Topiknyitó: Portfolio 2018. 06. 08. 14:57

Sokkoló számok érkeztek a magyar munkaerõhiányról  

Ugrás a cikkhez
Már 80 ezer dolgozó hiányzik a magyar munkaerõpiacról a friss adatok szerint. A Központi Statisztikai Hivatal (KSH) elsõ negyedéves számai alapján egyre súlyosabb a helyzet az iparban és az építõiparban, de már a szállítással is
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
kiegyezo 2018. 06. 09. 09:09
Előzmény: #59  mro
#60
Alapvetően egyetértek, pár apróság:
1. igen, a közigazgatás nem-decentralizációja ebben a helyzetben képmutatás. Voltak, talán vannakk is próbálkozások, de amikor egy hivatal ténylegesen költözne, akkor sírás van (én is sírnék, persze, teszem hozzá). Közben meg mondják: legyen mobil a munkaerő. Azt gondolom, sok hozadéka lenne, ha pár hivatal-szerű dolog elkerülne Bp-ről, az értelmiségi munkahelyek megjelenése a környezet életnívójára is hatással lenne, és egyfajta dominó-hatás is érvényesülhetne: pl. orvost, tanárt is könnyebb egy térségbe invitálni, ha nem ő az egyetlen írástudó a környéken.
2. a francia és az angol közigazgatás decentralizált.
3. ügyfélorientált, figyelmes, kezdeményező: ezt nem Orbán fogja megoldani, erről beszélgettünk a topik elején. A család hatása a legnagyobb ilyen szempontból, aztán az iskola, végül a szélesebb környezet. 
4. Kiegészítettem a mondatodat a vélt szándék szerint: Orbánnak meg Matolcsinak nem köldöknézegetéssel kellene gazdaságot növeszteni az EU pénzek ___ellopása___ után (és alatt) :-)
mro 2018. 06. 09. 08:34
Előzmény: #37  szandokan
#59
Igen, érdekes, hogy a banki és távközlési szféra vidéki szolgáltatóközpontokba tud csoportosítani olyan munkákat, ahol nem kell fizikailag az ügyféllel lenni, és ehhez komoly - és indokolt - állami támogatást is kap, míg maga az állam nem teszi ugyanezt, pedig a közigazgatás is alapvetően egy immateriális szolgáltatás. Szóval ez felér egy képmutatással az állam részéről. Egyébként volt alkalmam "közigazgatókkal' dolgozni, értelmes, szorgalmas, jól szervező, modern meglátású emberek voltak. Nyilván nem mindenki ilyen, és a minisztériumok nem a szakma alját jelentik (kivéve egy-két minisztert), de a piaci munkakörök sem mind igényelnek rengeteget, természetesen a munkamorálon kívül. Orbánnak meg Matolcsinak nem köldöknézegetéssel kellene gazdaságot növeszteni az EU pénzek után (és alatt), hanem feltárni alapvető lehetőségeket, pl. ügyfélorientálttá, figyelmessé tenni a dolgozókat, emelni a munkamorált és kezdeményezőkészséget, csökkenteni a panaszkodó attitűdöt, egyszóval nyugatosítani a fejeket.
_Bekre_Pal_
_Bekre_Pal_ 2018. 06. 08. 23:15
Előzmény: #57  Törölt felhasználó
#58
Remek elgondolás :)
Törölt felhasználó 2018. 06. 08. 23:11
Előzmény: #55  _Bekre_Pal_
#57

szandokan mindjárt javasolni fogja, hogy a megtakarításból vegyél fel egy félállású kisegítőt. :)
hellforceone 2018. 06. 08. 22:51
Előzmény: #51  szandokan
#56
Csupán azért írtam, mert az első kommentedből rögtön az jött le, de nem csak az, hanem az is, hogy még csak nagyon energiát sem kell abba ölni, hogy az ember megpróbálja elmagyarázni, hogy miért is nincs róla fogalmad. Gondolkozz el, hogy miért is kell éppen az elején pont egy vállalkozásba sokat invesztálni és tudsz belőle keveset kivenni. Mi az, hogy termelékenység, kockázat, kockázatkezelés és viselés... ezt csak egy pár mankónak. Na kezdj el rajta gondolkozni.... sok sikert! 
_Bekre_Pal_
_Bekre_Pal_ 2018. 06. 08. 22:35
Előzmény: #53  szandokan
#55

jött egy ajánlat fél órája egy szintén jól működő vállalkozástól, már nagyon vártam. az a másik hülye se vett fel még ajánlatküldöncöt, péntek este ő maga csinálta. én meg átnéztem, most. hagyján, de még a végén egy 5-6 éves megtérülés reményében megrendelem tőle kb. ötmillióért a munkát, ahelyett, hogy amg tuningszettbe tolnám a pénzt, mint egy jólmenő. ez amúgy is egy energetikai beruházás, pont le is szarhatnám.
 
csak hogy táguljon a világképed.
_Bekre_Pal_
_Bekre_Pal_ 2018. 06. 08. 22:17
Előzmény: #53  szandokan
#54
na, pihenj meg, már lekopik az a kis vékony réteg jómodor is rólad a végén aztán hogy fogsz már kinézni. szoktál így pénteken kis itallal is lazítani? fórumozáshoz nem javaslom túlzásba vinni, rontja a stílust.
szandokan 2018. 06. 08. 22:14
Előzmény: #50  _Bekre_Pal_
#53
Én csak tőle idéztem..
 Te hantáztál itt összevissza prosperáló cégről, aki nem bír kifizetni egy embert  :)
_Bekre_Pal_
_Bekre_Pal_ 2018. 06. 08. 22:13
Előzmény: #47  hellforceone
#52
nagyon nincs. ez nem is baj, nem kell mindenkinek fingjának lenni. a nemzeti sportunk, a mindenhezértés, a tudálékoskodás már viszont az.
szandokan 2018. 06. 08. 22:11
Előzmény: #47  hellforceone
#51
És ha ezt még ötször írod le, akkor mi lesz ? :)
Leírhatod azt is, hogy a Nap fekete.. és akkor az lesz ?
A te érvrendszered abból állt eddig, hogy nekem mihez nincs fingom se.
Ezen kívül semmit nem mondtál..
Ugyan fogalmad sincs, hogy ki vagyok, mit csinálok, de nyugodtan írjál akármit.
_Bekre_Pal_
_Bekre_Pal_ 2018. 06. 08. 22:09
Előzmény: #48  szandokan
#50
miért akarod elhitetni velem, hogy csak egy kötekedő @@@ vagy? a kérdésre meg nem válaszolsz. hogy akarod, hogy így komolyan vegyenek? na keress magadnak más célpontot, én nem vagyok különösebben alkalmas az ilyesmire
_Bekre_Pal_
_Bekre_Pal_ 2018. 06. 08. 22:06
Előzmény: #45  copa
#49
mindhárom igaz, plusz a negyedik, hogy hosszabb távra gondolkodom mint egy alkalmazott
szandokan 2018. 06. 08. 22:04
Előzmény: #43  _Bekre_Pal_
#48
Hogyne te szegény, hajnaltól éjfélig dolgozol és közben írsz napi nem 15 hanem   40 kommentet, előtte elolvasod a cikket, a hozzászólásokat, ez mindössze másfél perc igényel naponta...vagy még annyit sem..
ja ja  :)
Meg a prosperáló cég, amelyik nem bír fizetni egy embert, aki tehermentesítene téged legalább a fórumozgatás alól...:)
Van még egyéb, te Háry János ? :)
hellforceone 2018. 06. 08. 22:01
Előzmény: #46  szandokan
#47
Én meg mondom mégegyszer, fingod nincs egy vállalkozásról.... bocsi
szandokan 2018. 06. 08. 21:59
Előzmény: #40  hellforceone
#46
Én letojom, hogy mennyit fizet.  Annyit fizet, amennyit akar és amennyit a másik fél elfogad.
Csak könyörgöm, akkor ne nevezze magát prosperáló cégnek, ha két ember munkájának a kifizetése gondot okoz neki.. (Ami munkát eddig ő végzett, de ha nem ő végzi, akkor tönkremegy a kifizetésbe...
Mondom még egyszer..: ha téged tehermentesítenek, akkor utána TE ne várjál el ugyanakkora jövedelmet !
Ez az alapvető baja..
copa 2018. 06. 08. 21:58
Előzmény: #44  _Bekre_Pal_
#45
Tippjeim:
1. Annyira szereted a vállalkozásod, hogy ha anyagilag nem éri meg akkor is ragaszkodsz hozzá.
2. Most nem jövedelmez jól, de bízol abba, hogy egyre jobb lesz.
3. Egyéb.
_Bekre_Pal_
_Bekre_Pal_ 2018. 06. 08. 21:44
Előzmény: #42  copa
#44
jelenleg igen. lásd 43
_Bekre_Pal_
_Bekre_Pal_ 2018. 06. 08. 21:44
Előzmény: #41  szandokan
#43

nézd, mindenféle eszközön mindenhonnan elérem a netet és egyes napokon vannak kisebb várakozási párpercek a munkám közben, ezért látsz tőlem gyakran napi tizenötnél is több írást. saccold meg, az mennyi időmet emészti fel. emellett az is van, hogy sokszor reggel 7-től gyakran éjfélig csinálom a céges dolgokat, úgy, hogy az ebédemet a gép előtt tolom be, vagy a klozeton levelezek. sokszor vezetés közben hangfelismeréssel diktálom be a kommentemet. van, aki olyankor kacagóbalázst hallgat, az nyilván hasznosabb.
 
egy ötéves cég, ha nem úgy csinálják, mint egy balatoni büfé fejőstehenet, akkor igencsak állandó beruházást igényel, elképesztő mennyiségű tőkét lehet beletolni. akármennyire is szépen alakul és akármennyire is jól működik, ilyenkor a felelős vállalkozó még nem vesz ki többet, mint amit feltétlenül muszáj.
 
tényleg érdekel, hogy láttál-e már vállalkozást (azért kérdeztem), mert vannak kétségeim.
copa 2018. 06. 08. 21:39
Előzmény: #39  _Bekre_Pal_
#42
Azt mondod, hogy ha elmennél alkalmazottnak egy ugyanilyen üzletbe, akkor jobban keresnél mint vállalkozóként?
szandokan 2018. 06. 08. 21:35
Előzmény: #39  _Bekre_Pal_
#41
Leírom még egyszer, szép lassan.. hogy megértsed, mi a bajod...
Ha HELYETTED  végezné el valaki azt a munkát, akkor nyilván annak a munkának az ELLENÉRTÉKE onnantól nem a tied lenne ! Vagyis csökkenne a Te addigi jövedelmed. ez teljesen korrekt .
Tehát a te céged nem igazán prosperál, ha amennyiben a munkát megfizetnéd, nem maradna pénzed..
Mert ezt írod :) olvasd el magadat..:)
Amúgy meg azt mindenki látja, aki olvassa a fórumot, hogy hogy időd jelentős részét itt fórumozgatod el, tehát kissé nevetséges ez a "2 ember helyett dolgozok.." duma..
Nagy hantás vagy te..:)

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek