Topiknyitó: Törölt felhasználó 2010. 04. 29. 16:28

random capital  

ma reggel hallottam a raido cafe-ban a random capital-ról.

megnéztem az oldalukat, nekem jobban tetszik, mint az equitas.



más is gondolkodik váltáson? szerintetek érdemes?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
detto71
detto71 2016. 03. 10. 12:17
Előzmény: #2617  igh5
#2620
Miért?

Ha egy banki hátterű broki cég becsődöl a banki háttér majd kifizet?
Fenét! Lehet hogy még a banki részt is magával húzza.

Ha bank megy tönkre ugyanúgy leshetsz.

Pl. semmi pénzért nem mennék az erste-hez.

Tudod, amikor a bc tönkre ment, a bc-s szarházi brókerek olyan, akikkel soha nem beszéltem hívogattak, hogy menjek hozzájuk. Az egyik erste-s, másik alapkezelőnél van stb. Az volt a fasza, ahol éppen vannak. Amelyik az alapkezelőnél volt, az azt mondta hogy a tőzsde egy szerencsejáték, de az alapkezelők az igen. Kérdeztem tőle, hogy eddig évekig a bc faszát szopta mint bróker, akor az volt tutti, hát hogy van ez. Röhögni tudok rajtuk szánalmas nyomulós banda. Ezt csinálták a bc-nél is. Az erste-s a banki háttérre hivatkozott. Mondom a bc-nek is volt pénzintézeti hátterre, de hát az erste az más.
lord_of_the_kings
lord_of_the_kings 2016. 03. 10. 09:40
Előzmény: #2613  Hathor
#2619
Én nem csak azon lepődtem meg, hogy milyen sokan voltak (voltunk már sokan a Közgázon máskor is), hanem a fiatalabb korosztályok térhódításán (nem az egyetemista szekcióra gondolok a hátsó sorokban), fiatal párok, jól szituált hölgyek urak nagy számán, ami jövőbe mutató, vérfrissítést hozhat a tőzsdére ügyfél oldalon is.
psoos45
psoos45 2016. 03. 10. 09:21
Előzmény: #2617  igh5
#2618
Köszönöm a véleményeteket RC ügyben! Töltöm a nyomtatványokat. (a Raiffeisennél ne akarjon senki kereskedni, különösen ne TBSZ-en; 1% költség (RC 10szerese!) és baromi lassan reagálnak)

Én is érintett vagyok BC-ben. A Beva pénzt megkaptam (épp elkaptam az OTP UP-ot), várom a felszámoló levelét a fellelt eszközökről. A BC-vel email kapcsolatom van, a partnerem: Oszoli.Tamas@budacash.hu. Kérdés esetén elég gyorsan kapom a válaszait, korrekt, segítőkész (a tőle telhető mértékben).
igh5 2016. 03. 10. 08:45
Előzmény: #2616  detto71
#2617
Ezért jó a nemzetközi banki háttér.
detto71
detto71 2016. 03. 10. 08:07
Előzmény: #2612  Hathor
#2616
Egy két megjegyzést tennék hozzá:

1. A BEVA határt valóban felemelték 30 Mft-ig, ez jó. De, a 100%-os kártérítés határa maradt 1 Mft, afölött 10% önrész. Ez így volt a 6 Mft-os beva esetében is. Ha már 30 M-ig felemelték, arányosan emelhették volna a 100%-os határt is.

2. Egy felszámolás esetén 1-2 év kiesik, addig még a beva kártalanít és visszakapod a FA-tól a felelt vagyont. Közben idegeskedsz és nem tehetsz semmit. Arra, hogy a ezeken felül, ha van még hitelezői igényed bármit is kapj 0 esély. Tájékoztatás semmi, esetleg még az is előfordul, hogy a már közzétett hiánylistát semmisnek tekintik és majd újat közölnek. Elérni őket nem lehet.

Szerinted, egy olyan cég mint a BC 4% fellelt KP-vel vagy 1.42% fellelt Mtel rv-el vagy 13% fellelt otp rv meddig tudod volna működni egy tőzsdei napon.
Mert ezeket hozták ki és még ezt is felülvizsgálják, felfüggesztették a beva kifizetéseket is. Harmadik felszámoló van, hogy a felelőséget szétkenjék, törvénytelenségek sorát követték el a felszámolók.
Az osztalékokról még nem is szóltam, fogalmuk sincs hogy mi a menete, hogy a rv-ek után járó osztalékot megkapd. Még a tavalyi is levegőben és ha így haladunk az ez évi is lebegni fog.

Jó a beva, de azért nem gyaloggalopp egy ilyen végig csinálni.

Kérdés?
detto71
detto71 2016. 03. 10. 07:46
Előzmény: #2614  Törölt felhasználó
#2615
A FA-tól még nem. A BEVA-t kaptam meg a kártalanítást. Szerencsám volt, benne voltam az első adagban akiknek megküldték a cuccait a BEVA-nak.

Ha a hírek igazak kb 3700 kifizetést eszközölt a beva. Most meg leállították a kifizetéseket.
Törölt felhasználó 2016. 03. 09. 21:47
Előzmény: #2610  detto71
#2614
Hello Detto71!

Te már kaptál vissza lóvét a BC felszámolótól?
Azt hogy sikerült elérned?
Nekem levelekre nem válaszolnak, telefonon elérni nem lehet őket.
Hathor
Hathor 2016. 03. 09. 20:48
Előzmény: #2612  Hathor
#2613
Kulonben valaki irta, hogy meglepodott mennyien voltak a konferencian mult heten. Hat en is!!
Jol televolt az eloadoterem.

Virag ur eloadasa mindig erdekes. A tobbi szamomra lapos.
A devizas eloadasra nem kellett volna 1 orat szanni. Elotte a Betes meg masodpercre ki volt szamolva. Nagy volt a kontraszt a ketto kozott.
Hathor
Hathor 2016. 03. 09. 20:34
Előzmény: #2611  Sumerolog
#2612
Azt se felejtsuk el, BEVA tag a Random es iden 30millaig ki lett terjesztve a Beva. Kerdes?
Sumerolog 2016. 03. 09. 19:18
Előzmény: #2610  detto71
#2611
Csatlakozom...
Minden jót elmondtatok már:)...Minden igaz.

A nagy elvándorlási hullámmal jöttem el sok évvel ezelőtt a KBC Equitas-tól. Pedig ott voltam sokáig. A Random is onnan vált ki:)

Egy példa a jutalék költségre: Az Equilor pl. 4-szer drágább, mint a Random!
Nem is értem, hogy a nagybüfik, miért ezzel a társasággal kötnek kibocsátási szerződéseket...még a Plotinus is...

Amit hiányolok:
- A blue chip-eken kívül néha-néha kis részvényekről is olvasnék elemzéseket.
- Forex elemzéseket.
- Még több külföldi részvény elemzést.
- Néha-néha áru (nyersanyag) szekció elemzéseket.
detto71
detto71 2016. 03. 09. 18:47
Előzmény: #2608  qpec
#2610
Akkor én is hozzászólok. Én a BC-től jöttem hozzájuk, tavaly februárban, de csak most tettem rá pénzt amit a beva kifizetett, még kb. ugyanannyi van a FA-nál ügyfélvagyonként.
WEB felület:
Nagyon részletes a különböző számla, portfólió kimutatások, nagy +.
Nagyon jó, hogy tudok elutalni is tőlük pénzt közvetlenül, nagy +
Személyre lehet szabni az instrumentek megejelenítését, nagy +

Egészében az egészre nagy ++.

Randi prg:
Én ezt használom, adattartalomban azt kapom vissza mint a web-es felületen. Az egészre egy nagy +++++.

Ami hiányzik nekem, valószínűleg azért mert a bc-nél az infront-ban benne volt, hogy nincs benne hisztorikus grafikon megjelenítés némi TA segédletekkel megtámogatva, mindig csak az aznapit adja.
Ez az egy negatívum a számomra.
Muszáj vagyok amibrokert használni a TA-hoz.

Az árak kedvezőbbek mint a bc-nél volt.

Bár még nem próbáltam, de az is nagyon jó, hogy nem kell külön ügylet típust választanom, ahhoz hogy ha napizni akarok vagy ha több napra veszek longot.

Ha nyitok és aznap zárok akkor úgy számolja a díjat, ha átviszem másnapra akkor meg úgy. Ha tévednék javítsatok ki.

Van lehetőség short-ot is átvinni, ez is pozitívum.

A hölgy akivel néha beszélek, segítőkész, kedves.

Remélem a tisztességgel sem lesz gond, nem akarok még egy bc-t.

Törölt felhasználó 2016. 03. 09. 18:33
Előzmény: #2603  psoos45
#2609
Randommal kapcsolatban én is csak pozitív dolgokat tudnék mondani.
Voltam már BudaCash,Erste és KBC ügyfél is,de nekem a Random vált be legjobban.
qpec 2016. 03. 09. 18:28
Előzmény: #2603  psoos45
#2608
Mint klasszikus kisbüfi,ennél a társaságnál kötöttem ki.Eddíg az árútőzsdét is beszámítva tíz cégnél üldöztem a szerencsét és hagytam náluk igen súlyos pénzeket jutalék és veszteség formájában.Ilyen korrekt társaság mégegy csak az árútőzsdén volt.
Nem fizet Virág úr a reklámért,de tiszta szívből ajánlom őket,természetesen szigorú ellenőrzéssel/nem a bizalmatlanság,hanem jól felfogott magánérdek miatt/.Ja! csak a Netboont használom,mert nem rendelkezem a csodakütyükkel,így tapasztalatom sincs.A sima telefon a kapcsolattartásra pont megfelel.
bluefrog
bluefrog 2016. 03. 09. 17:42
Előzmény: #2606  Juvefan
#2607
Nekem mobil broker is tetszik, egyszeru, gyorsan kezelheto (windphone).
Juvefan
Juvefan 2016. 03. 09. 17:16
Előzmény: #2603  psoos45
#2606
Ennél jobbat és olcsóbbat szerintem nem találsz, megbízhatóak, barátságosak, rögtön el lehet érni őket, ha bármi kérdésed van, én is a Netboont használom, tökéletes, a Mobil Broker-től nem vagyok elájulva, Iphonon, úgy hogy én személy szerint a mobilomon ha nagyon muszáj használnom, akkor is a Netboont preferálom!
Összefoglalva csak ajánlani tudom!
:)
Hathor
Hathor 2016. 03. 09. 17:13
Előzmény: #2604  Tapasz
#2605
Osztani tudom a TAPASZtalatokat :)
Üdv. Virág úrnak is, mert azt mondta olvas minket :)
Tapasz 2016. 03. 09. 17:09
Előzmény: #2603  psoos45
#2604
Én 5 éve náluk vagyok. Nagyon rendesek, nem tudok náluk jobbat, olcsóbbat.
psoos45
psoos45 2016. 03. 09. 17:05
Előzmény: #2602  Stiv
#2603
Eddig egy magas költségű banknál kereskedtem, lecserélném őket. Random Capital ügyben érdekelne a véleményeteket. Valszeg a Netboont fogom használni, ritkábban a Mobil Brokert. Mennyire megbízhatóak ezek az alkalmazások? Mi a tapasztalatotok a céggel? Tudtok-e jobbat ajánlani egy hétköznapi, elsősorban BUX papírokkal kereskedő kisbüfi részére? Kösz!
Stiv
Stiv 2016. 03. 08. 10:54
#2602
Holnaptól minden más lesz a magyar tőzsdén

Jön az utolsó nagy tőzsdefejlesztés,a BÉT új vezetése az előző évek negatív trendjeit igyekszik megtörni, részvénykibocsátásokat,a tőzsdei kapitalizáció emelkedését ígérik.Holnap kiderül,milyen eszközökkel.

A béten olcsóbbak lehetnek a jutalékok is...
detto71
detto71 2016. 03. 08. 09:46
Előzmény: #2595  kardkovacsi
#2601
Én nyugodt vagyok.

Egy: te is azt írtad amit én, ha az ellenőrzés működik akkor van értelme. Ha az mnb nem vetti össze a keler-el havonta egyszer, akkor semmi értelme.
És még ez is kevés, mert simán lehetnek fiktív ügyfelek is, akikkel ki lehet húzni a rv darabszámot, hogy egyezen a keler-el. Megint csak az ellenőrzés a hangsúlyos.

Kettő: szélsőséges esetben, ha valaki észreveszi, hogy az mnb lapján nem az van aminek lennie kell, szerinted rögtön nagydobra veri? Frászt. Rögtön megpróbálja elhozni a cuccait és utána borít ha akar. Nem akar senki részt venni egy felszámolási eljárásban és kártérítésben.

Több mint a semmi ez a fajta kontroll, de megint csak az ellenőrzésen van a hangsúly.

Én nem javasoltam, semmit. Az egyéni számlavezetést a szócsövek mondták tavaly, mert akkor meglehetett politikailag lovagolni az egészet.

Topik gazda

zsilak
3 2 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek