Topiknyitó: Portfolio 2014. 11. 10. 09:14

Varga nem menti fel a NAV elnökét  

Ugrás a cikkhez
Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter szerint akkor lenne feladata a NAV elnökének ügyében, ha valaki végre már elárulná neki, melyik az az ügy, amiért az USA-ból kitiltották Vida Ildikót. Valaki megvádolta a NAV vezetőjét anélkül, hogy bármiféle...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=206197
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
akkoriis 2014. 11. 11. 10:31
Előzmény: #97  SBob
#100
Nem.. ne forgasd ki.. azt írtam h velem szemben ezt teszik, vele szemben viszont nem.. ez az igazságtalan! nem káröröm.. én elfogadom azt (más lehetőségem úgy sincs), hogy ezt csak így lehet kivizsgálni normálisan... a kettős mérce épp ott van, h engem megvizsgálnak mindenféle (akár) mondva csinált indokkal, Őt (Őket) pedig még csak meg sem kérdezik!! Na ez a felháborító!
BudFox
BudFox 2014. 11. 11. 10:30
Előzmény: #96  akkoriis
#99
tudom hogy azokban az országokban nincs demokrácia :_))

Sőt Izrael ellen sem emelnek szót, aztán komolyabb fallal vették körül a fél országot mint a Berlini fal - ha már most volt a Berlini fal jubileuma...
Vagy hogy egy egész országrészt elszigetelnek, mert úgy gondolják...

Az ellen sem emel szót USA.

Szóval ez egy olyan ország ami láthatóan csak a világuralommal törődik, e szerint az érdeke szerint cselekszik.
Akkor USA nak mekkora a hitelessége ?
stock33
stock33 2014. 11. 11. 10:28
Előzmény: #93  BudFox
#98
vegyük kínát: link

hány kínai van usa tiltólistán? elképzelhető, hogy olyanok vannak tiltólistán, akik ezt nem osztották meg veled?
SBob 2014. 11. 11. 10:27
Előzmény: #95  akkoriis
#97
:)
és nem fogadják el, hogy kp-ben tartod a pénzed. Igazad van, amit a NAV tesz, az sok esetben hasonló ehhez az eljáráshoz. De te is azt írod a példában, hogy ez mennyire felháborító és igazságtalan. Ha pedig így van, akkor éppen ezért nem lehet ehhez hasonló eljárást támogatni. Mert ez kettős mérce lenne. Ez csak nekünk jelent némi kárörömet, mert akadt egy magasabb hatóság a NAV-nál, aki éppen úgy letojja a másikat (történetesen a NAV elnökét). Lehet menni bírósághoz, de az Atyaistenhez is, akkor is a kicsi fog szívni :).
akkoriis 2014. 11. 11. 10:22
Előzmény: #93  BudFox
#96
Egyik országban sincs demokrácia.. csak szólok
akkoriis 2014. 11. 11. 10:20
#95
Ha a szomszéd feljelent, miszerint vettem egy új autót, de közben nincs melóhelyem... visszamenőleg 5 évig mindent bizonyítanom kell.. mindenféle alapos indok nélkül... szétszednek, kutakodnak utánam.. sorolhatnám... ebben az esetben még csak a látszatát sem keltik, hogy megnéznék mitől zörög a haraszt! Ez az ami a legjobban felháborítja a népet szerintem! Az pedig már külön fejezet, hogy (ahogy pénznyelő is fogalmazott) elbujdosott napokig, hetekig.. nem mondja meg kiket tiltottak ki még (ha a kormány esetleg nem tudná)... Messziről bűzlik ez az ügy.. és nyilvánvalóan az egész vezetés benne van!
SBob 2014. 11. 11. 10:20
Előzmény: #92  Törölt felhasználó
#94
a vádnál picit tovább mentek. Az USA konkrétan meg is büntette már őket. Persze csak abban az esetben, ha a kitiltást büntetésnek nevezzük. Én egyértelműen annak gondolom. (akkor is, ha esze ágában sincsen oda utazni egyikőjüknek sem) Ezt a büntetést indokolták azzal, hogy korrupt.
BudFox
BudFox 2014. 11. 11. 10:19
Előzmény: #88  SBob
#93
Éppen az Echo -tv -n volt egy vita erről.
És nagyon érdekes dolgokat mondtak még :

USA miért nem aggódik a Szaud Arábiai emberek jogaiért ? Ott sárba tiporják az emberi jogokat...mégse emelei fel a szavát ellene.

Sőt Kínában is még mindig sárba tiporják az emberi jogokat, az ellen se meri felemelni a szavát.

Jaaaa...hogy Szaúd Arábiából jön a sok olaj, meg hogy szövetséges ?
Kína meg sok állampapírt vásárol...micsoda véletlen :D

Na ennyit arról hogy idejönnek és pampognak nekünk hogy mintha korrupcióhoz közel került volna valaki ?
Törölt felhasználó 2014. 11. 11. 10:15
Előzmény: #85  jumbo2
#92
Mivel vádol ? lehet általánosságban vádolni valakit hogy korrupt vagy kell hozzá gyanu konkrét esetre ki,mikor,melyik cég stb. amire elindulhat egy nyomozás ?
SBob 2014. 11. 11. 10:13
Előzmény: #89  Törölt felhasználó
#91
példaképpen írtam. Ha tudod, hogy mi az a "példa". Írhattam volna egy befizetési csekket. (tudom azt sem kapott).
SBob 2014. 11. 11. 10:12
Előzmény: #86  Törölt felhasználó
#90
mint ahogyan korábban is írtam, én nem látom át ezt az ügyet. Ebben itt is és amott is tulajdonképpen össze-vissza beszélnek.
Törölt felhasználó 2014. 11. 11. 10:11
Előzmény: #88  SBob
#89
"kapok egy börtönbehívót"

Nem börtönbehívóról van szó. Ne csúsztass.
SBob 2014. 11. 11. 10:09
Előzmény: #81  Törölt felhasználó
#88
Mindenesetre olyan országban sem szeretnék élni, ahol kapok egy börtönbehívót. Indok: "biztos információ". Ha pedig a bizonyítékok felől érdeklődnék, akkor annyit közölnének, hogy más személyiségi jogai miatt erre nekem nincsen jogom.
Mert jelen állás szerint a fenti példa egy az egyben ráhúzható a vida ügyre. Ez annál is érdekesebb, mivel egy olyan ország engedi meg ezt az eljárást magának, amelyik a magyar demokráciáért aggódik. Egyébiránt egyáltalán nem vagyok USA ellenes. De ezzel az eljárással nem nő, hanem éppen ellenkezőleg, csökken az USA hitelessége a szememben. Ezen könnyen változtathatnának. A biztos bizonyítékok alapján vádat kellene emelniük. Még a Magyar Telekom volt vezetői ellen is csak azért nem emeltek vádat, mert a cég befizette a több mint 20 milliárdos büntit. (persze ez is furcsa nekünk picit - ha megegyezünk, nem kell felelned... ).
Törölt felhasználó 2014. 11. 11. 10:09
Előzmény: #84  SBob
#87
Én az ügyvivőt sem tudom követni. Először megerősíti kitiltottak tíz magánszemélyt,később hatot köztük köztisztviselőket is, majd újra megerősíti a hatot ami változhat is de kormánytagok nincsenek közte...
Aztán a kormánynak nem ad ki neveket és okokat, de az érintettek a követségen betekintést nyerhetnek a kitiltásuk okairól is Vidának viszont nem árulja el az okokat mondván az infókat eljuttatták a kormányhoz ??
Törölt felhasználó 2014. 11. 11. 10:01
Előzmény: #84  SBob
#86
És arról mi a véleményed, hogy ismeri a kitiltottak nevét és nem árulja el a kormánynak ?
jumbo2 2014. 11. 11. 10:00
Előzmény: #81  Törölt felhasználó
#85
Viszont az USA is gáz, amit csinál. Vádol, de nem bizonyít.

A szerencsénk csak az, hogy minket legalább nem bombáznak bizonyíték nélkül.
SBob 2014. 11. 11. 09:56
Előzmény: #81  Törölt felhasználó
#84
ebben nem értünk egyet. Egyébként szerintem is mennie kellene, de nem az általad említett okok miatt. Lehet, hogy te is összezavarodnál, ha rablással vádolnának meg és kilátásba helyeznék, hogy az addigi karriered vélhetően kukába megy. Én ezt megértem, mint ahogyan azt is elfogadom, hogy nagyon szerencsétlenül járt el. Még azt is úgy gondolom - ahogyan te -, hogy minden közhivatalnoknak (és politikusnak) kötelessége válaszolnia a feltett kérdésekre.
Szerintem azért kellene meneszteni, de leginkább a vizsgálat idejére felfüggeszteni, mert olyan szervezet élén áll, amelyiknél alapvetően fontos a közbizalom, a hitelesség. Ez pillanatnyilag -okkal, vagy ok nélkül- kétségtelenül nem áll fenn. És ez nyilvánvalóan valamekkora károkat okoz. Adómorál. Morál. Ez egy morális kérdés is, nem csak büntetőügy.
jumbo2 2014. 11. 11. 09:49
Előzmény: #77  Törölt felhasználó
#83
Sík hülyék vannak mindenhol állami pozíciókban sajnos. Szóval egy ilyen videó nem meglepetés, bár kétségtelen magas fokú butaságra és önalázásra vall.

Ennek ellenére nem a videó a lényeg, hanem az, hogy kikerült a vágatlan része. Ez nem véletlen.

Miért?
BudFox
BudFox 2014. 11. 11. 09:48
Előzmény: #80  signal2
#82
Jujjuj....ezzel is vigyáznunk kell azért...

mert Oké, hogy USA le akar járatni minket - mármint a kormányt.....
de ha olyat mondunk hogy találjanak valami ellenünk akkor biztos hogy találnak.

Ezek már sok kormányt buktattak meg csak azért mert nem úgy táncoltak ahogy ők akarták :-))

egy lapon nem is lehetne felsorolni hány ilyen ügy volt már...
Törölt felhasználó 2014. 11. 11. 09:47
Előzmény: #78  SBob
#81
Szerintem nem nincs miről beszélni.

A NAV elnökének ÖNMAGÁBAN AZ ÜGYHÖZ való hozzáállása összeegyeztethetetlen a pozíciójával.

Olyan nincs, hogy ilyen súlyos ügyben a NAV eknök hetekig nem regál semmit, majd elmenekül az országból, kiadat az általa vezetett hivatallal (!) egy kamu közleményt, stb.

Vida Ildikónak pusztán ezekért mennie kellene függetlenül a konkrét ügytől.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek