Topiknyitó: Portfolio 2015. 03. 26. 21:08

Jaksity: az államnak is részt kellene vállalnia a kártalanításban  

Ugrás a cikkhez
Helytelennek ítéli meg Jaksity György, a Concorde Értékpapír Zrt. elnöke azt, hogy a tisztességes cégekkel fizettessék meg teljesen a csalók okozta károkat. A brókerbotrányról Jaksity a Magyar Narancsnak adott interjúban beszélt. Bár lehetett...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=211957
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2015. 03. 29. 19:38
Előzmény: #397  Törölt felhasználó
#400
"1. Mert ezt mondták? "

Ez történt. A kft-nek 57 milliárd követelése volt. Most próbálják eltüntetni.

Te tudsz valamiről ami ezeket cáfolná?

"2. Ismered a Kft és az Rt közötti kölcsönszerződéseket?
3. Ismered a Kft és az Rt közötti egyéb szerződéseket? "

Ezt ugye nem kérdezed komolyan?

Törölt felhasználó 2015. 03. 29. 19:26
Előzmény: #395  zintan
#399
így nézve jogos , de ha nem házon belül ment volna az értékesítés, hanem másik brokicégen keresztül, akkor se tűnt volna fel hogy egy kicsit több pénzt szedtünk be kelleténél?
Törölt felhasználó 2015. 03. 29. 19:23
Előzmény: #394  Törölt felhasználó
#398
Tök mindegy, attól még ugyanaz a jogi helyzete mindegyik félnek.
Törölt felhasználó 2015. 03. 29. 19:21
Előzmény: #388  Törölt felhasználó
#397
"Ha egy normál kft lenne, akkor teljesen igazad lenne, de ez a kft azon kívül hogy kibocsátotta a kötvényeket és az egészet továbbkölcsönözte, semmilyen tevékenységet nem folytathatott. Nem tudott veszteséget termelni, vagyont eltüntetni."

1. Mert ezt mondták?
2. Ismered a Kft és az Rt közötti kölcsönszerződéseket?
3. Ismered a Kft és az Rt közötti egyéb szerződéseket?
zintan
zintan 2015. 03. 29. 19:21
Előzmény: #394  Törölt felhasználó
#396
akkor is a hruria kft a kibocsátó.
zintan
zintan 2015. 03. 29. 19:20
Előzmény: #393  Törölt felhasználó
#395
mivel neki volt engedélye. Az már máslapra tartozik, hogy csak 70 mrd-ra.
Törölt felhasználó 2015. 03. 29. 19:18
Előzmény: #389  stock33
#394
köszönöm a választ. És mi a helyzet ha nem jegyeztem a kötvényt hanem a másodlagos piacon vásároltam?
Törölt felhasználó 2015. 03. 29. 19:15
Előzmény: #390  zintan
#393
Ezt miből gondolod, hogy a kft bocsájtott ki többletet?
zintan
zintan 2015. 03. 29. 19:12
Előzmény: #391  aliben
#392
sztem most nem is az a lényeg hogy a szerződésben ki szerepel eladónak, jogilag a Hruria az eladó. Az viszont lényegesebb, hogy a szerz.-ben le van írva, hogy egyik pü biztosítónál (OBA, Beva) sincs biztosítva a követelésed.
Itt abba lehet reménykedni, hogy a felszámolás esetén az NAV, jelzálog, közüzemi tartozások kiegyenlítési sorrendjét követően marad-e érték a cégben, hogy a kötvényeseket is kárpótolják. Erre jelenlegi információk alapján sok esély nincs....
aliben 2015. 03. 29. 18:57
Előzmény: #376  stock33
#391
elolvasva az ááltalad javasolt alaptájékoztatót, ott világosan le van írva, hogy a kibocsátó a Q ÉRTÉKPAPÍR ZRT TULADONA, tehát az én adás-vételimen nem véletlenül szerepel, mint eladó a Q. ért.papír zrt.
zintan
zintan 2015. 03. 29. 18:52
Előzmény: #387  Törölt felhasználó
#390
a fiktiv köt. kibocsátó is a kft volt, nem a zrt.
A zrt jóhiszeműen közvetítette a vevők felé. A közvetítőnek nem feladata az eredetiség vizsgálat. Amennyiben kiderítik/bebizonyítja a vizsgálati eljárás, hogy tudott a zrt arról, hogy a kft fiktív kötvényeket bocsátott ki, akkor a zrt bűntárs a történetben.
stock33
stock33 2015. 03. 29. 18:44
Előzmény: #387  Törölt felhasználó
#389
minden jegyzésnél az adott jegyzésre elkülönített LETÉTI számlára kell a pénzt befizetni a jegyzőnek. ami oda bemegy, az a kibocsájtóé (levonva belőle a jegyzés költségét)
Törölt felhasználó 2015. 03. 29. 18:38
Előzmény: #385  Törölt felhasználó
#388
Azért kellett átalakítani, hogy eltűnjön a követelés.
Az általad leírtak szerint egyáltalán nem lett volna követelés.
Mint ahogy ha sikerül átalakítani el is tűnik

Ha egy normál kft lenne, akkor teljesen igazad lenne, de ez a kft azon kívül hogy kibocsátotta a kötvényeket és az egészet továbbkölcsönözte, semmilyen tevékenységet nem folytathatott. Nem tudott veszteséget termelni, vagyont eltüntetni.
A kft tulajdonosa ugyanaz volt mint a főcégé, és 0 (nulla) alkalmazottal működött. Plusz ember sem volt a rendszerbe.

Törölt felhasználó 2015. 03. 29. 18:38
Előzmény: #378  elemes
#387
Én értem ha a Hruria csődbe megy az általa kibocsájtott kötvény értéke annyi amennyi a megmaradt értékesíthető vagyon (most úgy néz ki hogy semmi).
De többlet kibocsájtásról érdeklődtem, hogy azt az értékpapír zrt hajtotta-e végre?
A szerződésből idézett sor alapján (az én értelmezésem szerint) ő szavatolja hogy a pénzem mögött kötvény van. Ha a kft 7mill db-ot bocsájtott ki ( és max ennyi lehet a kellernél) de 21mill db után szedtek be pénz akkor a különbözeti pénzzel ő tartozik elszámolással nem a kibocsájtó.
Törölt felhasználó 2015. 03. 29. 18:35
Előzmény: #377  aliben
#386
"hát nem így van: nekem van egy adás-vételi szerződésem, az eladó a Q.ért papír zrt, a vevö meg én vagyok a kft nevét meg sehol nem tűntették fel az adás-vételi szerződésen. (olvasni azért még tudok)"

Egy értékpapír adás-vétel MINDIG az értékpapír számlavezetőn keresztül történik. Ha OTP-t veszel, az OTP-ről sem jelenik meg semmi az adás-vételi szerződésben kizárólag az instrumentum megjelölése (meg névérték, dbszám). Amikor Q kötvényt vettél, ott volt az instrumentum megjelölésben, hogy ez egy bizonyos Q kötvény sorozat. Minden másnak neked kell utánanézned!
Törölt felhasználó 2015. 03. 29. 18:30
Előzmény: #371  Törölt felhasználó
#385
"már a cég átalakítását is megpróbáltak, hogy eltűnjön a követelés"

De te még mindig azt állítod, hogy a Kft-be kiszervezett kötvény nem jár neked többlet kockázattal...
Törölt felhasználó 2015. 03. 29. 18:27
Előzmény: #374  Törölt felhasználó
#384
Íme a Quaestor 70 mrd-os kötvényprogramjának kibocsátói tájékoztatója:
link

A 12. oldalon világosan olvasható, hogy a kötvényekre sem a BEVA, sem az OBA biztosítása nem terjed ki:
"Felhívjuk a Befektetők figyelmét arra, hogy a Kötvényekre nem terjed ki az Országos Betétbiztosítási Alap (OBA) védelme (vagy más hasonló biztosítás, így a Befektető-védelmi Alap védelme sem). Ennek megfelelően a Kötvényekkel kapcsolatos esetleges nem teljesítés esetén harmadik személy nem áll helyt."

És egy érdekesség a 15. oldalról:
"Felhívjuk a figyelmet arra, hogy a Kötvényeknek a Kötvényprogram keretében történő forgalomba hozatala következtében a Kibocsátó hiteltartozásainak összege meghaladhatja saját tőkéjének összegét, ezért a Kötvényprogram keretében forgalomba hozandó Kötvények a szokásostól eltérő kockázatúnak minősülnek."
Törölt felhasználó 2015. 03. 29. 18:27
Előzmény: #378  elemes
#383
"most nem igazán értem. a kötvénykibocsátó csődjéért a kötvénykibocsátó felel, nem a forgalmazó."

Miért csődbe ment ?

"amikor az államadósságkezelő devizakötvényt bocsátott ki és mondjuk a UBS-t bízta meg a kibocsátás megszervezésével, akkor nem az UBS felel a magyar állam esetleges fizetésképtelenségéért. ha én megveszem a magyar államkötvényt, majd a másodpiacon eladom neked, mondjuk a concorde-on keresztül, akkor a magyar állam fizetésképtelenségéért sem a concorde, sem én nem felelek - csak a magyar állam."

arra írtam hogy a kibocsátó nem adhatja/veheti másodlagos piacon a kötvényeket.
A másodlagos piacon csak a forgalmazó lehet vevő/eladó.
Ha jól olvastam az volt a téma hogy ki az eladó.
elemes
elemes 2015. 03. 29. 18:18
Előzmény: #377  aliben
#382
abban a szerződésben jó sok mondat van. érdemes az összes mondatot elolvasni.

egyébként meg tulajdonképpen azt hiszel, amit akarsz. tessék elmenni a Quaestor Értékpapír Zrt-hez és kérni a kötvényed ellenértékét, hiszen (a te értelmezésedben) ők a felelősek. nagyon örülnék, ha a választ megosztanád velünk.
stock33
stock33 2015. 03. 29. 18:17
Előzmény: #379  aliben
#381
nem, az nem képzelgés, ha belinkelem a rád vonatkozó alaptájékoztatót...

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók