Topiknyitó: Tazsomaru 2016. 11. 27. 15:14

Grid és Martingale stratégiák  

Áthoztam ide a témát, mert csak tönkre teszi a másik topikot.



-----



"Pontosan olyan, mintha feltettnél 10 zsetont a pirosra és 5-öt a feketére. És akkor elmondhatod, hogy mindenképpen kerestél."



Abszolút nem olyan.

Inkább olyan mint amikor 1-1 zsetont teszel a feketére és a pirosra is, majd ahol nyersz ott marad az egy zseton, ahol pedig vesztesz ott mindig növeled. Mikor kiegyenlítődik a pirosak és feketék találata, akkor nyereségben lesz a stratégia. Persze ez csak akkor működne valójában, ha nem volna a 0 a játékban és nem lenne limit minden rulettasztalon.



A lényeg a valószínűségen van. Nem kell találgatnod, hogy piros, vagy fekete, hisz az egész asztalt lefeded, azaz mindegy, hogy le vagy fel mozog az árfolyam egyik pozi nyer. A másik oldalt viszont ki kell menedzselni nyerőre és ez az amin a legtöbben elvéreznek.



Ettől függetlenül veszélyes stratégiának tartom és inkább lebeszélnék róla mindenkit.

Ha valaki tőkeáttéttel csinálja ezt, az jobb, ha minél előbb elbúcsúzik a számlájától.

Viszont elméletben el lehet vele játszani, erőssen trendelő piacon, hogy is lehetne kimenedzselni a veszteséges oldalt.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2016. 12. 01. 12:34
Előzmény: #538  Törölt felhasználó
#540
Válaszok:
#344, 345, 445, 472, 476, 479, 486.
BudFox
BudFox 2016. 12. 01. 12:32
Előzmény: #537  Törölt felhasználó
#539
matematikailag igazad van.

a baj akkor van hogyha másnap fölfelé indul az árfolyam, neked meg egyre fogy a nyerőd...
vagy ha lennt újranyitottad a shortot, az már egyből termeli a veszteséget.

Nemcsak papíron kell valaminek jól mutatnia, hanem hogy hogyan lehet a valóságban megvalósítani.

De javaslom próbáljátok ki ti is..aztán a kettőt össze lehet majd mérni.
Törölt felhasználó 2016. 12. 01. 12:24
Előzmény: #532  Törölt felhasználó
#538
Miröl is? Hogy a #362,475,481,509, 520-ban szereplö felvetéseket, és kérdéseket rendre ignoráltad. Viszont egyszer sem mulasztottál személyeskedni a matekkal kapcsolatban, amit megválaszoltam, hogy a matekot értem, és nem vonom kétségbe az általános iskolát felmondó leckédet. Abból kiindulva, hogy milyen bizonyítási hibákat vétesz itt, valószínüleg jobban is értem a matekot, mint te, de ez legyen a te gondod.

Szóval erröl beszélek, nos?

Törölt felhasználó 2016. 12. 01. 12:21
Előzmény: #536  BudFox
#537
Volt egy nagy short pakkod es egy kicsi long-ot vettel hozza, mikozben ugyanezt a netto kitettseget, ugyanazt a kockazatot es ugyanazt a brutto eredmenyt erted volna el ha a nagy short pakkot egy kicsit lepited (olyan mertekben mintha kicsi longot vettel volna).

Eredmeny szempontjabol a nagy short pakkon nagyot buktal arfolyamemelkedes eseten amit latszolag azzal kozmetikaztal hogy vettel egy kis longot amin nyertel egy kicsit. Ha kicsit leepited a short pakkod pont ugyanezt kapod.
BudFox
BudFox 2016. 12. 01. 12:04
Előzmény: #534  Törölt felhasználó
#536
Az én esetemben csak 2010 elején volt tisztán és kizárólag szembenyitott pozíciókkal való kereskedés, de igy is nyereséges lett..

utána az esetek 90 % -ában én is csak egyfelé trédeltem, vagy a short, vagy a long.
De jó volt a tudat akkor is, hogy bármikor rányithattam volna a másik irányba is.

Ha volt mondjuk egy nagy short pakkom már, és szép nyereségben volt,
akkor vettem kis mennyiségű longot egyik nap, amit gyorsan el is adtam, mert a zuhanás még ment tovább.

Míg szerintetek ilyenkor a prímán kiépített short pakkot egyszerűen ki kellett volna dobni, reggel short lezárás, long vétel..gyorsan longot eladni, majd visszanyitni az egész shortot.

Ez igy papíron működik,de valóságban elég veszélyes.
Törölt felhasználó 2016. 12. 01. 11:50
Előzmény: #534  Törölt felhasználó
#535
Így van.

És ez az, amit napok óta képtelen itt megérteni néhányan.... ami elég abszurd.

Sebaj, a brókereik örülnek nekik:)

Tegnap már te magad is láthattad, mennyire reménytelen h megértsék....
Törölt felhasználó 2016. 12. 01. 11:45
Előzmény: #533  BudFox
#534
A problema forrasa ami lehetetlenne teszi a megertest az az hogy szembenyitasi strategianak hivjatok mikozben a strategia szempontjabol teljesen felesleges a szembenyitas. A strategia valojaban abbol all hogy az elore meghatarozott celarfolyamon a trader arra spekulal h visszakorrekcio fog kovetkezni.

A strategia menten szembenyitas nelkul ugyanazt a (jutalek nelkuli) brutto eredmenyt erhetjuk el, ami figyelembe veve a kevesebb jutalekot jobb netto eredmenyre vezet.
BudFox
BudFox 2016. 12. 01. 10:51
Előzmény: #484  Tibi0002
#533
:D

"Ez a topic 3 napja nyittatott. Brutálisak vagytok! :)
Tibi0002 "

Jah :D
most kicsit úgy érzem magam hogy arról vitatkozik itt mindenki hogy van -e Hold, vagy nincsen ?
Pedig csak fel kell nézni az égre és ott van :-))

Én már bemásoltam a táblázatomat még 2010 -ből, amin látszik hogyan próbáltam ki a szembenyitott pozíciók stratéigát, és működött..

Szóval lehet hogy vannak ennél hatékonyabb stratégiák....nemtudom..biztos vannak ennél tutibb megoldások is.-..

De csak elég ránézni a befektetési alapok össz. teljesítményére, és mindig el vannak szállva az évi 13 % körüli átlag nyereségtől :_)

Ennyit ezzel is lehet keresni, vagy még többet is...ha a piac úgy mozog, vagy jók a megérzéseid.

Törölt felhasználó 2016. 12. 01. 09:47
Előzmény: #531  Törölt felhasználó
#532
Te miről beszélsz pajti?? Mintha pont te nem válaszoltál volna....
Örülnék neki ha ma legalább személyeskedés nélkül próbálnád kérdőre vonni az általános iskolás matekot:)
Törölt felhasználó 2016. 12. 01. 09:44
Előzmény: #521  Törölt felhasználó
#531
Megértem, hogy folyamatosan kerülöd kényes kérdésekre a választ, csak kíváncsiságból kérdezem, hogy ilyen esetben azért elgondolkodsz rajta titokban?
Törölt felhasználó 2016. 12. 01. 08:42
Előzmény: #527  Törölt felhasználó
#530
3. Minden pontban ugyanaz a döntés és ugyanolyan művelet történik, ez munkában, piac figyelésben, mindenben ugyanaz.
Törölt felhasználó 2016. 12. 01. 08:39
Előzmény: #526  Dehogynincs
#529
1. Ugyanannyi munkával jár, hiszen a szembenyitás után már te is figyeled a piacot, hiszen azt nézed, mikor, hol zárod az egyik oldalt.
2. Ugyanúgy nem kell a gép előtt gubbasztanod akkor, amikor szembenyitós kezdés nélkül nyitsz, mint amikor a szembenyitós ökörség egyik feléd zárod. Ugyanaz a döntés, ugyanaz a művelet (vétel zárása = eladás).
Törölt felhasználó 2016. 12. 01. 08:35
Előzmény: #526  Dehogynincs
#528
Röhej, hogy még mindig nem érted....

Törölt felhasználó 2016. 12. 01. 08:34
Előzmény: #526  Dehogynincs
#527
Már megint úgy teszel, mintha ez nem hangzott volna el már 100-szor.

Én a példában VÉGIG UGYANAZT TETTEM MINT TE, tehát semmilyen feltételezésdel, infóval semmivelse volt vagy kevesebb.

Egyszerűencsak nem nyitottam szembe az elején.

A NETTÓ POZID számít, azt értsd már meg. A nettó szerint futod a kockázatod, a nettó szerint nyersz vagy buksz, stb.
Dehogynincs
Dehogynincs 2016. 12. 01. 08:17
#526
Vegyük figyelembe azt is, hogy
1. nemcsak a jutaléknak van ára, hanem annak az időnek is, amennyit a képernyő előtt töltesz. Általános iskolai matekkel feltételezheted azt, hogy 0.45%-nál kevesebbet ér a munkaidőd.
2. Feltételezed azt, hogy az első időpontban vagyis valamelyik célár elérésekor mindenképpen gép előtt vagy, éppen ezt az instrumentumot figyeled és el tudod kapni egy tízmásodperces leszúrás vagy felszúrás tüskéjét is.

Ezzel szemben a szembenyitásos módszernél a szembenyitó hétfőn a 10625-ös daxnál kikapcsolhatja a gépét és elhúzhat a déli féltekére nyaralni, mert neki nem kell a gépnél gubbasztania, hiszen már a 0. időpontban beadta a megbízásait, amiért legomboltak róla 0.45% jutalékot.
Törölt felhasználó 2016. 11. 30. 22:47
Előzmény: #523  smallinv
#525
Ennél is durvább ami itt megy...,.
Törölt felhasználó 2016. 11. 30. 22:46
Előzmény: #515  Törölt felhasználó
#524
Átlapoztam ezt a régebbi cuccot.... durva h ugyanez a vita itt már lezajlott.

De jó látni h kevesen vannak olyan vakon mint itt is páran.. ahogy láttam, a régi vitában is sokan győzködtek kb. 1-2 makacs hozzá nem értőt nagyjából az alap matekról, mert ennek a szembenyitós kérdésnek az alapja szimpla logikailag általános iskolás matek. Röhej....
smallinv 2016. 11. 30. 21:46
#523
Csak a realizált szón vitáztok! :) , mert ugye van számlérték és nyitott pozii
Törölt felhasználó 2016. 11. 30. 20:50
Előzmény: #519  Dehogynincs
#522
Fejezd be a mellédumálást és kamuzást.
Törölt felhasználó 2016. 11. 30. 20:49
Előzmény: #520  Törölt felhasználó
#521
Ez kimaradt.....
- Matematikailag/pénzügyileg biztosan az. Ezzel még mindig egyetértesz vagy már ezzel se?

Topik gazda

Tazsomaru
Tazsomaru
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek