Topiknyitó: Portfolio 2018. 06. 08. 14:57

Sokkoló számok érkeztek a magyar munkaerõhiányról  

Ugrás a cikkhez
Már 80 ezer dolgozó hiányzik a magyar munkaerõpiacról a friss adatok szerint. A Központi Statisztikai Hivatal (KSH) elsõ negyedéves számai alapján egyre súlyosabb a helyzet az iparban és az építõiparban, de már a szállítással is
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
hellforceone 2018. 06. 08. 21:31
Előzmény: #36  szandokan
#40
Egy bizonyos szintig még értem is a gondolkodásmódod, igen, talán fizethetne a vállalkozó kicsit többet - persze, ha te lennél abban a cipőben, akkor megnézném, hogy te hogy járnál el - de amúgy látszik, hogy fogalmad sincs egy vállalkozásról....
_Bekre_Pal_
_Bekre_Pal_ 2018. 06. 08. 21:16
Előzmény: #36  szandokan
#39

nos amennyit én meg a feleségem kiveszünk azután hogy kifizettük az embereinket meg elvégeztük a szükséges beruházásba visszaforgatásokat, az pont elég lenne két ember bérköltségére és onnan fogva nulla jövedelmünk lenne a vállalkozásunkból. erre is futtasd le a fejtegetésedet. a cégünk ötéves, lehet, hogy még öt év múlva már úgy tudunk plusz embereket felvenni, hogy közben magunknak is marad pénz amellett, hogy munkahelyeket teremtettünk meg szétadóztuk magunkat. addig marad a 2-2 ember helyett dolgozás.
 
egy indiszkrét kérdést megengedsz? van vállalkozási tapasztalatod vagy fotelből gondolkozol a kérdésről?
pitcairn2 2018. 06. 08. 19:52
Előzmény: #37  szandokan
#38
mivel a 2008 óta tartó globális "válságkezelés" tömeges államcsőd-sorozat felé vezet, ezért teljesen biztos vagyok abban hogy egy bizonyos ponton sor fog kerülni erre
de ez még odébb van
jelenleg csak elinflálják a közszolgák bérét
szandokan 2018. 06. 08. 19:41
Előzmény: #34  pitcairn2
#37
Ezt rosszul közelíted meg..
Amit a kollega ír, az csak arról szól, hogy vidékre telepítve is lehetne működtetni egy csomó funkciót és az munkahelyet és ennek révén piaci keresletet is támasztana ott helyben..
Egyébként lehet, hogy meglepő, de van olyan pl, multibank, ahol ha felmondasz, akkor egy hét múlva kapod meg a papírjaidat postán, mert náluk !! pl. vidékre van telepítve az ilyen típusú  bürokrácia.
Pont amiatt, mert ott van ilyen, nem pont bankszakmai munkaerő és még olcsóbb is, mint Pesten.
Ugyanez működhetne az államigazgatásban is..
szandokan 2018. 06. 08. 19:31
Előzmény: #15  _Bekre_Pal_
#36
Ez így nem egészen stimmel, ahogy írod. :)
"Minimum 4 ember munkáját végzitek"
"fényesen boldoguló cég vagytok"
"De nem bírtok felvenni egy embert.."
"na ez vajon miért lehet?"  kérded...
Megmondom...
Szerintem ott a bibi, hogy bár felvennél te embert, hogy tehermentesítsen benneteket, de a saját eddigi jövedelmedet nem akarod csökkenteni, hogy abból fizesd a harmadik embert.
Pedig hát, ha részben helyetted fog dolgozni, mondjuk 30%-ot levesz rólad, akkor a te jövedelmed kb. ennyivel kéne, hogy csökkenjen, ő akkor van megfizetve.. (Hisz te is ennyivel honorálod magad, amikor te végzed azt a munkát, nem  ? :) )
Ja, hogy az új munkatárs megjelenésével csökkenni fog a te jövedelmed, na azt már nem !!
Szóval nem akarod megfizetni ugyanazért a munkáért annyira, mint most saját magadat, amennyit most te keresel azzal a munkával, amit onnantól majd neki kell csinálnia..
Jön a gondolkodás, hogy '"de miből fizessen meg, hogyan növeljem a bevételeket.."
Miért kéne ?
Abból, amiből most saját magadat fizeted !! Hisz tehermentesít téged, tehát a te eddigi jövedelmed egy részét át kell, hogy adjad !! Nem kell ehhez többletforrás, hisz többletmunka se lesz  !!
Na azt már nem...
Ez egy jellegzetes kisvállalkozói attitűd  : az idegennek ugyanazért kevesebbet vagyok csak hajlandó fizetni, mint saját magamnak.
Pedig ugye a munka ugyanaz...de most hirtelen kevesebbet ér csak, mert más végzi el, nem Én ??
settevoltesette 2018. 06. 08. 19:30
Törölt hozzászólás
#35
pitcairn2 2018. 06. 08. 19:21
Előzmény: #33  mro
#34
ok, de azok a cégek nem aktatologató bürokratákra várnak:)
akik, kb. csak arra várnak, hogy visszatérjenek a közigazgatásba
még a mostani gyalázatos bérezésük mellett se nagyon mozdulnak... 
mro 2018. 06. 08. 18:55
#33
Talán most kellene elbocsátani a budapesti vízfej bürokrácia több tíz százalékát, hogy felszívja a versenypiac, eleve igazságtalan, hogy az amúgy is sokkal jobb foglalkoztatási rátával rendelkező Budapestre összpontosulnak az országos közigazgatás munkahelyei. A norvégok alaposan szétterítik az állami munkahelyeket az ország legtávolabbi szegleteibe is. Torz gazdaságot eredményez, ha Budapesten senyvednek a cégek a munkaerő-hiánytól, míg vidéken sok régióban most is magas a munkanélküliség.
pitcairn2 2018. 06. 08. 17:18
Előzmény: #22  Törölt felhasználó
#32
érdekes, hogy elfeledkeztek az MNB monetáris ámokfutásáról, közel két éve tartja a hivatalos inflációs ráta alatt az alapkamatot... 
pitcairn2 2018. 06. 08. 17:17
Előzmény: #24  Peterbond
#31
amint összeomlik a jelenlegi inflációs buborék - amit az MNB most közel mínusz két százalékos reálkamattal tüzel - igen jelentős munkanélküliség lesz itt is... 
copa 2018. 06. 08. 17:11
#30
Én inkább úgy fogalmaznék, hogy 80ezer olyan rossz állás van, ami egyáltalán nem hiányzik senkinek. :)
Törölt felhasználó 2018. 06. 08. 17:04
Előzmény: #27  kimpaa
#29
hideg.-))
kiegyezo 2018. 06. 08. 16:51
Előzmény: #26  _Bekre_Pal_
#28
Nem. A legnagyobb mobilszolgaltatonal. Westel /  Sugar Andras idejeben.
kimpaa
kimpaa 2018. 06. 08. 16:47
Előzmény: #21  Törölt felhasználó
#27
informatika?
_Bekre_Pal_
_Bekre_Pal_ 2018. 06. 08. 16:45
Előzmény: #19  kiegyezo
#26
nem banki önkiszolgáló technológiával foglalkozik? annak idején én rendszeresen többért vettem fel az embereket mint amennyit kértek
Törölt felhasználó 2018. 06. 08. 16:43
Előzmény: #22  Törölt felhasználó
#25
szerintem is
Peterbond 2018. 06. 08. 16:40
Előzmény: #16  _Bekre_Pal_
#24
Mondok akkor egy konkretabb peldat hogy ertsd mire gondolok. Apolok a megyei korhazba. Akik becsulettel es jol vegeztek a dolgukat keveset kaptak. Eleguk lett kimentek kulfoldre tobbszoros penzert vagy magan vallalkozashoz joval tobbert. Most hiaba fizet jol az adott korhaz ( tobbet mint amennyiert anno maradtak volna ezek az emberek ) arra mar csak a "selejtesebb munkaero van aki vagy nem kellett az utobbi helyeken vagy annyira lusta volt hogy oda se ment jelentkezni mert ott dolgozni kell rendesen itt meg elnezik neki hogy bunko es feluletes.
Apam ekkor szokta mondani hogy nem penz kell az egeszsegugybe. Ezeknek adhatsz ketszer ekkora bert akkor is lelketlenek es bunkok lesznek. Akiket meg itt kellett volna tartani anno kevesebbol is maradt volna mert nem akart o varost valtani foleg nem orszagot. Maradt volna a kinti ber feleert is. De vissza jonni mar ugyanannyiert se fog.
Ugyanez sok tobb csaladtagom munkahelyerol is tudom. Kellene munkas de mar csak a rosszak vannak akiket mar az interju soran kiszurnek a rossz hozzaallasa miatt. Persze anno nem fert bele a 20% beremeles a tapasztalt melosnak. Most meg 50% plusszal se tidd felvenni senkit.
Tudom en hogy ki kell azt gazdalkodni de kotve hiszem hogy tobbszaz millios vagy milliardos forgalmu cegeknel a 10%-al magasabb beremeles annyira nehezen kigazdalkodhato lenne 5-10 ember eseteben. Inkabb hogy akkor az volt a piaci ber es nem adott tobbet mert ugy volt hogy nem fog kulfoldre menni. Hat ment es most tobbe kerul visszacsabitani mint anno megtartani.
Peterbond 2018. 06. 08. 16:40
Előzmény: #16  _Bekre_Pal_
#23
Mondok akkor egy konkretabb peldat hogy ertsd mire gondolok. Apolok a megyei korhazba. Akik becsulettel es jol vegeztek a dolgukat keveset kaptak. Eleguk lett kimentek kulfoldre tobbszoros penzert vagy magan vallalkozashoz joval tobbert. Most hiaba fizet jol az adott korhaz ( tobbet mint amennyiert anno maradtak volna ezek az emberek ) arra mar csak a "selejtesebb munkaero van aki vagy nem kellett az utobbi helyeken vagy annyira lusta volt hogy oda se ment jelentkezni mert ott dolgozni kell rendesen itt meg elnezik neki hogy bunko es feluletes.
Apam ekkor szokta mondani hogy nem penz kell az egeszsegugybe. Ezeknek adhatsz ketszer ekkora bert akkor is lelketlenek es bunkok lesznek. Akiket meg itt kellett volna tartani anno kevesebbol is maradt volna mert nem akart o varost valtani foleg nem orszagot. Maradt volna a kinti ber feleert is. De vissza jonni mar ugyanannyiert se fog.
Ugyanez sok tobb csaladtagom munkahelyerol is tudom. Kellene munkas de mar csak a rosszak vannak akiket mar az interju soran kiszurnek a rossz hozzaallasa miatt. Persze anno nem fert bele a 20% beremeles a tapasztalt melosnak. Most meg 50% plusszal se tidd felvenni senkit.
Tudom en hogy ki kell azt gazdalkodni de kotve hiszem hogy tobbszaz millios vagy milliardos forgalmu cegeknel a 10%-al magasabb beremeles annyira nehezen kigazdalkodhato lenne 5-10 ember eseteben. Inkabb hogy akkor az volt a piaci ber es nem adott tobbet mert ugy volt hogy nem fog kulfoldre menni. Hat ment es most tobbe kerul visszacsabitani mint anno megtartani.
Törölt felhasználó 2018. 06. 08. 16:33
Előzmény: #17  Törölt felhasználó
#22

Kb ezeket akartam alapvető gazdasági bajokként hozzátenni.
Kiegészítve a "haveri kapitalizmus" piactorzító hatásával.
Nagyobb sz@rban vagyunk, mint gondoljuk szvsz.
Törölt felhasználó 2018. 06. 08. 16:29
Előzmény: #19  kiegyezo
#21
igen
idén kétszer kaptam már fizetésemelést 
csak úgy
igaz,nagyon jó helyen dolgozom

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek