Topiknyitó: CyrusTheGreat 2021. 11. 20. 09:24

Büntetőszavazás '22  

A Fideszre szavazok büntető jelleggel. Change my mind.
2022 és 2026 között nevesebb események, amelyeknek a Fidesz ágyazott meg:
- 2024 második félévben nagy tételben lejáró MÁP+ állomány
- 2024 második felétől Babaváró számonkérések
- 2024-től elkezdődnek a megelőlegezett gyerekvállalásra lejárni CSOK-határidők
- a kamatemelési ciklus 2022-ben folytatódik, továbbgyűrűzve a lakossági hitelpiacra
- infla beismerten magasabb lesz még '22-ben is
- ... és még elég hosszan sorolhatnánk, makro-jelleggel is a nagyobb ívű változtatásokat.
Nem lenne pedagógiailag is jobb, ha mindezt az takarítaná el, aki megágyazott neki?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
signal2
signal2 2021. 11. 21. 09:37
Előzmény: #59  signal2
#60
Elsősorban a dk és elemzői (idea) kardoskodtak az egy lista mellett. Vajon miért...
signal2
signal2 2021. 11. 21. 09:34
Előzmény: #55  sanka
#59
Pedig világosan megmondták, hogy egybolyan listába beálltak volna, amelyen nincs ott a dk/mszp/Jobbik. 
Ez egy újabb érv volt a 2 lista mellett. Több szempontból is kívanatos lett volna.
CyrusTheGreat 2021. 11. 21. 09:31
Előzmény: #53  signal2
#58
Ha 5% közelében lesznek, akkor én is odaadom a szavazatomat, ha a Fidesz vs kutyák a dilemma, akkor egyértelműen a kutyák. Szeretnék egy olyan helyzetet, hogy sok párt van a parlamentben és a Fidesznek csak egy kicsi többsége, akkor kiderül, milyen fából faragták a politikusokat és a mi kis népünket.
CyrusTheGreat 2021. 11. 21. 09:29
Előzmény: #54  Törölt felhasználó
#57
Inkább hagyjuk Adyt, meg nem értett váteszként nagyon mást nem kell várni. Ettől függetlenül, szó nincs Mohácsról, csak átmeneti nehézségről, annak érdekében, hog végleg megszabaduljunk a Fidesztől. Nagyon szeretném látni, mi történik a családbarát retorikával, amikor majd el kellene kezdeni behajtani a családtámogatási összegeket.
Landlord 2021. 11. 21. 03:53
Előzmény: #54  Törölt felhasználó
#56
👎  Egy beteg elme szulemenye.
sanka 2021. 11. 20. 22:20
Előzmény: #53  signal2
#55
Én nem értek egyet a kutyákkal, hogy nem voltak hajlandók beállni az összefogásba, széthúzók, trójaiak, sajnos nem ők lesznek az utolsók, lesznek még.
Törölt felhasználó 2021. 11. 20. 21:39
#54

Ady Endre
  
Nekünk Mohács kell
  
Ha van Isten, ne könyörüljön rajta:
Veréshez szokott fajta,
Cigány-népek langy szivű sihederje,
Verje csak, verje, verje.
  
Ha van Isten, meg ne sajnáljon engem:
Én magyarnak születtem.
Szent galambja nehogy zöld ágat hozzon,
Üssön csak, ostorozzon.
  
Ha van Isten, földtől a fényes égig
Rángasson minket végig.
Ne legyen egy félpercnyi békességünk,
Mert akkor végünk, végünk.
   
.
signal2
signal2 2021. 11. 20. 21:32
Előzmény: #52  sanka
#53
Ami nem is egy irracionalis valasztás. Ha elérik az 5%-t, akkor kevesebb képviselője lesz a fidesznek, mintha nem érnék el. Figyelni kell a támogatottságukat. Ha 5% közeleben lesznek, én is rájuk szavazok.
sanka 2021. 11. 20. 20:54
Előzmény: #51  Dehogynincs
#52
Ja kutyákra:))
Dehogynincs
Dehogynincs 2021. 11. 20. 20:07
#51
Ha a fidesz büntetésnek érezné, hogy a 2022-es választás után is kormányoznia kellene, akkor el sem indulna.
Sokkal jobban szeretek jutalmazni, mint büntetni. 2022-ben eszem ágában sem lesz megbüntetni a fideszt azzal, hogy a fideszre szavazok. Más pártra fogok szavazni.
Jacob 2021. 11. 20. 19:59
Előzmény: #49  CyrusTheGreat
#50
De pont ez a lényeg, hogy lássa, és a mag, amit esetleg elvet az agyban, és talán kikel valamiféle tisztán látás növénye.
TV-ben egyszer sem hallod, hogy Németországban, Ausztriában mennyi a nyugdíj, mennyi a kereset?
Akkor megkérdezné valaki, hogy nekem miért nem annyi? Erre mit válaszolnának a a politikai vezetők szerinted?
Biztos nem azt...
Hogy az ottani vezetés jobban csinálta, mint mi?
Az, hogy kevesebbet tettek zsebre mint mi?
Azt, hogy jobb a rendszer, amit mi működtetünk?
Esetleg jobban bünteti az esetleges politikailag megtámogatott lopásokat, akár kicsiben, akár nagyba? Esetleg jobban támogatja tehetséget?
Az építő szándékot?
A tudást?
A fejlődést?
A fejlesztést?
És még sorolhatnánk.
Megvédi az állampolgárok jogait?
Fenntartja az egyén szabadságát?
És mi a 2/3-al mégsem akarunk olyan rendszert, mint azok, pedig megtehetnénk?
Én nem azt mondom, hogy a nyugati minta tökéletes, de biztos jobb mint a közép-kelet európai rendszerek.
Jobban védi a demokratikus dolgokat, mondjuk a gondolkodásban is jobban ragaszkodnak ezekhez a dolgokhoz.
Sajnos itt még fiatal a demokrácia...
CyrusTheGreat 2021. 11. 20. 19:38
Előzmény: #48  Jacob
#49
Semmit sem gondolkodik el azon, amit lát. Amit kőkeményen a bőrén érez, azon talán (de csak talán).
Jacob 2021. 11. 20. 19:28
Előzmény: #46  signal2
#48
signal2
Ezt sajnos aláírom... De talán ha többet lát, elgondolkodik.
Jacob 2021. 11. 20. 19:26
Előzmény: #42  Törölt felhasználó
#47
Hát igen, az a sajnálatos, hogy kiskaput kell keresnie, hogy azt tegye ami a saját döntése.
Mint a rendőr, aki belép egy pártba azért, hogy elküldjék. (rendőr nem lehet semmilyen párt tagja)
Persze utólag lehet jobban jár, de lehet hogy szerette a szakmáját, csak olyan formában, amiben megválasztotta.
signal2
signal2 2021. 11. 20. 19:26
Előzmény: #45  Jacob
#46
Pusztán attól, hogy valakinek megmutatod a tényeket, még nem fogja elhinni, hogy azok a tények, mert az általa ismert "tények" mások. Tapasztalat.
Jacob 2021. 11. 20. 19:24
Előzmény: #43  CyrusTheGreat
#45
Pont itt a lényeg, hogy agymosás megy...
Ezt meg megváltoztatni csak úgy lehetne talán, hogy mindenki tudjon meg mindent, ami történt, mindenről, de az igazat.
És akkor talán többen tudnak "helyesen" dönteni, hogy a jelenlegi ország vezetés jó-e neki vagy nem.
Ahhoz meg az kell, hogy maga rendszer büntesse a hazugságot, ne lehessen bárkit rágalmazni, félrevezetni, stb.
Ehhez persze a rendszert kell megváltoztatni, megosztani a hatalmat, ez a kulcs.
Illetve ami hiányzik a politikából, minden szintjén (persze nem véletlenül), a ciklus végén lévő tényszerű értékelés. 
Mit ígértem, abból mit tudtam megvalósítani vagy mit tettem annak érdekében, hogy megvalósuljon.
Vagy mi valósult meg egyáltalán.
Erre azt mondják persze, majd a választók eldöntik, sajnos a választók nem ezek alapján döntik el.
Sokan nem is tudják, hogy mi történik a településen ahol laknak...
Ez olyan mint egy termék bemutató, ha odamész valakihez, hogy a 4000 ft-on beszerzett terméket most megkapja 5000 helyett 4500 Ft-ért, elhajt, de a bemutatón meg 15000-ért simán vesz kettőt.. Pszichológia.
Kb ilyen a politika is. Ezért kellenek fékek a rendszerbe, hogy a bizonyos helyzetek ne tudjanak előfordulni.
Bizonyos pozícióban lévő emberek ne tudjanak visszaélni a hatalommal, mert akkor egyből bünteti a rendszer. Ez persze álom nálunk.
Jacob 2021. 11. 20. 19:07
Előzmény: #39  Törölt felhasználó
#44
Longforewer
Igen vészhelyzetben elvehetik a dolgokat, de azok tárgyi eszközök, nem élő személyek.
Azt is csak akkor, ha összefügg a vészhelyzet jelegével, akkor tartom jogosnak.
Olyan mint amikor autópályát akarnak átvinni a földeden keresztül. Akkor elvehetik, de kompenzálni kell, mert különben jogsértő.
És nem kapnak kompenzációt, csak kényszert. Egyszer kaptak bruttó 500-at, amiből már 1/3-adot vissza is vettek...
Pont amit mondasz az a kérdés sarkalatos pontja, maximálisan egyetértek.
Hogy vissza élnek vele.
Mennyi olyan döntés született, aminek köze nincs az egészségügyi vészhelyzethez? Se szeri, se száma.
Csak mert a törvény "megengedi", rossz a törvény, mert megengedi. És ezt ők is tudják.
E mögé nem lehet bújni!
Ha nem lenne törvényben szabályozva az ember ölés, akkor "szabadon" lehetne.
Persze attól még nem tenné meg senki, mert nem helyes, de attól még lehetne, mert nem lenne szabályozva.
Pont az a lényeg, hogy ha valami nincs tiltva, mert rosszul van szabályozva, rosszul van törvénybe iktatva, akkor azt megteszi-e vagy sem.
Jelen esetben megtettek sok mindent, amire nem kaptak felhatalmazást és köszönő viszonyban sem volt a vészhelyzettel.
CyrusTheGreat 2021. 11. 20. 18:54
Előzmény: #41  Jacob
#43
Még egyszer, Te, a többi fórumozó itt és én is tökéletesen tisztában vagyunk azokkal a dolgokkal, amiket leírtál. Ismerjük mindannyian a NER-t és az égbekiáltó bűneiket. Én azt akarom, hogy örök életre eltűnjenek. De ez szerintem csak úgy lehetséges, ha az elvakult szavazó-szektájuk számára is egyértelmű lesz a dolog.
Ahogy írod: "Mindig az emberekre borul. Mindig!" Én egy kiegészítést tennék: csak akkor fog eltűnni a Fidesz, ha a szektának is érezhetően, keservesen rossz lesz.
- - - - 
A szavazóik most is tudhatnak mindent és tapasztalatom szerint tudnak is. Egészen egyszerűen nem fáj annyira, hogy azt mondják: eddig és ne tovább. Nem mentség, hogy agymosás van.
Törölt felhasználó 2021. 11. 20. 18:52
Előzmény: #39  Törölt felhasználó
#42
Ápolónő ismerős megoldotta, nem oltatta be magát, most fele időben keresi meg a korábbi fizetését...
Jacob 2021. 11. 20. 18:47
Előzmény: #26  CyrusTheGreat
#41
Cyrus, nem érted. Az aktuális vagy az előző kormányra sosem borul semmi. Ez a lényeg.
Mindig az emberekre borul. Mindig!
Ha jól megy egy országnak meg akkor sem biztos, hogy marad a választások alatt regnáló párt/pártok/kormány, minden esetre biztosabb a helyzete.
Egyébként nem szabadult meg az ország a szociktól most sem, igaz már csak lepkefing, de nem ezért lett 2010-ben 2/3-ad.
A 2008-2009-es válság miatt valószínűsítem egy feles többséggel mindenképpen nyert volna a Fidesz.
Szerintem a Gyurcsányos téma a feles többséget billentette 2/3-ra.
Továbbá az, hogy minden létező média telekürtölte a "hírhedt" beszédet.
Az elbocsátásokat, fizetés csökkenéseket mindenki maga megélte valamilyen formában, legyen az saját bőrén vagy ismerősén keresztül, vagy a munkatársán keresztül.
A rossz hangulat nem volt párt referenciához kötve.
Akkor sem borult semmi a Gyurcsányékra, vagy akik akkor voltak "felelősek".
De térjünk vissza a mostani helyzetre.
Most egyszerűen, ha bekapcsolod a köztévét TV-t, mit látsz politikát, tudjuk milyen nézőpontok szerint, elég egysíkú mondhatni. (én mondjuk nem nézek TV-t, mert fáraszt, de ha belenézek)
Az emberek egy bizonyos csoportja, akik ebből a médiából szerzik a "tudást", nem látnak mást mint amit akarnak, hogy lássanak. Nem látnak mindent, csak EGY nézőpont szerinti információt szereznek, abból meg csak 1 féle konzekvenciát lehet levonni.
Mindig ezt a példák szoktam felhozni, de nézd meg Észak-Koreát, ott az emberek jó nagy része azt hiszi, hogy a világ sokkal rosszabb, mint ahogy Ők élnek. Mert csak ezt az információt ismerik és mivel a rendszer is olyan, el is hiszik. Mint régen a középkorban kb.
Szerinted, ha ott tudnának mindent, és szabadon szavazhatnának szerinted mennyi szavazatot kapna  a jelenleg hatalmon lévő párt?
(Persze ott sem mindenki hisz nekik, mert azért jutnak néhányan máshonnan is infóhoz, de mit tehetnek? Semmit, mert ha dumálnának, akkor őket és a családjukat 3 generációra elnyírják.
Ott is csak az emberek szívnak, kő keményen (mármint aki nem pártközeli....)
Aki meg az, szerintem az meg jobban él, mint te vagy én, vagy mind2-nk együtt.
És ugyan oda jutunk, mint amiről elmondtam a véleményem.
2010-ben még nem volt jó annyira a helyzet és az emberek mást választottak.
Sokan most sem érzik, hogy annyira jó lenne, főleg akik mondjuk a vendéglátásban, szórakoztató iparban dolgoznak és még sorolhatnánk, ahol a fizikai jelenlét "szükséges".
De nem ez a legnagyobb probléma, hanem, AHOGY történik minden. És sokaknak ez nem tetszik. Van egy réteg, akiknek semmit nem kell letenni az asztalra csak ***** valakinek és "jól megy a soruk", a többi meg le van kakálva. Aki meg ágál ellenük, azt meg elnyírják... lehet nem fizikailag, de szakmailag, lelkileg biztos. MOBBING.
És amikor már valaki nem mondhatja el a véleményét szabadon (a társadalmi normákat betartva persze), anélkül, hogy ne kelljen félnie, akkor az már komoly gond. De sorolhatnánk holnap reggelig.
Az élet nehéz néha nem vitás, de valakinek a nehéz időben sem nehéz, és azért nem kell semmiben sem jónak, tehetségesnek lennie.

Topik gazda

aktív fórumozók


friss hírek További hírek