Topiknyitó: Törölt felhasználó 2009. 01. 16. 11:26

RFV 2009  

Nem tudni miért adják és ki adja itt el, de nem hiszem hogy pluszban dobálják kifelé a pakkokat.



Az alját nem látom egyenlőre, de én vettem az elmúlt napokban.



2010 előtt és 10000 alatt nem áll szándékomban megvállni tőle.

Ha csak.....
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2010. 05. 20. 21:47
Előzmény: #5299  Törölt felhasználó
#5300
Remek gazdasági portálaink (portfolio.hu is) minden ellenőrzés és kritikus átolvasás nélkül közölte le a totális hibát tartalmazó Concorde elemzést.

Ijesztő, hogy az ország egyik legnagyobb brókercége olyan elemzéshez meri a nevét adni, amiben az elemzett cég (RFV) alapkonstrukciójában akkorát téved amekkorát
Kemény Gábor tudott....:

"A következő hónapokban szorosan figyelemmel követjük majd a gyergyószentmiklósi háztartások fizetési fegyelmét." - véli Kemény Gábor, a Concorde elemzője. "
Törölt felhasználó 2010. 05. 20. 17:07
Előzmény: #5298  DMolnar
#5299
Ez a 6200-as záró meglepett azért ilyen környezet mellett. Na nem is azért, mert esetleg egy kis darabszámmal ne lehetne egy jó zárót beállítani, de senki sem érzett kényszert, hogy a végén 6100 körül eladjon. Ez viszont jó jel.
DMolnar
DMolnar 2010. 05. 20. 16:01
Előzmény: #5297  Törölt felhasználó
#5298
6100-on vegetálunk, legalább nem esik...
Törölt felhasználó 2010. 05. 20. 13:13
Előzmény: #5295  stock33
#5297
Szia "stock33"!

Először is üdv ismét a fedélzetetn, de Te is pontosan tudod, hogy azért a szitu egy kicsit más volt....Akkor lufit fújtak, pár hónap alatt szinte 3x az árfolyam, most jóval lassabb és kegyensúlyozottabb volt az emelkedés, komoly támaszok lettek létrehozva....A társaság előtt álló növekedés valós dolog, viszont egy romló nemzetközi pénzpiaci hangulatban, jóval nehezebb az árfolyamemelkedés, nem beszélve a társaságok P/E értékeinek a meghatározása hogyan alakul a romló környezetben....
Törölt felhasználó 2010. 05. 20. 12:36
Előzmény: #5295  stock33
#5296
szintén.

+ tnap is, ld. #5280.
stock33
stock33 2010. 05. 20. 12:29
Előzmény: #5288  forrest
#5295
ez a "történelmi pillanat" már 2008-ban összejött, kb. ezen az árszinten, hasonló szituban (már mindenki esett, de az rfv-t a kis forgalmával még 1-2 hétig tudták felfele húzni). aztán 1-2 hónappal később 3000 alatt újra összefutott a két részvény ára.
Volt olyan is, hogy az otp már bőven 4000 alatt járt, az rfv-t meg még próbálták 6000 felett tartani.

Tudom, én is benne voltam :)
Törölt felhasználó 2010. 05. 20. 12:24
Előzmény: #5285  Törölt felhasználó
#5294
ez a svéd intézményi tulaj nm rémlik hirtelen. mekkora tulajdoni hányaduk van? név szerint kiről van szó?
Törölt felhasználó 2010. 05. 20. 11:51
#5293
Bár az alábbi link szélesebb értelemben vett energiamegtakarításról szól, mint amivel tudtommal az RFV foglalkozik, de gondolom a jövő szempontjából nem lehetetlen, hogy nap és szélenergia is szerepeljen az eszközök között, persze a biomassza erőművek is zöldnek számítanak.

link
forrest 2010. 05. 20. 11:40
Előzmény: #5289  egyetleneim
#5292
1egyértelmű, nem is azért írtam, csak régóta vártuk a pilanatot...

a másik kedvencem amúgy az otp, ha beeseik 6k alá megint beleveszek (csak rövid távra)

az rfv pakkom "szent" és szerencsére elég nagy
Törölt felhasználó 2010. 05. 20. 11:38
Előzmény: #5284  Törölt felhasználó
#5291
Amikor az elemzők elkészítik az céláraikat, akkor bizonyos valószínűség szerint súlyozva figyelembe veszik, hogy hány projektre lehet számítani és milyen volumennel. Az Erste elemzője az egyik, akik folyamatosan elemzi a papírt és 3 féle esetet kiszámolva és azoknak a súlyozott átlagát figyelembe véve adott 7000 feletti célárat. Számoltak új projectekkel, de a legjobb esetben akár 8400-as célár is kijöhet (persze ettől jobb is, ha az üzlet jobban pörög, mint az elemzések készítésekor várták).
Attól függően, hogy ki milyen távra gondolkodik, lehet egy részvény olcsó, jól árazott, esetleg túlértékelt. A jelenlegi projectek a mostani árban benne vannak, de nyilván 1 év múlva sokkal több lesz a bevétel és a nettó profit, arra 1 évre pedig még több, tehát aki 2 évre veszi a részvényt, annak most olcsó.
Bocs, ha túl sok egyértelmű dolgot írtam, de hátha valakinek hasznos lesz.
Törölt felhasználó 2010. 05. 20. 11:35
Előzmény: #5286  Törölt felhasználó
#5290
srácok,
ti milyen helyekre jártok..??..
;-)
egyetleneim 2010. 05. 20. 11:30
Előzmény: #5288  forrest
#5289
A növekedési potenciált tekintve nem meglepő a dolog. Gondoljatok csak bele, hogy az RFV a tavalyi évben szinte megduplázta magát, az Otinál ilyet nem láttunk. Egy szó mint száz, sokkal nagyobb a növekedési potenciál az RFV-ben. Persze a körtét ne hasonlítsuk az almával és az OTP is jó papír.
forrest 2010. 05. 20. 11:18
#5288
real
rfv 6200
otp 6140

történelmi pillanat :)

(bár lehet, hogy a tavalyi mély szinteken, már átmenetileg volt ilyen pillanat)
Törölt felhasználó 2010. 05. 20. 08:56
Előzmény: #5286  Törölt felhasználó
#5287
Bádogbéka!

Csak nem te is ott voltál a Nemz.Konzultáción?

Te voltál az első sorban ülő, jobbról a harmadik?:-)
Törölt felhasználó 2010. 05. 19. 23:35
#5286
A zilahi projektet persze ki lehet majd vesézni, hogy mennyi az annyi, de ugye megvan a referencia (Gyergyó), amely kinyitotta, kinyitja a többi romániai városkaput is, és az is fontos, hogy a következő város vezetése, akivel megállapodtak az nem magyar, persze azt azért megnézném, hogy mire mennének Szlovákiában :)
Egyébként a leendő OV a mai nemzeti konzultáción 1000 magyar településről beszélt, amelyet függetleníteni kell az orosz gáztól, és modernizálni a fűtési rendszerét: ez bull a Pannergy-re is, bár ott erős a sales és kevés még a bizonyíték.
Sztem az RFV eddig túlértékelt volt a zilahi projekt, és a bejelentett további beruházási potenciál nélkül, így a megismert menedzsment számokkal most idei 11-es P/E mellett forog, nemtom mekkora növekedéssel számolva nem drága ez a papír. Illetve az igazi ugrás még most jöhet, hiszen a cég az új vezérrel, több új kulcsemberrel más alapról kezdi meg az idei fűtési szezonra való felkészülést :)
Törölt felhasználó 2010. 05. 19. 23:16
#5285
Mutassatok még egy ilyen tőzsdei vállalatot a BÉT-en, de akár a régióban is, amely legalább ilyen növekedési sztorit nyújt!
Pannergy? Valóban van benne potenciál, HA végre sikeresen befejezi az első projektjét, majd el is lehet gondolkodni a cég hosszú távú jövöjéről, addig csak ígéret, HA megkapja az állami és EU-s támogatásokat, amely free money, de egy projektnek állami (értsd: bizonytalan) pénzek nélkül is meg kell állnia a lábán. Az anno genesis-szerű rózsaszín délibábot nem is érdemes megemlíteni.
Az RFV-nél a gyergyói projekt után gyakorlatilag sorban állnak az önkormányzatok, hogy "nálunk is, nálunk is" csináljátok meg a meleget. Gyergyón a korábbi napi néhány óra fűtés helyett ma már folyamatos és korszerű a távfűtés, és mindez - kapaszkodjatok meg - olcsóbban a hatékonyságjavulás miatt.
Az RFV jelenleg túltőkésített, tehát az optimális (70/30) hitel/saját tőke arányig felveendő hitelek fogják finanszírozni a most bejelentett projekteket, a bankok csak mostanában akaródznak neki hitelt adni, de sztem ők is sorban fognak majd állni, mert a projektek egyszerűek, könnyű a pénzáramlást, kvázi a kockázatot megbecsülni. Aztán sorba fognak állni először a magyar (hiszen majdnem bekerült már a bux-ba is tavasszal, sztem őszre teljesíteni tudja a feltételeket), aztán a külföldi befektetők is, mert ugyan nagyon kicsi lesz a többség részére jövőre 10e felett is :) a piaci kapitalizáció, de néhány figyelmét már fel fogja kelteni. Jelenleg is van egy külföldi (svéd)intézményi tulaj, bár ott működik a home bias, mert egy magyar srác az alapkezelő.
Törölt felhasználó 2010. 05. 19. 22:17
Előzmény: #5271  Törölt felhasználó
#5284
Mit tudtok erről a zilahi projektről, ami már az előtt beárazódott, hogy még nem is volt? (Concorde vélemény)
...mert nekem valami nagyon büdös.
Elemző főmágus urat kérdezném:
Hallott már konkrét számokat? mer én nem!
Mennyi a lakásszám, mennyi az intézmény, mennyi az ipari fogyasztó???
Mekkora a beruházás, mekkora hatásfok javulás? és van itt még néhány kellemetlen kérdés.
Hogyan lehet valamit beárazni, amit még nem pulikált a cég?
De nézzük a vélemény pozitív oldalát: árgus szemekkel figyelni fogja a gyergyói projekt nem létező lakossági fogyasztóinak fizetési hajlandóságát. Asszem nincs gazán képben!
Kicsit silány. Olyan, mint Dr. House 3 sör után...
Törölt felhasználó 2010. 05. 19. 16:44
Előzmény: #5280  Törölt felhasználó
#5283
Mert az OTP volt 7400, de RFV még nem.

És most meg majdnem annyi. Azért ez nem olyan rossz.
Törölt felhasználó 2010. 05. 19. 16:05
Előzmény: #5281  Törölt felhasználó
#5282
Azért a tegnapi és a mai nap nem akkora emelkedés, hogy komolyabb realizálási hullámot indítson el, főleg annak fényében, hogy a hétfői 5850 egy 6000-es ár után alakult ki, ami tegnap megint annyi volt, a mai emelkedés meg csak azért meglepő, mert egyéb fronton nincs nagy öröm.
Törölt felhasználó 2010. 05. 19. 15:44
Előzmény: #5280  Törölt felhasználó
#5281
Azért csak óvatosan, rövidesen indulhatnak nagyobb realizálások a tegnapi és a mai nap után.

Topik gazda

kelvin
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek