Topiknyitó: harlem 2020. 01. 25. 23:26

CoronaVirus  

Az alábbi linken olvasható bejegyzések alapján komoly egészségügyi problémával néz szembe a Világ, ami rövidesen jelentős hatással lehet a világgazdaságra is
https://mobile.twitter.com/hashtag/Wuhan?f=live
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
JamesT 2021. 12. 07. 09:37
Előzmény: #54804  csendben
#54820
Az érdekessége az, hogy jogszabály szerint a fizetetlen szabadságot a jog a munkavállaló kéresére biztosítja pont a munkavállaló vedelmében. 
Ha ezzel munkaadó önhatalmulag bármikor is rendelkezhetne, fogná és amikor nincs rád szükség elküldhetne fizetetlenre.
Így a megfogalmazott szankció elég bajos zavaros és szembe megy a munka törvénykövével is veszélyhelyzet meg kovid ide vagy oda. Munkáltató nem nyomhatna ki fizetetlenre törvényesen ez most egy újabb anomália de majd ráhúzzák a pandémiára.
A volt munkahelyemen a fegyházban a parancsnok ezt rövidre is zárta aki nem lesz beoltva attól megválik 1 hónapon belül, a haza szolgálatában ez a kérés kötelessége az állománynak aki nincs beoltva az mehet az utcára.
Tegyük hozzá nincs bőség 6 éve létszám alatt vergődnek nekem ott már 8 éve havi 240 órás szolgálataim voltak emberhiány miatt....
Na ennyit a logikáról és a vezetői gondolkodásról, és rendőrség tűzoltók stb sorban hasonló helyzetben vannak.
oxylant
oxylant 2021. 12. 07. 09:37
Előzmény: #54817  csendben
#54819
+
vigkrisz 2021. 12. 07. 09:35
Előzmény: #54810  Törölt felhasználó
#54818
csendben 2021. 12. 07. 09:34
Előzmény: #54809  szieszta
#54817
Járvány idején NEM oltunk, mert legyengíti az immunrendszert és veszélyes mutációkat generál!Az álhír kitalálói szerint a Semmelweis Egyetem Infektológiai Tanszékének tankönyvéből származik a szöveg. Az idézet az egyetem munkatársaihoz is eljutott, az egyetem ezért közleményt adott ki a témában.A Semmelweis Egyetem Infektológiai Tanszékének tankönyvére hivatkozva terjed álhír az egyik legnépszerűbb közösségi oldalon a járványok idején történő vakcinációval kapcsolatosan. Az egyetemnek ilyen tanszéke nincs, Infektológiai Tanszéki Csoportja van, akik ugyanakkor nem írtak ilyen témában könyvet. Szinte minden, az egészségünkkel kapcsolatos tananyag, a szakterület folyamatos fejlődése miatt, az évek alatt sokat változott, de az egyetemen jelenleg használt tankönyvek egyikében sem szerepel az a félrevezető állítás, melyre alapozva az álhír terjesztői azt szeretnék elhitetni, hogy tilos lenne a jelenlegi világjárvány idején a védőoltások beadása.
vigkrisz 2021. 12. 07. 09:31
Előzmény: #54809  szieszta
#54816
"Ezért is mondják, hogy járványkor nem oltunk" --> ezt kik mondják, interneten diplomázott népi virológusok?
mert az igazi virológusok mást mondanak:
Telex: Már több mint száz éve tudjuk, hogy járvány alatt is fontos oltani
csendben 2021. 12. 07. 09:31
Előzmény: #54810  Törölt felhasználó
#54815
Sok mindenről volt "egybehangzó vélemény" ,ami egy idő után megcáfolódott."A többit,meg majd meglátjuk." Ebben is igazad van.
totoro
totoro 2021. 12. 07. 09:31
#54814
Ja, kimaradt egy fontos dolog. Súlyos betegséggel terhelt, daganatos, pajzsmirigyproblémás, cukorbeteg, down-kóros gyereket be kell oltatni.
Törölt felhasználó 2021. 12. 07. 09:30
Előzmény: #54811  totoro
#54813
Ezt én is így gondolom.
csendben 2021. 12. 07. 09:29
Előzmény: #54809  szieszta
#54812
"Ezért is mondják, hogy járványkor nem oltunk.": ennek azért nézz utána (nem ezen a topikon) !
totoro
totoro 2021. 12. 07. 09:29
#54811
A gyerekek oltásában én is Algore véleményét osztom - kivételesen. Két év alatt nem volt gyermekáldozat, a legfiatalabb halottak mind valami komoly betegség mellett (immunhiány, daganatos betegség) kapták el. Minden járványnál a gyerekek azok akiken a leghamarabb végigsöpör. Öcséméknél minden óvónő covidos volt, majd pont a gyerekek ne lettek volna? Pedig köztük nem volt tünetes megbetegedés. Én biztos vagyok benne, hogy a nagy részük már rég át is esett a betegségen, és ezért sincs értelme az oltásnak. Én nem hallottam még komoly long-covid tünetes gyerekről sem.
Törölt felhasználó 2021. 12. 07. 09:28
Előzmény: #54808  csendben
#54810
Egybehangzó vélemények alapján 3 hónapig biztosan nem kell oltani a fertőzés után. A többit meg majd meglátjuk.
szieszta 2021. 12. 07. 09:28
Előzmény: #54805  szieszta
#54809

Ezért is mondják, hogy járványkor nem oltunk. Elég egy valamivel megküzdenie a szervezetnek, nem kell még tovább forszírozni.
Hallottam már azt  a véleményt is, hogy olyanokat is beoltottak, akik már fertőzöttek voltak és bizony több halottról is szólt a hír.
Nekem az  a véleményem, hogy az sem mindegy, hogy az ember mekkora "dózist" kap a fertőzésből. Ha egy két vírus kerül be a szervezetbe, az lassabban szaporodik, az immunrendszernek van ideje felkészülni. Talán ezért is vannak ekkora különbségek a lefolyásban.
csendben 2021. 12. 07. 09:26
Előzmény: #54807  Törölt felhasználó
#54808
Ez is igaz! Meg amit figyelmedbe kívántam ajánlani,az is!
Törölt felhasználó 2021. 12. 07. 09:24
Előzmény: #54806  csendben
#54807
Nem neked írtam.
csendben 2021. 12. 07. 09:23
Előzmény: #54803  Törölt felhasználó
#54806
"mivel nemrégiben átestem a fertőzésen, így nincs szükség 3.oltásra.": ahogy a legfrissebb vizsgálatok mutatják,ez nem biztos,hogy sokáig így marad.... "A körülmények ismerete nélkül nem kellene nyilatkoznod. ": ebben igazad van. Nem is teszem....
szieszta 2021. 12. 07. 09:20
Előzmény: #54793  Törölt felhasználó
#54805

Én nem vagyok szakember, de nem biztos, hogy az immunrendszert azzal tudod karban tartani, hogy mindent elkapsz. Lehet ez vesz ki a szervezetből annyit, hogy legyengül és vele együtt az immunrendszer is.
A mezőgazdaságból tudok csak példát hozni, mikor a növényt megpermetezed, az picit megsínyli, meg kell várni, hogy kiheverje, felerősödjön, különben a következő kezelés végzetes is lehet.
Ráadásul az immunrendszernek ezernyi kórokozóval kell megküzdenie, mind más, így ha valami lefoglalja, másra kevesebb energia jut.
Én így gondolom, de lehet tévedek.
csendben 2021. 12. 07. 09:16
#54804
"A rendvédelmi dolgozók 30%-a, a tűzoltók 40%-a nincs beoltva koronavírus ellen, pedig január után őket kényszerszabadságra kell küldeni ......Az érdekvédők úgy gondolják, hogy a legtöbben azért be fogják oltatni magukat, már csak azért is, mert nem világos, mennyire járnak rosszul a kényszerszabadságra küldöttek. tisztázásra vár, hogy
  • a központi költségvetés fizeti-e az illetmény nélküli szabadságra küldött oltatlan munkavállalók egészségügyi járulékát,
  • ez az időszak beszámít-e a szolgálati időbe,
  • garantált-e a korábbi beosztásba visszakerülés,
  • lehet-e más kereső tevékenységet folytatni a kényszerszabadság alatt, és
  • a munkavégzés alól felmentett dolgozó jogosult-e a beígért hathavi bérnek megfelelő összegű „fegyverpénznek” nevezett jutalomra. "
https://www.portfolio.hu/gazdasag/20211207/alacsony-a-rendvedelmi-dolgozok-atoltottsaga-akar-tizezren-kieshetnek-a-munkabol-514766 Szóval:van az a pénz,amiért korpás lesz az ember haja.... :-)
Törölt felhasználó 2021. 12. 07. 09:16
Előzmény: #54767  vigkrisz
#54803
Nagyon okosat mondtál megint, de mivel nemrégiben átestem a fertőzésen, így nincs szükség 3.oltásra. A körülmények ismerete nélkül nem kellene nyilatkoznod. 
szieszta 2021. 12. 07. 09:13
Előzmény: #54797  mrider
#54802
Ne félj, majd lesz kivétel. Lehet majd rendelni, de csak lölötől, vagy valamelyik csókostól. Gyorsan neki kell állni az egészségügyet is leprivatizálni, megalakítani a dohánybolt után a nemzeti patika hálózatot.
csendben 2021. 12. 07. 09:11
Előzmény: #54798  Törölt felhasználó
#54801
"Nagyon nehéz tisztán látni és nem bírom a megmondó embereket, akik tudják a tutit, hisz láthatjuk semmi nem úgy történik, mint mondták.": pedig itt is azt keresed,hogy valaki megmondja,hogy mi a helyes! Algore készséggel fog segíteni neked!

Topik gazda

harlem
harlem
4 4 4

aktív fórumozók