Topiknyitó: Portfolio 2011. 11. 26. 07:10

Nagyobb kamatemelés kell, különben elszáll a forint  

Ugrás a cikkhez
A Moody’s leminősítési lépése után már nagyobb mértékű kamatemelésre számítanak a Portfolio.hu által megkérdezett szakértők a jegybank jövő keddi kamatmeghatározó ülésén. Fél százalékpontos emelés mindegyikük szerint szükséges, míg a...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=159033
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
szivacs
szivacs 2011. 12. 14. 12:26
Előzmény: #119  Törölt felhasználó
#120
a 8% az legtöbbször átverés, csak új pénzre adják és rengeteg megszorító feltétellel az első 2-6 hónapos kamatperiódusra...
Törölt felhasználó 2011. 12. 14. 12:16
Előzmény: #118  szivacs
#119
miért ne lennének pofátlanok?

viszont, most 8% körüli kamatokkal próbálják a zsét beszippantani.

ha lenne esze/ereje a népnek, kiéheztetné ezeket a szutykokat / szla megszüntetés, betét kivonás /.

de a magasabb kamatokra úgy is száll a légy. most azokról beszélek, akiknek még akad dugipénz.
szivacs
szivacs 2011. 12. 14. 11:07
Előzmény: #113  Törölt felhasználó
#118
"Számos bank szigorított a hitelezés feltételein az MNB múlt hónap végi emelése után, amikor fél százalékponttal 6,5 százalékra nőtt a jegybanki alapkamatot."

"A Raiffeisen Bank december 2-ától az Újrakezdés hitel kivételével minden kölcsönénél 1 százalék hitelbírálati díjat vezetett be, emellett kamatot is emelt a legtöbb hitelénél, 0,75-0,85 százalék közötti mértékben. Az Ersténél december 7-én drágultak a hitelek, itt 1-2 százalékkal nőtt a kamat, a kölcsön típusától függően."

50bp=75-200bp - 1,5-4-szeres a kerbanki szorzó, legalábbis az emelésnél, a csökkentésnél is ennyi szokott lenni, csak akkor az osztó!
Milyen érdekes, hogy ebben is a papapapás osztrák bankok a legpofátlanabbak...
exmnbs1 2011. 12. 14. 10:36
Előzmény: #111  bereczarpad
#117
JESZENSZKI IGAZGATÓ ÍRT SZEMÉLYESEN

szvsz teljesen felesleges tolvajrv vezetőkkel levelezni, bluek vezetői pedig nem foglalkoznak kisbüfik pelenkázásával
exmnbs1 2011. 12. 14. 10:33
Előzmény: #111  bereczarpad
#116
"Soros is áradozott róla"
a neked írt emailjében?
Törölt felhasználó 2011. 12. 14. 10:32
Előzmény: #114  Törölt felhasználó
#115
nem csak mi vagyunk töketlenek, nézd végig az eu-csúcs kabarékat.

nem akar a ruppó 300 alatt maradni. nem jó ez így.
Törölt felhasználó 2011. 12. 14. 10:15
Előzmény: #113  Törölt felhasználó
#114
Mi ebben a hoppá. Megírtam szeptemberben: a buta végtörlesztősdinek Ft esés és kamatemelkedés lesz a vége, így aztán végül senki nem jár jól (kivéve az egyösszegben végtörlesztőket). Pont ez történik. Nincs ebben semmi meglepő.
Törölt felhasználó 2011. 12. 14. 10:12
Előzmény: #104  Törölt felhasználó
#113
Hoppa
link
Törölt felhasználó 2011. 12. 04. 01:01
Előzmény: #109  Törölt felhasználó
#112
HorvathZ:)

Árpi még valószínűleg egy forrófejű fiatal és kezdő. Valóban keveri a fogalmakat. Attól még nem befektető valaki, hogy 1-2 évig ül reménykedve egy ultraspeki papírban "beragadva" reménykedve. A befektetőséget elsősorban nem az időtáv, hanem a cél, szándék, hozzáállás teszi (meg hát sajnos a méret is).
bereczarpad 2011. 12. 03. 20:32
Előzmény: #109  Törölt felhasználó
#111
Szia, amikor én megvettem a philt. A kategóriás volt, fél év sem telt el, amikor maga Soros is áradozott róla, cukorbetegség elleni gyógyszer, szuper nyúl csoda.......stb. mind dollár milliárdos jövőbeni siker sztori, nekem JESZENSZKI IGAZGATÓ ÍRT SZEMÉLYESEN, hogy háromszor többet ér, és ha jönnek az eredmények, hát amikor jöttek, minden sikerre csak esett, aztán jöttek az igazi eredmények, a mesék elfelejtődtek és én eladtam, azóta még volt egy certifikát bukásom, tanulságos, igaz mostanában száguldozok ide-oda, de azóta megdupláztam a korábban feleződött pénzem, és azért nagyon megnézem mit veszek miért.....
Törölt felhasználó 2011. 12. 03. 15:15
Előzmény: #74  bigyula
#110
Vélelmezhetően "elkésett", azonban a jelenlegi helyzetnek megfelelően a mértékét - bár erről lehet, hogy kicsit korai nyilatkozni - megtalálták annak, amit a piacok beáraztak. Tehát erre jó volt.
Most már az hiányzik, hogy hasznot is hozzon, de ezt önmagával a kamatemeléssel, amikor minden hétre jut egy-két hülyeség is...?
Törölt felhasználó 2011. 12. 03. 11:45
Előzmény: #106  bereczarpad
#109
Szia, én pl nem csak befektetőnek képzelem magam, hanem kb ilyen szemlélettel is fektetem be a pénzem. Ezért olvastam kissé ledöbbenve, amit írtál: befektetésként philaxiát ,nutexet meg ilyen sz@rokat venni..ez még ha 10 évre veszed, akkor is spekuláció:)
Befektetőként én mindig a fundával kezdek, kiválasztom azokat a cégeket, amibe érdemes FUNDAMENTÁLIS alapon pénzt tenni, majd ezután jön némi technika (eső trendben mégsem kéne venni- pl ahogy írtad, a leátlagolás meg elég meredek..)Ha minden feltételemnek megfelel a cég és a papír, akkor veszek.Ezek mellett diverzifikáció kockázatcsökkentés gyanánt. Na szerintem ez kb a befektetés, nem a philaxia:))
Törölt felhasználó 2011. 12. 03. 10:50
Előzmény: #107  Törölt felhasználó
#108
minimum 5% carry trade már sok befektető fantáziáját megmozgatja, ezt elfelejtettem hozzá írni.
Törölt felhasználó 2011. 12. 03. 10:48
Előzmény: #106  bereczarpad
#107
A mosntani időszak kb, vagy bejön a világvége és akkor tökmindegy, vagy kereshetsz pénzt. Az eurot már shortolom forinttal szemben 310-től, véleményem szerint csak eurózóna bukásával szívhatjuk meg kőkeményen. Amíg Simor a jegybankelnökünk addig Orbán nem tudja jobban gyengíteni a forintot, szvsz.
bereczarpad 2011. 12. 02. 18:25
Előzmény: #94  Törölt felhasználó
#106
Köszi a válaszod, tudod itt vannak akik befektetőnek képzelik magukat, én is ezt tettem a philben 1 évig vettem csökkentve az átlagom, és bízva, hogy valamelyik mese igaz lesz, na ebből törtem ki a nutexbe, hála neked elég késő, és megúsztam mégeggy szívást, azóta, ha valamit érzek nem bírom ki és ugrok, a frank short08-ban ma nem is volt kereskedés, ma kellett volna eladnom az +12000ft-lett volna és tegnap vettem daxshortot18 3620-on 401-et, az ma 80000ft-tal lett volna olcsóbb, de még pluszban zárt, és egy picin múlt, hogy 17h-kor eladom, tegnap vettem fhb-t, de azt ma el is adtam, ha nem látok jobbat megyek a nutexbe, de ott mindig lent állok be, egyébként várom még a +jelentést, de szerintem a franks08 borzastó jó termék, és szinte csak én veszem, 252 felett az euró 310 felett jár, ott nagyon alulértékelt a ft, a frank már nem tud erősödni az euróval szemben és ott van, hogy tovább tólják1,3-ra ahatárt, a kiütés pedig 285-ft-nál van, addig van ideje lépni az MNB-nek, ezért, ha a ft-legyengül 255 alá, én azonnal megyek óda, most 4664-et vettem260ft-ért és 342-ön adtam el, még mindig én vagyok a záró
Törölt felhasználó 2011. 12. 02. 14:06
Előzmény: #98  csendben
#105
nem nehéz rájönni ő Gyurrika

tanulságos volt a legutóbbi negbeszélése
érdeklődve hallgata az okosságokat
most a fórumon gyűjti az információkat

azt pl már megértette mi a céltartalék

2020ra lehet hogy ő lesz a 15. a sorrendben
Törölt felhasználó 2011. 12. 02. 11:54
Előzmény: #103  Törölt felhasználó
#104
Megint butaságokat írsz és csúzstatsz.

"Csak egy bank kozgazdasza igazi kozgazdasz"

Hol írtam ilyet? Nem, más közgazdász is közgazdsáz. De te semmilyen közgazdász nem vagy. Sőt, alap dolgokban sem értesz hozzá. Az a baj.
Törölt felhasználó 2011. 12. 02. 11:49
Előzmény: #101  Törölt felhasználó
#103
Ez a kozgaz lassan olyan lesz itt mint a papi stakma, papai aldas nelkul nincs pap. Csak egy bank kozgazdasza igazi kozgazdasz mindenki mas hulye es tudatlan.

Mar itt sem vagyok.
Törölt felhasználó 2011. 12. 02. 10:59
Előzmény: #97  Törölt felhasználó
#102
A te itteni vitád kb. azzal egyenértékű, mintha Sándor-József-Benedek népi megfigyelés lenne az érved a légköri jelengésekkel kapcsolatban egy meteorológus szaklapon sok amatőr vagy képzett meteorológus között.
Törölt felhasználó 2011. 12. 02. 10:50
Előzmény: #96  Törölt felhasználó
#101
Már csak az nem egészen világos számomra, hogy ha olyat se tudsz, hogy céltartalék, tehát ha fingod nincs a pénzügyekhez, gazdasághoz, akkor honnan tudod, hogy a portfólió hazudik...

Költői a kérdés, nem kell rá válaszolj. Azzal is csak magadat égetnéd:)

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek