Topiknyitó: zolifiazoli 2021. 02. 18. 21:14

Backtest és ami mögötte van  

Kulcsszavakban: backtest, indikátorok, adatok, algoritmusok, programozás, matematika és persze a kapott eredmények…, valamint minden más, ami érdekli az erre járókat.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
zolifiazoli
zolifiazoli 2021. 02. 19. 19:00
Előzmény: #18  zolifiazoli
#19
Amikor elkezdtem a BT-vel foglalkozni, akkor volt nagyjából egy cél, hogy kb. mit akarok elérni. Menet közben ez nyilván változott, de utólag így foglalnám össze az elvárásaimat:
1. Valós körülmények között legyen alkalmazható.
2. Adjon egyértelmű szabályokat a belépésre.
3. Adjon egyértelmű szabályokat a kilépésre.
4. Legyen alkalmas a long és a short irányú kereskedésre is.
5. Alkalmas legyen tőkeáttételes termék vizsgálatára.
6. Legyen rövid és hosszú távon is eredményes
7. Legyen termékfüggetlen.
zolifiazoli
zolifiazoli 2021. 02. 19. 18:51
#18

De félre a mókával, kezdődjék a munka.
   
Néhány alap dolog, szájbarágósan és nagyvonalakban.
   
0. Miért van ez a topik?
Néhány kedves Kollégának már jó régen megígértem, hogy előbb-vagy utóbb nyitok egy backtesttel kapcsolatos topikot, ahol összegezni lehet az ez irányú ismereteinek. Korábban az „OTP Mol Richter Certifikát,részvény , certifikát terápiás topikja” című helyen írtam a tapasztalataimról, de a fórum miatt azok a hozzászólások nem kereshetőek. Itt egy helyen lesz minden.
   
1. Mi is az a backtest?
Egyszerűen fogalmazva: kereskedési, befektetési ötlet, szabályrendszer, stratégiai tesztelése múltbéli adatokon.
   
2. Milyen eszközzel?
Kereskedelmi célprogrammal (Metatrader, Tradingview, Tradingsim, stb.), saját programmal, excelben, papíron ceruzával és számológéppel, stb.
   
3. Mik kellenek még hozzá?
3.1. Múltbéli adatok: tőzsdéről lévén szó ez a különböző tőzsdei adatokat jelenti, jellemzően a nyitó/max/min/záró árakat (OHLC), valamint a forgalmat.
3.2. Szabályrendszer: ki- és belépési pontok feltételrendszere jellemzően egy, vagy több indikátor alapján. Indikátorból annyi van, mint égen a csillag: a legegyszerűbb mozgóátlagtól az Ichimoku Kinko -Hyo-n át a Fisher transformig bármi szóba jöhet.
   
4. Kapott eredmények
Fontos leszögezni, hogy bármelyik backtest eredménye nem garancia a jövőbeli sikerre, hiszen a múltbéli adatokon alapszik. Ettől függetlenül jó kapaszkodó lehet a tőzsdei kereskedésben.
zolifiazoli
zolifiazoli 2021. 02. 19. 18:45
Előzmény: #9  stolz
#17
Megkérdeztem a pártbizottságot és azt mondták, hogy igen, írhatsz ide is úgy, Elvtárs! ;)
zolifiazoli
zolifiazoli 2021. 02. 19. 18:44
Előzmény: #5  casual
#16
Jó estét!
Nem gondoltam, hogy elsőre ilyen nehéz kérdéseket kapok. Egyelőre tartózkodom a választól. :D
casual 2021. 02. 19. 14:28
Előzmény: #14  stolz
#15
Éppen gründolom a csapatot az arany shortos hordák leigázására. De nagyon úgy fest a dolog, hogy megérem még azt is, hogy a hivatalos, a bevallott infláció is 2 számjegyű legyen. De akkor mi marad?
stolz
stolz 2021. 02. 19. 13:31
Előzmény: #12  casual
#13
:O
casual 2021. 02. 19. 12:05
Előzmény: #11  stolz
#12
Ez nekem nem logikus. Hogy fogjuk így a többieket megtéveszteni, ha ide írunk?
 
Persze, magamat szokott sikerülni, de azzal keveset keresek. :D
stolz
stolz 2021. 02. 19. 11:35
Előzmény: #10  casual
#11
Igen! Te is, én is és mindenki is, aki ide ír!
casual 2021. 02. 19. 11:35
Előzmény: #9  stolz
#10
Te bróker vagy? Mert hogy én vagy mi azok vagyunk-e, arra még nem jött megerősítés!
stolz
stolz 2021. 02. 19. 11:32
Előzmény: #2  zolifiazoli
#9
Most akkor ide írhatok úgy, ahogy a másikban megszoktuk? :D
stolz
stolz 2021. 02. 19. 11:30
#8
Jó napot Brókerek!
kitsune
kitsune 2021. 02. 19. 06:52
Előzmény: #6  kitsune
#7
*újév
kitsune
kitsune 2021. 02. 19. 06:51
#6
Jó reggelt! Erre a topikra vártam új év óta, örülök, hogy megvalósult. Remélem jó témákat sikerül majd összehozni, lesz nekem is pár ötletem.
casual 2021. 02. 18. 22:26
Előzmény: #4  zolifiazoli
#5
És akkor ebből következik-e, hogy te bróker vagy? És az, hogy én?
zolifiazoli
zolifiazoli 2021. 02. 18. 21:17
Előzmény: #3  zolifiazoli
#4
Fontos tudnivaló (3): a topik eredeti címe az lett volna, hogy „A nagy BT topik”.
   
A kedves, paranoiában szenvedő kollégák tehermentesítése érdekében már most bevallom, hogy a BT az nem a backtest rövidítése, hanem a „Bróker Topik”-é.
   
Szívesen. ;-)
   
Ennek figyelembevételével legyen szíves mindenki részt venni, vagy nem venni a topik életében.
   
Sok sikert! :)
zolifiazoli
zolifiazoli 2021. 02. 18. 21:16
Előzmény: #2  zolifiazoli
#3
Fontos tudnivaló (2): a topikban való részvétel egyetlen feltétele az egymás tiszteletén alapuló, kulturált viselkedés. Köszönöm előre is mindenkinek.
zolifiazoli
zolifiazoli 2021. 02. 18. 21:15
#2
Fontos tudnivaló (1): eredetileg tisztán szakmai topiknak szántam, de úgy alakult, hogy általános témák is előfordulnak majd.
Mindenesetre a backtest-re vonatkozó írásaimat egy hozzászólás-láncra fogom felfűzni, így visszakövethető lesz.

Topik gazda

zolifiazoli
zolifiazoli
2 4 5

aktív fórumozók