Topiknyitó: Törölt felhasználó 2022. 03. 04. 09:57

USA-OROSZ háború  

"... NAGYON HALKAN, DE VÉGRE KI KELL MONDANI: AMIT LÁTUNK, NEM EGY UKRÁN–OROSZ, HANEM EGY AMERIKAI–OROSZ HÁBORÚ. " (Vona Gábor, Index-publicista, 2022. március 4.)

Igen, és ezt ma már egyre hangosabban kell kimondani.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Placi82 2022. 04. 21. 23:56
Előzmény: #2357  dniel
#2360
"Nem tudom vannak enitt olyanok akik cumizzak az usásokat de kurva nagy alszent" . Vannak bizony, atjarnak a masik topikbol.🤣 Abba remenykednek, hogy Z. bevonul majd Pestre és levaltja Viktort. 😀. Mas remenyuk mar nincs, es nem veszik eszre, hogy a szemelyeskedo, velemeny bolsevista, neoliberalis mantra, es a mainstream media altal sulykolt neoliberalis eszmek fasiszta modon valo eroltetese, barmiaron okozta a bukast is aprilis 3 an. Nem erdekli oket, se az elozmenyek se az okok, se gazdasagi, es geopolitikai erdekek mozgato rugoi az usa nagytoke es az ukran bab kormany reszerol. 
Törölt felhasználó 2022. 04. 21. 23:49
Előzmény: #2355  frossnag
#2359
"Félek, hogy azoknak az időknek már vége, amikor még meghallgatták a másik fél álláspontját is az ítélkezés előtt."
Így van, és bár a látszatra próbálnak még adni, az átlag vegetálási szint felett nagyobb csend honol, mint a világűrben.
dniel
dniel 2022. 04. 21. 23:47
#2358
Ja aszitem ez a ukran orosz topic beneztem a cimet :D aszittem fel tudok bosszantani par amerika partit de akkor itt vilagos gondolom ki a nagyobb g*ci dd
dniel
dniel 2022. 04. 21. 23:44
#2357
Na ide meg nem irtam velemenyt de szerintem1 bohocok ne vezessenek orszagot.2 a medve veszelyes allat fajta.3 felelos vezeto meg kimelte volna orszagat lakossagat es vissza megy a cirkuszba ahonnan kiszokot.3 putyin egy geci de ravasz okos igazi harc edzett pszihopata4 biden ezzel szemben pelenkát hord Az remelem vilgos h itt nem ukran orosz haboru hanem USA es orosz... ha usa nem allit babkormanyt ukrajnaban putyin le se szarta volna ukrajnat. Zelenszkij biden ugyan olyan gyilkosok mint putyin... hiszen tudtak mi lesz a vege tudtak jol h putyin ugrani fog erre a USA maszlagra meg a NATo faszsagra.   Emlekezzunk vissza Kubára.... amerika hogy reagalt??? Nem tudom vannak enitt olyanok akik cumizzak az usásokat de kurva nagy alszent egy állam putyin ezzek szemben egyenes, geci de nem alszenteskedik hanem azt mondja "fel lesznek robantva a faszba" nem tetszeleg meg pavaskodik mknt amerika.... a fo bunos amerika. O gerjesztette ezt az egeszett. 
Törölt felhasználó 2022. 04. 21. 23:36
#2356
frossnag 2022. 04. 21. 23:32
Előzmény: #2350  Placi82
#2355

Félek, hogy azoknak az időknek már vége, amikor még meghallgatták a másik fél álláspontját is az ítélkezés előtt.
Mióta megszülettem munka értelemben rabszolgaságban élek, de egy ideig még volt magánéletem. Aztán jött a google meg az internet, és az okostelefonok, és ma már a fodrászhoz se mehetek el anélkül, hogy szerződéseket kössek idegenekkel a személyes adataim pontosan meghatározatlan köreinek a felhasználásáról.
A következő szint amit ukrajnában is látunk, az a terror és az erőszak korszaka, ahol már csak csak egy vélemény van, és aki nem ért azzal egyet, azt antikrisztusnak/hazaárulónak, vagy hasonlóaknak minősítik, és megölik.
Szerintem ez jön most az egész EU-ban hamarosan, hiszen az EU és a fejlett nyugat mind partnerek ebben.
Ukrajna terror állama lett az új EU-s mintaállam, amiről hivatalosan sehol semmi rosszat nem lehet hallani, de a háborúban mutatott hősiességük, és erkölcsi fölényük olyan mintaértékű, hogy gyorsított tempóban fogják majd felvenni az EU-ba.
Akkor lehet hogy majd MO-ra is ellátogatnak az azovosok, és akik itt a fórumon kommentelnek is felkerülnek arra az oldalra, ahol az ukrán vezetés ellen szólók személyes adatai, és lakcíme van feltöltve.
mereszZenesz 2022. 04. 21. 23:24
Előzmény: #2350  Placi82
#2354
Menjél az oroszpárti tüntetésre,  odavaló vagy !
Törölt felhasználó 2022. 04. 21. 23:23
Előzmény: #2352  Törölt felhasználó
#2353
aha akkor terapias topik
az mas 
Törölt felhasználó 2022. 04. 21. 23:21
Előzmény: #2351  Törölt felhasználó
#2352
Nem én üzemeltetem,hanem a portfolió :)Én csak nyitottam egy topikot,amelyet próbálok bizonyos határok között moderálni.Sok irás nem tetszik benne,de ha mindent törölnék vagy mindenkit kitiltanék akkor nem tudnák az emberek a háborúval kapcsolatos belső feszültségüket levezetni.Ez olyan lenne amikor egy  kisgyerekbe akinek benem áll a szájja belefolytod a szót,mert semmi értelmeset nem találsz abban amit mond,pedig pont az az értelme,hogy levezeti a beszéd által a belső feszültségét és ezért nem is az a lényeges,hogy mit mond hanem,hogy beszél,beszél,beszél :))
Törölt felhasználó 2022. 04. 21. 23:12
Előzmény: #2349  Törölt felhasználó
#2351
ehhez kepest egy olyan topikot üzemeltetsz ahol önkentes haditudositok percenkent nyomjak be az ukran propagandat es hurraznak minden ruszki vesztesegen egymast like-olva
miközben Isten hivökent az igazsagot keresed
szerinted ez igy hiteles? 
Placi82 2022. 04. 21. 23:06
#2350
Kijevben embereket kotnek ki fahoz szorosan celofannal,es jol elverik oket,es  tobb napra ott hagyjak őket ,sokan meghaltak. Ez aztan a jogallam! Lattam a videot. Meg az orosz hadifoglyokat ki..relik. Azt a k..va. Ezek utan most mar varom ha osszehivjak valamikor is, valaha az ENSZ emberjogi bizottsagot,akkor az oroszok mit tesznek le az asztalra bizonyitek formajaban 
Bucsa,es haborus bunokre vonatkozoan. Pro kontra, mar jo lenne tisztan latni. Mert ugye hallgatassek meg a masik fel is, nem szabadna blokkolni
Törölt felhasználó 2022. 04. 21. 23:02
Előzmény: #2347  apocca
#2349
Tévedsz,a hívőséget kevered a világnézethez való ragaszkodással.A hívő nem ragaszkodik a világnézetéhez mert az ahogyan fejlődik és tapasztal folyamatosan változik,így a régit eltudja engedni,egy valamihez ragaszkodik,az Istenhez füződő személyes kapcsolathoz,mert csak általa tud hatékonyan fejlődni.A hívőség nem kötödik semmilyen valláshoz vagy ideológiához de bármilyen vallást vagy ideológiát eltud fogadni  amely Isten megismerését és elfogadását hírdeti.Ami meg a hasonlatodat illeti,az ember sem azért nemz gyermeket,hogy az csak gögicsélni tudjon.Isten sem azért teremtette az embert,hogy az mindig vak és süket legyen az igazság meglátására és meghallására.
frossnag 2022. 04. 21. 22:58
Előzmény: #2346  Törölt felhasználó
#2348

"... elvannak telve az  általuk alkotott világképpel..."
-
Pontosabban: az emberek a demagógok által alkotott világképpel vannak eltelve, mondjuk az már az ő felelősségük, hogy kinek mit hsznek. Amúgy egyetértek.
apocca
apocca 2022. 04. 21. 22:41
Előzmény: #2346  Törölt felhasználó
#2347

Ha jó érzékelem, Te az Isten világképedhez ragaszkodsz foggal körömmel. Valódi Isten hívő, csak akkor leszel, ha el tudod fogadni, hogy más ember másképp gondolkodik, másképp látja a világot és másban hisz.
(de hogy plasztikusabb legyen számodra, gondolom nem kételkedsz Istenben, tehát nem véletlenül teremtett süketeket, akik nem hallják meg a szavát).
Törölt felhasználó 2022. 04. 21. 21:34
Előzmény: #2344  frossnag
#2346
Nem.Azt Isten határozza meg .De a süketek nem hallják meg Isten szavát,pedig csak a lelkiismeretükre kellene figyelniük.Helyette elvannak telve az  általuk alkotott világképpel,amihez foggal körömmel ragaszkodnak.
kukker 2022. 04. 21. 19:57
#2345

Vajon mennyire képmutató a világ?
Sanghai lezárások és elnyomott, kétségbeesett emberek éjszaki üvöltései szó szerint millióknak:
Residents in locked down Shanghai scream from their balconies: 'This cannot last'
https://www.youtube.com/watch?v=RBJj_UwkSyc
Ezekért miért nem állnak ki az emberek? Miért nincs erre valami megmozdulás, ez miért nem baj, hogy tízmilliók élnek ilyen terrorban? Ez miért nem számít a tévének, a netes médiának?
Itt miért nincs emberi fájdalom, amivel foglalkozni kellene? Mert nem ez megy most parancsra a médiában?
Én is csak most találtam meg ez alapján a kérdést, és érdekesnek találom, hogy hol van ezen irányba mondjuk az nyugati szankció Kína ellen, aki ilyeneket tesz az állampolgáraival?
https://deansdale.blog.hu/2022/04/21/a_vilag_mukodeserol_2_fejezet
frossnag 2022. 04. 21. 18:22
Előzmény: #2341  Törölt felhasználó
#2344

És azt hogy kik az antikrisztusok és kik azok akikről nem hangozhat el rossz szó, azt mindig az aktuális politika határozza meg, nem?
Gondolom a dolog emellett területfüggő is, vagy akár idővel is változhat: aki korábban antikrisztus volt, az most már nem az, sőt, most a szentlélek költözött beléje. Mármint utólag. Vagyis hogy eredetileg is az volt. Na, érted, hogy mire gondolok.
https://rumble.com/v11fbmn-ideology-u-turn-media-glorifies-ukrainian-nazi-supporters.html
Murdoch 2022. 04. 21. 17:17
Előzmény: #2341  Törölt felhasználó
#2343
Szerintem hiba a vallást idekeverni.
https://hu.wikipedia.org/wiki/Keresztes_h%C3%A1bor%C3%BAk
Nem kívánok trollkodni, de az időszámítás előtti 'barbár' hódítókat hogyan neveznéd? Mellesleg volt gazdasági világégés is, nem is egy, meg talán lesz is. Lehet, hogy elsőre nem ennyire véres, de a következményeket tekintve pedig bizony az. 
https://hu.wikipedia.org/wiki/A_2008-ban_kirobbant_gazdas%C3%A1gi_vil%C3%A1gv%C3%A1ls%C3%A1g
Horrido 2022. 04. 21. 17:14
Előzmény: #2325  Placi82
#2342
Semmi jelentősége, ez egy új fegyver amiből csak pár darab van, az amcsi töltetek nagy része meg tengeralattjárókon van úgyhogy az ellencsapást nem tudja megakadályozni lehet bármilyen gyors. Goldolom az irányításához meg jó fajta elektronika meg lézergiroszkóp kell amihez nehezebb lesz alkatrészeket beszerezni.
Törölt felhasználó 2022. 04. 21. 16:54
Előzmény: #2338  Törölt felhasználó
#2341
Minden nemzetben vannak gonosz emberek,de a világ égéshez Hitler kellett,na nem az ember mert az egy silány minőségű volt hanem az antikrisztus aki megnyilvánúlt általa.

Topik gazda

daxlisgyuszi
daxlisgyuszi
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek