Topiknyitó: Portfolio 2011. 09. 10. 18:43

Lázár János: mindenkinek jó a fix árfolyamon való végtörlesztés  

Ugrás a cikkhez
A Fidesz-frakció által javasolt megoldással jól járhatnak az emberek, mert kiléphetnek az adósságcsapdából, és jól járhatnak a bankok is, hiszen pénzhez juthatnak fizetésképtelen adósok helyett, és jó Magyarországnak is, hiszen minden egyes...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=155148
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2011. 09. 11. 00:15
Előzmény: #133  Törölt felhasználó
#140
Te égeted magad,a saját pénznél olcsóbb nincs.
Bumbika 2011. 09. 11. 00:15
Előzmény: #137  Bumbika
#139
ui:autó
Törölt felhasználó 2011. 09. 11. 00:14
Előzmény: #131  Törölt felhasználó
#138
És nem válaszoltál még mindig: ha most 100 lenne a CHF, ugyanilyen vehemenciával vissza akarnád fizetni a nyerőd?
Bumbika 2011. 09. 11. 00:14
Előzmény: #132  Törölt felhasználó
#137
"Mutass egy banki szerződést, amely azt tartalmazta, hogy adós, viseld a bank kockázatát is!"

A szerződésben ugyan nem láttam ilyet, de én kaptam az idén olyan számla összesítőt is amin szerepelt a tőke, szerepelt a kamat törlesztés és szerepelt rajta valamilyen titokzatos 42xx Ft "bankközi kockázati díj" is.
pirézlizing&kulcsáratis
neomodel 2011. 09. 11. 00:14
Előzmény: #118  Törölt felhasználó
#136
Aha, szóval sötét vagyok.

Te pénznyelő, figyelem egy ideje a mondataidat, te egy bankfan vagy.

Véleményem szerint, meg kellene már értened neked is nehány dolgot, például azt, hogy z állampolgárok, értsd a zemberek nagy többsége nem érti pénzvilág nyelvét, nem is akarja, mert valóban a többségnek riasztóan száraz és ez összességében nem is vethető a szemükre. A dolgognak ez az egyik fele, még akkor is, ha üdvözítő volna némi tudatosság e tárgyban.

A másik fele az, hogy még profi cégek is belefutottak olyan történetekbe, amelyeket a bankok szőttek kifejezetten nekik,emlékszem valami cdo-kra..., és nem kis szarosgatyás pénzügyi közvetítő cég volt ebben úttörő, hanem az ország második legnagyobb kereskedelmi és hitelbankja.

Aztán, emlékszem valami 600 milliárdos magyarországi csomagra, amelyet nagyobbrészben a zótépé kapott, de természetesen, mint a világon mindenhol, kezüket-lábukat törték, hogy még az államosítás előtt gyorsan visszaadják, mielőtt esetleg avatatlan szemek is betévednek a könyveikbe.

Tekintsd meg itt link igaz régen volt, nem emlékezhetsz mindenre..., és tényleg döbbenet a sötétség egy tőzsdefórumon.

Aztán, nem is tudom milyen rövidtávú egyéni érdekekről beszélsz, talán az bankokéról, ugyanis nekik lehetnek egyéni érdekeik, maszekok lévén, egy egész megvezetett társadalommal szemben. Mondom és írtam is, jól emlékszem a subprime válság kirobbanására és eszkalálódására, nem tán a gazember bankok miatt robbant ki ez a történet? Valahogy minden út a bankárokhoz vezet, most nagyon kíváncsi leszek, van-e mód, és lesz-e erő, bátorság néhány bankárnyakat kicsit megszorítani?
Törölt felhasználó 2011. 09. 11. 00:13
Előzmény: #122  Törölt felhasználó
#135
Ha bemennél a bankba, és chf-et vennél, 235,28-at fizetnél. Ha törlesztésedhez veszed, csak 233,11-et kellene fizetned. Melyik kedvezőbb?
Törölt felhasználó 2011. 09. 11. 00:13
Előzmény: #125  Törölt felhasználó
#134
Te is tudod hogy nem lehetne 100.Nézd át a magyar fizetőeszközök történetét.Mindegyik pénzünk annyit romlott hogy előbb-utóbb lecserélték.A kérdésedet meg tedd fel a banknak így ha 100 lenne a CHF benyelték volna az "árfolyam veszteséget"?Lehet hogy akkor kamatot emeltek volna.Ugyan az lett volna a reakciójuk mint most 180-nál hogy micsoda veszteség éri őket.Ezért ez a kérdésed még elméleti szinten is gyenge.
Törölt felhasználó 2011. 09. 11. 00:12
Előzmény: #131  Törölt felhasználó
#133
Mettor, ne égesd magad, olvasd már el mit írtál. Segítek:

1. "Ez a spekulációs duma meg már elég uncsi"

2. "Pont annyi volt forintszámlán mint a kölcsön összege"

3. "Egész egyszerűen a ház megvásárlásához kölcsönre volt szükségem x forintra.Bár ez sem igaz,nem volt rá szükségem"
+
"Gondoltam ha beüt a krak lesz mihez nyúlni+ a ház értéke is nőni fog"

Amit tettél, az maga a SPEKULÁCIÓ. Ott volt a Ft összeged, saját magad szerint se volt rá szükséged, csakhát olcsó volt a hitel és "gondoltad" még a házad értéke is nő. Azaz jól akartál járni. Tehát SPEKULÁLTÁL.

Mondig az kiabál, akinek a háza ég... Tipikus magyar mentalitás, a legnagyobb hőbörgők nem azok, akik tényleg bajban vannak. Te szimplán spekuláltál, magad írtad le részletesen. És nem jött be.
Törölt felhasználó 2011. 09. 11. 00:09
Előzmény: #121  Törölt felhasználó
#132
Az ügyfél elé tette a bank a piaci állapotokon nyugvó ajánlatot: HUF 12%-on vagy CHF 2,5%+árfolyamkockázaton? Az ügyfelek persze a CHF-et választották! Az MNB sem a válság miatti irreális növekedés miatt aggódott, a szokásos bedőléseket hozó változásoktól féltette, no nem az adósokat, hanem a bankokat és a költségvetést.

Mutass egy banki szerződést, amely azt tartalmazta, hogy adós, viseld a bank kockázatát is! Az pedig a válság sajátossága, hogy az árfolyamemelkedés mellett legalább olyan mértékű ingatlanáresés bekövetkezett és szétnyílt az olló.

Tehát a bankok is a hagyományos kockázatokra nyilatkoztak, a másodlagos jelzálogpiaci kötvények miatti krachot ők sem láthatták előre. EDgyébként nézd meg alaposabban, melyik bank milyen osztalékot fizetett az elmúlt években.
Törölt felhasználó 2011. 09. 11. 00:06
Előzmény: #120  Törölt felhasználó
#131
Nem vettem fel CHF-et már leírtam.Abban számolja el a bank.Kemény forintot kaptam.
De félre a viccel.A forint lakáshitel kérelmemet egyik bank se fogadta el.Még pápápápá se.
Ezt ajánlották, szabad felhasználású CHF.
Egész egyszerűen a ház megvásárlásához kölcsönre volt szükségem x forintra.Bár ez sem igaz,nem volt rá szükségem ezért kaptam meg.Pont annyi volt forintszámlán mint a kölcsön összege.Csak nem akartam nullára futni.Azt hiszem nem voltam felelőtlen.Gondoltam ha beüt a krak lesz mihez nyúlni+ a ház értéke is nőni fog.Mint tudjuk nem így történt.Ez a spekulációs duma meg már elég uncsi.Spekulálni OTP-vel szoktam vagy certivel.
Törölt felhasználó 2011. 09. 11. 00:05
Előzmény: #128  Törölt felhasználó
#130
Ez legalább őszinte:

"Nyilván nem akarná visszaadni senki"

Világos beszéd, tehát ha 100 lenne a CHF, akkor a nyerőt nem adnád. Mert a tiéd. Akkor a bukódon miért osztozzon bárki is?
martin36
martin36 2011. 09. 11. 00:00
Előzmény: #126  Törölt felhasználó
#129
Inkább arra céloztam ezzel,hogy nem gondolom,hogy egyik bank sumákolt a frankhitellel,másik meg tisztességesen megvásárolta és átváltotta.
De végül is tény,erre a kérdésre sosem adtak egyenes és kimerítő választ,és az állam és a pszáf sem kutatja és tisztázza ezt kétséget kizáróan....vajon miért is nem...talán költői a kérdés,bár fene tudja...
Törölt felhasználó 2011. 09. 11. 00:00
Előzmény: #125  Törölt felhasználó
#128
Nyilván nem akarná visszaadni senki, de ahogy mindig is mondtam nem az árfolyankockázattal vannak itt a gondok.
Sőt, azt is mondtam, hogy, ha megfelelően lenne/lett volna szabályozva a dolog, akkor kevesebb lenne a bedőlő hitel.
Ettől függetlenül áll az is, hogy nem lett volna szabad ezt a rángatható chf hitelt elszabadítani. És íme a wikileaksnek hála, már nem csak összeesküdünk, hanem van bizonyíték, hogy felmerült a kérdés már 2008-ban, csak nem tettek semmit.
Törölt felhasználó 2011. 09. 11. 00:00
Előzmény: #124  Törölt felhasználó
#127
És azt se gondolja senki, hogy ez áttételesen nem arról szól, hogy a svájci frank hitelesek problémájának egy részét a nem CHF hitelesekre terhelik. Mert ha ez a javaslat így ebben a formában megvalósul, annak nem csak az lesz hatása, hogy alacsonyabb számok lesznek év végén a bankok kimutatásaiban...
Törölt felhasználó 2011. 09. 10. 23:55
Előzmény: #119  martin36
#126
Ez nem elmélet, ez FHB.
Törölt felhasználó 2011. 09. 10. 23:55
Előzmény: #116  Törölt felhasználó
#125
+ 1 kérdés: ha most 100 lenne a CHF, ugyanilyen vehemenciával vissza akarnád adni a nyerőd?

Ez az a 2 kérdés, ami elől már többen elmenekültek az elmúlt időszakban különböző topicokból (pl. tuksz), így nincs kétségem afelől, hogy te sem fogsz válaszolni (vagy kitérő választ adsz).
Törölt felhasználó 2011. 09. 10. 23:55
Előzmény: #100  Bumbika
#124
Nagyon jól leírtad a helyzetet. És ne gondolja senki, hogy ezt a 180-as előtörlesztést nem fogják nagyon sokan kihasználni (akár hitelkiváltással), és ha így lesz, akkor nem 230 lesz az árfolyam szerintem...
Egyébként szerintem Magyarországon ez a legnagyobb probléma, hogy szinte minden az ellen szól, hogy az ember tisztességes munkából, felelős pénzügyi döntéseket hozva éljen - egyedül az egykulcsos szja ami pozitív változás volt ebből a szempontból.
Törölt felhasználó 2011. 09. 10. 23:55
Előzmény: #110  Törölt felhasználó
#123
Ugyan honnan gondolt volna bárki 270-es chf árfolyamra? Mi a bank, jós?

Egyébként igazad van, a szerződéseket be kell tartni és nem belenyúlni az államnak! Tehát tessék viselni az adósnak az árfolyamkockázatot! Az állam most éppen nem a bankok megmentésén, hanem bedöntésén fáőradozik. De egy banknak nemcsak adósai, betétesei is vannak! Azoknak ki fogja visszafizetni a betétet, ha bedől a bank? Ez a gondolkodáshiány a vérforraló, nem a tartozás szerződésszerű visszafizetése!!!
Törölt felhasználó 2011. 09. 10. 23:54
Előzmény: #109  Törölt felhasználó
#122
Szabad felhasználásúra nem vonatkozik.
Melyik nap adataira kíváncsi?
FHB Jelzálogbank Nyrt.

Lakossági hitelezés deviza árfolyamai
Deviza Folyósítási MNB eltérés Közép MNB eltérés Törlesztési MNB eltérés
EUR
271,89 -3,82 277,3 1,59 282,71 7
CHF
224,19 -2,61 228,65 1,85 233,11 6,31
Jegyzése: 2011.09.09. - 08:36
Akkor ez miért is volna nekem kedvező?
Törölt felhasználó 2011. 09. 10. 23:53
Előzmény: #111  Törölt felhasználó
#121
Ha olvastad a wikileakset, akkor láthattad magad is, hogy már 2008-ban is erről ment az illetékesek között a vita.
Pontosan, hogy figyelmeztetések történtek, hogy a túl erős huf miatt nem kéne nyomatni a dolgot. A jegyben elnöke erre annyit nyilatkozott, hogy tanítani kell a magyarokat.
Tehát itt az irányhoz kétség nem fért, legfeljebb az arányhoz.
Szerzőséseikben meg minden kockázatot, beleértve a sajátjaikat is átháríthattak. Az sem számít, ha a jelzálog nem elég, ugyanis számos esetben az adós még a fenmaradó részt is megfizeti. Tehát bizonyos mennyiségben bedőlő hitelek sem számítanak, mert azon sem veszthetnek.
Másrészt viszont nincsenek olyan rossz helyzetben a bankok, mint amennyit rinyálnak, mert a nemrégiben olvasható statisztikában látszik, hogy micsoda osztalékra tettek szert.
Szóval úgy, ahogy a bankszövetség nyilatkozta, egy ekkora chf árfolyamváltozás sem megterhelő a bankok számára... a bankok bírják... a túlszámlázás miatt.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek