Topiknyitó: feel 2020. 01. 19. 14:04

4IG Nyrt reszvenyesek.  

4IG topic reszvenyeseknek es hasznos forumozoknak.
Moderacio alatt lesz.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Barba-papa csütörtök, 16:46
#97480
Egy klasszikus amerikai tőzsdei cégnél (pl. Apple vagy Microsoft) a vezérigazgató prémiumát ahhoz kötik,
hogy mennyit emelkedik a részvény ára, mert a tulajdonosok (a részvényesek) gazdagodni akarnak.
A 4iG-nél ez a motiváció jelenleg hiányzik.
Nem a tőzsdéről szerzik a pénzt.
A 4iG az elmúlt évek növekedését (a Vodafone, a Digi, az Antenna Hungária,
albán és montenegrói távközlési cégek felvásárlását) nem a tőzsdei kisbefektetők pénzéből finanszírozta,
hanem hitelből, kötvényből, akvizíciókból.
Nekik a kontroll a fontos, nem a részvényérték.
A cég célja nem az, hogy a kisbefektetőnek osztalékot fizessen, hanem az, hogy felépítsen egy hatalmas,
távközlési,informatikai stb. monstrumot.
A kisbefektető kisebb befolyással rendelkezik egy ilyen tulajdonosi struktúrában.
Az alacsony közkézhányad problémás a normál piaci árazás szempontjából.
A részvény likviditása korlátozottabb, emiatt az árfolyam sérülékenyebb.
Ugyanakkor egy olyan cég, ahol a részvények 80-90%-a stabil, hosszú távú nagytulajdonosok kezében van,
sokkal ellenállóbb bizonyos tőkepiaci támadásokkal szemben, mint egy szétszórt tulajdonosi szerkezetű vállalat. Hiába esik az árfolyam akár jelentősen, a kontrollt birtokló tulajdonosok pozíciója ettől nem rendül meg.
Sehmet
Sehmet csütörtök, 16:44
Előzmény: #97450  Kata726
#97479

Mennyi? 10 ezer? Az még mindig megvan? 
Az OTP és a többi blue chip kiszámítható, és minél nagyobb a kockázatéhség, annál nagyobbat lehet szakítani, ami még egy kis adrenalinpumpa is. :) A hazai blue chipek nagyjából a tetőn vannak, és van olyan is, amelyik árfolyama már jóval meghaladta a legutóbbi célárat. De ebben a jászaiban azért lehetnek még szerintem rejtett tartalékok, csak tudni kell kivárni - jókora kockázatéhséggel! :) Az állampapírokból a Fixek hoznak még 6 % felett a PMÁP-ok, azok kamatperiódus inflációja plusz fél-egy százalékos kamatprémiumot hoznak, és az idén pedig nem nagyon várható jó 3 %-nál magasabb infláció. A befektetési alapokban azonban még van ráció. 
Getup
Getup csütörtök, 16:43
Előzmény: #97476  Csomi_1977
#97478
Azt hittem ma fordul egy kicsit.. de ennek szarral meszeltek.. 46k otp ez lofasz semmi
Getup
Getup csütörtök, 16:42
Előzmény: #97476  Csomi_1977
#97477
1600 tuti mar..
Csomi_1977 csütörtök, 16:41
Előzmény: #97475  Getup
#97476
Jogos . Ennek annyi . Holnap 1500 ha igy megy ?
Getup
Getup csütörtök, 16:35
Előzmény: #97474  Csomi_1977
#97475
Dehogy vedik mar 1710en 3k elado van..
Csomi_1977 csütörtök, 16:30
#97474
 Építik az 1714 et a vételi oldalon . 3000db van már ott 
Atti67 csütörtök, 16:29
#97473
Szerintem nemsokára velünk nem fognak foglalkozni,hanem jönnek a nagyobb ellenségek.Lölö,Tiborc ,Garancsi,a Matolcsy klán és további politikusok,lélegeztető gép beszerzés stb.
Csomi_1977 csütörtök, 16:28
Előzmény: #97469  HunSuccess
#97472
Az árfolyam lenyomása a cél . Lehet bedob 200 darabot 1650 nél meg visszaveszi több ezer darabbal 
Atletico csütörtök, 16:27
Előzmény: #97467  OSZLOPOS
#97471

Teljes a káosz. A választási kampányban finoman szólva nagyon gyalulták MP-t.
 Sok minden személyes kérdés nála. 3,3M ember a takaró!
   De lehet, hogy azt  csinálja, amit igaznak hisz. Nem tudom.
Getup
Getup csütörtök, 16:26
Előzmény: #97468  HunSuccess
#97470
Pont azt neztem feljott 30ra mar az eladoin tele is 20ig..
HunSuccess csütörtök, 16:26
#97469
1730-nal azonnal töltöttek be 1720-szal
HunSuccess csütörtök, 16:25
#97468
Ahogy emelkedne azonnal betöltik 200-300 darabbal alacsonyabb árral az eladói oldalt. Valaki tudatosan, apránként próbál szabadulni a papírtól?
OSZLOPOS csütörtök, 16:18
#97467
agyrém, miért venne az állam bármit is? bizonytalanság van, majd rendeződik. Sajnos még az is bizonytalan, hogy mikor. ez most szerencsejáték.
HunSuccess csütörtök, 16:17
Előzmény: #97461  Atletico
#97466
Nem a MOL, hanem egyéb érdekeltségek miatt… vajon ki szeretné a MOL-t??
HunSuccess csütörtök, 16:16
#97465
Majd a Facebook oldalon kitesznek valami cuki strandos, közösségépítős képet. Nem neki, hanem a cégnek kellene nyilatkoznia…
tomspice csütörtök, 16:14
Előzmény: #97460  IstiSan
#97464
Most kéne szólnia!!!!!!!!
Csomi_1977 csütörtök, 16:05
#97463
Egy elméleti kérdés . Vajon meddig kell esnie ,hogy Jászai eladja a részvényeket ? pl az államnak
Csomi_1977 csütörtök, 16:04
Előzmény: #97460  IstiSan
#97462
Na azt sose mondtak . Végig nézték ahogy 4500ról idáig esett 
Atletico csütörtök, 16:03
#97461

Most olvastam, hogy Hernádi is nagy bajba kerülhet a NER kiszolgálása miatt.
  Úgy néz ki,hogy nem viccel a gyerek

Topik gazda

feel
feel
5 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek