Topiknyitó: harlem 2020. 01. 25. 23:26

CoronaVirus  

Az alábbi linken olvasható bejegyzések alapján komoly egészségügyi problémával néz szembe a Világ, ami rövidesen jelentős hatással lehet a világgazdaságra is
https://mobile.twitter.com/hashtag/Wuhan?f=live
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Sony123 2021. 11. 20. 20:32
Előzmény: #51613  Gabesz76
#51620
Mármint melyik része?
mrider 2021. 11. 20. 20:31
Előzmény: #51612  szieszta
#51619
Ez akkor lesz jogos, ha a páciens sosem fizetett tb-t.
Amíg fizet, addig kötelesek ellátni.
mrider 2021. 11. 20. 20:30
Előzmény: #51615  Törölt felhasználó
#51618
Hogy írhatsz ilyet, hogy trombózist, szívizomgyulladást? Hiszen az oltás biztonságos, azt mondják.
Felelősséget továbbra sem vállal senki. 
Sem a gyártók, sem a kormány, sem a sosem hazudó Orbán Viktor.
oldrider 2021. 11. 20. 20:30
Előzmény: #51612  szieszta
#51617
"A gyógykezelése költségét neki kellene megfizetnie." 
Bocs, hogy beleszólok, de ezzel nem értek egyet. Nyilván nem szándékosan betegszik meg az az ember sem, aki nem oltakozott. Ha pedig fizetett TB-t, akkor jár neki a gyógykezelés. 
 
szieszta 2021. 11. 20. 20:29
Előzmény: #51611  Phylaxa
#51616
Én nem vagyok szakember, csak azt láttam, hogy hullanak az emberek, az immunrendszerük nem volt elég. A szomszédom  temetkezési vállalkozó és bizony volt olyan nap mikor több autó sorakozott előtte, pedig ez csak kisváros. Láttam kihaló családokat, kicsi gyerekek maradtak utánuk. Olyan kollégám halt meg 2 nap alatt, aki addig sohasem volt beteg. A háziorvosom nővérkéjét 2x vitte el a mentő, elvesztette az eszméletét a fulladástól. Mondta 2 napig fulladozott otthon, rettegve a haláltól, nem mert elaludni, vagyis nem is tudott.
Törölt felhasználó 2021. 11. 20. 20:27
Előzmény: #51612  szieszta
#51615
Létezik olyan, hogy "megosztják" a Nobel-díjat, ha egy bizonyos témában több tudós dolgozik. Itt is lehetett volna ezt tenni. Lejjebb leírtam már: az eü ellátást bőven kifizettem az elmúlt pár évben. Előre. :-) 
Nem Te vagy az első, aki ezt mondja. Egy oltottnak miért jelentene kielégülést, ha az oltatlan fizetne? 
Akkor megfordítom: az a szerencsétlen, aki trombózist vagy szívizomgyulladást kapott a vakcinától, fizesse ki a kezelését? Hiszen önként vette fel az oltást, így döntött, így járt.... Háááát.... érdekes eszmefuttatás, mindenesetre.
mrider 2021. 11. 20. 20:24
Előzmény: #51595  Heisenberg
#51614
Látom, szövegértelmezés nehezen megy, ferdítés viszont annál jobban.
Az erőszakos, kötelező oltás ellen tiltakoznak. Azt akarják, hogy mindenki saját maga dönthessen arról, hogy beoltatja magát vagy nem és ne az állam döntsön.
Gabesz76 2021. 11. 20. 20:21
Előzmény: #51612  szieszta
#51613
Ez mekkora gusztustalan 1 baromság ember....🤮🤮🤮
szieszta 2021. 11. 20. 20:16
Előzmény: #51606  Törölt felhasználó
#51612

A Nóbel díjnál azt gondolom, hogy több vakcina feltaláló is van, azoknak is járna ugyanaz az elismerés.
Én is azt gondolom, hogy mindenkinek a saját döntésére kellene bízni, hogy oltakozik-e, de egy valami feltételt szabnák. A gyógykezelése költségét neki kellene megfizetnie. Hasonlóan, mint a biztonsági öv használatánál, én nem büntetném, mindenki döntse el, akarja-e használni, vagy nem. De ha nem, akkor vállalja a következményeket.
Phylaxa 2021. 11. 20. 20:14
Előzmény: #51604  szieszta
#51611
Volt T-sejtes vizsgálaton? Csodákat olvasna, ha látná. Nulla ellenanyaggal pillanatok pusztítják el az ölősejtjei a behatolókat. Kicsit bonyolultabb az immunrendszer, hálistennek pár kutatóintézet még leírja a töménytelen 1 bites "Oltsd magad mert szörnyű lesz" propaganda tengerben.
    
Fogalmam sincs, hogy milyen az "oltás", ezért nem beszélek sem mellette sem pedig ellene. Arra a tudományra próbálok koncentrálni, ami ettől függetlenül kialakult az évszázadok alatt  és ami pillanatok alatt eltörpült és a partvonal mögé került.
Törölt felhasználó 2021. 11. 20. 20:09
Előzmény: #51609  Törölt felhasználó
#51610
állítólagos ellenzéki retekTV-t akartam írni! :-)
Törölt felhasználó 2021. 11. 20. 20:09
Előzmény: #51607  mrider
#51609
De még az állítólagos retekTV sem ejtett róla egy szót sem! (Az ATV-sek igen)
szieszta 2021. 11. 20. 20:05
Előzmény: #51599  Törölt felhasználó
#51608

Miért nem lehetett a világot 2-3 hónapra teljesen lezárni? Azért, mert az ember 2 hét után éhenhal. Valakinek dolgoznia kell, ellátnia másokat, gyógyítania, temetnie. Nálunk számonkérték azoktól (facebookon), akikről tudták hogy fertőzöttek voltak, miért kell üzletben sétálgatniuk. Erre jött a  válasz, hogy éhen nem halhatunk és amúgy sincs semmi bajom. Minden nap kell  a friss kifli, mert a másnapos már egyeseknek ehetetlen.
Az egyik hölgy panaszkodott, hogy nekik csak egy pici hűtőjük van, mert munkából hazafele veszi meg mindig a friss húst, zöldséget, alapanyagot, mindig csak annyit, ami aznap elfogy. Amúgy sincs pénze több hétre bevásárolni.
mrider 2021. 11. 20. 20:00
#51607
Osztrákoknál komoly tüntetés van, tízezrek az utcákon.
Itt is ez lesz, ha a Fidesz vagy a Márki féle megújult moslék kötelezővé teszi.
Törölt felhasználó 2021. 11. 20. 19:59
Előzmény: #51587  vigkrisz
#51606
Véleményem szerint akik különböző összeesküvés-elméletekben hisznek és ezért nem oltatnak, sokkal kevesebben vannak, mint azt az oltottak gondolják. 
Én is beszéltem már ilyen emberkékkel: végighallgatom őket, nem szólok közbe, nem vitatkozom és nem próbálom meggyőzni, hogy "bocsika, de ez egy orbitális baromság". Jogában áll ezt gondolni és egészen addig nincs ezzel bajom, amíg nem próbál erőszakosan meggyőzni, hogy higgyek én is abban, hogy felülről szórják ránk a rontást repülőkről.
Ennek a másik pólusa a vakcinázott emberke, aki megszállottan hisz abban, hogy ez csak a mi javunkat szolgálja, semmilyen más üdvözítő megoldás nincs, és ha nem oltatok, elpusztulok. Hetente mondogatja,  "nyomatékosan ajánlja", hogy saját magam és mások védelmében oltassam be magam... blablabla. Ők abban különböznek az első csoporttól, hogy egyre erőszakosabban akarják ráerőltetni az oltatlanokra a saját meggyőződésüket. 
Viszont létezik manapság egy harmadik típusú, már oltott állampolgár is, akikkel egyre gyakrabban találkozom: akik gondolkodás nélkül beoltatták magukat, mostanra viszont nagyon megbánták és félnek. Főleg, hogy azóta másodszor kapták el a betegséget. Elsőre, oltatlanul sem haltak bele, most sem fognak. De félnek,  hogy jövőre, vagy azután, vagy 5 év múlva milyen betegségeket fog eredményezi a vakcina. Ugyanis erre vonatkozóan sőtpláne nincs semmilyen adat. Miért is lenne, hiszen azt sem tudják még, hogy melyik vakcina hány hónapig/évig véd. 
Tehát továbbra is azt vallom: mindenki tegyen legjobb belátása szerint és hagyja, hogy én is ezt tegyem.
És egy kérdés: tudja valaki, hogy miért nem Karikó, a világ megmentő asszonysága kapta meg a Nobel-díjat? Ezen lehet hosszan töprengeni.
mrider 2021. 11. 20. 19:59
#51605
https://index.hu/belfold/2021/11/20/koronavirus-delta-plusz-varians-egeszsegugy-jarvany-korhaz-tunet-orvos/
Fura, hogy pont az oltási hét előtt jönnek a riogatások, harmadik hullám csúcspont környéki esetszámok a negyedik hullámban úgy, hogy az oltás működik.
Fura.
szieszta 2021. 11. 20. 19:52
Előzmény: #51601  Phylaxa
#51604

Én ezt csak arra írtam, mikor az jön elő, hogy a vakcina rossz. De aki átvészeli a betegséget, annak sem biztos, hogy hosszútávra védett.
A nővérem éppen tegnap küldte el, milyen jó ellenanyag szintje van. Azért ment letesztelni, mert a kolléganője is volt és 2 darab astra után fél évvel nincs ellenanyaga, de a másik, aki átesett a betegségen (pozitív teszttel de minimális tünetekkel) annak is nullát mutatott a mostani teszt.
daniel2121 2021. 11. 20. 19:45
Előzmény: #51600  Törölt felhasználó
#51603
Hagyd ne etesd
szieszta 2021. 11. 20. 19:43
Előzmény: #51599  Törölt felhasználó
#51602

Az tény, hogy az eddigi vakcinákat több év tesztelés után merték csak élesben bevetni. Most vészhelyzeti módban nem rendelkeznek nagy tapasztalattal. Az átlag úgy látszik jól tűri, de ahány ember, annyi féle.
Pontosan ezért, senki nem mer sem Á-t, sem B-t mondani, mert nagyon sokba kerülhet, ha téved.
A demokrácia meg arról szól, hogy mindenkinek joga van, így kötelezni senkit nem lehetne. Persze az adófizetés meg más kötelezettség, meg a ránk erőltetett törvények, amik nem mindig a mi jólétünket szolgálja, kivételek, amit elfogadunk....a többség dönt..... miatt.
A globalizáció egy kicsit megakadt és a nagyon gazdagoknak  nem volt már miből bővíteni vagyonukat, ezért ki kellett menteni őket. 2008-ban a bankok csinálták azt, amit most a FED, úgy adtak hiteleket, hogy nem volt fedezet. Ez zuhant össze, mikor rájöttek a bankok huncutkodásaira. De ezek a politikusokkal egy fészekből vannak, így fel kellett tőkésíteni a rendszert, ezért a hiányzó pénzt gyorsan elkezdték kipótolni. Ez annyira megtetszett, hogy nem álltak le, sőt....Lehet pénznyomtatással jólétet csinálni. Csak arra nem gondoltak, hogy a kapitalizmusnak kell  a megtisztulás és főleg a verseny. De ha zúdul az ingyen pénz a piacra, a veszteséges cégek is túlélnek, mindenki megfér egymás mellet. Ezzel leáll a konkurenciaharc és a verseny és szépen eljön a szocializmus, ahol az állam veszi át az irányítást a piactól.
Phylaxa 2021. 11. 20. 19:40
Előzmény: #51594  szieszta
#51601
Legyünk pontosak. Senki sem vizsgálja, hogy van-e ellenállóképesség és az milyen és meddig tart. Márpedig sokaknál van. Eddig egyszerűen, aki jelentkezett önkéntesen, annak saját felelősségére beadták az oltásokat. Ezentúl pedig rákényszerítik fokozatosan egyre több emberre mindenféle vizsgálat nélkül (T-sejtes,) saját felelősségére a két oltást (az eü-ben már a harmadikat), különben nem folytathatja a munkát és keressen más állást.
     
A jövő pedig az, hogy jól gondolja meg, hogy hova megy dolgozni, mert ott is jön majd az oltás, teljesen mindegy, hogy meg van-e a természetes immunitás. Tehát az amit te leírtál semmiféle összhangban sincs azzal, hogy kinek hány évig van meg a védelme. Így baromi könnyen lehet hülye rendeleteket hozni és az orvostudomány is lejáratja magát. 

Topik gazda

harlem
harlem
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek