Topiknyitó: Tazsomaru 2016. 11. 27. 15:14

Grid és Martingale stratégiák  

Áthoztam ide a témát, mert csak tönkre teszi a másik topikot.



-----



"Pontosan olyan, mintha feltettnél 10 zsetont a pirosra és 5-öt a feketére. És akkor elmondhatod, hogy mindenképpen kerestél."



Abszolút nem olyan.

Inkább olyan mint amikor 1-1 zsetont teszel a feketére és a pirosra is, majd ahol nyersz ott marad az egy zseton, ahol pedig vesztesz ott mindig növeled. Mikor kiegyenlítődik a pirosak és feketék találata, akkor nyereségben lesz a stratégia. Persze ez csak akkor működne valójában, ha nem volna a 0 a játékban és nem lenne limit minden rulettasztalon.



A lényeg a valószínűségen van. Nem kell találgatnod, hogy piros, vagy fekete, hisz az egész asztalt lefeded, azaz mindegy, hogy le vagy fel mozog az árfolyam egyik pozi nyer. A másik oldalt viszont ki kell menedzselni nyerőre és ez az amin a legtöbben elvéreznek.



Ettől függetlenül veszélyes stratégiának tartom és inkább lebeszélnék róla mindenkit.

Ha valaki tőkeáttéttel csinálja ezt, az jobb, ha minél előbb elbúcsúzik a számlájától.

Viszont elméletben el lehet vele játszani, erőssen trendelő piacon, hogy is lehetne kimenedzselni a veszteséges oldalt.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2016. 12. 05. 18:01
Előzmény: #783  Dehogynincs
#784
jövőbeli fiktív árral biztosan nem számolhatsz helyesen semmilyen készletet... ha bekövetkezik utólag akkor se...

de erről már tényleg nem vagyok hajlandó vitát nyitni... mert ez azzal egyenértékű h kezelhetem-e a jelenben a jövővel kapcsolatos várakozásomat ténynek? erre triviálisan nem a válasz.... de tőlem azzal számolsz amivel akarsz ha mindenáron az a célod h becsapd magad....

javaslat:
- ha longod van, végtelennel számold a készleteidet... de lehet h elég lesz 10 milliárd is... (/db)
- ha shortod van, 0val....

és akkor minden pillanatban okod van az örömre a valóságtól függetlenül...
Dehogynincs
Dehogynincs 2016. 12. 05. 17:48
Előzmény: #760  Törölt felhasználó
#783
A tkom hétfőn végig a pénteki záróára fölött forgott.
napi min. érték: 485
napi max. érték: 490
nyitó. érték: 487
napi átlag: 488
előző záró: 484

Eladtam a pénteki záróban vett csomagocskámat 489-en.
A pénteki záróár ma egész nap fiktív árnak bizonyult.
Én bizony különválasztom a lezárt megbízásaimat és a nap végi készletemet. Ettől az alapkezelők meg a többi kisbüfi persze úgy számol, ahogy akar.
Jókat lehet vitatkozni azon, hogy a részvény pillanatnyi értéke az előző kötésár vagy pedig az, amennyiért a következő kötésben megveszik. Még akkor is, ha ez a két ár sokszor egybeesik. Különösen napközben.
BudFox
BudFox 2016. 12. 05. 08:58
Előzmény: #781  Dehogynincs
#782
Ja bocs kimaradt : Bux 1012 volt, de tulajdonképpen a mindenkori Bux határidő.
Dehogynincs
Dehogynincs 2016. 12. 04. 20:17
Előzmény: #777  BudFox
#781
Ebből számomra nem derül ki, hogy milyen papírral, instrumentummal, termékkel játszottál.
Törölt felhasználó 2016. 12. 04. 19:31
Előzmény: #777  BudFox
#780
"Short : beálltam rögtön a legjobb eladónak - shortot nyitni.

Long : beálltam 100 ponttal lejjebb long nyitásra.

Amint megkaptam a shortot ( akkoriban inkább shortos voltam ) egyből beálltam lezárásra 150 ponttal lejebb.

Ahogy megkaptam a longot máris kiegyenlítődött a pozícióm...

A longot egyből beraktam 150 ponttal feljebb eladásra. "

tehát te valójában:
- megjátszottál egy 100 pontos mozgást DT-ben;
- és megjátszottál egy 150 pontos mozgást szintén napiban.
BudFox
BudFox 2016. 12. 04. 19:19
Előzmény: #777  BudFox
#779
Ugye a baj akkor van, ha már pozícióba vagy, de rögtön a másik irányba indul a piac :D már miért is ne...amilyen xarkeverések vannak sokszor...

Na és akkor nagyon résen kell lenni,hogy mit művelsz...mert ha nem nyitod rá az ellenkező pozíciót, akkor itt lesz egy rés, ami nincs lefedve, tehát az már egyből veszteség...amit nehéz visszahozni.

Szóval észnél kellett lenni nagyon...

a másik ami nagyon nehéz, elkapni a piac tetejét :-))
lezártad mondjuk a longot...hogy fordul a piac...de nem fordul..hanem megy tovább...ilyenkor újra visszanyitni a pakkot...megint várni a tetejét..

szóval nehéz stratégia.

Ez is inkább csak olyan kisegítő lehetőség...ha nem vagy biztos magadban..

Rá következő évben az esetek 90 % -ában csak a short, csak a long irányba álltam.
csak 10 % -ban volt szembenyitott pakk..

majd bemásolom a 2011 -et..az nagyon jól alakult....:-)))

Az irány kell eltalálni..ha nem ment, akkor jött rá a szembenéző pakk...nekem segített...

persze mindenkinek más a stratégiája, máshogy érzi a piacot.
BudFox
BudFox 2016. 12. 04. 19:09
Előzmény: #772  Törölt felhasználó
#778
Üdv :

"A. azonos áron önkötéssel?
B. egyidejű piaci short és long megbízással?
C. egy feljebbre betett short és egy lejjebbre tett long megbízással? "

A : úgy emlékszem sosem kötöttem önkötéssel.
B : Igen, az induláskor, amikor még semmim sem volt, egyidejűleg voltak bennt a megbízások
C : Igen
BudFox
BudFox 2016. 12. 04. 19:07
Előzmény: #772  Törölt felhasználó
#777
Na, akkor ez igy volt az elején ahogy visszaemlékszem :

Volt az ajánlati könyvben monndjuk 50 pontos spread...( régebben azért nagyobb volt a forgalom, sűrűbben álltak a könyvben )

Short : beálltam rögtön a legjobb eladónak - shortot nyitni.

Long : beálltam 100 ponttal lejjebb long nyitásra.

Amint megkaptam a shortot ( akkoriban inkább shortos voltam ) egyből beálltam lezárásra 150 ponttal lejebb.

Ahogy megkaptam a longot máris kiegyenlítődött a pozícióm...

A longot egyből beraktam 150 ponttal feljebb eladásra.

esegetett még picit, máris lezáródott a short.

Vettem egy kis longot, ha úgy láttam hogy kezd feljebb menni.

Ekkor tehát longban voltam...

És már csak ki kellett várni hogy mikor záródik le a long.

Ha szerencsém volt akkor a long is lezáródott, és azt kezdtem el figyelni hogy mikor akar lefordulni az index...

ekkor ment rá a következő short.

A Beindítás után..tehát ha kezdtem belejönni, akkor már ha egész jól el tudtam kapni a hullámokat, akkor csak az egyik, csak a másik irányba álltam..

DE jó volt ez a kisegítő megoldás hogyha nagyon nem arra akart menni a BUX amerre álltam, akkor rögtön rá tudtam nyitni a másik irányba is hogy kiegyenlítsem a pozíciót, és majd a hullám tetején - ahol úgy gondoltam hogy fordul - ott lépjek vissza megint a pozícióba.

Tehát még egyszer :

- Short pakkom megvan
(piac elindul felfelé)
- gyorsan long vétel
( piac emelkedik, tető pont keresése)
- piac fordulni látszik, long gyorsan elad.
( kvázi ekkor lépek vissza a pozícióba még egyszer)
- short tartás -de az átlagár feljebb jött, tehát a long hasznával feljebb tudom lezárni a shortot.
Törölt felhasználó 2016. 12. 04. 17:36
Előzmény: #774  Dehogynincs
#776
"Meg akarom érteni, miért a záróárat használják és tudok-e ennél jobbat kitalálni magáncélra."

- nem javaslom h magáncélra tök mást találj ki (persze egy illikvid papír 1dbos fals árát tényleg nem érdemes figyelembe venned - de egy illikvid cuccnál amúgy is mindent másképp csinálsz a gyakorlatban, pl. stopra is tágabb mozgásteret adsz és valószínűleg nem teszel be tényleges automatikus stop megbízást).... mert határidőnél akkor effektív hibát követsz el elszámolásilag is...
- a záró mellett az szól h az tényleg az utolsó valódi piaci ár....
- az átlagot befolyásolná egy piacitól eltérő óriás átkötés, fix kötés....
- az átlag becsapós egyértelmű napon belüli trendnél.... fordulásnál...
- napon belül érkező új híreknél....
- ha egy megfelelően jó eljárás, algoritmus van záróban akkor ez elvileg kivédi a trükkölést is (vagy legalábbis csökkenti azt).... nem véletlen még a mi kis tőzsdénken is mennyit alakítanak ezen folyton...

Törölt felhasználó 2016. 12. 04. 17:27
Előzmény: #774  Dehogynincs
#775
Rendben.
Sok sikert ehhez:)
Dehogynincs
Dehogynincs 2016. 12. 04. 17:20
Előzmény: #770  Törölt felhasználó
#774
Nincs különösebb kilyukadási célom.
Meg akarom érteni, miért a záróárat használják és tudok-e ennél jobbat kitalálni magáncélra.

A tőzsde tengerén próbálom fölvenni a versenyt az alapkezelők lomhán forduló óceánjárójával szemben a kicsi, de fürge yachtocskámmal.
Dehogynincs
Dehogynincs 2016. 12. 04. 17:14
Előzmény: #771  BudFox
#773
Én végigolvasom. Tanulok belőle.
A te hozzászólásaidon is elgondolkozom.
(#34)-ben mit értettél shorton és longon?

"A piac egyhelyben totyorgott...hullámzás, szintezés - le-fel nem mozdult ki a sávból nagyon...

Megpróbáltam hogy nyitok rögtön egy 10 kontraktusos longot és shortot is - pár pont különbség volt mindkét pakk között :-))

Aztán egyből be is tettem a long pakkot eladásra feljebb

a Short pakkot is beraktam visszavételre lejjebb...

Aztán csodák csodája..mindkét pakk lezáródott két nap alatt azt hiszem."
Törölt felhasználó 2016. 12. 04. 16:59
Előzmény: #771  BudFox
#772
hali, jó h itt vagy:)
inkább azt mond meg, hogyan kell csinálni a szembenyitós kezdést?
tőled is kérdeztem, még pénteken.

A. azonos áron önkötéssel?
B. egyidejű piaci short és long megbízással?
C. egy feljebbre betett short és egy lejjebbre tett long megbízással?

szóval?
BudFox
BudFox 2016. 12. 04. 16:49
Előzmény: #770  Törölt felhasználó
#771
Húúúú apám....te nem semmi egy tőzsdemókus vagy :-)))

már annyit írsz hogy ezt egyszerűen képtelenség végigkövetni...ki az akinek van ideje ennyit foglalkozni egy dologgal ?
Törölt felhasználó 2016. 12. 04. 13:54
Előzmény: #769  Dehogynincs
#770
nem értem mire akarsz kilyukadni...
válasz: nehéz kérdés h egy illikvid cuccban mi a helyes értékelés... és ilyenkor pl. az átlagár magadnak lehet jó.. de a zárónak csomó helyen kitüntetett szerepe van: a kereskedési platformok záró alapján számolják az egyenleget (és ez alapján értékelődnek a marginok), alapokis e szerint számolnak eszközértéket, határidős termékekben ez alapján történik a pénzügyi elszámolás is.... a hó végi, negyedév, év végi záróknak meg a számvitelben is fontis szerepe van..
Dehogynincs
Dehogynincs 2016. 12. 04. 13:25
Előzmény: #768  Törölt felhasználó
#769
Itt az illikvid ELMŰ részvény pénteki kötéslistája.
Kötéslista
Idő ár darab érték
17:05:27 24 385 1 24.4k
13:56:10 24 385 1 24.4k
13:50:15 23 800 2 47.6k
12:34:18 24 395 1 24.4k
12:18:13 23 520 1 23.5k
12:18:13 23 535 2 47.1k
12:18:13 23 550 5 117.8k
12:18:13 23 555 5 117.8k
12:18:13 23 600 2 47.2k

Statisztikák, mutatók
napi min. érték: 23 520
napi max. érték: 24 395
nyitó. érték: 23 600
napi átlag: 23 704
előző záró: 24 640
kötések száma: 9
forgalom (db): 20

Mi szól a vélhetően mesterségesen beállított 24385-ös záróár mellett a 23704-es átlagárral szemben?

Még várom a shortos-longos pozíciódat is.
Nekem hasznosak ezek a beszélgetések, mert ebből értem meg, hogy egy hozzám hasonló "másként gondolkozóval" szemben hogyan gondolkodnak, milyen fogalmakat használnak a többiek.
Törölt felhasználó 2016. 12. 04. 12:51
Előzmény: #767  Dehogynincs
#768
"Én pénteken azt gondoltam napközben, ha veszek tkomot 484-en, akkor a jövő héten vagy a hónap végéig kiszállhatok belőle nyereséggel."

én ezt értem..de ettől még nem számolhatod úgy a pillanatnyi egyenlegedet h ez már megis történt.... nem árazhatod az eszközeidet a vágyaid szerint...
Dehogynincs
Dehogynincs 2016. 12. 04. 12:37
Előzmény: #760  Törölt felhasználó
#767
"de ez vágy, jobb esetben várakozás, de az is fikció csupán"
Nézzük meg, hogy a mostani nyugalmi állapotban, amikor péntek estétől vasárnap reggelig nem lehet kereskedni a béten, mi a helyzet a részvényekkel és az opciókkal!

Én pénteken azt gondoltam napközben, ha veszek tkomot 484-en, akkor a jövő héten vagy a hónap végéig kiszállhatok belőle nyereséggel.
Napközben beadtam a nap végéig érvényes vételi megbízásomat limitáron, ami a zárószakaszban teljesült.
Most nyugalmi időszak van, nem tudom mi lesz a jövő héten, ezért beadtam az eladási megbízást 490-en.
Tegyük föl, hogy te is ugyanezt gondolod a piacról, ugyanolyan információk birtokában vagyunk. Nem tudjuk, mi lesz hétfőn.
Te shortokkal és longokkal kereskedsz. Most hogy állsz a nyugalmi időszakban a pénteki zárás és a hétfői nyitás között?
Törölt felhasználó 2016. 12. 04. 10:35
Előzmény: #765  Törölt felhasználó
#766
már megint valamilyen névvel akarsz összehozni???

ennyire nagy a baj pajti h kétségbeesetten kapálózol?? nyugi.. csak írd meg amit péntek óta kerülsz h mégis hogyan kell megcsinálni azt a szembenyitós csoda kezdőlépést?
A. azonos áron önkötéssel?
B. egyidejű piaci short és long megbízással?
C. egy short és egy lejjebbre betett long megbízással?

szóval?
Törölt felhasználó 2016. 12. 04. 06:09
Előzmény: #725  upgrayeddAKS
#765
101% hogy ugyanaz

ezt az "unikális" fórumozási stílust a természet nem képes kétszer egymás után létrehozni :)
Törölt felhasználó 2016. 12. 03. 22:01
Előzmény: #761  Dehogynincs
#764
ajaj...

"Vagy törekednem kellene arra, hogy mindenféle kitettség nélkül shortoljak és longoljak?"

ezt nem értem. mi az hogy mindenféle kitettség nélkül shotolni vagy longolni?? a long és a short is egyfajta kitettség... egy instrumentumnak való kitettség iránya.

(és amikor pl. ugyanabban az instrumentumban szembenyitsz akkor 0 a kitettséged és pont ezért olyan az, mintha nem csináltál volna semmit...)

a kitettség maga a pozíció.. ami kockázatot (bukó lehetőség) és haszon lehetőséget foglal magában.

Törölt felhasználó 2016. 12. 03. 21:55
Előzmény: #761  Dehogynincs
#763
saját papír eladásával és lejjebbi visszavételével önmagában nem kerestél...

te azért hiszed h kerestél mert a részvény készletedhez a korábbi (eladási) árat rendeled a fejedben és így már nyerőnek tűnik a dolog... de a pillanatnyi helyzetben nem annyi a részvényed ára és értéke....
- ha persze visszaemelkedik, tényleg nyerőd lesz rajta (de akkor az emelkedésen kerestél!)
- de ha pl. tovább esik, akkor rájössz hogy nem nyertél valójában az esésen (csak az adott eső szakaszt hagytad ki a bukásból amikor éppen nem volt a papírból).

Dehogynincs
Dehogynincs 2016. 12. 03. 21:51
Előzmény: #760  Törölt felhasználó
#762
Igaz az is, hogy hozzárendeltem a 490-es árfolyamot, de (#759)-ben elképzeltem további esést is. Ha árfolyamat kérsz, akkor beírok hétfői nyitásra mondjuk 480-at is a 490 mellé.
Mindkét árfolamnak van valamekkora valószínűsége.
A pénteki zárásnál azt játszottam meg, hogy vettem tkomot és abban bízom, hogy jó eséllyel (számomra vállalható) kockázattal (a portfoliom 1%-át tettem ebbe a tranzakcióóba) el tudom adni 489 fölött.
Szinte biztos, hogy nem lokális minimumon vettem, de így is a napi 486-os átlagár alatt jutottam hozzá.
Dehogynincs
Dehogynincs 2016. 12. 03. 21:43
Előzmény: #756  Törölt felhasználó
#761
Hiszek a "buy and hold" stratégiában. A részvényeim nagy részét egyáltalán nem piszkálom. Vannak olyan moljaim, amiket még az előző évtizedben vettem. Lelkileg el tudom viselni, amikor esik az árfolyam. Ilyenkor tudom, hogy kevesebbet ér a portfoliom, mint korábban.
Gondoznom kellene az egész portfoliomat?
Vagy törekednem kellene arra, hogy mindenféle kitettség nélkül shortoljak és longoljak?

A beidézett SPTS25-ös kötéslista viszont azt mutatja, hogy a 97 darabos készletem, ami napközben állt 0 darabon is, az ugyanúgy megvan és a számlám is hízott, mert volt benne egy nyereséges day trade is.

Topik gazda

Tazsomaru
Tazsomaru
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek