Topiknyitó: Portfolio 2018. 06. 08. 14:57

Sokkoló számok érkeztek a magyar munkaerõhiányról  

Ugrás a cikkhez
Már 80 ezer dolgozó hiányzik a magyar munkaerõpiacról a friss adatok szerint. A Központi Statisztikai Hivatal (KSH) elsõ negyedéves számai alapján egyre súlyosabb a helyzet az iparban és az építõiparban, de már a szállítással is
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
_Bekre_Pal_
_Bekre_Pal_ 2018. 06. 11. 07:16
Előzmény: #79  Törölt felhasználó
#80
Spiró György a következőképpen írta le az adónemet a Feleségverseny című könyvében:
 
"...a terv szerint jövő január elsejétől kamatyadót fog fizetni minden 16 és 65 év közötti magyar állampolgár, tekintet nélkül arra, van-e valahonnét jövedelme vagy nincs. Tizenhat éves kortól húszéves korig heti 20 kamaty, huszonévesek heti 16 kamaty, harmincasok heti 8 kamaty,negyvenesek heti 6 kamaty,
ötvenesek heti 3 kamaty,
hatvanasok heti 1 kamaty,
hatvanöt év fölött nulla kamaty. 
A törvénytervezet leszögezte: minthogy a prostituáltaknál egy kamaty jelenlegi átlagára 6793,53 forint, ez az Egy Kamaty ára is egyúttal, amit alanyi jogon kell fizetni, vagyis függetlenül attól, vajon az illetőnek van-e állása illetve jövedelme, vagy nincs. Az adó behajtására Behajtó Hivatalt hoznak létre.
– Ugyan – mondta Pindur, a filozófus. – Az Éber Fajtársak leginkább azon vannak felháborodva, hogy alanyi jogon kell adózni, és nem a bevétel után. Igazuk van. Ilyen adó nincs. Ezt a nép nem fogja lenyelni! Ez nem vagyonadó, ez nem fogyasztási adó, ez nem személyi jövedelemadó… Ez testi adó! 
– Lenyelik – legyintett Hajdina doktor, aki, délelőtt lévén, még magánál volt. – A nép mindent lenyel, a népet csak szándékosan lehet provokálni. Ez nem olyan… Ha mondjuk elrendelnék, hogy a cigányok kétszer annyi családi segélyt kapjanak, mint a magyarok, abból lenne forradalom… De hogy egy ilyen kamatyadóból?! Ahhoz még kell valami…
– Ilyen hülyéket – morogta Lukján Pindur–, ekkora baromságot kitalálni, hogy kamatyadó!!! Ilyen hülye névvel!
– Nem olyan hülyék – vélekedett Hajdina Hámor. – Ezzel a megnevezéssel domesztikálják! Maguk teszik nevetségessé! Kicsinyítik! Nevezték volna numeraadónak? Kamatyadó! Nem is hangzik rosszul. Baszásadó ellen ki lehet menni az utcára, de kamatyadó ellen?
Eltűnődött, maga elé nézett, mint ahogy a jövőbe szokott.
Törölt felhasználó 2018. 06. 10. 22:23
Előzmény: törölt hozzászólás
#79
az lesz a kamatyadó
settevoltesette 2018. 06. 10. 22:08
Törölt hozzászólás
#78
_Bekre_Pal_
_Bekre_Pal_ 2018. 06. 10. 20:45
Előzmény: #75  kukker
#77
Fingtalanabb nem is lehetnél.
pitcairn2 2018. 06. 10. 19:06
Előzmény: #72  kadarviktor
#76
ő mindössze az EU-t építi a maga szerény eszközeivel:)
kukker 2018. 06. 10. 18:58
Előzmény: #71  _Bekre_Pal_
#75

Nem tudom, hozzád ki megy el dolgozni, vélhetőleg az elnyomott, önmagáért és az érdekeiért kiállni képtelen, az önbecsületétől és önbizalmától megfosztott embert bírom elképzelni.
Te nem a vezető, te az uralkodó attitűd vagy, vélhetőleg. Már, ha érted a különbséget.
Melletted nincs munkakedv, nincs lelkesedés, nincs innováció, az a fajta, amit az ember akkor érez, amikor bemegy egy - jó vezető - által irányított céghez. 
Szerencsére van ennek ellenpéldája, ahol én - és más sok hasonló, a cégéért tenni akaró emberke - nem, hogy megtaláltam és megtalálom a helyem, hanem válogathatok kényem-kedvem szerint.
A probléma, hogy ebben az önteltségedben, arroganciádban nem vagy képes felfogni, milyen hülyeséget csinálsz/csináltatok és hogy a további jövőben mi vár rád.
Nyugodj meg, ezt a stílust egy produktivitásra képes és hajlandó illetve erre vágyó ember nem akarja elfogadni, nem sokáig bírja tolerálni.
Tökéletesen levezethető jövőképe van az ilyen emberek által vezetett, működtetett cégek jövőjével kapcsolatban munkavállalók terén.
settevoltesette 2018. 06. 10. 18:26
Törölt hozzászólás
#74
_Bekre_Pal_
_Bekre_Pal_ 2018. 06. 10. 18:20
Előzmény: #72  kadarviktor
#73
Sajnos sanszos, hogy az ország szellemileg elpusztult.
kadarviktor 2018. 06. 10. 18:16
Előzmény: #71  _Bekre_Pal_
#72
úgy látom kádárista viktornak csak sikerült proletárdiktatúrát csinálnia.... az itt maradó - igazi piacon versenyképtelen - tolvaj oligarchákból és hozzájuk hű melósaikból..... 
_Bekre_Pal_
_Bekre_Pal_ 2018. 06. 10. 18:06
Előzmény: #66  kukker
#71
Elképesztő paraszt stílusban nyomod. Nem tudom, téged melyik balek alkalmazna, de ha rajtam múlik akkor éhen is halhatsz.
Törölt felhasználó 2018. 06. 10. 16:43
Előzmény: #69  kukker
#70
Szó szerint veszem amit írtál, és azt kell mondanom, mindenben igazad van. Üdv.
kukker 2018. 06. 10. 16:36
Előzmény: #68  Törölt felhasználó
#69

Örülök, hogy "az örök kisember"-nél te több vagy.
Veled nem akarok cserélni, mert biztosan nagyon szerethet ilyen mentalitással a környezeted és sok őszinte és gerinces barátod lehet, hozzád hasonló emberi és lelki gazdagsággal...
Törölt felhasználó 2018. 06. 10. 16:28
Előzmény: #67  hellforceone
#68

Nem érdemel ennyi reakciót se, amit rászántál.
Ez az örök kisember lázadása, aki azt hiszi, hogy most az ő ideje kovetkezik. (Az talán érdekes, hogy miért pont most tör föl ez belőle).
Örüljön a szépen gyarapodó bankszámlájának, de velem ne akarjon cserélni. :)
hellforceone 2018. 06. 10. 16:07
Előzmény: #66  kukker
#67
Érdekes ahogy megfogalmazod a mondandód... vigyázz, nehogy a helyzet megváltozzon újra és a munkaadók diktáljanak. Csak egy válság kell hozzá és nagyon gyorsan tud fordulni a kocka. A vállalkozó is bukhat persze, de ha ő bukik, akkor - mivel alkalmazott vagy, ahogy a szavaidból kiveszem - buksz te is. Egy válság már időszerű lenne újra, túl sok idő telt el az utolsó óta és az emberek - ahogy rajtad is érzékelhető - túl magabiztosakká váltak. Amúgy abban egyetértek, hogy a vállalkozónak meg kellene (kellett volna) becsülni a jó munkaerőt, de ez oda-vissza érvényes. Ha egy vállalkozó megbecsüli (még ha ez ritkán előforduló dolognak is tűnik) a dolgozóját, akkor a dolgozónak is több lojalitást kellene mutatnia nagyon sok esetben. Mondom ezt úgy, hogy magam is alkalmazott vagyok, de voltam már vezető beosztásban és úgy vezettem a céget, mintha az tényleg az enyém lett volna. Magas elvárásokkal mindenkivel szemben, de magamat is odatettem maximálisan. Csak olyat vártam el, amit magam is teljesítettem.
kukker 2018. 06. 10. 15:46
Előzmény: #5  _Bekre_Pal_
#66

"könnyen belátható, hogy egy gazdasági vállalkozás meghozza azt a pénzügyi döntést, amely az eredményes működésének a fenntartásához szükséges. vagyis ha megérné neki többért megtalálni a munkaerőt, akkor azt tenné. ez piaci alku kérdése. vajon miért nem teszi meg mégse?"
Hülyeségeket, logikátlan baromságokról hadoválsz, semmi közöd a témához:
Anno 2008 előtt volt az, hogy a cégeknek baromi jól ment, mindenki hitelből nyomatta kétpofára a fogyasztást minden szegmensben.
Nos, akkor volt a rizsa - hangsúlyozom, baromi nagy volt a fogyasztás, hasítottak a vállalkozások, aki mást mond, hazudik - hogy paraszt melós, van helyetted más, 120-130 ezer volt az álomfizu, és volt a "kuss legyen, ha nem tetszik, húzzál el, van másik"
Na most a társadalmi rendszer átrendeződött, akik akkor voltak akkor kiöregedtek, elhúztak, az újabb generáció segghülye vagy kihúzott szintén, itt maradt a selejt meg a kitartóbbak, akik jobb képességűek, na most a csökkent fogyasztásra, a rosszabb munkaerőre valamiért most megvan az alap nettó 130ezer. A legutolsó leghülyébbnek is.
Milyen érdekes, hogy stagnáló vagy alig növekvő bevételre százalékos arányban most sokkalta több pénzt adnak a munkaerőért, mint amit anno, amikor nagyobb bevétel és haszon volt és jobb képességű munkaerő volt, jobb minőség és mennyiség előállításával minden szegmensben.
Nos jöhetsz itt a rizsával: a luxusra kellett a mohó és hosszútávon létezni, tervezni nem képtelen KKV-nek és most ez van, ami.
Nyilván te is a része voltál, része vagy a folyamatnak, csak közlöm veled:
Mi irányítunk már, mi válogatunk, úgy ugráltatunk titeket - és jelzem, a helyzet csak sz@rabb lesz nektek mert a pofa még mindig nagy - és ez így lesz naggggyyon hosszú ideig, mert évtizedek problémája lesz a munkaerő - a normális - ez már előre látható.
Tudod pubi mondok én mint egyszerű hülye kétkezi, szakmunkás egy tanácsot: a jó munkaerő is egy hosszútávú befektetés. Meg kell becsülni, meg kell fizetni, úgy kell - kellett volna - vele bánni, ahogyan egy jó szerszámra is vigyázz az ember.
De a saját zsebed tömködőse a másik kifacsarása árán volt a prioritás.
Elqrtátok, ahogy már írtam, ezt is.
Természetes szelekció.
A senkiházi vállalkozó elbukik.
Senki nem fog értetek sírni.
Röhögni fogok, röhögök a munkám után szépen, módszeresen és kiszámíthatóan gyarapodó bankszámlámmal.
ts3 2018. 06. 10. 14:15
Előzmény: #64  gyula1971
#65
Majd fel megy az eper ára, és lesz dolgos kéz, aki leszedja azt.
gyula1971
gyula1971 2018. 06. 10. 13:47
#64
Nincs a földeken ember kézi munkaerőre, kapálás,gyümölcs szedés,de kukoricát címerezni sem akarnak. Az epret is szedd magad akcióban tudták eladni a termelők,igaz így vitték 500 ft-ért/kg.
_Bekre_Pal_
_Bekre_Pal_ 2018. 06. 10. 10:32
Előzmény: #62  szandokan
#63
Köszönöm hogy megosztottad velem ezt a téves irodalmi párhuzamot. Némileg megmagyarázza a hozzáállásodat a történethez. Két eset lehetséges ugye. Az egyik hogy ennyire felszínesen tájékozódtál egyik másik vagy mindkét esetben, ugyanis totál eltér a kettő. A másik, hogy azt gondolod, egy elképzelt szerepet vetítek ide. Bármelyik is legyen a megfejtés, neked van megoldandó problémád. Jó munkát hozzá.
szandokan 2018. 06. 10. 08:52
Előzmény: #58  _Bekre_Pal_
#62
Olvastad  az Oblomovot ?
Rá hajazol.. :))))
"Mi lenne, ha lenne egy cégem, egy családi cégem, mondjuk a feleségemmel.
És akkor azt jól felvirágoztatnám - persze soksok munkával természetesen - és akkor lennének alkalmazottaim és szárnyalnánk..És én igazgatnám őket..
De jó lenne !.. Kicsit meg kéne tanulnom számolni, de megy az majd nekem.. szerintem... remélem..
És akkor majd tudnám mesélni másoknak, hogy van egy cégem.
Majd holnap elkezdem ezt a cégdolgot....
Ugyan kicsit aggaszt ez a napi 36 óra munka majd, meg ami ezzel jár-  hogy hogyan tudok portfoliozni akkor minden percben - , de hát éjt teszek majd nappallá és fordítva..
De addig is mindenkinek azt mondok, amit akarok: hogy "már csinálom", vagy "már majdnem csinálom", "5 éve csinálom", "tegnap kezdtem" na mindegy, majd csak hazudok mindenkinek valamit..
De már ma is jó a gondolat, hogy van egy cégem, ezért elmesélem másoknak ezt az álmomat..
Persze kell majd hozzá sok munka, tudják meg azok is,és tényleg az lesz...és napi 27 és fél órát fogok robotolni+portfolio.hu (mer az kell, anélkül egy tapodtad se, mindennap 10 óra portfolio.hu, de hát ehhez hozzászoktam itt az irodában, ahol tespedek most is...hogy az kell, az mindenképp kell.)
De addig még kicsit fórumozgatok a portfolión éjjel-nappal.... de majd holnap elkezdem... Majd holnap... és tényleg elkezdem majd.. vagy majd utána.
Persze addig kéne keríteni valami feleséget is, ha már családi cég lesz az álmomban, hogy majd vele... Mert vele majd menni fog..
És akkor majd kilépek a portfolioról és majd akkor menni fog minden."
És így is lesz.. :)
Mint tudjuk, ez lesz. :)
szandokan 2018. 06. 10. 08:31
Előzmény: #59  mro
#61
Egyébként nem kell ezt teljes intézmények kitelepítésével kezdeni, itt hibázta el Orbán, amikor meghirdette anno valamelyik minisztériuma asszem Kecskemétre - de lehet, hogy máshova - telepítését. Lett is ellenállás, nem is történt semmi..
De a minisztériumok se totálisan egybefüggő monstrumok, van ott sok olyan terület, hogy évekig se találkozik a másik főosztállyal, csak az ebédlőben maximum. (Ebédelni meg akárhol lehet..)
Akkor minek együtt lenniük ?
És igen, sok olyan terület van, ahol még csak ügyfélszolgálat sincs - persze miért pont Pesten kéne lennie az ügyfélszolgálatnak - ha van egyáltalán - tehát az égvilágon semmi nem indokolja, hogy együtt legyenek, pláne, hogy a területek közti érintkezés se személyes, hanem elektronikus vagy telefonos, még ha egy emeleten vannak is..
Szóval lenne helye és racionalitása a decentralizációnak és tényleg jól irányzott lépésekkel el lehetne kezdeni.
Mondjuk Sümegre pl. a titkosszolgálatok egy részét :) . vagy másokat
(Azért Sümegre, mert ott van hely . hát gondolom csak van ? :) )
Vagy Zalaszántóra vagy akárhová.
És nem kell menniük az embereknek, lesznek újak helyettük, a régiek elmehetnek nyugdíjba, vagy kecskét legeltetni vagy amit óhajtanak.
Nehogy már !
Amikor egy piaci cég kitelepít funkciókat, azt nem lehet leutánozni ?? Hogy azt hogyan oldja meg a HR-részleg ??
Kap rá egy vagy két évet - mittudomén mennyit - hogy toborozzon, készítsen elő személyi ösztönzést, alkudjon az önkormányzatokkal a helyek meg emberek tekintetében, meg a tököm tudja mit kell, hát ez az ő dolguk !!!
Hát miért ne lehetne ?
Miért ne lehetne  mondjuk egy megyében vagy a környékén pályázatot kiírni, hogy majd kell 18 vagy 32  vagy 60 ember majd ,ilyen meg ilyen meg olyan kvalitással, két év múlva ilyen és ilyen területre, fél év- két év betanulás - mittudomén mennyi kell - pl. abból havonta egy hét Pesten, a többi helyben - hát a pozíciók nagy része mégse Nobel-díj-várományosoknak lesz - és a szokásos vagy kicsit más alkalmazási feltételeket közölve.
Ezt tényleg annyira komplikált ?
Pl.
Nekem miért kell bemennem a IX. kerületbe egy erkölcsiért ?
Ja nem is kell, elküldik, ha gondolom, csak az egy kis idő, két hét.
Hát el tudják küldeni azt Zalaegerszegről is, ugyanazt az adatbázist használják ott is.
Hát nem mindegy honnan küldik ?
Ja, onnan még gyorsabb is a posta, mint innen a szomszédból.
(Ez nem vicc, Pesten két hét egyik kerületből a másikba.. Ennyi idő alatt majdnem a Földet meg lehet kerülni tutajon.)
Nekem, itt lakó budapestinek se előnyös, bármilyen közel vannak, akkor akárki ügyfél szempontjából nézve miért ne húzhatnának el akárhová? ?
Kinek előny itt helyben ?? Senkinek...
Olyan nehéz lenne ezeket a folyamatokat feldolgozni és értékelni, hogy miket kell egybetartani és mit lehetne decentralizálni ?
De játsszuk le:
(Sajnos tudom a választ).. :
"Köszönjük javaslatát, a téma fontossága nálunk is aktuális, nagyon örülünk, hogy építő javaslataival próbálja segíteni munkánkat Javaslatait mindenképp meg fogjuk vizsgálni és majd hamarosan értesítjük  Köszönjük építő jellegű észrevételeit. Stb. stb. stb "
Majd másfél év után jön a válasz, hogy "Mindent alaposan körüljárva arra jutottunk, hogy bár javaslatai számos pozitív elemet tartalmaztak, jelen állás szerint egyelőre nem aktuálisak"
Ja, persze ez nem az én javaslatomról szólna majd, hanem bármilyen aktuálisan felkért tanácsadó javaslatára !!!! :) :)
Ugyanaz a szöveg lenne... "jelenleg nem aktuális"
De miért is nem ?
Mer csak, bazmeg..

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek