Topiknyitó: Portfolio 2011. 09. 10. 18:43

Lázár János: mindenkinek jó a fix árfolyamon való végtörlesztés  

Ugrás a cikkhez
A Fidesz-frakció által javasolt megoldással jól járhatnak az emberek, mert kiléphetnek az adósságcsapdából, és jól járhatnak a bankok is, hiszen pénzhez juthatnak fizetésképtelen adósok helyett, és jó Magyarországnak is, hiszen minden egyes...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=155148
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2011. 09. 11. 00:45
Előzmény: #154  Törölt felhasználó
#160
Mettor, még mindig NEM válaszoltál.
1. Ha tudtad, hogy szar a CHF hitel, mint termék (kamu CHF-el, szemét bankkal, kamuárfolyammal, stb), akkor miért vetted fel?
2. Ha most 100 lenne a CHF, visszafizetnéd-e a nyerőd?

(azt hiszem mettor újabb nick lesz, aki eltűnik majd pár napra, csakhogy ne kelljen válaszolnia - mennyire kiismerhető, hogy unom ezt)
Törölt felhasználó 2011. 09. 11. 00:44
Előzmény: #147  Törölt felhasználó
#159
Mert neked akartam örömet szerezni.Meg jól szórakozhatsz a vicceimen.Meg különben is valakinek a bankokat is kell képviselni,különben dög unalom lenne a fórum.Jó éjszakát,holnap tatarozzuk a házat
úgy hogy aludnom is kellene egy kicsit.Ha indulsz a következő választáson rád szavazok,a te tudásoddal hamar kifogunk kecmeregni a válságból.
Törölt felhasználó 2011. 09. 11. 00:41
Előzmény: #154  Törölt felhasználó
#158
"Az én bankra vonatkozó kérdésem is pofon egyszerű és te is kitértél a válasz elől."

Én válaszolok. Lássuk mi a te kérdésed. (eddig csak fröcsögést láttam, meg saját spekulációd részletes leírását, ami után tagadtad, hogy spekuláció lenne, pedig az).
Törölt felhasználó 2011. 09. 11. 00:39
Előzmény: #144  Törölt felhasználó
#157
Mettor, folyósításkor chf-et kaptál, de a lakásért forintot kellett adnod, ezért megvette a chf-et forintért a bank vételi árfolyamon. Majd tölesztésnél forintot adtál, amelyért chf-et adott el a bank eladási árfolyamon. Nem ezt kell összehasonlítanod, hanem a véteit a folyósításaival, illetve az eladásit a törlesztésivel. Rögtön kétszer jártál jól.

Törölt felhasználó 2011. 09. 11. 00:38
Előzmény: #143  Törölt felhasználó
#156
Mettor, még mindig NEM válaszoltál.
1. Ha tudtad, hogy szar a CHF hitel, mint termék (kamu CHF-el, szemét bankkal, kamuárfolyammal, stb), akkor miért vetted fel?
2. Ha most 100 lenne a CHF, visszafizetnéd-e a nyerőd?

(jól megírtam, hogy ezekre nem kapok majd választ, pont szoktak válasz nélkül eltűnni a topicokból a hozzád hasonló hőbörgők)

Törölt felhasználó 2011. 09. 11. 00:38
Előzmény: #154  Törölt felhasználó
#155
nemcsak hogy bankár, de gyerekeket és szobalányokat is molesztál. én láttam. na megyek aludni, jó éjt.
Törölt felhasználó 2011. 09. 11. 00:34
Előzmény: #143  Törölt felhasználó
#154
Ha bankár vagy akkor elfogadom a válaszodat bár ennek ellentmond az hogy nem tetszik nekik a 180 és veszteségről papolnak.Másik szerinted mindegy hogy 42e ft vagy 98e ft fizetek amit át váltanak kedvező árfolyam esetén kemény valutára. Értsd mikor éppen erős a forint.Ha úgy lenne ahogy állítod simán forintosítanák a hiteleket hiszen még a kamatmarzs is magasabb lenne,de ez valamiért nekik nem éri meg.Az én bankra vonatkozó kérdésem is pofon egyszerű és te is kitértél a válasz elől.Biztosan bankolsz kérdezd meg a fiókvezetőt és már tudni is fogod a választ.
Törölt felhasználó 2011. 09. 11. 00:34
Előzmény: #149  neomodel
#153
És most, hogy majd tönkremennek a bankok, olcsó hiteleket fognak piacra dobni, hogy fellendüljön a gazdaság? ez tehát a megoldás?
Törölt felhasználó 2011. 09. 11. 00:33
Előzmény: #136  neomodel
#152
Tényleg döbbenet a sötétséged!

"a bankok szőttek" - szóval a bankok direkt hálót szőttek, hogy sok nemfizető adósuk legyen. tényleg tudták befolyásolni az árfolyamokat, hogy minél többen ne tudják tartozásukat visszafizetni. Tényleg leverték az ingatlanárakat, hogy ne maradjon fedezet a hitelek mögött.

Tényleg kevered a bankmentést az állami kölcsönnel, amelyhez azótépé hozzá se nyúlt, mely olyan drága forrás volt, hogy nem lehetett gazdaságosan kihelyezni, s amelyet éppen ezér igyekezett mihamarabb visszafizetni.

Persze a bankok szuprprofik, mindent és mindenkinél jobban látnak előre, még a vérprofi cégeknél is. Gondolod, hogy a bankok nem veszítettek rengeteget a válságon? Ugye azt is tudod, hogy az amerikai és nem a magyar bankok bocsátották ki és nem vásárolták a sujbprime-ot? Ugye tudod, hogy a magyar (és az európai) bankok ugyanúgy elszenvedői a subprime által okozott forráskiszáradásnak?

Kevered tudatlanságodban a szezont a fazonnal!
Törölt felhasználó 2011. 09. 11. 00:33
Előzmény: #143  Törölt felhasználó
#151
Ha bankár vagy akkor elfogadom a válaszodat bár ennek ellentmond az hogy nem tetszik nekik a 180 és veszteségről papolnak.Másik szerinted mindegy hogy 42e ft vagy 98e ft fizetek amit át váltanak kedvező árfolyam esetén kemény valutára. Értsd mikor éppen erős a forint.Ha úgy lenne ahogy állítod simán forintosítanák a hiteleket hiszen még a kamatnarzs is magasabb lenne,de ez valamiért nekik nem éri meg.Az én bankra vonatkozó kérdésem is pofon egyszerű.Biztosan bankolsz kérdezd meg a fiókvezetőt és már tudni is fogod a választ.
Törölt felhasználó 2011. 09. 11. 00:32
Előzmény: #136  neomodel
#150
Neomodel:

"Aztán, emlékszem valami 600 milliárdos magyarországi csomagra, amelyet nagyobbrészben a zótépé kapott, de természetesen, mint a világon mindenhol, kezüket-lábukat törték, hogy még az államosítás előtt gyorsan visszaadják, mielőtt esetleg avatatlan szemek is betévednek a könyveikbe."

Az IMF+EZ hitelből az OTP meg az FHB kapott valamennyit KÖLCSÖN. Már rég vissza is fizették. A 180-as végtörlesztéssel a bankok nem kölcsönadnának, hanem végérvényesen buknák a különbözetet. Amit tehát Lázár mondott, nem "pontos", ahogy te minősítettex, hanem tényszerűen nem igaz. De ez tudom, hogy narancsszemüvegen át neked fel se tűnik és most, hogy felhívtam rá a figyelmed, se fog érdekelni. De ettől még tény.
neomodel 2011. 09. 11. 00:27
Előzmény: #138  Törölt felhasználó
#149
És nem válaszoltál még mindig: ha most 100 lenne a CHF, ugyanilyen vehemenciával vissza akarnád fizetni a nyerőd?

Egyszerűen nem akarod érteni a történteket. Úgy ítéled meg az állapolgárokat, a bank ügyfeleit, mint egy tőzsdetrédert, egy devizatrédert, aki kimegy a pályára és kb. tudja mire számíthat (persze nem tudja a többség itt sem a veszélyek valódi mértéket, de ez lényegtelen).
Tehát itt vannak a teljesen pénzügyi analfabéta zemberek, szemben velük a vérprofi, hidegen számítgató bankárokkal, egyszerűen nincsenek egy súlycsoportban. Érted?? Beborítják a világot (még nincs a történetnek messze vége), és ezzel szemben magasan nyereségesek. Mindenhol a világon, aki számít. Na ezt is érded?? Eközben az ügyfeleik és rajtuk keresztül a gazdaság szenved, hitelezni nem hiteleznek, hiszen kiválóan megélnek a meglévő állományuk kifacsarásából. Na kinek is rövidtávú az érdeke?? Ugyanis ez a megoldás nem megy sokáig. Lehetetlen. Mégpedig a fent vázoltak miatt, az általa kinyírt középosztály a társadalom gerince, akiket ennél jobban nem lehet már kinyúvasztani.

Nem tudom ennél érthetőbben monadni.
Törölt felhasználó 2011. 09. 11. 00:26
Előzmény: #144  Törölt felhasználó
#148
No, de azt is számold, hogy, ha a bank forintot ad, akkor azon mennyi a kamat, meg mennyi a chf-en.
Törölt felhasználó 2011. 09. 11. 00:25
Előzmény: #145  Törölt felhasználó
#147
Attase:)

Mettor egy vicc.

"Te is tudod hogy nem lehetne 100.Nézd át a magyar fizetőeszközök történetét."

+1 kérdés mettor a megválaszolatlan mellé. Ha tudtad, hogy neked ez ilyen rossz, akkor miért vetted fel?
Törölt felhasználó 2011. 09. 11. 00:23
Előzmény: #140  Törölt felhasználó
#146
Mettorka:

"Te égeted magad,a saját pénznél olcsóbb nincs."

Akkor miért vettél fel CHF hitelt? Elmondom: mert a CHF hitel kamata volt annyira kedvező, hogy azt gondoltad, a saját Ft-oddal könnyen elérsz magasabb hozamot. Tehát SPEKULÁLTÁL.

Ennyi. Hoztál egy rossz döntést. Hablatyolsz, meg fröcsögsz, mert buktál. Ha meg nyertél volna, büszkén eltennéd a nyerőd. Tipikus.
Törölt felhasználó 2011. 09. 11. 00:23
Előzmény: #134  Törölt felhasználó
#145
Végigolvasva a hozzászólásaidat.:

"Te is tudod hogy nem lehetne 100.Nézd át a magyar fizetőeszközök történetét"

Tehát akkor már a hitelfelvétel előtt sejteni lehetett, hogy a forint csak gyengülhet, és Te biztos, hogy bukni fogsz az ügyön?
De a bankok a hibásak, és most tartod a markod.

úgy hallottam a matolcsi szakértőket keres, chfben fizet.
Törölt felhasználó 2011. 09. 11. 00:22
Előzmény: #135  Törölt felhasználó
#144
Manci nem érted.Bementem a bankba.x chf-et adtak folyosítási áron azaz példánkból kiindulva 224.19.szorozva CHF =HUF.Viszont visszafizetni 233,11 szorozva CHF=HUF kell.Akkor szerinted jól jártam?
Törölt felhasználó 2011. 09. 11. 00:20
Előzmény: #134  Törölt felhasználó
#143
Mettor, kitértél a válasz alól.

1. Ha 100 lenne a CHF visszaadnád-e a nyerőd? Egyszerű kérdés: igen vagy nem?

2. "A kérdésedet meg tedd fel a banknak így ha 100 lenne a CHF benyelték volna az "árfolyam veszteséget"

Sokadjára: a banknak NINCS CHF kitettsége, nem nyer az erősödő frankon, de nem bukik, ha gyengülne. Mint ahogy nem buktak 2002-2007 között, amikor gyengült.
neomodel 2011. 09. 11. 00:17
Előzmény: #136  neomodel
#142
link
valamiért nem működik a link, na mégyegyszer
Törölt felhasználó 2011. 09. 11. 00:16
Előzmény: #130  Törölt felhasználó
#141
Én nem mondtam olyat, hogy a bukómon osztozzon valaki én legfeljebb olyat mondtam, hogy én nem szeretnék a bank bukóján osztozni.
Tehát a kérdés visszafelé is igaz. Miért osztoznék a bank bukóján: nem megfelelő jelzálog kiválasztása, bedőlt hitelek miatti költség-emelés stb.
Én sosem támogattam az ilyen kifizetéseket, ráadásul biztosra veszem, hogy nem lesznek ilyenek... legalábbis az átlagemberek felé nem.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek