Topiknyitó: Portfolio 2015. 02. 24. 08:07

Nagy bajban a Buda-Cash - Mi lesz az ügyfelek pénzével?  

Ugrás a cikkhez
A Buda-Cash Brókerháznál a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda nyomozati cselekményt hajtott végre - írja az Index. Lépett a felügyelet A tudomására jutott visszaélés-gyanús esetek miatt az MNB ma közzétett végzésében azonnali hatállyal...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=210546
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2016. 02. 10. 18:55
Előzmény: #12639  Törölt felhasználó
#12640
A helyzet ugyanis nem tiszta.
Azért képeznek illikvid sorozatot az accessből, hogy a maradéknak megőrizzék a kereskedhetőségét (meg talán az értékét).
De hogy nekünk mit akar kiadni a fa, arról még nem sok szó esett.
Márpedig a trendnek 20%-át ez teszi ki, egyáltalán nem mellékes, hogy ez hogyan alakul.

Nyomatékosan leírnám még egyszer: a beva arról szól, hogy a pénzintézet bedőlése esetén 6 milláig visszakapd a pénzed.
Mivel ez nem oba, itt van kockázatod, ez abban nyilvánul meg, hogy csak 6 milláig kapsz pénzt, illetve 1 milla fölött 10% veszteséget vagy kénytelen lenyelni.

De ennyit, és nem többet!
Úgy nem lehet(ne) keverni a paklit, hogy akinek 3 millája volt mondjuk ott, az 30%-ot bukjon.
Törölt felhasználó 2016. 02. 10. 18:47
Előzmény: #12638  Törölt felhasználó
#12639
De ha kapsz 100 ezer access pp jegyet, darabját 2 ft-on (ami máris nem ér annyit), és a százezerből 60 ezer adásvételre alkalmatlan, akkor mihez kezdesz?
Gyak. kapásból buktál 120 ezret.
Törölt felhasználó 2016. 02. 10. 18:45
Előzmény: #12637  Törölt felhasználó
#12638
Szerintem a minimum az lenne, ha az illikvid 2/3-ot térítené a beva, a maradékot, amit esetleg később lehet értékesíteni azt odaadhatnák, bár az is rizikós lenne.
Törölt felhasználó 2016. 02. 10. 18:44
Előzmény: #12636  filter
#12637
Eddig arról szólnak a hírek, hogy az Access jegyek nem szerepelnek a beva által fizetendő listában.
Tehát megvannak, ergo a fa ki fogja adni őket.

Ez pedig azt jelenti, amit írtam.
filter 2016. 02. 10. 18:38
Előzmény: #12635  Törölt felhasználó
#12636
Azt viszont qrvára nem kéne hogy jelentse, hogy egy bűncselekmény miatt bedőlt alapkezelő illikvid papírjait akarják a számlámra transzferálni!

volt ilyenre példa?
Törölt felhasználó 2016. 02. 10. 18:33
Előzmény: #12631  Balage74
#12635
Ha Trended volt, akkor nemhogy nem tiltakozhattál, hogy nem vehet Access-t, hanem kifejezetten beleegyeztettek, hogy venni fognak.

Ne reménykedj, ha 20% pluszban lenne a portfóliód, akkor se kapnál pluszpénzt, mert az értékpapírok 180 napos átlagárát kapnád meg, ami elég sanszosan nem lenne pozitív.
Tehát örülj, hogy nem volt nagy pluszban a sztori, mert nagyobbat szívnál.

Márrészt ez a sztori nem arról szól, hogy a BC jól fektetett-e be (mert nem), hanem arról, hogy az ilyen esetekre szóló biztosításunkban az szerepel, hogy visszakapod a befektetésedet 6 milláig, 1 milláig 100%-ban.
Ez azt jelenti akár, hogy ha a 100 mol részvényedből 50 hiányzik, akkor 50-et visszakapsz, a maradék árát meg kifizetik.
Vagy mind a 100-at kifizetik, ha 1 sincs meg.
Azt viszont qrvára nem kéne hogy jelentse, hogy egy bűncselekmény miatt bedőlt alapkezelő illikvid papírjait akarják a számlámra transzferálni!
noworf 2016. 02. 10. 17:53
Előzmény: #12626  Balage74
#12634
Nem volt, most sincskormányzati szándék a felgöngyölítésre!
A történések, a tapasztalatok, a tények alapján megállapítható, hogy hiénaként viselkedve, a BC vezetői, tulajdonosai által előidézett helyzetet arra használták, használják fel, hogy meglopjanak minket!
Az elkövetők köztörvényes bűncselekményeket követnek el , bűnözők, akkor is ha éppen felszámolónak, kinevezett felügyeleti biztosnak, jegybank elnöknek v miniszterelnöknek titulálják éppen őket!!!
A vagyon elkülönítés, a BC által eltűntetett összeg megállapítása, az első Keler egyeztetés pillanatában megtörtént! Igaz, ezt megelőzően is már megdézsmálták a maradékot és azóta is ezt teszik folyamatosan! Jelenleg a BEVA kifizetés nem más, mint morzsa dobálás nekünk, annak érdekében, hogy tovább garázdálkodhassanak! Nem tudom mennyi hektár földet vesznek, hány offshore számlát töltenek fel, mennyi politikus gyereket állítanak a saját lábára, mennyi luxus órát, ingatlant, autót vásárolnak a megtakarításainkból, csak azt tudom megbecsülni, hogy hány becsületesen dolgozó, adót és járulékot fizető magyar embert, családot tettek, tesznek tönkre!
Törölt felhasználó 2016. 02. 10. 17:26
Előzmény: #12630  detto71
#12633
A 3 sor van most asszem.
Kérlelik.
Törölt felhasználó 2016. 02. 10. 17:19
Előzmény: #12625  Törölt felhasználó
#12632
Ezt még mindig nem akarom elhinni, pedig az eltelt egy évben már elég sok gazemberséghez hozzászoktattak.

Kérdezted, hogy milyen arányban térül meg a trend. Ez attól függ, hogy milyen trend. Nekem csak éves volt huf-ban és eur-ban, ha a FA hajlandó éesz kiadni azt, amit megtalált + a BEVA-tól megkapott pénzzel a betett követelésem 75%-a jön vissza. Ehhez jönnek még az ACCESS jegyek, amelyek sorsa, árfolyama pillanatnyilag teljesen sötét. Így többet nem tudok neked ez ügyben mondani. És ezek persze csak nominális számok, nem vettem figyelembe elmaradt hasznot, kamatot, semmit.
Balage74
Balage74 2016. 02. 10. 17:17
Előzmény: #12629  Törölt felhasználó
#12631
Ahogy Edit írta, a Questor nem BEVA, hanem Fidesz védett. Sokkal erősebb védelem.:/ Szvsz (is) a Q kötvények után nem járna kártérítés egyáltalán, nemhogy 30 milláig.

Így működik az ország, a ZEMBEREK ezt akarták és úgy tűnik még mindig. Mindegy ez egy másik topic.

Szerintem a bankos példád ugyan így működne, nem pénzt kapnék, hanem befektetési jegyet. Ha meg dkj lenne a számlámon, mert azt vettem, akkor azt.

Ami a BC számlámon volt, azt én vettem. Nem közvetlenül, de megbíztam a BC-t, hogy járjon el a nevemben. Nem tettem kitételt (nem is tehettem), hogy Access PP-t nem vehet.
Ha most 10-20% pluszban lenne a portfólióm, nem panaszkodnék, hogy miért ebbe fektettek. Így a bukó kapcsán sem panaszkodhatok. Így jártam...

Ezzel együtt nem a befektetők (mi) hibáztunk, hanem az ellenőrző, felügyelő hatóság(ok).
Lehet pereskedni. Én benne lennék, de a kilátások nem jók.
detto71
detto71 2016. 02. 10. 17:01
Előzmény: #12625  Törölt felhasználó
#12630
Miért, akkora lesz aki megcsinálja?
Most nincs?
Felvesznek valakit vagy könyörögni fognak a régi dolgozónak, hogy csinálja meg?

Mekkora faszság ez is.

Törölt felhasználó 2016. 02. 10. 16:59
Előzmény: #12623  Balage74
#12629
Egyrészt nézd, a quaestorosok meg megvették egy cégnek a kötvényeit, mindenféle biztosítás nélkül, ami aztán csődbe ment, és mégis visszakapták a pénzüket.
Nem egy illikvid vállalati kötvényt...

Másrészt meg az milyen lenne, ha csődbe menne mondjuk a CIB Bank, aztán az akármelyik alapod után nem pénzt adnának, hanem visszaadnák a megszűnt bank illikvid befalapjait, vagy esetleg az alap mögött lévő dkj-t, vállalati kötvényeket...
filter 2016. 02. 10. 15:35
Előzmény: #12625  Törölt felhasználó
#12628
EGYÉBKÉNT NEM ÉRTEM!
Nekem csak kp maradt bent!
Adja oda a PSFN a takarékbankon keresztül.
Már azonosítani se kell magamat.
Hmmz
Hmmz 2016. 02. 10. 15:18
Előzmény: #12623  Balage74
#12627
Igy is lehet nézni, meg úgy is hogy KP-t adtam,
mondjuk 1000 villanykörte árát forintban..akkor -ha már biztositva vagyok-, had lássam már vissza Azt a pénz mennyiséget amit oda letettem. :)

Nézd meg újra a papirt amit kaptál a darabszámokról, először engem is megkevert hogy 2 táblázat van benne, ráadásul 1 lap 2 oldalán hogy forgatni kelljen. de összevetve a legutóbbi egyenlegközlővel a BC weboldaláról stimmel.. mármint a darabszám..

Balage74
Balage74 2016. 02. 10. 14:43
Előzmény: #12624  noworf
#12626
Minden részével egyetértek. Sajnos.

Nem hiszem el, hogy néhány épeszű ember 4-6 hét alatt ne tudta volna felgöngyölíteni az ügyet és a megmaradt vagyont, még különösebb előképzettség nélkül is, pusztán józan paraszti ész alapján, de erről már sok szó volt itt...
Törölt felhasználó 2016. 02. 10. 14:42
Előzmény: #12624  noworf
#12625
Feb. végére várható csak az egyenlegközlő, nincs aki megcsinálja.
noworf 2016. 02. 10. 14:28
Előzmény: #12615  Balage74
#12624
Nálam nagyon egyszerű volt az ügyintézés...
Tegnap tak-ban a számlán maradt ft kifizetve.
Pershingnél behúzott papírokról semmi hír a tavaszi értékük 40% csökkenést mutat ( 30% pluszban is volt ) !
Elvi okokból szarrá fogom perelni ezeket a férgeket ( nem a BC volt vezetőire gondolok) , mert 2015 februártól szétlopják a megmaradt vagyonunkat is! Nincs egyetlen tisztességes, gerinces EMBER sem az ezzel az üggyel foglalkozó illetékesek között!
Szembesülni kell azzal a ténnyel, hogy tolvaj politikusokkal és az őket kiszolgáló, gátlástalan szolgákkal állunk szemben!
Senkinek ne legyen semmiféle illúziója, minden lehetséges módon ellopják a megmaradt vagyont, kamu költségeket képeznek a felszámolásban, hamis adatokat közölnek mert jelenleg megtehetik!
Sem a nyomozó hatóság, sem a bíróság nem védi meg a befektetők érdekeit , az elmúlt egy év során csak a további lopást, törvénytelen fa tevékenységet támogatták! Ebben az országban feudalizmus van!
Balage74
Balage74 2016. 02. 10. 14:06
Előzmény: #12622  Hmmz
#12623
Ezen a HUF-ot "követelünk" vissza kérdésen nem érdemes rugózni.
Megbíztuk a BC-t a portfólió kezelés keretében, hogy vegyen értékpapírt, vagy bármit tulajdonképpen.
A felszámoló az alapján számol el, ami a roló lehúzásakor volt a számlánkon. Szerintem ez rendben van, hiába nem tetszik nekem sem.

Az Access Deposit jó eséllyel bukó, az illikvid rész biztosan, a likvid valószínűleg, ezekre már nem számítok, csak reménykedek.:)
Hmmz
Hmmz 2016. 02. 10. 13:46
Előzmény: #12619  Törölt felhasználó
#12622
1 milla huftrendre cirka majdnem 600k-t fizet a beva, kb 3/5-öd részt, 2/5 elvileg megvan és majd amonnan gyün..vagy nem gyün..
Öszintén szólva nemhiszem hogy 1/5-nél több jönne még vissza :/
legalábbis errefelé

de nagy kérdés hogy mi lesz a access PP fassággal :F

Ismerősnek jött meg a papir, még nem az enyém, 500k-ra, csak felszoroztam az arányokat.2014 12. hóban nyitotta.

A másik dolog hogy Befizetett HUF-ot "követeltünk", ez meg értékpapirokba számoltak el, ennek ellenére, mindenféle kérdés nélkül, és ezt adják vissza forintban..

hallgato 2016. 02. 10. 13:41
Előzmény: #12619  Törölt felhasználó
#12621
Haat attol fugg mik voltak a portfoliodban. Ha kincstarjegyek, huf es euro, akkor eszerint kulon kulon ki lehet szamolni a %-ok.
Pl D15040, az all a beva ertesiton amit a baratom kapott, hogy 579 db a teljes koveteles, 145 meglevo, hianyzo db szama 434. Ez 25%-ot jelent, ami megegyezik a fa altal publikalt infoval.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek