Topiknyitó: Portfolio 2012. 02. 16. 09:12

Havonta száz orvos távozik az országból  

Ugrás a cikkhez
Egyre nagyobb méreteket ölt az orvoshiány Magyarországon. Egy friss felmérés szerint frissen végzettek csaknem harmada már munkába se áll Magyarországon, miközben havonta százan vándorolnak ki - írja a Népszabadság csütörtöki számában. A napilap...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=162967
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2012. 02. 16. 11:51
Előzmény: #18  Törölt felhasználó
#20
Addig nem lehet a társadalom egyik szférájától sem megkövetelni semmit ,amíg az nem követelheti a saját problémája orvoslását!Egyébként is ,ha egy kezdő orvos eldönti magában ,hogy megy ki ,akkor ki szalad utána mondjuk Ausztráliába,hogy
-Dokikám ,te tartozol a Magyar Államnak 10 Millával!
Törölt felhasználó 2012. 02. 16. 11:48
Előzmény: #16  szivacs
#19
Amsterdam és szivacs, és mindenki aki hasonló oldalát közelíti a kérdésnek...
véleményem szerint beszoptátok a politikai elitünk újabb dumáját, és rágjátok.

A kérdés, hogy fizet az orvos, vagy sem, teljesen másodrendű mindannyiunk szempontjából.
Pár pimf milliárdot jelent - nagyjából 1 focistadiont ér a kérdés.

Titeket nem érdekel, hogy ki fog gyógyítani és hogyan? Hogy ha bekerültök (mert bevisz a mentő) a sürgősségire, akkor ott ki, milyen tudással, tapasztalattal, és milyen eszközökkel tud ellátni?

Ti lehet hogy nem látjátok, mert nem jártok ilyen helyen, de ma kisebb eséllyel távoztok gyógyultan, mint 4-8-10 évvel ezelőtt.

Fidesz nyelven - "gyilkosok" akik ezt a rendszert fenntartják, és hagyják, hogy az orvosok lelépjenek...

A legkevésbé fontos részlet, hogy a lelépő orvos fizet vagy sem - ettől pont ugyanannyi fog lelépni (sőt, több mert csak hergelik) de minket ki fog gyógyítani, ez nem érdekel már senkit? Csak Ágicánál volt ez kérdés?
Törölt felhasználó 2012. 02. 16. 11:43
Előzmény: #17  Törölt felhasználó
#18
Jól teszik ,menjenek is ,mindenkinek mennie kellene,akkor nem állna fenn a probléma.Ahogy az egyik előttem szóló írta,maradnak akik akarnak,azok pedig azok lesznek akiknek jó itt!
Törölt felhasználó 2012. 02. 16. 11:23
Előzmény: #14  Törölt felhasználó
#17
ja.. értem

akkor az teljesen más..

/persze ha az orvosokat egy teljesen más állatfajtának tekintjük..

:o))

ennek a cuccnak köze sincsen a hazaszeretethez ..

attól még ugyanúgy szeretheti a hazáját otthonát az otthon maradottakat ..
(túl leegyszerűsítették ezt a fogalmat egyfajta politikai célokból már régóta )

szivacs
szivacs 2012. 02. 16. 10:59
Előzmény: #9  Törölt felhasználó
#16
Van egy válallkozásod.
A tegnap felvett dolgozód bejelenti, hogy úgy döntött, tanulni fog. Azt mondja, adj 5 év tanulmányi szabit neki és fizesd ki a képzési költségeit, mert neki az jár. Egyébként meg közli, hogy ha végzett, átmegy a konkurenciádhoz, mert ott többet kap. Tanulmányi szerződést meg nem hajlandó kötni veled, inkább feljelent a munkaügyi bíróságon.

Ha erre azt írod, hogy ez így rendben van, már küldöm is az ilyeneket hozzád!
watson
watson 2012. 02. 16. 10:58
Előzmény: #11  Törölt felhasználó
#15
kicsit off de ide vág a kivételedhez ;)
Tudod hogy csinálhat egy pasiból milliomost egy nő?

(ha előtte milliárdos volt ;))
Törölt felhasználó 2012. 02. 16. 10:55
Előzmény: #12  Törölt felhasználó
#14
Szoda, figyu... a topik és a cikk címe "havonta száz orvos távozik az országból".

Nem mondtam, hogy nincs igazad, amikor szembeállítottad ezzel a többi szakképzett vagy diplomás emberkét, akik ugyanígy hátat fordítanak az országnak.
Azt sem mondtam, hogy micsoda egy hazafiatlan dolog ez, én is itt élek, tudom, hogy merre az arra.

Azonban most az orvosokról van szó, ezért beszéltem az orvosokról.
Törölt felhasználó 2012. 02. 16. 10:50
Előzmény: #12  Törölt felhasználó
#13
kitelepülő építészek és még sok más felső kvalitás után miért nem követelik ugyanezt ?

Törölt felhasználó 2012. 02. 16. 10:47
Előzmény: #11  Törölt felhasználó
#12
az igazság az sztem , hogy előbb utóbb sokan fognak távozni az országból ha a továbbiakban ez a tendencia megy itt.. hogy 70 -80% -azt nem tudhatom ..

de senki után nem fog küldeni az állam sárga csekket - csak az orvosok után ?
Törölt felhasználó 2012. 02. 16. 10:44
Előzmény: #9  Törölt felhasználó
#11
Jelen esetben az ország lakosságának cca. 70-80 %-a kényszerhelyzetben van, kivéve a milliomos-milliárdos felső réteget.
Ezek szerint mindenki húzzon a fenébe arra hivatkozva, hogy kényszerhelyzetben van ?

Tudod mit, nem is rossz ötlet !!!
Itt marad másfél milla cigány, meg 1 milla kőgazdag, aztán kezdjenek egymással, amit tudnak ! :-)))
Azt megnézném, sőt, sok sikert kívánnék nekik !
rockmaster 2012. 02. 16. 10:43
Előzmény: #9  Törölt felhasználó
#10
Akkor lenne ez fair, ha itthon is normális fizetések lennének és a doki választhatna h marad vagy megy. Így nincs sok választása.
Ez hasonló zsarolás, mint amit a MNYP-al tettek.
Törölt felhasználó 2012. 02. 16. 10:36
Előzmény: #4  Törölt felhasználó
#9
engem ugyan ezzel az elggé aljas cuccal nem zsarolhatnának - az tutifix ..

ilyen erővel ne adjunk nekik fizetést, és ha kimennek akkor küldjünk utánuk egy csekket ..

nehogymá az orvosok miatt nem lehet rendezni a fizetésüket ..

ha egy ívhegesztő vagy cnc esztergályos megy ki ugyanezen okokból - a kutyát sem érdekli , holott a szakmája megszerzéséért egy büdös kanyit nem fizetett az államnak..

ez nem pénz kérdés , hanem társadalom etika kérdése állam és az egyén között.. van az egyénnek is de az államnak is kötelezettsége

nem azért végez el valaki valamilyen szintű iskolát/egyetemet eleve hogy kimenjen dolgozni , csak akkor ha arra kényszerítik

jelen esetben az orvosok eléggé nagy kényszerhelyzetben vannak - mert rajtuk függetlenül ebbe a helyzetbe hozták őket ..





szivacs
szivacs 2012. 02. 16. 10:20
Előzmény: #7  Törölt felhasználó
#8
Beszélgetés a parlamenti büfében 2 frakcióvezető közt 2030-ban:
"Te Gáspár! Nem kéne mán valamit kezdenünk ezzel a francos magyar-kérdéssel?!"
Törölt felhasználó 2012. 02. 16. 09:55
Előzmény: #5  Törölt felhasználó
#7
Dehogynem ! :-) Majd csak figyelj !
Törölt felhasználó 2012. 02. 16. 09:54
Előzmény: #3  szivacs
#6
Kormanynak ez meg jol is jon. Csokkeno atlageletkor = kevesebb nyugdij:D
Törölt felhasználó 2012. 02. 16. 09:54
Előzmény: #1  Portfolio
#5
És ezek csak az orvosok,a többi külföldre igazolót még nem is számolták. Alakul a népesség,lassan a cigók se tudnak annyi gyereket csinálni hogy legalább ne fogyjon a népesség. Szólni kellene nekik hogy húzzanak bele! )))
Törölt felhasználó 2012. 02. 16. 09:53
Előzmény: #1  Portfolio
#4
Egyetértek azzal, hogy aki - többek között - az én adómból, "ingyen" szerez Magyarországon diplomát, de nem itthon dolgozik, az fizesse vissza a képzés díját. Vonatkozik ez különösen azokra, akik az egyetem elvégzése után nem is tervezik, hogy elhelyezkednek a magyar egészségügyben.
szivacs
szivacs 2012. 02. 16. 09:49
Előzmény: #2  Törölt felhasználó
#3
minőségi csere
Törölt felhasználó 2012. 02. 16. 09:46
Előzmény: #1  portfolio
#2
Na akkor nincs itt semmi gond. Majd szabo doktor helyett ezentul vuity vasziljev rashid ibrahimhoz fogunk jarni.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek