Topiknyitó: Törölt felhasználó 2015. 05. 16. 03:08

silver&gold  

szerettel varunk mindenkit akinek a forum temajaval kapcsolatban van velemenye...
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
pitcairn2 2016. 09. 02. 21:45
#5140
kemény

link

ráadásul azóta még durvább lett
pistu34 2016. 09. 02. 15:45
Előzmény: törölt hozzászólás
#5139
az mennyire prudens működés már egy lakossági/vállalati üzletággal is rendelkező banktól, hogy a gyűjtött betétekből spekulál aztán széttárja kezeit és fizessék ki a veszteségét, vagy politikai válságot is okozva tönkremegy? :) Zsarolás.
szkrik 2016. 09. 02. 15:29
Törölt hozzászólás
#5138
Törölt felhasználó 2016. 09. 02. 14:43
Előzmény: #5132  pitcairn2
#5137
Egyebkent mi a velemenyed a tegnapi ISM es a mai munkaeropiaci adatokrol....???
Van 1 olyan erzesem hogy a mai nap szet fogjak tepni a nyersanyagokat ahogy az USD gyengul...
Törölt felhasználó 2016. 09. 02. 14:28
Előzmény: #5135  pitcairn2
#5136
DB nem 1 Lehman Brothers, DB-t nem hagyhatjak bedolni, mert azt a cunamit nem hiszem hogy barmelyik penzintezet kepes lenni tulelni...
Persze ez nem jelenti azt hogy a DB rv-esei nem veszthetnek penzt...
Azzal a legtobb kereskedo tisztaban van ha 10EUR ala esne az ar akkor komoly baj van, mert onnan mar nehez feltamadnia 1 banknak es akkor johetnek a sorozatos eladasok ill. a bank feldarabolasa il. ertekesitese, osszeolvadasa 1 masik penzintezettel...
Commerzbankkal emlegetik egyutt, bar a commerzbank sem hiszem hogy tul fenyesen szerepelne, de ha jol tudom abban mar a nemet allam tevekenykedik...

Az igaz hogy nehany befektetesi bank fosztogatja folyamatosan a kis spekiket es gyanutlan befektetoket, de azt ne feledjuk, hogy rajuk mas szabalyok vonatkoznak (mar ha ezeket lehet szabalyoknak nevezni), legrosszabb esetben pedig az europai adofizetok penzebol kihozzak hogy a penzintezet a legkevesebbet bukja...

En nekem eszem agaba sincs venni bankokat, foleg nem fejlett orszagokban...(meghagyom ezeket a remek lehetosegeket masoknak)...
;)
pitcairn2 2016. 09. 02. 11:18
Előzmény: #5129  Törölt felhasználó
#5135
a DB különben már a kezdetektől főszereplő a nemesfémpiac manipulálásában, pl. az 1870-es években azzal debütáltak, hogy a német aranystandard bevezetése után több száz tonna ezüstöt zúdítottak a londoni nemesfémpiacra - kb. ezzel indult az ezüst demonetizálása...

kötve hiszem, hogy csődbe hagynak menni egy ilyen bankot

pitcairn2 2016. 09. 02. 11:01
Előzmény: #5129  Törölt felhasználó
#5134
a DB kapcsán abban persze igazad van, hogy érdemes még várni, elvégre a jp morgan is esett vagy 25%-ot miközben úgymond "az életéért küzdött" az ezüstpiacon eszközölt short pozíciói miatt:)
pitcairn2 2016. 09. 02. 10:59
Előzmény: #5129  Törölt felhasználó
#5133
ha a második linken a "max" opciót választod, akkor látni fogod, hogy végül a JP morgan részvények - a kezdeti negatív korrekció után - bő 50%-ot mentek fel (a 2011-es mélyponthoz képest pedig bő 120%-ot)

a fijjugat senki sem fogja (egyhamar) szerintem megverni a saját maguk által futtatott játékban...
pitcairn2 2016. 09. 02. 10:55
Előzmény: #5129  Törölt felhasználó
#5132
a derivatív pozíciók kapcsán pedig emlékszem még a 2010-es jp morgan hoax-ra...

link

kb. csak arról feledkeztek meg az érintettek, hogy az ezüstpiacot ezek a fijjug futtatják

link

ergo

itt nem őket fosztják ki, hanem ők fosztanak ki másokat (sorozatos buborék fújás/kipukkasztás révén...)

pitcairn2 2016. 09. 02. 10:16
Előzmény: #5130  Törölt felhasználó
#5131
annyiban egyetértenék Pomperj-el, hogy a DAXsector All Banks index már a 2009-es mélységekben van

2008-2016 DAXsector All Banks
link

link

persze ettől még mehet akár jóval mélyebbre is
Törölt felhasználó 2016. 09. 02. 09:40
#5130
nem kellene a tuzzel jatszani..., mert csunya vege lesz.Korabban beszeltunk a DB derivativ pozicioirol, es azt is beszeltuk, hogy a fractional reserve banking (nemesfemeknel, aranynal nem mukodik)...

link
Törölt felhasználó 2016. 09. 01. 17:07
#5129
Lehet hogy kicsit korai,de en nem birtam tovabb a kezemen ulni....
"elkoltottem 1 uj auto arat..."
Vettem sajat szamlara meg 1 kis PAAS es MUX-ot, meg kisebb pozikkal bovitettem AEM, NGD, HL, GG-t is....
Szerettem volna venni meg 1 kis AG-t is, de valahogy egyelore nem tetszik ahogy viselkedik.....sot ha hamarosan nem kezd el az ezust araval parhuzamosasan mozogni es tovabb folytatja a divergenciat, a meglevo poziciktol is meg kell majd vallnom...
Na megyek aludni mielott meg jobban bevasarlok....
Törölt felhasználó 2016. 09. 01. 16:11
Előzmény: #5127  Fuleee_Bear
#5128
ISM Manufacturing PMI 49.4-es szamaval szepen alatamasztotta a korabbi feltetelezesemet, az usa gazdasaga rohamosan kozeledik a recesziohoz, ha eppen mar nincs benne...
Fuleee_Bear
Fuleee_Bear 2016. 09. 01. 14:49
Előzmény: #5125  Törölt felhasználó
#5127
Én látok sanszot technikai alapon egy 1290-es fordulónak.
pistu34 2016. 09. 01. 11:52
Előzmény: #5125  Törölt felhasználó
#5126
jó lenne betölteni most a brexites rést, hogy később az emelkedésnek az se legyen gátja... Ez kb. egybecseng egy további 50-60 pontos lejtmenettel.
Törölt felhasználó 2016. 09. 01. 11:05
Előzmény: #5124  pomperj
#5125
Sziasztok,

Arany korrekcioja sokkal kisebb, gyengebb mint amire szamitottam.Ne felejtsuk meg mindig 1300$ folott vagyunk.
A penteken megjeleno munkaeropiaci adat kicsit felkavarhatja a dolgokat (egy jo adatra, amirol tudjuk hogy kozmetikazottak segithet az arany arfolyamat 1300$ ala nyomni).
Szeptember 21.-en pedig elmeletileg a FED kamatot is emelhet....
(ne zavarjon senkit ossze, ha a FED emel nem azert emel mert az amcsi gazdasag annyira jo helyzetben van hanem mert egyre nagyobb a nyomas rajtuk, hogy eltavolodjanak a 0,25-0,5% rate-tol.
A problema tovabbra is az ha a FED szigorit, a USD hiany a piacon tovabb elezodik es lancreakciokat indithat be, ha nem emelnek a kovetkezo recesszional nem tul sok mozgasteruk marad, lazitani.Persze Helenke mar belengedte, hogy akar 2trillio$-al is novelhetik a FED balance sheet-jet, ha erre szukseg lesz.(a problema hogy nem 2 trilliora hanem ujabb 4-8trilliora lesz szukseguk, jo esetben).....
A piacon mar mindenki a helikopter penzel szamol, ami az allamok koltekezesevel es infrastrukturalis projecktek-kel jarna...(ez pedig koltsegesebb lehet ha magasabb a FED funds rate)...
Fiskalis problemakat nem lehet megoldani monetaris politikaval, a gyengulo gazdasagok pedig segitenek azoknak a politikai eroknek akik a jelenlegi rendszer ellen lepnek fel.
Ne feledjuk hamarosan jon az egyik leggyengebb szezonalis idoszak a piacon, majd az elnok valasztas.Ha ez nem lenne eleg bizonytalansag a piacon (es a FED tenyleg emel szeptemberben) az erosodo dollar tovabb csokkenti az usaban levo exportra dolgozo cegek beveteleit....
Igy is mar 5. negyed eve esnek a profitok...

Barhogy is alakuljon, tovabbra is annak adom a legnagyobb valoszinuseget, hogy az arany arfolyama hamarosan megtalalhatja a korrekcio aljat....1240-1260 koze varnam maximum le, persze ez nem zarja ki hogy elobb fordul es azt se hogy nehany napra ne lenne az arfolyam kepes 1240 ala benezni....
Jelenleg 1180$ alatti arfolyamra 5%-nal kisebb eselyt adok az ev vegeig...
Egyebkent tegnap mar 1-2 banyaszceg rv arfolyamaban divergencia volt megfigyelheto a gyengulo arany ar mellett...
En mar elhelyeztem 1-2 limitaras megbizast, hogy a kovetkezo ontesben, gyengebb napon sikeruljon boviteni nehany cegben a poziciom meretet....
Nem kell kapkodni de nem art ressen lenni mert amilyen gyorsan tudnak esni, hasonloan tudnak majd emelkedni a jobb cegek reszvenyei...
700-900$-os arany arat almodozasnak, szep abrandnak tekintem....ameddig az olaj nem kepes 20-25$ ala esni addig ezzel en nem igazan akarok foglalkozni, mert jelentektelen az eselye.
Ha az olaj ara 20$ ala esne, aminek en nagyon pici eselyt adok; akkor viszont nem art megvizsgalni, hogy az arany ill. ezust arfolyama kepes-e letesztelni a korabbi melypontokat.
Elmeletileg 15$-os olajarnal matematikailag jo esely van 900$ koruli aranyara...;de akkor ugy se az arany araval lesznek elfoglalva a befektetok es kereskedok, hanem az eppen osszedulo junk bond piaccal es az egymas utan csodot jelento olajcegekkel..., arra pedig haboru lenne a valasz sajnos....
( az ilyen dolgokkal nemfoglalkozni)
pomperj
pomperj 2016. 09. 01. 09:43
Előzmény: #5123  Tibi0002
#5124
Mintha tegnap 1310 ala is esett arany ara,szoval kovette GLD az ezust leszakadasat. Igaz, visszamaszott nap vegere 1311-ig.

A chart ronda, de mar 4 hete esik, tuladott, es lehet innen egy felpattanas.

Ettol kezdve 1200 a target ar. Ha ott is szakadna, akkor mar 700-900 sav. Persze nem iden.
Bar epp tegnap McClellan azt mondta CNBC interju-ben, hogy ev vegere varja GLD uj melypontjat. Valami ciklusnak lesz vege decemberben.
Tibi0002 2016. 08. 30. 21:33
Előzmény: #5122  Tibi0002
#5123
Ez persze csak egy irányszám, rugalmasan kezelem a vásárlásokat, mindig látom, mennyi van a keretből, és meddig eshet az arany ára (bármeddig).
Tibi0002 2016. 08. 30. 21:26
Előzmény: #5120  pistu34
#5122
Nekem a keret kb. 700 $-ig van betervezve.
pomperj
pomperj 2016. 08. 30. 21:20
Előzmény: törölt hozzászólás
#5121
Vigyazz, a rohstoff nem nemesfem, hanem altalanosan a nyersanyagok.
DB viszont kezd magahoz terni; nepszerutlen es olcso is; kar, hogy eleg keson a ciklusban.

Topik gazda

Kisvuk
Kisvuk
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek