Egy klasszikus amerikai tőzsdei cégnél (pl. Apple vagy Microsoft) a vezérigazgató prémiumát ahhoz kötik,
hogy mennyit emelkedik a részvény ára, mert a tulajdonosok (a részvényesek) gazdagodni akarnak.
A 4iG-nél ez a motiváció jelenleg hiányzik.
Nem a tőzsdéről szerzik a pénzt.
A 4iG az elmúlt évek növekedését (a Vodafone, a Digi, az Antenna Hungária,
albán és montenegrói távközlési cégek felvásárlását) nem a tőzsdei kisbefektetők pénzéből finanszírozta,
hanem hitelből, kötvényből, akvizíciókból.
Nekik a kontroll a fontos, nem a részvényérték.
A cég célja nem az, hogy a kisbefektetőnek osztalékot fizessen, hanem az, hogy felépítsen egy hatalmas,
távközlési,informatikai stb. monstrumot.
A kisbefektető kisebb befolyással rendelkezik egy ilyen tulajdonosi struktúrában.
Az alacsony közkézhányad problémás a normál piaci árazás szempontjából.
A részvény likviditása korlátozottabb, emiatt az árfolyam sérülékenyebb.
Ugyanakkor egy olyan cég, ahol a részvények 80-90%-a stabil, hosszú távú nagytulajdonosok kezében van,
sokkal ellenállóbb bizonyos tőkepiaci támadásokkal szemben, mint egy szétszórt tulajdonosi szerkezetű vállalat. Hiába esik az árfolyam akár jelentősen, a kontrollt birtokló tulajdonosok pozíciója ettől nem rendül meg.
hogy mennyit emelkedik a részvény ára, mert a tulajdonosok (a részvényesek) gazdagodni akarnak.
A 4iG-nél ez a motiváció jelenleg hiányzik.
Nem a tőzsdéről szerzik a pénzt.
A 4iG az elmúlt évek növekedését (a Vodafone, a Digi, az Antenna Hungária,
albán és montenegrói távközlési cégek felvásárlását) nem a tőzsdei kisbefektetők pénzéből finanszírozta,
hanem hitelből, kötvényből, akvizíciókból.
Nekik a kontroll a fontos, nem a részvényérték.
A cég célja nem az, hogy a kisbefektetőnek osztalékot fizessen, hanem az, hogy felépítsen egy hatalmas,
távközlési,informatikai stb. monstrumot.
A kisbefektető kisebb befolyással rendelkezik egy ilyen tulajdonosi struktúrában.
Az alacsony közkézhányad problémás a normál piaci árazás szempontjából.
A részvény likviditása korlátozottabb, emiatt az árfolyam sérülékenyebb.
Ugyanakkor egy olyan cég, ahol a részvények 80-90%-a stabil, hosszú távú nagytulajdonosok kezében van,
sokkal ellenállóbb bizonyos tőkepiaci támadásokkal szemben, mint egy szétszórt tulajdonosi szerkezetű vállalat. Hiába esik az árfolyam akár jelentősen, a kontrollt birtokló tulajdonosok pozíciója ettől nem rendül meg.
4IG Nyrt reszvenyesek.
Moderacio alatt lesz.