Topikgazda: Jocek 2018. 03. 28. 15:22

Appeninn real  

545
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
resone
resone 2020. 09. 17. 13:44
Előzmény: #5719  Zsimo
#5720
srv 😅
Zsimo
Zsimo 2020. 09. 17. 13:42
#5719
CECE pakkokat ki veszi meg? Magán is lehet vagy csak intézményi? Csak nem piacin szórják.
foldi.karoly13 2020. 09. 17. 13:27
#5718
Úgy gondolom ha kibírja a közgyűlésig ott eldől a sorsa. Vagy elrepül az árfolyam, vagy nagyot szakad. Ez nyílván az ott elhangzottak függvénye.. :) Ti hogy látjátok?
farkasfu
farkasfu 2020. 09. 17. 12:43
Előzmény: #5716  Törölt felhasználó
#5717
Ezek az alakzatok kevésbé jönnek be (20-35%), de hát figyelni kell azért...! Van ahol max.12 hétben határozzák meg a zászlót, van ahol túlfuthat. Van aki szerint ez nem is zászló, lényegtelen! Ha csak bámulunk ki a fejünkből az sokkal rosszabb, mint ha számolnánk, kalkulálnánk, persze óvatosan! 
Nem a csati alját figyeltem én, hanem a ta-s célárat 303, és tettem rá két pontot! Az ilyen pontokon mindig veszek, legfeljebb dobom kis nyerővel, ha befullad! Meglátjuk, hogy egynapos, vagy tovább emelkedő, 336-343 közé várom egyelőre..., ha nem érjük el, akkor belesz@rtak a ventilátorba! ☢🙄
Törölt felhasználó 2020. 09. 17. 12:20
Előzmény: #5715  farkasfu
#5716

OKs.
Ettől én még reménykedem ennek a május vége óta tartó csökkenő csatornának a korrekciós jellegében, talán a 62% fibóig, 272 ott van úgyis a rés, hátha lesz egy magasabb alj, aztán onnan hajrá. alatta már csak a duplaalj jöhet.
Addig is figyeljük ezt a csökkenő csatit, és elkereskedgetünk benne, hátha nem törik le  pl. 
Tegnap kiálltam a több napja bent tartott 305 vételemből lejjebbre, mivel láttam hogy elég üres a könyv, hátha valaki önt lejjebbre is :))) erre te kaptál. :))) a csökkenő csatialj befigyelt.
farkasfu
farkasfu 2020. 09. 17. 12:02
Előzmény: #5711  Törölt felhasználó
#5715
A charton jól látszik, Augusztus elején próbált még kitörni és nyekk! A rúd és lobogó időben max. azonos, ha hosszabb a lobogó, akkor erejét veszti! 
ppd 2020. 09. 17. 11:56
Előzmény: #5712  Zsimo
#5714
Egyébként ennek egy oka biztosan van. Volt ez a gigaszi "NER részvény mánia" 2017-ben, majd a kijózanodás és volatilis év 2018-ban, amikor minden kisbefektetőt behülyítve a bennfentesek kitömtek mindenkit. És mivel az átlag befektető még ha hallott is róla soha nem használ stop loss-t, sőt inkább hígítja a szar pozícióit, ezért nagyon sokan hosszú távon beragadtak. Új intézményi vevő vagy nagyobb stratégiai vevo meg csak 260-280 körül jött.
Nem nehéz elképzelni, mi lesz akkor ha egyszer páran megvesznek 3-4 millió darabot, kicsit leszűkül a közkézhányad és egy 360-375-ös kitörés után pedig megjönnének a spekuláns vételek is. Akkor felmegy majd 450-500 közé.
ppd 2020. 09. 17. 11:48
Előzmény: #5712  Zsimo
#5713
És a MOL miért az? Vannak sejtéseim, de nem lenne szalonképes leírni. 
Appeninnben szerintem hamarosan pozitív irányba változnak a dolgok. Ezt a MOL-ról sajnos nem tudom elmondani.  Na peldaul a MOL-lal idén nettóban sokkal szarabbul állok, mint az Appeninnel.  
Zsimo
Zsimo 2020. 09. 17. 11:36
Előzmény: #5709  ppd
#5712
Appeninn miért ilyen alulteljesítő évek óta holott ezt semmi se indokolja? 
Törölt felhasználó 2020. 09. 17. 11:35
Előzmény: #5708  farkasfu
#5711

Egyébként mikor futott ki időbelileg?
Mert paraszt logikámmal: A március végén indult emelkedő trend 3 hónapra rá, június végén tört. Adnék 3 hónap korrekció időszakot, ami szeptember végén futna ki.
Nos, az elmélet mit mond?
Törölt felhasználó 2020. 09. 17. 11:25
Előzmény: #5708  farkasfu
#5710

Az én tudásom biztosan hiányos :) Az gondoltam a 38,2% korrekciós szintig él a zászló. Időbelileg adtam volna neki esélyt (tekintettel arra, hogy: illikvid, nyár, szeptemberi jelentés és rkgy stb.), , de gyakorlatilag visszaesett a 300 körüli első ellenállási zónába is. No mindegy.
3 éve esik az app árfolyam, miért is várnánk a közeljövőben mást. Majd egyszer jön egy túlértékelt árfolyamú időszak, én akkor dobom. Esetleg csodák csodájára a cégvezető fő tulajok nem lopják el a kisrészvényesek elől a termelődő pénztőkét, és még kisbüfiknek is juttatnak kamatot.
ppd 2020. 09. 17. 11:24
Előzmény: #5705  resone
#5709
Túl so részletbe nem mennék most bele (így is baromi hosszú lesz leírni a lényeget), de az MNB tavaly hatalmas hibát követett el, hogy különböző okok miatt (ill. ki tudja mi miatt pontosan..n) nem emelt kamatot. Fel kellett volna menniük 2-2,5 %-ra a brutálisan pörgő gazdaság miatt. Úgy idén lehetett volna vágni a krízis kirobbanásakor 1 %-ba. 
Most kettős csapda helyzetben vannak, mert az inflációs nyomás a Covid ellenére is bőven megjelent már, sőt tovább fog pörögni felfele, miközben a világ legnagyobb negatív reálkamata nálunk alakult ki.  Kamatot nem tudnak/nem akarnak emelni (az ország vállalati hitelezésének jelentős része Buborhoz kötött, nem merik az adósság szolgálat terheit megnövelni), de a gyengülő forint viszont szintén elkezdte őket idegesíteni. Ennek ellenére nyomják a QE-t is, amivel szintén nem tudnak leállni, mert közben a költségvetési hiány és az adósság is felrobbant, hatalmas tételekben kell az ÁKK-nak kibocsátani a kötvényeket, amiket érthető okokból épeszű befektető nem vesz meg ilyen szinteken, ezért valakinek ezt is meg kell venni.
Ráadásul túl lapos a hozamgörbe (a bond és az IRS is), semmilyen kockázati prémium nincs beárazva és nevetségesen alacsonyan a forward starting kamatok is (pl. 5 év múlva induló 5 éves, azaz a 5y5y HUF csak  2,13 %).
Szóval összességében vagy a kamatok, vagy az EURHUF árfolyam nincs jó helyen. Az is lehet hogy egyik sincs jó helyen. Mindeközben egyre romlik a makro összkép. Nem lennék meglepve ha hamarosan megjelennének a csúnya, gonosz spekulans hedge fundok és letesztelnék az MNB reakcióját. 
A "mi lett volna ha" típusú kérdéseknek és válaszoknak nincs értelme. Azt el tudom mondani hogy én mit csináltam idén, mit jól és mit rosszul, de az már szintén a múlt. A kérdés a jövő, illetve az, hogy a változó helyzetre ki hogy készül fel.
Az infláció és vagy deviza leértékelődése ellen ti kb. úgy tudtok védekezni, a forint kitettséget EURHUF vagy USDHUF longgal fedezitek mindaddig, amíg nem lesz kényszerhelyzetben az MNB és nem kezd el szigorítani, mert akkor nyilván majd visszaerősödik a forint is (valahonnan valamennyit). Az infláció követő PMÁP vétel még egy jó megoldás, a MÁP+ szerintem nem annyira jó. Esetleg a fizikai arany. Az ingatlan vásárlás is jó megoldás, de egyedi, p.l lakás célú ingatlanoknál más a matek és az emberek többsége szarul számol egy csomó mindent. 
Tőzsdei hatás?  Szerintem nem véletlenül ilyen alul teljesítő hónapok óta a BUX. Egyszerűen mintha a világon senkit sem érdekelne a magyar tőzsde. Vagy már nem vagyunk olyan jó macro story a külföldnek. Meg ugye mi van ha mégis csak szigorítani kell a monetáris kondíciókon majd? Az általában véve negatív a tőzsdékre nézve. És akkor még ott van az FX átértékelés és még sok más faktor is.
farkasfu
farkasfu 2020. 09. 17. 10:57
Előzmény: #5701  Törölt felhasználó
#5708
A zászló már régen kifutott az időből ... kár, hogy csak most vetted észre :))
Törölt felhasználó 2020. 09. 17. 10:57
Előzmény: #5702  farkasfu
#5707
Ha nem lő ki 350 fölé, a következő két hétben várható és számunkra is realizálódó funda hírek folytán, akkor csak korrekció lesz. Akkor keserves hetek-hónapok jönnek még (kábé jövő március közepéig. a körül lokális aljat szokott fogni)
ppd 2020. 09. 17. 10:55
Előzmény: #5704  ppd
#5706
Bull flagnek már kicsit hosszúnak tűnik (ez lemaradt az előbbi kommentemből.)
resone
resone 2020. 09. 17. 10:55
Előzmény: #5700  ppd
#5705
Valóban nem párosult hozzá forgalom. Véleményeznéd majd a hazai inflációt is? Esetleg a BÉt és az infláció viszonyát? Meddig mehet, mi a jó stratégia, vagy mi lett volna a jó stratégia, ennek a kezelésére. Értékes vélemény mindig jól jön. Köszönöm
ppd 2020. 09. 17. 10:53
Előzmény: #5701  Törölt felhasználó
#5704
korrekt megállapítás.
331-ig csak reakció a sávban, felette ígéretesebb, de igazi bullish breakout csak 340 felett.
Persze ha valaki akar venni 500k+ tételt, akkor kb., azonnal ott is lennénk.
Zsimo
Zsimo 2020. 09. 17. 10:53
Előzmény: #5700  ppd
#5703
Szerintem is csak engem lehurrugnak.
farkasfu
farkasfu 2020. 09. 17. 10:51
Előzmény: #5697  atikasz
#5702
hát ezen a szinten már le is lehet maradni! Meglátjuk.....! Ahogy tegnap jeleztem, itt az idő egy kis korrekcióra, meglátjuk mi lesz belőle. Lesz belőle fordulat, vagy csak korr...?!
https://invst.ly/s5uag
Törölt felhasználó 2020. 09. 17. 10:47
Előzmény: #5691  farkasfu
#5701

A zászlód időközben elméletileg hősi halált halt, túlesett az elfogadható korrekciós szinten.
Összehajtogatásáról és ünnepélyes temetéséről, valamint az appeninn özvegyek és árvák megsegítéséről az appeninn részvényt eladók és a fő tulajdonosok könyör adományok révén gondoskodnak.
Ami a továbbiakban történni fog az árfolyammal, az technikai értelmezés szerint más alakzat lesz.
A csökkenő csatorna (vagy inkább csatornák) él, és ha már úgyis unortodox világban vagyunk, fogjuk fel trenderősítő emelkedő alakzatnak hosszútávon.

Topik gazda

Jocek
3 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek