Topiknyitó: Portfolio 2014. 11. 27. 08:11

A nap ábrája: ennyi devizahiteles van nagy bajban  

Ugrás a cikkhez
Meglepő adatok láttak napvilágot: 7 millió 427 ezer lakossági hitelszerződés van Magyarországon, ebből 1 millió 389 ezer hitelszerződést már legalább 90 napja nem törlesztenek az ügyfelek. Ez utóbbiaknak mindössze 14%-a devizahitel. Érdekes...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=59&i=207026
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2014. 11. 27. 23:56
Előzmény: #16  Phylaxa
#19
Fogalmazzunk így, az adóst azt nyilván tudta, tudnia kellett, vagy elvárható, hogy tudja, hogy ha nő a frankárfolyam, ugyanilyen arányban nő a törlesztője is. Ezt hívják árfolyamkockázatnak.
Törölt felhasználó 2014. 11. 27. 23:54
Előzmény: #16  Phylaxa
#18
A kamat a tőkére jön, %-ban kifejezett, szóval a "kamat árfolyamkockázata" elég nagy hülyeség a részedről.
Törölt felhasználó 2014. 11. 27. 23:53
Előzmény: #16  Phylaxa
#17
"Egy dolggal lehettek tisztában a legtöbben,az pedig a tőke árfolyamkockázata. " ha romlik a forint esetleg a CHF-hez képest, akkor többet kell majd fizetni a felvett 100000 CHF-ért.""

Erről beszéltem én is... Az árfolyamkockázatról, amivel igenis tisztában volt, tisztában kellett, hogy legyen minden adós.
Phylaxa 2014. 11. 27. 23:24
Előzmény: #12  Törölt felhasználó
#16
Na pont így nem történt szerintem, ahogy szépen leírtad. Tisztelet a kivételnek. :)

Egyébként a kamat és mindennemű költségek árfolyamkockázatával szerintem a töredék lehetett tisztában.

Egy dolggal lehettek tisztában a legtöbben,az pedig a tőke árfolyamkockázata. " ha romlik a forint esetleg a CHF-hez képest, akkor többet kell majd fizetni a felvett 100000 CHF-ért."

De mindegy ebben úgysem fogunk egyetérteni. :)
Törölt felhasználó 2014. 11. 27. 23:07
Előzmény: #14  fed
#15
Korábban sok ilyen per volt, mind elbukott.
fed 2014. 11. 27. 23:05
Előzmény: #12  Törölt felhasználó
#14
Én meg csak azt mondtam hogy több per is folyamatban van érdemes megvárni azoknak mi lesz a vége, gondolom ha ezek is így gondolnák mint Te akkor nem perelnének :)
Törölt felhasználó 2014. 11. 27. 23:02
Előzmény: #11  fed
#13
Megjegyzem: egy autógyártó elmondja, hogy milyen veszélyes dolog a közúti közlekedés, hányan halnak meg, sérülnek meg, stb.? Nem. Elmondja, hogy a kocsi később milyen gyakran meghibásodik, hányszor mennyiért kell ezt meg azt cserélni benne? Nem.

Olyat várunk el a bankoktól, amit semmilyen más szektortól megközelítőleg sem.
Törölt felhasználó 2014. 11. 27. 23:00
Előzmény: #11  fed
#12
Szerintem az, hogy szóban elmondták, külön papírt adtak, mondtak és írattak alá erről, majd a közjegyző is elmondta és aláíratta, az éppen elég. Ennél jobban elmondani nem lehet.
fed 2014. 11. 27. 22:53
Előzmény: #10  Törölt felhasználó
#11
Azt azért tegyük hozzá, hogy azt mondta ki a kúria, hogy csak akkor az adósé a teljes árfolyamkockázat ha megfelelő tájékozatást kapott a banktól. Ha jól tudom több per is folyamatban van ez ügyben, érdemes megvárni hogy azoknak mi lesz a vége.
Törölt felhasználó 2014. 11. 27. 22:06
Előzmény: #4  Törölt felhasználó
#10
"Ez a törvény módosítás nem azért jött létre, hogy a deviza hiteleseknek könnyebb legyen, hanem azért, hogy az árfolyam kockázatot elismertessék az adósokkal."

Az árfolyamkockázat alapvetően az adósé. Így szerződött, tudta, vállalta, ezért volt kisebb a kamat és a törlesztő az elején. Amíg nyerésben voltál, te se hőzöngtél itt, hogy te mindenáron a banknak akarod adni a hasznodat vagy az államnak.

Megjegyzem a bíróságok, azaz az igazságszolgáltatás legfelsőbb szintje, a Kúria jogegységi döntésben jelentette ki azt, hogy az árfolyamkockázat az adósé.
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2014. 11. 27. 21:45
Előzmény: #8  csendben
#9
Próbáltam PC módon fogalmazni, hogy pl. fogyatékosságot nem cikizünk...
csendben 2014. 11. 27. 19:59
Előzmény: #7  Bekre_Pal
#8
az ilyen fenyegetést (konkrétan a lentit!),nehéz komolyan venni...
(SZERINTEM!!!)
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2014. 11. 27. 19:18
Előzmény: #6  Törölt felhasználó
#7
vannak, akiken nem illik röhögni
Törölt felhasználó 2014. 11. 27. 19:15
Előzmény: #4  Törölt felhasználó
#6
" De ezzel még nem lesz vége, ezt megígérhetjük a bankoknak és a kormánynak is."
Tessék már mondani, mit fognak csinálni? :D (fekve röhögős smile)
gyula1971
gyula1971 2014. 11. 27. 18:31
Előzmény: #1  Portfolio
#5
Ezen én is meglepődtem, nem gondoltam, hogy ennyi hitel legyen nem teljesítő!

Az elszámolások elsősorban az adósok függő kötelezettségeit (költségek, elmaradt díjak, kamatok) csökkentik, és csak ezt követően (ha marad még elszámolni való) a tőketartozást. Mivel a devizahiteles elszámolások egyébként is "csak" átlagosan 16%-kal csökkentik a teljes tartozást, aligha várható, hogy ettől helyreáll a devizahitelesek nagy részének fizetőképessége. A nem teljesítők problémája tehát továbbra sem megoldott, ráadásul a Nemzeti Eszközkezelő ingatlanvásárlási mandátuma és a kényszer-értékesítéseket kvóta is lejár idén év végén. Erről részletesen:
Törölt felhasználó 2014. 11. 27. 11:59
Előzmény: #1  portfolio
#4
Ez a törvény módosítás nem azért jött létre, hogy a deviza hiteleseknek könnyebb legyen, hanem azért, hogy az árfolyam kockázatot elismertessék az adósokkal. Mondhatom szép kormányunk van, ők kimentették magukat, most meg a többi ember nem számít. De ezzel még nem lesz vége, ezt megígérhetjük a bankoknak és a kormánynak is.
signal2
signal2 2014. 11. 27. 08:41
Előzmény: #2  Zataman
#3
"Ameddig a bankok itt szabadon, bűnszövetkezetben hazudhatnak, csalhatnak és lophatnak"

Ezekre tudnál 1-1 példát írni?
Zataman 2014. 11. 27. 08:36
Előzmény: #1  portfolio
#2
Valaki magyarázza már el az illetékeseknek hogy mi az a jogállam, mert úgy tűnik, ezt sikerült a komcsiknak 50 év alatt teljesen kitörölni az agyakból, és nem olyasmi amit túrista utakon meg lehet tanulni..

Ameddig a bankok itt szabadon, bűnszövetkezetben hazudhatnak, csalhatnak és lophatnak (ebben a sorrendben) addig itt nincs se jogállam, se Európa, de jövője se senkinek..ezt kéne végre megérteni.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek