Topiknyitó: Törölt felhasználó 2012. 12. 12. 16:50

Diáktüntetés a Műegyetemnél  

Ha valaki nem tudná, délután 4 órakor kezdődött a tüntetés a BME aulájában, az ATV-n élőben követhetők az események, aki befejezte a melót és teheti, jöjjön és csatlakozzon a diákokhoz, mert most nem is róluk van szó, mert ők már egyetemisták. Azokról van szó, akik még csak lesznek, a gyerekeinkről, unokáinkról. A diákok példát mutatnak, de elsősorban nekünk, szülőknek kellene hallatni a hangunkat, és kiállni a gyerekeink esélyeiért, a jövő nemzedékekért, a társadalmi mobilitásért, a mindenki számára elérhető felsőoktatásért. És tiltakozni az ellen az arcátlan pálfordulás ellen, amit a fidesz a szociális népszavazás óta végrehajtott, az ellen az arrogancia ellen, hogy a miniszterelnök nmégcsak nem is hajlandó se személyesen, se más úton elmagyarázni a pálfordulása okát.

Aki nem ért egyet, ne otthon üljön a meleg kuckóban, hanem tegyen érte, hogy változzon valami!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
bigyula 2012. 12. 14. 17:23
Előzmény: #139  Törölt felhasználó
#140
csak egy betűt hagyott ki:

mehetek=mehettek
Törölt felhasználó 2012. 12. 14. 17:16
Előzmény: #133  pampa
#139
"Amennyiben nem támogattok mehetek vissza dolgozni ha lesz egyáltalán aki felvesz titeket. "

Még a Te szinteden is elvárható lenne, hogy egy mondaton belül eligazodsz a többes és egyes számokon.
kismarton 2012. 12. 14. 17:12
Előzmény: #137  Törölt felhasználó
#138
Gyurcsány a következőket mondta a társadalmi problémákról, illetve a felsőoktatásról: „Ha van társadalmi botrány, akkor az, hogy a felső tízezer termeli magát újra közpénzen. Mi meg ezt nem merjük kimondani… De nem azért kell politikusnak lenni, mert ebből kurva jól meg lehet élni. Mert már elfelejtettük milyen autófényezőnek lenni. Hanem azért mert meg akarjuk ezeket oldani.”
Törölt felhasználó 2012. 12. 14. 16:57
Előzmény: #127  S52Raptor
#137
Orbán félázsiai származék.

Gyurcsány meg nem ezt mondta. Gyurcsány azt mondta, hogy "cserekek, belefulladtunk a hazugságokba és az egyetlen pozitívuma, hogy szarból visszahoztuk a kormányzást.
No, meg azt, hogy mindenkinek csak addig van nagypofája, amíg nem kell konkrét számokat mondani."
Nem mellesleg pont az öszödi beszédről, magáról beszélt Öszödön. Megmondta, hogy nem lehet örökké titkot tartani... hát bejött.

Orbán esetében már ugyanez a helyzet, csak az a különbség, hogy nem számolnak semmit... lesz, ami lesz, utólag kiderül.
Gyurcsány azt mondta, hogy nincs elég kapacitásuk, ezért orbánék meg sem próbálnak számolni. :DDD
Most az a kérdés, hogy Orbán el hiszi-e magáról, hogy tökéletes és nem fordulhat elő "öszödi beszéd", vagy csak ezt akarja elhitetni...
Törölt felhasználó 2012. 12. 14. 16:56
#136
csendben 2012. 12. 14. 16:53
Előzmény: #133  pampa
#135
Mi lesz veled,ha viktor megy? :-)
pampa 2012. 12. 14. 16:53
Előzmény: #126  pampa
#134
"Tény,hogy akkor teljesen egyértelműen azt hírdette vitya,hogy nem lesz tandíj. "

Amennyiben a te szövegértelmezéseddel nincsen baj akkor elemeznéd ezt?
pampa 2012. 12. 14. 16:49
Előzmény: #127  S52Raptor
#133
Conqi

A beszéd az én olvasatomban:

Nos srácok gáz van nem kicsi hanem tragikus. Két évig alibiztünk mindent csináltunk csak nem kormányoztunk. Mint tudjátok ez pénzbe kerül és ezért annyi hitelt vettünk fel, hogy belepusztul az ország. Igaz ez nem az én bűnöm mert ti mondtátok mindegy hogy mennyibe kerül, csak nyerjem meg nektek a választást. Megtettem. Hazudtam, manipuláltam meg még minden mást is elkövettem ami keményen billeg a törvényesség és törvénytelenség határán vagy már azon is túl. Közben titokban elkészítettük, hogy mit kell csinálni a választás után, titkoltuk mert ha kiderül mehetünk a szemétdombra.Ez is sikerült, de most már nektek is segíteni kell. Mindent meg kell szavaznotok amit beterjesztünk mert csak így marad némi esélyünk a következő választásra. Amennyiben nem támogattok mehetek vissza dolgozni ha lesz egyáltalán aki felvesz titeket.

Ennyit az európai politikusról...
csendben 2012. 12. 14. 16:43
Előzmény: #128  Törölt felhasználó
#132
Igazad van.
csendben 2012. 12. 14. 16:42
Előzmény: #130  pampa
#131
Az olvasással,vagy a szövegértéssel van bajod?

Fuss neki még 1x!

"Ennyit erről." :-)
pampa 2012. 12. 14. 16:40
Előzmény: #129  csendben
#130
Reggel óta nyomod a fórumban mint a téma szakértője. Volt egy kérdésem, nem tudsz vagy nem akarsz rá válaszolni.
Ennyit erről.
csendben 2012. 12. 14. 16:30
Előzmény: #126  pampa
#129
Ezt most komolyan tőlem kérdezed,nem vityától? :-)
Erre csak ő tud neked válaszolni!

Ha azt kérdezted volna,hogy: "szerinted legyen-e tandíj?",arra "Igen" a válaszom!

Az,hogy kinek,mennyi és hogyan,az egy más kérdés!
Törölt felhasználó 2012. 12. 14. 16:27
Előzmény: #125  csendben
#128
Két kormány már nyalt be ezzel választást (többek között), igazán tanulhattak volna belőle.
S52Raptor 2012. 12. 14. 16:24
Előzmény: #79  _pampa
#127
Sajnálom, hogy el kell térnem a topik alaptémájától, de muszáj pampának válaszolnom:

Nos Gyurcsány európai politikus, Orbán nem.

Ami pedig sz öszödi beszédet illeti, sajnálom, hogy ismét és ismét le kell fordítanom.
Szóval Gyurcsány azt próbálta közölni az MSZP begyöpösödött agyú sztálinistáival, miszerint:
"Fiúk én megnyertem nektek a választást, de el ne higgyétek, hogy ezt amit eddig csináltatok ugyanígy lehet folytatni és senki ne higgye el, hogy még egyszer ezzel a teljesítménnyel választást lehet nyerni! Vagy tudomásul veszitek, hogy alapvető változásokra van szükség mindenben vagy keservesen fogtok csalódni."

Nos jól interpretáltam?
Igazam van vagy igazam van?
pampa 2012. 12. 14. 16:24
Előzmény: #125  csendben
#126
"2008-ban csak eszköznek kellett a diákság.A nagyon képzett diákok pedig ezt nem vették észre... (igyekeztem nem sértőn fogalmazni!)
Tény,hogy akkor teljesen egyértelműen azt hírdette vitya,hogy nem lesz tandíj. "

Most akkor lesz tandíj?
Elég ha igen vagy nem a válasz.
Lesz?
csendben 2012. 12. 14. 16:17
Előzmény: #124  Törölt felhasználó
#125
2008-ban csak eszköznek kellett a diákság.A nagyon képzett diákok pedig ezt nem vették észre... (igyekeztem nem sértőn fogalmazni!)
Tény,hogy akkor teljesen egyértelműen azt hírdette vitya,hogy nem lesz tandíj.

A felsőfokó oktatásról szóló statisztikák is nagyon érdekesek:mert arra vonatkozóan,hogy hány iskolakezdőből hány DIPLOMÁS(!) lesz és mennyi idő alatt,erre vonatkozóan egy szikra statisztikát nem sikerült találnom...
(mert ugye,ha "befektetés"-ről beszélünk,akkor az összes beker költség és az érdemi kihozatalt volne érdekes megnézni!)

Az pedig,hogy hány orvos,mérnök diplomás kell(ene) ténylegesen ebben a kicsi országban,az megint egy érdekes kérdés! :-)
Törölt felhasználó 2012. 12. 14. 16:03
Előzmény: #123  csendben
#124
Vagy legalább el kellet volna mondani, hogy ők miként gondolják.

El tudnék képzelni egy olyan rendszert, amiben mondjuk 35 000 az államilag finanszírozott, ennek az elosztásában pedig kikérném a gazdaság szereplőinek a véleményét, h pl ténylegesen mennyi közgazdászt, jogászt etc tud felszívni a szakma, úgy, h ne help desk-esek legyenek. Aki ezen felül akar mondjuk kommunikáció-médiatudományt tanulni, az fizesse ki, ha nem fér be a kb 50 helyre.
Persze a kummantásokat, ahogy korábban írtam, komolyabban kéne szankcionálni. Nem úgy, h a 15%-on kívüli az már trehány, tróger, szar.
csendben 2012. 12. 14. 15:48
Előzmény: törölt hozzászólás
#123
Nem kellett volna 2008-ban behülyíteni a jónépet!

Annó is azt mondtam: ha viktornak egy csepp esze lenne,akkor hagyná,hogy a kormányzat (az akkori!) megtegye a fájdalmas lépéseket.Akkor a választások után kényelmesen hátradőlhetne a karosszékében....
E helyett: most neki kell egy csomó dolgot meglépnie (ráadásul matolcsival az oldalán!).
A diákok -gondolom!- nem ezt várták vityától.
A törvényhozás mikéntje volt -szerintem- az,ami még azokat is felbőszítette,akik tudják,hogy szükség van a "tandíj"-ra.

Törölt felhasználó 2012. 12. 14. 15:40
Törölt hozzászólás
#122
csendben 2012. 12. 14. 15:25
Előzmény: #120  Törölt felhasználó
#121
Ezt is értem!

Topik gazda

aktív fórumozók


friss hírek További hírek