Topiknyitó: Tazsomaru 2016. 11. 27. 15:14

Grid és Martingale stratégiák  

Áthoztam ide a témát, mert csak tönkre teszi a másik topikot.



-----



"Pontosan olyan, mintha feltettnél 10 zsetont a pirosra és 5-öt a feketére. És akkor elmondhatod, hogy mindenképpen kerestél."



Abszolút nem olyan.

Inkább olyan mint amikor 1-1 zsetont teszel a feketére és a pirosra is, majd ahol nyersz ott marad az egy zseton, ahol pedig vesztesz ott mindig növeled. Mikor kiegyenlítődik a pirosak és feketék találata, akkor nyereségben lesz a stratégia. Persze ez csak akkor működne valójában, ha nem volna a 0 a játékban és nem lenne limit minden rulettasztalon.



A lényeg a valószínűségen van. Nem kell találgatnod, hogy piros, vagy fekete, hisz az egész asztalt lefeded, azaz mindegy, hogy le vagy fel mozog az árfolyam egyik pozi nyer. A másik oldalt viszont ki kell menedzselni nyerőre és ez az amin a legtöbben elvéreznek.



Ettől függetlenül veszélyes stratégiának tartom és inkább lebeszélnék róla mindenkit.

Ha valaki tőkeáttéttel csinálja ezt, az jobb, ha minél előbb elbúcsúzik a számlájától.

Viszont elméletben el lehet vele játszani, erőssen trendelő piacon, hogy is lehetne kimenedzselni a veszteséges oldalt.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2016. 11. 27. 16:53
Előzmény: #18  Tazsomaru
#20
A lényegét nem érted. A 1 piros + 1 fekete az egyenló SEMMI. Nem nyersz vele semmit.

1 long + 1 short is = 0. Mintha nem csinálnál semmit. Nem keresel vele.

Keresni onnan keresel, amikor KITALÁLOD, hogy az egyik oldalt lezárod (zárod mondjuk a longot). Ekkor valójában pont azt teszed, mint aki itt nyit először shortot. Előtte semmit nem ekrestél és ugyanaz a piaci esemény kell (lefelé menjen az ár), mint annak, aki itt nyit először.

Törölt felhasználó 2016. 11. 27. 16:51
Előzmény: #15  Tazsomaru
#19
"Te viszont csak akkor tudtál volna nyerni, ha működik a varázsgömböd."

Te is. Csak közben dupla jutalékot fizettél ki....
Tazsomaru
Tazsomaru 2016. 11. 27. 16:51
Előzmény: #14  Törölt felhasználó
#18
Az elmélet arra fogad, hogy hosszútávon kiegyenlítik egymást a pirosak és a feketék, vagy a fej-írások. teljesen mindegy milyen sorozatok követik egymást.
Törölt felhasználó 2016. 11. 27. 16:50
Előzmény: #15  Tazsomaru
#17
"Neki mindegy volt mit csinál a piac, így is, úgy is profitált belőle akkor."

NEM. Hiszen a szembenyitott pozival SEMMIT NEM NYER.
Törölt felhasználó 2016. 11. 27. 16:49
Előzmény: #14  Törölt felhasználó
#16
Pontosan. Egyedül az első körében nem fogad valójában, ahol semmit se csinál. De ezt a semmit nem tevést 1piros+1feketével vagy 1long+1shorttal teszi tök feleslegesen. Abból a pillanatban, ahogy az egyiket zárja, pont azt teszi, mint az, aki a másikat nyitja ugyanakkor. Onnantól van kockázatban és onnantól nyer vagy bukik. Előtte nem keresett semmit, csak teljesen feleslegesen nyitva volt dupla költséggel két ellentétes pozija.
Tazsomaru
Tazsomaru 2016. 11. 27. 16:48
Előzmény: #13  Törölt felhasználó
#15
igen, pont ezzel kezdtem a másik topikban is:
"ez csak abban az egy esetben igaz, ha egyszerre nyitod, egyforma pozimérettel és ugyanakkor zárod őket."

...de BudFox nem erről írt, csak lehet figyelmetlenül olvastad el.

Neki mindegy volt mit csinál a piac, így is, úgy is profitált belőle akkor.

Te viszont csak akkor tudtál volna nyerni, ha működik a varázsgömböd.
;)
Törölt felhasználó 2016. 11. 27. 16:45
Előzmény: #12  Tazsomaru
#14
Ez az érv is hibás. Te is megpróbálod megjósolni a következő színt, amikor aszimmetrikus tétet teszel. Arra fogadsz, amelyikre többet teszel.
Törölt felhasználó 2016. 11. 27. 16:38
Előzmény: #12  Tazsomaru
#13
De nem érted, hogy az 1 fekete + 1 piros kimeneteltől független ROSSZ? Mert ez olyan, mintha nem csinálnál SEMMIT, csak dupla zsetonnal kockáztatod a zöld 0-át.

Ugyanígy a tőzsdén: árfolyam-mozgástól függetlenül értelmetlen az 1 long + 1 short, mert az mindenképpen zéró pozi, mintha nem csinálnál semmit. Csak dupla jutalékot fizetsz.
Tazsomaru
Tazsomaru 2016. 11. 27. 16:26
Előzmény: #8  Törölt felhasználó
#12
Teljesen mindegy mikor milyen varázslattal próbálod megjósolni hogy mi lesz a következő szín.
Elméletileg hosszútávon csak akkor nyersz, ha szerencséd van. A másik stratégiának mindegy mi a következő szín, elméletileg hosszútávon csak nyerni tud.
Tazsomaru
Tazsomaru 2016. 11. 27. 16:22
Előzmény: #7  xmann
#11
Neked is igazad van. Csak az elméletet próbáltam magyarázni.
A legtőbb grid stratégia nem nyit kezdésnek egyszerre long-short pozit, csak később alakul ki ilyen helyzet. Azt is írtuk, hogy a komolyabb brókerek ezt nem is teszik lehetővé, mert az egyik pozi zárja a másikat.

A lényeg azon van, hogy nem a mozgás eltalálásán van a hangsúly, hanem a pozíció menedzselésén. Az elmélettel játszadozva el lehet kalandozni az iránymentes kereskedés világába, ami viszont egy rendkívűl jövedelmező "iparág".
Törölt felhasználó 2016. 11. 27. 16:10
Előzmény: #6  xmann
#10
"ennek a long-short nyitásnak semmi értelme. Ugyanaz mintha nem nyitnál semmit"

Pontosan. De látod, hogy nem érti....
Törölt felhasználó 2016. 11. 27. 16:09
Előzmény: #6  xmann
#9
"Összefoglalva: borzasztó ötlet, de az is rosszul kivitelezve"

Az hát. Én meg le vagyok döbbenve, hogy itt ezt ennyire nem értik egyesek. Azt hittem, amikor idejöttem, hogy ez egy gazdasági fórum, hozzáértőkkel.
Törölt felhasználó 2016. 11. 27. 16:07
Előzmény: #5  Tazsomaru
#8
Baromi rossz a példa! A két összehasonlított pozi NEM UGYANAZ. Így persze, hogy különbség lesz.

Íme a jó példa:

1. kör
- te felteszel 1 piros, 1 feketét (leírni is borzalmas, főleg, hogy ezt valaki komolyan is gondolja itt).
- én nem csinálok semmit.

Piros jön ki. Te se, én se kerestem semmit. Neked a fekete elment, pirosan van 2 zseton.
2. kör
- te otthagyod a 2 pirost.
- én felteszek 2-őt a pirosra.

Piros lesz. Mindketten 2-őt nyerünk!

Hurrá. MINDKÉT megoldás ugyanazt az eredményt hozta. Csakhogy én csak a 2. körben kockáztattam a 0-ás veszélyt, te kétszer is!
xmann 2016. 11. 27. 16:02
Előzmény: #5  Tazsomaru
#7
nem érted? a

az első kör után mindenképp nullában vagy, tehát kihagyhatod, kezdd a második körrel
xmann 2016. 11. 27. 16:01
Előzmény: #4  Törölt felhasználó
#6
1.ennek a long-short nyitásnak semmi értelme. Ugyanaz mintha nem nyitnál semmit, majd ha elmozdul egyik irányba, akkor elkezded piramisolva shortolni vagy longolni. ugyanaz az eredménye, csak kevesebb a költség, ez könnyen belátható

2. Másik: száz százalék hogy aki ezt a stratégiát követi - éppúgy mint a kaszinóban is - minden pénzét elbukja

Összefoglalva: borzasztó ötlet, de az is rosszul kivitelezve
Tazsomaru
Tazsomaru 2016. 11. 27. 16:00
Előzmény: #4  Törölt felhasználó
#5
piros-fekete helyett, lehet akár fej, vagy írás is...

1:kör
Te raksz a feketére 1 zsetont
Én mindkettőre 1-1
Nyer a fekete.
Te nyertél 1 zsetont
Én 0-ban vagyok.
2.kör
Te raksz a feketére 1 zsetont (trend követő strati) :D
Én feketére 1-et, pirosra 2-t.
Nyer a piros.
A Te stratégiádnak 0 az eredménye, hiába próbáltad különféle hókusz-pókuszokkal kitalálni, hogy piros lesz a következő, vagy fekete.
Matringale bácsi viszont növelte a kockázatot (tojik rá, hogy mi fog következni) és 2 gurítás után már nyerőben is van.

Míg Te a nevetségesebbnél nevetségesebb trükkökkel próbálod kitalálni, mi is lesz a következő szín, Martingale bácsi teszi a zsetonokat minkét oldalra és számolja a nyerőt...

...amíg egy hosszú sorozat véget nem vet a számlájának. :DDD
;)
Törölt felhasználó 2016. 11. 27. 15:37
Előzmény: #1  Tazsomaru
#4
Ha lefeded az egész asztalt, akkor a pénzed 1/37-edét odaadtad a kaszinónak BIZTOSAN, miközben te meg BIZTOSAN NEM KERESTÉL SEMMIT.

Ha a tőzsdén "lefeded az asztalt" (= longot és shortot nyitsz ugyanabban az instrumentumban), akkor biztosan odaadod a pénzed x%-át a brókernek, miközben te biztosan semmit se keresel. Nagy üzlet.

Komoly, hogy ezt itt kell magyarázni???? Uramatyám...
Törölt felhasználó 2016. 11. 27. 15:32
Előzmény: #1  Tazsomaru
#3
"A lényeg a valószínűségen van. Nem kell találgatnod, hogy piros, vagy fekete"

De NEM IS NYERSZ SEMMIT, amikor mindkettő fent van. Akkor nyersz, amikor már csak az egyik oldal van fent.

Pont mint a tőzsdén. 1 long + 1 short -nál nem nyersz semmit. Olyan mintha nem csináltál volna semmit. Nincs valós pozid. Onnantól keresel, amikor márcsakaz egyik oldal van nyitva. De ehhez meg nem kell előtte a szembenyitott hülyeség....
Törölt felhasználó 2016. 11. 27. 15:24
Előzmény: #1  Tazsomaru
#2
"Inkább olyan mint amikor 1-1 zsetont teszel a feketére és a pirosra is"

És ennek mi értelme van??? Ez olyan, mintha nem tennél fel semmitaz eredmény szempontjából. Csak 2-őt kockáztatsz a nullával.

Pont így semmi értelme nincs a tőzsdén 1 short és 1 longnak. Csak a semmire fizetsz dupla jutalékot....

Topik gazda

Tazsomaru
Tazsomaru
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek