Topiknyitó: Hathor 2015. 09. 23. 12:45

BUX index, BUX határidő, BÉT!  

Na próbáljuk meg ezt a topikot BUXnak és határidejének. Eros 12-13topikja teljesen kihalt, elavult, Eros befejezte a tradet. Sokan nem is tudják mi az.

Ha valakit érdekel BUX Hajrá!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
messzirol_jott_ember 2020. 03. 15. 21:32
Törölt hozzászólás
#77200
Drian875
Drian875 2020. 03. 15. 21:29
Előzmény: #77194  ALANFED
#77199
További szép estét! 
(ne csodálkozz, ha kiröhögnek majd)
Drian875
Drian875 2020. 03. 15. 21:27
Előzmény: törölt hozzászólás
#77198
A tőzsde nem így működik, álomvilág, hogy adnak 3-5 napot, egy ilyen volatilis piacon nem is lehet megtenni. 
ALANFED
ALANFED 2020. 03. 15. 21:27
Előzmény: törölt hozzászólás
#77197
a második részről beszéltem a rendőrség is be lesz vonva mert úgy látszik a kelernek
még az a kevés is elment
NoiruaI 2020. 03. 15. 21:26
Törölt hozzászólás
#77196
messzirol_jott_ember 2020. 03. 15. 21:21
Törölt hozzászólás
#77195
ALANFED
ALANFED 2020. 03. 15. 21:11
Előzmény: #77191  Drian875
#77194
szép válasz kit érdekel, hogy mi van a világ más tőzsdéin, konkrétumokat írtam te meg ugyanúgy 
általános féligazságokat sorolsz
Drian875
Drian875 2020. 03. 15. 21:07
Előzmény: törölt hozzászólás
#77193
Igen, igen. 
Lassan vége a hétvégének, térjünk vissza a piachoz. Én fenntartom a réssel lefelé nyitást, meglátjuk.
NoiruaI 2020. 03. 15. 21:05
Törölt hozzászólás
#77192
Drian875
Drian875 2020. 03. 15. 21:03
Előzmény: #77190  ALANFED
#77191
Nézd, megértem, hogy dühös és frusztrált vagy a bukó miatt. Ha úgy látod itt bűncselekmény történt, akkor tedd meg a feljelentést a megfelelő helyen, ha ide írod senki nem fogja kivizsgálni.
.
Szerintem teljesen normális, nem egyedi eset, a világ más tőzsdéin is láttam és tapasztaltam letéti követelmény emelést a volatilitás miatt. Az ATR mutatja a piac volatilitását, ezért tettem be, lehet mást néznek, sőt biztos. 
.
Én azt gondolom, hogy a stabilan működő tőzsde és az elszámolhatóság miatt ez elvárás, hogy ha 4-szeresére megy fel a volatilitás, akkor bizony a letéti követelményeket is emeljék meg. Ezt az összes nyitott pozícióra meg kell tenni, egyébként nincs sok értelme. Szakmailag pedig egy teljesen kifeszített számla azt mutatja, hogy az alapvető kockázatkezelés sem valósul meg nagy valószínűséggel, szóval nem a Keller a hibás, hanem a trader stratégiája, de ez egyéni vélemény. Vannak itt olyanok, akik dolgoztak a szakmában, meg kell hallgatni az ő véleményüket, lehet mérvadóbb az enyémnél.
ALANFED
ALANFED 2020. 03. 15. 20:39
Előzmény: #77183  Drian875
#77190
persze és a kelernek több száz indikátor közül ez az egy alapján kell dönteni,
a bét elmagyarázhatná nekik, hogy a nyitott poziciók ra az emelést nem szabadna alkalmazn úgy , hogy nem biztosították az önálló döntés lehetőségét az abnormálisan megváltoztatott letét miatt
alkotmányos jogot sért ! más 2008-ban sem volt ilyen vagy ha volt is nem ilyen mértékű és nem azonnali,
nagyon elvetették a súlykot sokba fog ez nekik kerülni vagy az adófizetőknek mert ők nem bűntethetőek
martin36
martin36 2020. 03. 15. 20:06
Előzmény: #77186  poreci
#77189

koszonom a feltetelezest,sajnos az mar regen voltam.
Pontosan ertem,es atlatom amiket irtal.
Ugyanezekre a kovetkeztetesekre en is eljutottam egy vegtelenul negativ scenario eseten,de neked meg azt kell megertened,h az emberek kulonbozoek,es a folyamatokat is kulonbozokeppen itelik meg.
A piac meg plane,a leheto legritkabban tortennek ugy a dolgok,ahogy a logika diktalna.
Egesz egyszeruen en a pozitiv kimenetelre szavazok,velemenyem szerint egy katasztrofa fele szalado gazdasagot a kormanyok es nagybankok (na persze nem a magyar szartalicskakra gondolok) mindenkeppen kezelni fogjak.
10-11 ev gigabull utan enyhen szolva furccsa azt allitani,h vagyona senkinek nem kepzodott,sem az atlagembereknek,sem a cegeknek akkor,amikor a valaha volt csucsokat dontogetik a valu ertekek.
En bar elkepelhetonek tartom azt is amit te irtal,nagyon bizom benne h nem fog bekovetkezni,es egy mostanaban torteno befektetesen fel even belul vastag pluszt realizalhato.
De amugy erdekes h nekem cimezted a mondanivalodat,mikozben tobbszor is elmondtam,h en jelenleg is shortolok,az iranyt egyertelmuen ebben latom,a kerdes szamomra csak az,h meddig?
Szerintem sokkal tobb haszna lett volna az irasodat a kis es midcap papirokban foleg a funda nelkuli spekipapirokban uloknek es remenykedoknek cimezned,akik egy teljesen nyilvanvalo es varhato felpatt alapjan az azonnali visszaemelkedesben biznak es remenykednek.
Ott mindenkeppen utosebb lett volna.
ALANFED
ALANFED 2020. 03. 15. 20:01
Előzmény: #77183  Drian875
#77188
rosszul látod ez a keler részéről halmozottan abnormális, bűnismétlés,
kétszer záró után bejelenteni és mésnap életbe lép ez bűncselekmény
úgy hívják a koronavírus pánikoltatással elkövetett anyag károkozás ezt követte el a keler
csütörtökön az esés is a fele lett volna ha nincs ez a baromság a keler okozta a a pánikot 
a bét az mnb meg a brókercégek statisztálnak hozzá
ebből olyan perek lesznek mint a devizahiteles, meg a 2015-ös broki bedőlések
messzirol_jott_ember 2020. 03. 15. 19:45
Törölt hozzászólás
#77187
poreci 2020. 03. 15. 19:21
Előzmény: #77167  martin36
#77186
martin36,
te valzeg nagyon fiatal vagy és nem látod át, hogy egy ilyen pánik (és itt most nem a vírust mondom) milyen gazdasági problémákat okozhatnak mikro és makro szinten.
Elég ha csak abba belegondolsz, hogy home office-ra a cégek nagy része nincs felkészülve. Az embereknek nincsenek tartalékai, a cégeknek nincsenek tartalékai, a bankok ilyen helyzetben hülyék lennének hitelt kihelyezni. 
Tehát egyszerre szűnnek meg a közszolgáltatások, jelentős mértékben visszaesik a piaci szféra teljesítménye is, az adó bevételek jelentősen csökkennek, míg a kiadások (egészségügy ) jelentősen növekednek. Elég csak a tanárokat nézni. Képtelenek lesznek tanítani, de fizetést azt kell számukra biztosítani, mert éhen halnak. De miből fognak nekik fizetni fizetést, hiszen a szülők- akik amúgy piaci szférában dolgozó emberek - nem fognak termelni, mert otthon vigyáznak a gyermekeikre. Közben egész üzletágak mehetnek csődbe - turizmus, vendéglátás, szállodák, alapvetően csökkennek a beruházások illetve a külföldiek is hazamennek - lásd a magyar filmipar összes szuperprodukcióját már le is állították.
Csődbe mennek a színházak, mozik, a sport szolgáltatók illetve alapvetően a szórakoztatóipar.
Egy ilyen kiterjedt csődhullám természetesen a banki szektorra is ki fog hatni, nem véletlenül van már most a Commerzbank és a DB árfolyama is a béka segge alatt. 
Amellett, hogy a GDP csökkeni fog az európai országokban, az adósság növekedni, ráadásul egyre kockázatosabb lesz ezen államokat hitelezni, ezért a kamatok is emelkedni fognak egy növekvő eladósodottság mellett...
Szerinted ezeket a folyamatokat beárazta a tőzsde egy 30%-os esésről a mindenkori csúcsról????
Itt olyn padló fogás lehet - ha ez a vírus - illetve az ezzel kapcsolatos pánik/óvintézkedések elhúzódnak, hogy csak nézünk ki a szemünkből...
A másik véglet- amit nem fognak a politikusok felvállalni Európa elöregedő népessége miatt, hogy a vírus kontroll nélkül terjed és ezrével halnának meg az öregek. Gazdaságilag ennek alig lenne hatása- vagy extrém pragmatikusan mondhatnánk, hogy gazdaságilag előnyös lenne, hiszen az aktív dolgozóknak kevesebb passzív embert kell eltartania, csökkenthetnék az adókat, vagy legalábbis fentarthatóbbá válna a nyugdíj rendszer.
pf2 2020. 03. 15. 17:59
Előzmény: #77184  pf2
#77185
Sorry ez a Corona vírus topicba szántam. 
Kockazatturesrol annyit nem a bróker viseli a kockázatot, hanem a kisbufi. Ne engem likvid aljának, mert megváltoztatják a játék szabályokat. 
Fizessek ki azonnal a nyereséget, ne tartsák vissza kmu indokokkal
pf2 2020. 03. 15. 17:54
#77184
Szerencsére a magyar protokoll szerint, csak tünetet mutató - azaz lázas - és koronavirusos kontakt személlyel érintkezett személyen végzik. Most vagy lázas Pintér vagy agy baja van valakinek vagy politikusnak mindent lehet. 
Drian875
Drian875 2020. 03. 15. 17:22
Előzmény: #77181  philosopher
#77183

Teljesen normális. Itt egy chart a Bux napi átlagos gyertyanagyságáról (14-es, azaz 14 napos átlag):
https://www.tradingview.com/x/dQGTP1uh
400-600-as maximum méretről 1600 fölé emelkedett, a letéti követelmény négyszerezése szerintem "normális és elvárható" intézkedés.
A kockázatot ilyenkor is, nem a brókercégnek, hanem az ügyfélnek kell viselnie. Egy pánikban le kell vinni a kockázat nagyságát a befektetőknek, mert a letéti követelmények gyors emelésére lehet számítani. A piac sem vár 2 hetet, a Keller sem várhat, szerintem.
Hathor
Hathor 2020. 03. 15. 17:05
#77182
Kedves Ügyfelünk!
Fontos tájékoztatás tőkeáttétel csökkentéséről (TDT, tLong, tShort) és a BUX határidős termék alapbiztosítékának  emeléséről          Tájékoztatjuk Tisztelt Ügyfeleinket, hogy a KELER 2020. március 13-án ismét emelt az alapbiztosíték követelményeken (BUX, OTP és MTELEKOM), tájékoztatásuk az alábbi linken érhető el.Részvény ügyletkör értéktári leiratTájékoztatást adunk továbbá arról, hogy Társaságunk a Technikai Daytrade, tShort és tLong ügyletkörökben alkalmazott tőkeáttétel mértékét csökkentette. A 4 Blue Chip esetében korábbi ötszörös helyett négyszeres tőkeáttételt, a többi instrumentum esetében háromszoros tőkeáttételt alkalmaz, az ügyletek fedezeti igénye tehát 20%-ról 25%-ra illetőleg 33%-ra emelkedett.Társaságunk Netboon elnevezésű kereskedési rendszerében közzétételre kerültek az új rendelkezések.Tájékoztatjuk Tisztelt Ügyfeleinket, hogy a Társaság a tLong és tShort ügyletkörben a kényszerértékesítési szint emelését határozta el két lépcsőben: 2020. március 23. napjától 10%-ról 12,5%-ra, és 2020. március 30. napjától 12,5%-ról 15%-ra.A figyelmeztetési szintek ezzel összhangban 12,5%-ről 15%-ra, majd 15%-ról 17,5%-ra változnak.Felhívjuk Tisztelt Ügyfeleink figyelmét, hogy körültekintően kereskedjenek, figyelemmel arra is, hogy az árfolyammozgásokat a magyar gazdasági eseményeken kívül egyebek mellett a külföldi tőzsdék indexeinek alakulása is befolyásolja, ezáltal a BÉT zárása és következő kereskedési napon történő újra nyitása között történő világpiaci események miatt drasztikus árfolyam-elmozdulások történhetnek, amelyek jelentős tőkeveszteséget eredményezhetnek.Amint arról korábban már tájékoztatást adtunk, Társaságunk a koronavírus terjedésének megelőzése érdekében hozott intézkedései között a személyes ügyfélszolgálat szüneteltetéséről is döntött.Ennek következtében jelentősen megnövekedett a telefonos és e-mailes megkeresések száma, melyeket Társaságunk megfelelő kapacitással a megszokott odafigyeléssel teljesít, emellett kérjük megértésüket és türelmüket az esetleges szokásosnál lassabb ügyintézésért.
philosopher
philosopher 2020. 03. 15. 17:00
Előzmény: #77057  Drian875
#77181

Ez normális, hogy egy-két nap alatt többszörözik a letétet ilyen kiélezett helyzetben? Nekem volt bőven tartalékom, de így is szinte elfogyott a szabad készpénz a megemelkedett letét miatt. Ezzel kényszer likvidálhatnak embereket. Ez miért jó? Ez inkább szemétségnek tűnik ilyen rövid időtávon. Miért nem jelentik be, hogy fokozatosan 2 hét alatt megemelik, és akkor már ezzel is elriaszthatják a nagyobb tőkeáttételeket, de hagynak pár napot mindenkinek rendezni a saját pozíciókat, akinél feszített volt a helyzet.
.
Ha jól számolom, akkor ezzel a BUX hati tőkeáttétele valójában olyan 3-szorosra csökkent?

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók