Topiknyitó: user01 2020. 04. 07. 12:44

Orbán "válságkezelése" egy aljas, alattomos színjáték része, gazdasági hatalomszerzés a céljuk?  

Csak tényekről!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
janosvitez 2020. 04. 15. 22:50
Előzmény: #839  Dehogynincs
#840
"Orbán intézkedéseiban nem látok demokratikus jeleket, a hatalom forrásokat vesz el az önkormányzatoktól és foggal-körömmel védi ML stróman cégeit meg a csókosokat."
A közös teherviselést kérve  -(((
Más f....val   veri a csalánt...gyönyörű..
Dehogynincs
Dehogynincs 2020. 04. 15. 22:05
Előzmény: #835  Oszo
#839
Azt se felejtsd el, hogy aznap ötven külföldi delegációt kísért a rendőrség, az állam főkolomposai sok helyszínen koszorúztak, a nagygyűlésen mégis volt elég rendőr, vízágyú, könnygáz, vipera,  lovasosztag, gumilövedék és a nagygyűlés résztvevőit éppen a brutális rendőröktől kellett volna megvédeni. A rendőrség csak a brutalitást tudta garantálni, de azt erősen.
Az őszödi beszéd kipattanása után Gyurcsány magasabb értelemben megbukott, bár még két évig hivatalban maradt. Ma sem tudjuk, miért mondott le, de a lemondása utáni casting máig emlékezetes.
A koronavírushoz csak annyiban kapcsolódik, ha a hatalom sokakat megsért, akkor nem biztos, hogy visszhangra talál az összefogásosdi vagy éppenséggel a fennálló hatalom ellen fognak össze. A hatalom nem tudja a megoldást és sokan lesznek, akik utólag azt látják, hogy a hatalom túl sokat vagy túl keveset korlátozott, de mindenképpen túl későn lépett. Lerobbant egészségüggyel, de csilivili stadionokkal vártuk a járványt.
Orbán intézkedéseiban nem látok demokratikus jeleket, a hatalom forrásokat vesz el az önkormányzatoktól és foggal-körömmel védi ML stróman cégeit meg a csókosokat.
Törölt felhasználó 2020. 04. 15. 20:39
Előzmény: #837  Törölt felhasználó
#838
Meg ugye ha én békés gyűlésező vagyok és hallom, hogy a Deák térnél megy a ramazuri, akkor miért is arra indulok?
Törölt felhasználó 2020. 04. 15. 20:37
Előzmény: #834  Dehogynincs
#837
17:45-kor volt vége a fidesz gyűlésnek, az oszlató sorfal meg  18:30-ra ért a Dob utcához (ami még nem az Astoria), tehát volt több mint 45 perc arra, hogy a tömeg elvonuljon.
Törölt felhasználó 2020. 04. 15. 20:34
Előzmény: #835  Oszo
#836
Oszko ur ritkan irogat, mi tortent?
Oszo 2020. 04. 15. 20:31
Előzmény: #834  Dehogynincs
#835
Azt azért ne felejtsük el, hogy a rendőrség heteken át könyörgött a fidesznek, hogy válasszanak más helyszínt, mert az Asztória túl közel van a szélsőségesek rendezvényéhez és nem tudják garantálni a résztvevők biztonságát. A rendezvény alatt pedig folyamatosan kérték, hogy a gyűlés végén a rendezők mondják be, hogy a gyűlésről távozók inkább kerülő utat vegyenek igénybe, mert a Deák tér felé veszélyes. A fidesz persze mind a két kérést megtagadta, mert ami történt, az neki nagyon is megfelelt.
Dehogynincs
Dehogynincs 2020. 04. 15. 19:57
Előzmény: #833  Törölt felhasználó
#834

A rendőrség megvárta a nagygyűlés utolsó pillanatát és ugyanabban a pillanatban utcai harcászatot kezdett  a magától is oszlani kezdő tömeg ellen. Csak azoknak volt némi esélye elmenekülni, akik a Múzeum körúton voltak.
Ettől szép az élet. Vannak, akiknek tetszik, hogy a rendőrség a bennszülöttek ellen harcol és vannak, akiknek nem. Mindenki választhat magának kedvenc pártot ez alapján. Az mszp és a dk is kampányolhat azzal, hogy újra lövet. Egyszerűen nem hiszem el, hogy annak a pártnak fontos az egészségügy, amelyik az alattvalói ellen harcol gumibottal, viperával, könnygázzal, gumlövedékkel, lovasrohammal egy olyan engedélyezett nagygyűlésen, amelyiket védenie kellene. Annak a pártnak sem lehet fontos az egészségügy, amelyik hatalomra kerülve is hagyja, hogy a híveit és ez egyik parlamenti képviselőjét agyba-főbe verjék.
De erről már sokszor vitatkoztunk és a végeredmény az volt, hogy mindenki ragaszkodott az eredeti rögeszméjéhez és mindenki igyekezett fönntartani a meglévő kognitív disszonanciáját.
Törölt felhasználó 2020. 04. 15. 19:41
Előzmény: #819  Dehogynincs
#833
Nem egészen, a rendőrség megvárta a fidesz-gyűlés végét.
lancaster
lancaster 2020. 04. 15. 19:38
Előzmény: #831  lancaster
#832
szépséghiánya=szépséghibája
lancaster
lancaster 2020. 04. 15. 19:37
Előzmény: #828  Sehmet
#831
Ennek csak az a szépséghiánya, hogy ezt a rangsort a kormány adatai szerint állapították meg, ami tömény hazugságokra épül.
Dehogynincs
Dehogynincs 2020. 04. 15. 19:27
#830
Egyetértési pontok kialakítása a nemzeti konzultáció célja 2020. február 25.
A kormánynak a nemzeti konzultáció meghirdetésével az a célja, hogy "egyetértési pontokat" alakítson ki a társadalommal, a közbeszédet meghatározó olyan ügyekben, mint a börtönviszonyok miatti kártalanítások, vagy a gyöngyöspatai kártérítések kérdése - jelentette ki Farkas Örs az M1 aktuális csatorna keddi műsorában.
https://www.kormany.hu/hu/miniszterelnoki-kabinetiroda/hirek/egyetertesi-pontok-kialakitasa-a-nemzeti-konzultacio-celja
---------------------
Tökéletesen egyetértek azzal, hogy most semmi szükség erre a nemzeti konzultációra. Ha már mindenképpen konzultálni kellene, akkor sokkal jobb téma az egészségügy. Most ez határozza meg a közbeszédet.
Törölt felhasználó 2020. 04. 15. 13:56
#829
  Senkit ne zavarjanak meg a sokszor komédiába hajló kormányzati nyilatkozatok, operatív törzs sajtótájékoztatók és ellentmondások: ez nem komédia, hanem tragédia. Miközben a kormány azt állítja, hogy mindössze alig több mint másfél ezer koronavírus-fertőzött van Magyarországon, elrendelte 36 ezer kórházi ágy felszabadítását. Ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy olyan embereket tesznek utcára a kórházakból, akiknek folyamatos, 0-24 ápolásra van szükségük, amit nyilvánvalóan nem fognak megkapni a kórházon kívül. Ez sokuk számára egyenlő a halálos ítélettel.
Félreértés ne essék, lehet olyan helyzet egy járványban, hogy tömegesen kell felszabadítani kórházi kapacitásokat. Ezt felelős kormányok ilyenkor a baj mértékével egyenes arányban, fokozatosan és előre ütemezetten végzik el. Ehhez képest a magyar kormány ezt egy tollvonással, emberéletekkel nem törődve teszi, miközben azt állítja, hogy nálunk minden a legnagyobb rendben van, alig több mint 1500 fertőzöttel az országban. Ilyen a világon sehol nincs. Ez bizony tragédia, emberek és családok ezreinek húsbavágó tragédiája, amit soha senki nem fog tudni már jóvátenni nekik.
Orbán Viktor a hétvégén azt mondta, amikor megnézte a 150 ágyas kiskunhalasi mobilkórházat, hogy “ilyet össze tudunk dobni nyolcat-tízet is, megvan ez a képességünk”. Ha valóban így lenne, akkor most nyilván nem ürítenék ki a kórházainkat. A nemzet szájhősétől megint csak nagy szavakat kaptunk a nagy tettek helyett, ez most azonban emberéletekbe fog kerülni. Én arra kérlek, hogy tarts be minden járványügyi előírást! Vigyázzunk egymásra, mert egyre inkább úgy tűnik, hogy csak egymásra számíthatunk.
koviko33 2020. 04. 15. 09:53
#827
Dehogynincs
Dehogynincs 2020. 04. 15. 09:40
Előzmény: #823  sanka
#826

Nem szeretném, ha akkora hatalmam lenne, mint Orbánnak, mert én felelősséget is éreznék, hacsak a hatalom meg nem hülyítene engem is.
Amióta eszemet tudom, antikommunista voltam és az akkori mszp-szdsz hatalomtól irtóztam.
sgl 2020. 04. 15. 09:10
Előzmény: #821  Dehogynincs
#825
o))
sgl 2020. 04. 15. 09:10
Előzmény: #823  sanka
#824
Vona élő tv műsorban vallotta be OgV kérésére csinálták a rajcsúrt, hogy puccsot tudjanak véghezvinni.
Aztán megijedt a fidesz.
sanka 2020. 04. 15. 09:06
Előzmény: #819  Dehogynincs
#823
Túlságosan engedékeny vagy a fidesszel szemben. 2006- ban be kellett volna csukni orbáncot mert ő szította a szembenállást!!
Dehogynincs
Dehogynincs 2020. 04. 15. 08:55
Előzmény: #821  Dehogynincs
#822
Az 1. pontból kihagytam egy m betűt. Az mszmp tagjairól van szó, de talán van annyira redundáns a mondat, hogy így is kiderül, hogy rájuk gondoltam..
Dehogynincs
Dehogynincs 2020. 04. 15. 08:52
Előzmény: #818  sgl
#821

Nekem semmi bajom nincs azzal, ha egy választónak kinyílik a csipája, de ezt két fő tényezőre vezetem vissza:
1. az mszp tagjai kihalnak
2. Kádár népét a fidesz elszerette az mszp-től

Topik gazda

user01
user01
2 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek