Topiknyitó: Törölt felhasználó 2015. 05. 16. 03:08

silver&gold  

szerettel varunk mindenkit akinek a forum temajaval kapcsolatban van velemenye...
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Tibi0002 2016. 09. 15. 14:57
Előzmény: #5177  Törölt felhasználó
#5180
Az jutott eszembe, hogy egy Iphone 7-est, gyári, bontatlan dobozában elrakni széfbe 10-20 évre. Aztán felrakni az e-bayre, pofátlanul magas összegért. Bontatlan Iphone 1-est raktak fel 10,000 $-ért pár éve.

Amúgy nem szórakozom ilyesmivel, maradok a részvényeknél.
eurocent 2016. 09. 15. 14:29
Előzmény: törölt hozzászólás
#5179
-1
Törölt felhasználó 2016. 09. 15. 14:24
Törölt hozzászólás
#5178
Törölt felhasználó 2016. 09. 15. 13:57
Előzmény: #5176  Tibi0002
#5177
Nem neveznem veletlennek....
A lithium alapu akumlatorok egyik hibaja, hogy kepesek tul melegedni, a technologia mar megvan a wirelss charging-ra, nyilvan az apple nem veletlenul nem erolteti ezt meg....
Azt tudni kell, hogy az iphone 5 feher 32Gb-os szerianal is voltak problemak, csak azok nem gyulladtak ki hanem egyes keszulekek az ido mulasaval a battery elkezdett novekedni....
Nekem volt mophi extra batterym a regebbi iphone 5 melle es a 28-20 honapos iphone 5 elkezdett melegedni majd a szelein tagulni...
Apple szo nelkul kicserelte a keszuleket meg 30 honappal a vasarlas utan is....
;)
en boldog vagyok az iphone 6s plusszommal, a baratnom viszont cserelni fogja az iphone4s-et iphone 7-re...

Eppen abban eros az apple hogy nem ok vezetik be az uj termeket, hanem 6-18 honappal az uj termekek megjelenese utan hoznak 1 olyan termeket ami szinte tokeletesen, kifogastalanul mukodik es remek felhasznalo elmenyt nyujt...
Igy volt ez a zene lejatszoknal (mp3)....
Mobil telefonok internetezesevel (iphone elott hasznalhatatlan volt az internet a telefonokon)..., tablagepek, 18 honapja pedig az okosora ill. apple watch...
ill. az apple pencil-el.
Valoszinuleg hasonlo lesz a helyzet az elektromos ill. onvezeto autoknal is...
Szep lassan egyre tobb iparagban kezdenek egyre nagyobb piaci reszesedest szerezni...

Ha az amcsi piacokon nezzuk AAPL nincs tul ertekelve, ha kepes a beveteleit fenntartani ill. profitjait...(nem mondom hogy olcso),de 30-45%-al kedvezobb aron forog mint az atlag rv-k....
Persze hosszabb tavra en is szivesebben vasarolnek 1 nagyobb ontesben 70-80$-os aron,de extrem rovid tavon 3-6 honap felulteljesitheti az S&P500-at (en eppen ezert longolom ill. a SPY-t shortolom)...
125-140$-ig konyen elszaladhat az arfolyam a kovetkezo par hetben ill. 1-2 honapban...

Egyebkent honapokkal ezelott a kiszamolon irtam az apple-rol, visszakeresheto...
;)
Tibi0002 2016. 09. 15. 12:24
Előzmény: #5174  mozarto
#5176
Gondoltatok már arra, hogy micsoda "véletlen", hogy pont az Ippon 7 megjelenése előtt esik csorba a versenytárs hírnevén? :)
Törölt felhasználó 2016. 09. 15. 12:16
Előzmény: #5171  pomperj
#5175
Szia,

Eljott a szeptember-oktoberi idoszak ami statisztikailag a leggyengebb szokott lenni...
Nem kivanok vegig menni a rv piacok ertekeltsegi szintjen, a csokkeno vallalati profitok etc.etc.
Van S&P500 shortom, olajos cegek rv-tol megvaltam korabban, bar van szemelyes es ceges szamlan is USO call opcioim 2018.januarra, ha esetleg a kovetkezo 3-6 honapban megprobalna az olaj uj csucsra menni, egyelore nem igy nez ki,de call opciokon ugye a hozam/kockazat arany eleg asszimetrikus....
Az elmult 2 hetben megvaltam az EM piacokon levo long pozicioktol is, a profit kifizette az RSX call opciok arat 2018-ra...
Jelenleg sajat szamlan van nehany szaz apple reszvenyem, ezt fedezik az S&P shortok...
Van kb. 10%-nyi arany es ezust banyasz rv-ek....
Foleg a nagyobbakbol:
AEM,PAAS, MUX...a korabban emlitett AG oziciom kb 70-75%-tol megvaltam mert divergencia figyelheto meg a tobbi banyaszhoz viszonyitva...
Valoszinuleg koran kezdtem el vasarolni az uranium banyasz cegekbol: PDN, ERA, CCJ
Van platiniumban fele akkora poziciom mint korabban es van LMI-ben is poziciom.
EWJ-ben vannak long call opcioim sajat es ceges szamlan, ha esetleg a Yen elkezdene gyengulni...
Rendelkezem rubellel longokkal Yennel szemben, eleg jo benne a kamatkulonbozet...
A nyersanyag piacon az arany, ezust, platina mellett a mezogazdasagi termekeknel kaveban es buzaban van jelentosebb poziciom, de kukoricaban is jelen vagyok...
A cukorbol kiraztak korabban, mert tul szorosra huztam a stoppot, azert hozott 1 kis zsebpenzt, 5-8%-al alacsonyabb aron viszont ujbol longba szallnek, mert a kovetkezo 14-15 honapban a kinalatban problemak lehetnek.

Nem akarok vitatkozni az arany es ezuston..., velemenyem szerint az 1300-1320-as szint sokkal erosebbnek bizonyult mint gondoltam....(jelenleg a fizikai nemesfemek picivel kevesebb mint 40%-at teszik ki a portfoliomnak), ha lenne 1 komolyabb felfordulas a piacon akkor elkepzelhetonek tartok 10-15%-os esest bennuk max...(ez a portfoliomra vetitve 4-6%-os DD-t jelentene) igy eszem agaban sincs ezektol megvallni, sot 1200-1240 kozott komolyabb bovitest fogok eszkozolni ha ez elofordulna...

Ha megnezted az elmult napokat az eddig klasszikusnak tartott portfoliok osszetetel nem igazan mukodik, esett SPY es TLT is, az igaz hogy esett az arany is,de ha jol emlekszem penteken kozel 0,7%-ot ami kevesebb mint fele volt mint amit az rv piac esett, kedden pedig csak 0,3%-ot (szoval a nemesfemek meg igy is felulteljesitik a SPY-t s TLT-t is, nem csak az elmult napokban, hetekben, honapokban hanem szinte az egesz evben)...

Nem tudom lattad-e az interjut Jeffry Gundlach-al ill. Alex Gurevich-el ket ellentetes velemeny a bond piaccal kapcsolatban...(mindket lehetoseget elkepzelhetonek tartom) es nem kivanok reszt venni a jegybankarok kiserleteiben ha nem muszaly, vannak sokkal egyszerubb kereskedesi lehetosegek...
mozarto 2016. 09. 14. 20:21
Előzmény: #5173  Törölt felhasználó
#5174
Köszönöm, jó gondolatmenet és nagyon találó hasonlat, hogy ősszel vegyük a (téli) almát.Szerintem a tőzsde is ismeri a humort és szeret humorizálni.
Törölt felhasználó 2016. 09. 14. 18:52
Előzmény: #5172  mozarto
#5173
Jelenleg az AG-nal van sokkal egyszerubb momentum es value kereskedes....
A jatek neve vegyunk osszel almat...
;)
1 nagyon egyszeru otletre epul:
Samsung legujabb mobiljanak az aksija ( Galaxy Note 7) tulmelegszik, gyuladas veszelyes....

talalhatsz a portfolion es mas hirportalokon is errol infot:
link

Persze ahogy szokott lenni, a tobbsegnek semmit nem mondott ez a hir....

En az elmult 10 napban eppen hajokaztam es mivel a tengeren az internet (satelite) eleg korulmenyes, ezert rafanyalodtam a CNBC-re....
Ahol is azt latom hogy ontik a Samsung rv-jet ill. a penteki nagyon gyenge napot egy kisebb emelkedes kovet majd ujbol megontik az rv-ket....
a heatmap-on meg latom, hogy a rv-k kozel 90% esik Dow komponensekbol egyedul csak az apple emelkedik tobb mint 2%-ot mikozben a piacon a rv-k tobbsege 1-1,5%-os minuszban...
Szoval koktel szurcsolgetes kozben eppen azon tunodtem mi a feneert emelkedik az apple arfolyama amikor szinte minden esik...
(azt tudni kell rolam, hogy en apple fan vagyok) es kepes vagyok 6-8$-t fizetni mobil interneten azert hogy megnezem az apple keynote event-jet meg nyaralas kozben is...

szoval csak nagyon nagy vonalakban:
- 16-tol elorendelhetok az iphone 7
- lesz uj apple watch ami vizallo
(mondhatni semmi rendkivuli nem tortent)

a tenyek:
apple watch 18 honap alatt mondhatni meghoditotta az oragyartast mert a 2. legtobbet ertekesitett ora marka mar a vilagon...(ez engem is meglepett en 3-5 evre tettem ennek a termeknek a sikeret).
az asztali gepek es tabletek eladasai a vilagon eleg rossz kepet festenek,de itt is az apple ertekesiti mondhatni a legtobb asztali gepet, notebook-ot es es a tabletek piacat velemenyem szerint vezeti legalabbis a premium kategoriaban....
es elerkeztunk az okostelefonokhoz iphone-hoz....
nem emlekszem a pontos szamokra,de az apple es a samsung ertekesiti az okostelefonok kozel 80-85%-at....
Na most a samsung a kovetkezo nehany hetben, par honapban joval kevesebb okostelefont fog ertekesiteni....
Ha jol tudom a jelenleg bevezetett 10 orszag tobbsegeben mar nem ertekesitik a galaxy note 7-et...
pl. itt au-ban meg ha akarnal se tudnal venni,se a samsungtol se a mobil szolgaltatoktol meg akkor sem ha ala irnad hogy semmifele kovetelesed sincs ha esetleg a samsung uj mobilja kigyuladna...
nehany elemzo szamitasai szerint a kovetkezo honapokban kozel 25millio okostlefont fognak lecserelni ujabbra...
Viszont samsung-ot egyelore nem lehet venni, igy a kovetkezo par honapban az apple fogja az okostlefonoknal a reszesedeseit novelni...
itt peldaul mar 68$-os havi csomaggal indul az ertekesites, raadasul aki hajlando a regebbi okostlefonjatol megvallni az meg par szaz dollart kap az apple-tol esetlg attol a cegtol ahol ertekesiti a regebbi mobiljat.....

Persze a samsung kicsereli ill. lecsereli a hibas aksikat,de ez nem 1-2 nap alatt fog lezajlani, raadasul mielott ujbol elkezdik az ertekesitest tesztelni kell az uj aksikat, hogy azok hogy birjak ill. a korabbi vasarlokat es mobil cegeket meg kell gyozni arrol hogy mostmar minden rendben van; ez nem egyik naprol a masikra fog lezajlani....
szoval az apple 3-4. negyedeve ami egyebkent is eros szokott lenni, a mobil ertekesitesek hatasara megjobb eredmenyt fog produkalni...
ami jo nehany value investort vasarlasra buzdit....
Nem hiszem hogy az iden 200$ lenne az apple arfolyama,de hogy a kovetkezo 3-6 honapban az arfolyam meglatogathatja a korabbi csucsokat esetleg uj csucsra megy az arfolyam, arra azert eleg jo esely van a jelenlegi helyzetben....
konzervativabbak pedig az apple longokat SPY vagy NDQ shortokkal fedezhetik...
Nem tudom mekkora emelkedes lesz, mert sok mulik azon hogy az osszi szezonban mekkora lesz a kaosz ill. az amcsi elnokvalasztasz ill. az adossagplafonos story-t is elohozhatjak es meg sorolhatnam a dolgokat...
lenyeg akik ertik a dorgest (kereskedok) azok apple rv-t vasarolnak rovid tavra (3-6 honap esetleg 20-30$-os emelkedesre jatszanak)...
;)

Nem kereskedesi ajanlas csak hangosan gondolkodtam!!!
mozarto 2016. 09. 14. 17:46
Előzmény: #5171  pomperj
#5172
A korábbi eminens, AG (First Majestic Siver) mi lenne a véleményetek? Mintha 15-16$-ig jó lehetne?
pomperj
pomperj 2016. 09. 14. 12:37
Előzmény: #5170  Törölt felhasználó
#5171
Jo lenne, ha ebben a kaoszban olvashatnam a velemenyed;-)

Egyelore a GLD mufajban mintha kritikus szinte erkezne a chart

link

Ha ez jo model, es piros (3) jon lefele, akkor persze mar GLD-ben is likvidalast lathatnek, mint a bond piacon?
Törölt felhasználó 2016. 09. 14. 10:29
Előzmény: #5169  pitcairn2
#5170
Sziasztok,

Ma jottunk meg a hajokazasbol...; ugy latom kezd a piacra visszaterni a volatilitas, van jo nehany remek lehetoseg kereskedesre....
Majd irok rola reszletesebben!!!
pitcairn2 2016. 09. 12. 21:13
Előzmény: #5168  Tibi0002
#5169
a tőzsdéken jelenleg kb. ilyen hangulat uralkodik:)

link

Tibi0002 2016. 09. 12. 18:40
Előzmény: #5167  pitcairn2
#5168
Nem tudnak esni a részvényindexek. Egyszerűen nem tudnak esni. Gondolom hamarosan megint új csúcs következik. Mindent megvesznek.
pitcairn2 2016. 09. 12. 15:02
Előzmény: törölt hozzászólás
#5167
"akkor sosem latott modszereket kell bevetni. "

pl. félreállhatnának az "okosok" és békén hagyhatnák a gazdaságot:)

pitcairn2 2016. 09. 12. 15:01
Előzmény: törölt hozzászólás
#5166
abszolút nem mindegy 70 ezer USD-s aranyár mellett nevetségesen alulértékelt lenne a 18 ezer pontos DJIA index:)
szkrik 2016. 09. 12. 14:30
Törölt hozzászólás
#5165
szkrik 2016. 09. 12. 14:24
Törölt hozzászólás
#5164
pitcairn2 2016. 09. 12. 09:25
Előzmény: törölt hozzászólás
#5163
70 ezer USD esetében sohasem látott mélységbe - kb. 0,25-re - zuhanna a Dow gold ratio

ergo

azonnal összeomlana ez a magas aranyár (nem is kicsit, úgy cirka 90%-os korrekció lenne néhány héten belül:) )
pitcairn2 2016. 09. 12. 09:23
Előzmény: törölt hozzászólás
#5162
mi a fenének lépnének meg effélét, amikor valóságos __aranybánya__ a nemesfémárfolyamok és a bányászrészvények mindennapos manipulálása? :)
pitcairn2 2016. 09. 12. 09:21
Előzmény: #5159  pomperj
#5161
Weekend market wrap 2016. szept. 11.

link

Topik gazda

Kisvuk
Kisvuk
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek