a vállaltai szférában jól meg lehet élni és politikai közegben még támadásnak is ki vannak téve, így azok kerülnek oda, akiknek jó vastag bőrük van és közben lenyúlják a pénzeket kompenzálva a fizetésüket.
egy jól megfizetett állami tisztviselőtól, aki jól végzi a dolgát nem sajnálom a pénzt. a jó munkaerőt viszont meg kell fizetni, akár a jó villanyszerelőt, kőművest, ügyvédet stb. :))
signal2
signal2 2021. 11. 21. 16:39
Előzmény: #85  Törölt felhasználó
#87
Nekem elég, hogy tisztességesnek tűnnek. A fideszes és dk-s képviselők többségének sincs fogalma, hogy szakmailag mi lenne a helyes 1-1 témában. Csak nyomogatják a gonbot az előre megadottak szerint. Szakértőket meg a kutyák is tzdnak alkalmazni, ha bekerülnek, és el kezd csordogálni nekik a manna.
Törölt felhasználó 2021. 11. 21. 15:17
Előzmény: #82  signal2
#86
egyelőre választást kell nyerni és ahhoz alakítani a kommunikációt és a programot is adott esetben. nem lehet falnak fejjel menni. Mérlegelni kell. MZP úgy látja,hogy többet vinne a többkulcs, mint hozna. Ennyiről van szól.
Ugyanez Dobrev és Karácsony jelöltsége setén a fideszes kampánygépezet nagyobb hatékoynsággal tudott volna dolgozni.MZP mindkettőjűknél jobban kezeli a támadásokat és képes szélesebb körben is hitelesnek mutatkozni. Az alkalmasságát jelenti, hogy párt nélkül, számottevő anyagi források nélkül képes már miniszterelnöki szinben feltünni, nyilatkozni, szervezkedni a leendő kormány tekintetében, vagy akár az EU vezető politikusaival tárgyalni. Dolgozik , előrehalad nem vár arra, hogy majd a kampányidőszakban újra megjelenjen a színen.
Törölt felhasználó 2021. 11. 21. 15:00
Előzmény: #80  signal2
#85
Igazad van, köszönöm a kiegészítést. Továbbra is sokra értékelem a kutyák munkásságát,és azt a helyén kell kezelni.  helyi szinten tudnak és képesek tenni a gyakorlatban, mint bármelyik civil szervezet. a nagypolitikában nem látok bennük teljesen új gondolkodást, annál inkább önkormányzati szinten, ahol a politikai,ideológiai vonalnak sokkal kisebb a jelentősége.
1kor13
1kor13 2021. 11. 21. 14:55
Előzmény: #78  Törölt felhasználó
#84
Ha már ő izzadt egy kicsit, akkor ne légy rest, szállj le arról a magas lóról, és próbáld meg elmagyarázni.
signal2
signal2 2021. 11. 21. 14:49
Előzmény: #81  Törölt felhasználó
#83
Ezt nem jelentheted ki, mert nem tudjuk, mit hozott volna egy Dobrev - Karácsony meccs. Szerintem Karácsony nyert volna.
signal2
signal2 2021. 11. 21. 14:48
Előzmény: #79  Törölt felhasználó
#82
Mivel a többkulcsos adó gyakorlatilag az összes ellenzéki párt programjában megtalálható, így biztosra vehetjük, hogy jönni fog, ah nem a fidesz nyer. Azt is lehet sejteni, hogy 700.000-1.000.000 felett jönne egy magasabb kulcs.
Törölt felhasználó 2021. 11. 21. 14:48
Előzmény: #79  Törölt felhasználó
#81
Gyurcsányt,illetve az őt szimbolizáló Dobrevet az Összefogáson belül verte meg. Ha kivül marad,akkor most Dobrev lenne a miniszterelnök jelöltje az ellenzéknek. Mit tudott volna tenni MZP kivülről?

Topik gazda

aktív fórumozók


friss hírek További hírek