Topiknyitó: Törölt felhasználó 2022. 03. 04. 09:57

USA-OROSZ háború  

"... NAGYON HALKAN, DE VÉGRE KI KELL MONDANI: AMIT LÁTUNK, NEM EGY UKRÁN–OROSZ, HANEM EGY AMERIKAI–OROSZ HÁBORÚ. " (Vona Gábor, Index-publicista, 2022. március 4.)

Igen, és ezt ma már egyre hangosabban kell kimondani.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
kukker 2022. 04. 06. 12:42
Előzmény: #1419  Törölt felhasználó
#1420

"Az orosz média orwelli módon tudósít a háborúról (msn.com)"
Ez a jellegű dolog számunkra nyilvánvaló volt, le is írtuk már elégszer, hogy dezinformáció van minkét oldalon.
Visszakereshető.
A nagy "kiakadás".
Kanadában meg most készül Trudeau elfogadtatni egy olyat, hogy az internet cenzúrázva lesz és nem jelenhetnek meg olyan hírek, amik nem tetszetősek a hatalom szerint.
Tessék csak rákeresni és örvendezni, hogy milyen álomvilágban él az ember és mi van a háttérben.
De olyan nincs, mert akkor elbuknak az álomvilág ami a buksiban felépült, hogy "én aztán jól tudom, mert TUDOK, mert f@asza srác vagyok".
Törölt felhasználó 2022. 04. 06. 12:22
#1419
"Egy március 4-én elfogadott törvénnyel összhangban a háborút tilos „háborúnak”, „támadásnak” vagy „inváziónak” nevezni. A törvény megszegőit akár 15 év börtönnel is büntethetik, akárcsak azokat a médiumokat, amelyek „álhírnek” minősíthető információkat terjesztenek.Az orosz tömegmédiában egyszerűen nem lehet ellenvéleményt látni vagy hallani a háborúról. A háború elleni utcai tüntetésekről, amelyek a harcok első heteiben törtek ki Oroszország-szerte, és amelyek során több mint 15 ezer embert vettek őrizetbe vagy tartóztattak le, az állami televízió soha nem számolt be."
Az orosz média orwelli módon tudósít a háborúról (msn.com)
Törölt felhasználó 2022. 04. 06. 10:12
#1418
"... Kedden Obama volt amerikai elnök csatlakozott Joe Bidenhez a Fehér Házban, hogy megünnepeljék a megfizethető egészségügyi ellátásról szóló törvény bevezetésének 12. évfordulóját. A személyzet figyelmen kívül hagyta Joe Bident, és Barack Obamát vette körbe az exelnök első, Fehér Házba való visszatérésekor.
  
Obamát látták, amint kezet rázott a rajongókkal és politikustársaival a keleti teremben, mialatt Joe Biden csak zavartan bolyongott. Biden Obama és Kamala Harris mögött állt, miközben ők kezet ráztak az emberekkel, az amerikai elnök pedig állt és nézte, hogy senki sem törődik vele. ..." (via index)
.
p.s.: már csak a Hilklári hiányzik, és indulhatna is az átkaroló hadművelet...    
  
re: Nobel "békedíj"...
Törölt felhasználó 2022. 04. 06. 08:37
#1417
07:32 Dermesztő jóslat érkezett arról, meddig húzódhat még az orosz–ukrán háború
.  
"... Az orosz–ukrán konfliktus még évekig elhúzódhat, és az Egyesült Államok is részese lesz – ezt mondta kedden Mark Milley tábornok, az amerikai vezérkari főnökök egyesített bizottságának elnöke a törvényhozás alsóházának fegyveres szolgálatok bizottsága előtt. ..."
.
p.s.: A háború kitörése után néhány nappal ugyanezt írta nekem egy régi kazah ismerősöm, aki már sok évtizede Németországban él, de még szolgált a Gorbacsov ideje alatti szovjet hadseregben.
szieszta 2022. 04. 06. 08:26
#1416

Két hete az volt a nagy hír, hogy az oroszoknak már csak 3 napra van tartalékuk. Hát aki ezt mondta, az jól elszámolta magát.
A gazdaságuk összezuhan egy hét alatt.... ez így is van, de mintha őket ez nem nagyon érdekelné.
Németek meg már veszik a kályhákat, meg a sparhelteket, meg gyűjtik a fát. Oroszok meg szívesen átveszik a gázkazánokat tőlük, mert úgyse tudják hova tenni a gázt, így a lakosok majd ingyen kapják.
kukker 2022. 04. 06. 01:18
#1415

Ukrajna VS Oroszország, hatalmas öntökönrugás
https://www.youtube.com/watch?v=aSbLTcLB1Yc&t=517s
7 perc környékén van kb 2 perc önreklámja, de a többi "ismeretbővítés".
Placi82 2022. 04. 06. 01:09
Előzmény: #1412  Törölt felhasználó
#1414
Majd az ENSZ BT ulesen kiderul .  Az angolok,nem vetozhatjak meg az osszehivast a vegtelensegig. Ahogy most tettek. En már kívárom. 
Placi82 2022. 04. 06. 00:38
Előzmény: #1412  Törölt felhasználó
#1413
Nem. Lenyegtelen ,hogy hol allomasoznak. Az alezredes ha,  kirgiz. Akkor a zaszloaj is valoszinuleg  kirgiz. Altalaban ugyelnek az etnikum osszetetelere. Meg a szovjetunioban is ugyeltek. Kirgizek,ha beittak,akkor lehet realitasa. Nem biztos, de lehetseges. Olyan mas vilag, mintha kongoi zaszloalj lett volna Bucsaban.Ha echte oroszok voltak, akkor nem hiszem. Mert ilyet idaig se csinaltak, gyerekek,asszonyok. Na nee. 14.000 orosz katona mellett 3000 ukran civil halt meg. Varosi hadviselesnel ,ez nem a civilek oldoklesere utal. De most neki allnak ok nelkul oldokolni ??Ez ugyan az mint az I,II vh idejen a franciak nemet gyerekeket, a nemetek meg francia gyerekeket oltek. Szandekosan akkor sem,es most sem . Mesebeszed. Haborus propaganda.
Törölt felhasználó 2022. 04. 05. 23:53
Előzmény: #1409  Placi82
#1412
Ezt nem értem... Habarovszk nagyon-nagyon messze esik Kirgizisztántól. Vagy valamit félreértek a hsz-edben?...
Placi82 2022. 04. 05. 23:43
#1411
Fogjokat* jav foglyokat
Placi82 2022. 04. 05. 23:39
Előzmény: #1409  Placi82
#1410
Gyorsan meg par dolog a.kirgizrkrol. elmaradott  nép nagyon. Az oroszokat azert tisztelik valamelyest, mert felnek toluk a szovjetunios emlekeik miatt, tovabba, mert nekik koszonhetnek valamelyest iparosodast. Ezek meg mindig szegeny falvakban jurtakban elnek a tobbseg. Akkora szegenysegben hogy el.se tudod kepzelni. Szunita vallas letukre, nagyon szeretik az alkoholt. Ha bebasznak ezek egymast is agyoverik. Eros testalkatu jo katonak. Sztalin szerint a legjobb, legbruralusabb katonai a szovjetunionak. Adomentesseget is adott nekik , a haboru utan meg foldet!!. A nacik rettegtegtek toluk. Eletveszelyesek. Nem ejtettek fogjokat. Dzsingisz kan is alkalmazta oket. Profi kinzok voltak. A feher kaukazusi embereket, annyira nem szivlelelik. Ezert iszonyat hiba volt, az orosz vezetes reszerol, hogy ezeket europaba kuldte. Mert echte orosz, Igor,es Vaszilij ilyen durvat,nem tesz. Mert, nem allatok. Kirgizekrol mar el tudom hinni.. Ugyhogy az eselye, realis lehet ennek függvényében, es a lentebb irtak fuggvenyeben. Nem zárom ki ezt. De az ukran elnok folyamatos hazudozasait mas esetekben tovabbra is fenn tartom!
Placi82 2022. 04. 05. 23:18
Előzmény: #1405  Törölt felhasználó
#1409
Vagy? Igazad lehet. De nem az oroszok voltak. Ezert!." Bucsát az 51460-es kódszámot viselő orosz egység, a 64-es gépesített lövészzászlóalj foglalta el, amely a Távol-Keletről, Habarovszk térségéből érkezett. Parancsnoka bizonyos Azatbek Omurbekov alezredes" Putyin szerintem eletfogyiglagra iteli azt az orosz parancsnokot aki ekkora marha volt, hogy echte kirgizeket küldött "feher" ukranok közé.!!!!!!!!! Ha erdekel kifejtem neked miert. Csak feleslegesen nem gépelek . De meselhetek a kirgizekrol .Mar II vh ban is a legbrutalisabb katonak voltak a szovjetunioban. 
WLM 2022. 04. 05. 23:09
Előzmény: #1407  Törölt felhasználó
#1408
Abszolút korrekt. 
Törölt felhasználó 2022. 04. 05. 22:59
Előzmény: #1403  WLM
#1407
Egyszer azt mondtad nekem hogy nem 100%ig zárható ki az én verzióm. Most erre én is ezt tudom mondani.
Törölt felhasználó 2022. 04. 05. 22:57
Előzmény: #1370  Törölt felhasználó
#1406
Azt is "érdekes"-nek tartom, hogy ez a dolog valahogy nem lett igazán felkapva...
Törölt felhasználó 2022. 04. 05. 22:57
Előzmény: #1404  Placi82
#1405
Az oroszok csak az igazat és a színtiszta igazat mondják.Érdemes elolvasni Lavrov nyilatkozatait..én meg nekik nem hiszek el egy szót sem :)
De abban igaza van kukkernek hogy ez nem feltétlenül az a topik, úgyhogy visszavonulok :)
Placi82 2022. 04. 05. 22:53
Előzmény: #1400  Törölt felhasználó
#1404
Óh ,nem vagyok en fafej. Utana nézek, en ennek. Alapos vagyok mint egy ok nyomozo. Komolyan. Es mindent elolvasok. Kiszurom a tényeket. Es becs szora beírom, hogy mire jutottam. Nem volt időm, sokat olvasni, vasarnap óta,mert termelem a gdp-t. De legkesobb holnap estig valaszolok becsulettel,neked. Szigoruan a tényeket csak. Ha tevedtem ez ugyben el fogom ismerni!. De nezd el nekem a szkeptikus hozzá állásom,  mert az ukran elnokot,es propaganda osztalyat konnyebb utolerni mint a santa kutyát.  Tudod ezt az igazmondasuk hianyara ertem. Es ezert mar azt se hiszem el amit.kerdeznek.  Tenyleg megnezem ezt az esetet is.
WLM 2022. 04. 05. 22:52
Előzmény: #1400  Törölt felhasználó
#1403
Félek olyan szerencsénk nem lesz, hogy magáról a bűncselekvényről is készültek felvételek, vagy arról, hogy miként kerültek oda a "kellékek" (?). Jó lenne tisztán látni, de az egy nagyon szűk elit privilégiuma, nekünk marad a fantázia. 
Törölt felhasználó 2022. 04. 05. 22:48
Előzmény: #1397  Placi82
#1402
Most válik teljesen nyilvánvalóvá (lásd: mai "produkció" a BT-ben) hogy mire is kellett valójában Z tanult "szakmája"... amúgy tényleg vérprofi, ahogy a zusa kitalálta, felépítette és működteti ezt a mostani mozit másfél hónap óta...  a totál balf@sz EU-t elnézve (élén a Zursulával) néha már azon is (hosszabban) elmorfondírozok, hogy vajh' P. nincs-e leszerződtetve a mozihoz?...
Törölt felhasználó 2022. 04. 05. 22:42
Előzmény: #1391  Murdoch
#1401

Az egy hónapja ott háborúzó demoralizált X katonából álló csoportra mekkora ráhatása van a politikusoknak?
Semekkora. Este bebasznak, azt elkezdenek lövöldözni, kész. Azt nem gondolom hogy a hátország engedélyével és tudtával történt. De ettől még ők (is) a felelősek érte.

Topik gazda

daxlisgyuszi
daxlisgyuszi
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek